Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Axkid Minikid fotelik samochodowy RWF 9-25 kg montaż tyłem Powiększ do pełnego rozmiaru

Axkid Minikid fotelik samochodowy RWF 9-25 kg montaż tyłem

Axkid Minikid to bezpieczny i komfortowy fotelik, montowany tyłem do kierunku jazdy przy pomocy pasów, przeznaczony dla dzieci w przedziale wagowym 9-25 kg. Gwarantowana najniższa cena + darmowa dostawa ! 

Czytaj opinie klientów na temat fotelika Axkid Minikid (kliknij w LINK)

Więcej szczegółów

6526

Cena: 1 699,00 zł


Axkid Minikid + polisa ubezpieczeniowa !

Fotelik 9-25 kg montowany tyłem RWF na pasach samochodowych

Jeżeli chcesz porównać funkcjonalność oraz bezpieczeństwo poszczególnych modeli fotelików Axkid, czytaj nasze porównanie w pigułce - KLIKNIJ LINK 
Axkid minikid fotelik rwf opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Axkid Axkid jest częścią szwedzkiej grupy Axonkids AB. Od 2009 r. projektuje, produkuje i sprzedaje foteliki samochodowe w całej Europie. Firma została założona przez Tonyego Quista i Tonyego Broberga, którzy przez ponad 20 lat projektowali foteliki dla innych marek oraz współpracowali z renomowanymi producentami samochodów. Swoje wcześniejsze doświadczenia wykorzystują teraz w projektowaniu dla firmy Axkid. Foteliki Axkid są zaprojektowane zgodnie ze skandynawską filozofią, która mówi że ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy jest najbardziej bezpieczne. Zostało to potwierdzone wieloma testami. Foteliki Axkid zostały zatwierdzone zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa ECE R44 04 oraz przechodzą testy zderzeniowe instytutu EURO NCAP.Axkid Minikid Granite 2023

Axkid Minikid to fotelik montowany tylko tyłem do kierunku jazdy przy pomocy pasów samochodowych, przeznaczony dla dzieci w przedziale wagowym 9-25 kg (od 9 m-cy do 5-6 lat). Dzięki temu iż wyposażony został w automatyczne napinacze przednich pasów kotwiczących oraz możliwość odsunięcia fotelika od oparcia kanapy samochodu, pozwala na realne wykorzystanie zalet fotelika RWF do ok 5 roku życia dziecka. Dodatkową zaletą tego modelu są bardzo kompaktowe wymiary, które pozwalają na montaż w niewielkich samochodach, zarówno na tylnym jak i przednim fotelu. W początkowym etapie, kiedy dziecko nie potrzebuje dodatkowego miejsca na nogi, możemy zamontować go bezpośrednio przy oparciu, zajmuje wtedy porównywalną ilość miejsca jak foteliki 9-25 montowane przodem! Cechą która wyróżnia minikida na tle konkurencji jest możliwość uzyskania przestrzeni na nogi dla dziecka starszego, jednak szczególnie w małych samochodach wymaga to drastycznego ograniczenia komfortu pasażera jadącego z przodu. Na wyróżnienie zasługuje system zapięcia tego fotelika, gdyż po prawidłowym montażu fotelik pozostaje "wmurowany" w kanapę samochodu, i jeszcze długo pozostanie wzorem dla wielu producentów. Efekt ten został uzyskany poprzez zastosowanie patentu axkida, automatycznych napinaczy, podobne rozwiązania posiadają inne firmy, jednak patent axkida jako jedyny nie wymaga użycia siły, co może mieć znaczenie dla osób o delikatnej budowie. Dodatkowo napinacze przednie w przeciwieństwie do fotelików montowanych tyłem tylko za pomocą pasa samochodowego, nie utrudniają wkładania i wyjmowania dziecka do fotelika, gdyż pas nie przebiega w połowie wysokości fotela od strony drzwi samochodu. Niestety to rozwiązanie to nie tylko zalety, w przypadku minikida problematyczna pozostaje 5-cio stopniowa regulacja oparcia w foteliku która możliwa jest tylko na postoju. Na wyróżnienie zasługują nowe tapicerki z kolekcji 2017 które są grubsze i wyraźnie bardziej przyjemne w dotyku oraz o zdecydowanie lepszych właściwościach higroskopijnych.  

Minikid Funkcje

Bezpieczeństwo:

 • Oprócz atestu dopuszczającego fotelik do obrotu (norma ECE R44/04), posiada on również pozytywnie zdany Test Plus. Jest to szwedzki test z rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi możliwości odniesienia obrażeń przez dziecko podczas zderzenia czołowego.
 • Regulowany zagłówek, który idealnie dopasowuje się do wzrostu dziecka w prawidłowej pozycji, zapewniając mu doskonała ochronę głowy oraz komfort jazdy nawet gdy osoba obsługująca fotelik nie posiada wystarczającej wiedzy. Zagłówek jest zintegrowany z pasami, aby zawsze pozostały na właściwej wysokości. 
 • Regulowana przednia noga stabilizacyjna, która zapewnia odpowiednie i stałe nachylenie fotelika nawet podczas zderzenia.
 • Szerokie skrzydła fotelika zapewniają bezpieczeństwo i ochronę podczas uderzeń bocznych.
 • Doskonały system montażu nie pozostawiający najmniejszego luzu


 Komfort:

 • Możliwość uzyskania sporej ilości miejsca na nogi, ważne dla większego dziecka
 • 5 pozycji położenia fotelika zapewnia dobry komfort jazdy, w przypadku gdyby głowa dziecka opadała w czasie snu, axkid oferuje dodatkowo możliwość dokupienia klina poprawiającego kąt nachylenia fotelika oraz pozycję malucha
 • Lekko pracująca regulacja pasów wewnętrznych fotelika
 • Stosunkowo niskie zabezpieczenia boczne fotelika ułatwiające wkładanie dziecka 
 • Przyjazny dziecku materiał z którego wykonana jest tapicerka, sprawdzi się również latem
 • Otwory w oparciu skorupy fotelika zapewniają wentylację pod plecami dziecka

Axkid Minkid tetsty bezpieczeństwa: Test Plus - VTI i ADAC

Plus test

Fotelik Minikid pozytywnie zaliczył rygorystyczny, szwedzki Test Plus, zderzenie czołowe przy prędkości 56 Km/h. Dotychczas żaden fotelik montowany przodem tego nie dokonał. Niestety minikid nie został dotychczas przetestowany przez niemiecki ADAC, dało by to nam pełny obraz poziomu bezpieczeństwa, również pod względem skuteczności ochrony bocznej.

Montaż fotelika Minikid - instrukcja obsługi:

Wideo - montaż fotelika


Możliwe sposoby montażu zaczepów kotwic przednich:

Axkid montaż przedni fotel Axkid montaż tylny fotel

Instrukcja montażu tyłem w sześciu krokach

1. Zapoznaj się z pełną instrukcją fotelika.
2. Umieść fotelik tak, aby 'nogi' fotelika przylegały do krawędzi oparcia. Jeśli dziecko jest starsze pozostaw odpowiednią przestrzeń na nogi.
3. Ustaw kąt nachylenia fotelika poprzez wciśnięcie przycisku PUSH znajdującego się z przodu fotelika.
4. Wyciągnij 70-80 centymetrów pasa samochodowego i przeciągnij go przez przednie otwory pasowe, upewnij się, że pas jest wystarczająco mocno naciągnięty i go zapnij. Klamry boczne w foteliku zapnij  tak aby jedna zawierała obydwa pasy a druga tylko jeden.
5. Zapnij  pasy kotwiczące fotografia powyżej przedstawia możliwe sposoby, polecamy o szyne przedniego fotela. Naciągnij tylne pasy naciskając od góry oparcie fotelika aż do uzyskania efetu "wmurowania w kanapę"
6. Rozłóż nogę stabilizującą do samej podłogi, kontrując jednocześnie pasy kotwiczące.

Pełna instrukcja obsługi fotelika Axkid Minikid (język polski) - pobierz pdf

Jeżeli zastanawiasz się, czy wybrany fotelik będzie pasował do Twojego samochodu, wstępnie możesz sprawdzić to na liście produkcyjnej. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi rzeczywistego sprawdzenia, ponieważ lista produkcyjna Axkid nie zawiera podziału na poszczególne wersje danego modelu i poszczególne roczniki. Wnętrza samochodu, również kanapy, bardzo często bywają zmieniane wraz z liftingiem danego modelu. Aby mieć stu procentową pewność koniecznie przymierz fotelik i dziecko przed zakupem. 
Do pobrania > Lista pojazdów

Axkid - porównanie modeli

Tabela porównawcza modeli fotelików Axkid

  Minikid 2.0 Minikid Duofix Rekid Kidzone Wolmax Move Modukid i-Size
System montażu pasy pasy isofix / pasy isofix / pasy pasy pasy pasy ISOFIX
Przedział wiekowy i wagowy 6 m-cy.-6 lat
0-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
6 m-cy.-4 lata
0-25kg
61cm-105cm
montowany Tyłem / Przodem tyłem tyłem pasy przodem/
tyłem isofix + pasy
tyłem przodem / tyłem tyłem tyłem tyłem
Test Plus tak tak nie tak nie tak tak nie
Wymiary wewnętrzne siedziska [cm] szer. 28 
wys. 57 
dł. 31
szer. 28 
wys. 61 
dł. 30
szer. 28 
wys. 61 
dł. 30
szer. 30 
wys. 60 
dł. 30
szer. 28 
wys. 61 
dł. 30
szer. 28
wys. 57
dł. 30
szer. 28
wys. 57
dł. 30
szer. 25
wys. 57
dł. 28
Rozkładanie do spania (pozycje) 5 5 3 3 3 2 2 3
Waga 11,8 kg 12 kg 14,6 kg 14,1 kg 13,7 kg 9,6 kg 9,8 kg 14,5 kg
Automatyczna regulacja zagłówka tak tak tak tak tak manualna manualna tak
Temperatura prania tapicerki 30° 30° 30° 30° 30° 30° 30° 30°
Automatyczny system mocujący pasy kotwiczące tak tak tak tak nie nie nie brak
Cena 1749 zł 1499 zł 1929 zł 1799 zł 1729 zł 999 zł 999 zł 2199 zł


Kolorystyka fotelika Minikid:

(Kliknij aby powiększyć) 

Axkid Minikid Fotelik samochodowy 9-25 kg Granite Axkid Minikid Fotelik samochodowy 9-25 kg Tar


Granite (Szary)


Tar (Czarny)


Axkid Promocja

Axkid - ubezpieczenie fotelika i dziecka - zgłoś chęć otrzymania bezpłatnej polisy

Opinie Axkid Minikid*

Fotelik jest bardzo pozytywnie oceniany przez klientów. O opiniach na temat Axkid Minikid przeczytasz na najpopularniejszej w Polsce porównywarce cenowej Ceneo.pl - przejdź do opinii klientów. Dodatkowym źródłem opini na temat tego i innych modeli axkida jest firmowy facbook axkid polska - naprawdę polecamy odwiedzić, najlepsza reklama fotelików tej marki.

Opinia Pani Magdy z dnia 19 Grudnia 2016

"Użytkujemy fotelik Axkid Minikid bodajże od czerwca br. W tym czasie zdążyliśmy go zamontować w 3 różnych samochodach ( w tym jednym 9 os). W każdym z nich fotel jest bardzo stabilny. Syn (15 miesięcy) jeździ w nim chętnie, a główka nie opada podczas snu (użytkujemy fotel wraz z podkładką dla niemowlaków). Mamy porównanie z innym fotelem, bodajże najtańszym RWFem na polskim rynku i mogę z pełną świadomością stwierdzić, że biorąc pod uwagę montaż, komfort użytkowania czy też posiadane testy...nie ma między nimi porównania. Axkid Minikid spełnił nasze oczekiwania i polecamy go z czystym sumieniem."

*Opinie klientów na temat fotelików Axkid umieszczamy na sklepie internetowym Bociek.eu po pisemnym wyrażeniu zgody na opublikowanie tekstu wraz ze zdjęciem. Tekst wraz ze zdjęciem fotelika zamontowanego w samochodzie, prosimy wysłać na adres [email protected] Za każdą przesłaną opinię wysyłamy lusterko wsteczne gratis do obserwacji dziecka!

Minikid Opinia Pani Magdy
Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Axkid Minikid fotelik samochodowy RWF 9-25 kg montaż tyłem
 • Product Reference: 6190
 • By Axkid
 • Cena: 1 699,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Axkid Minikid to bezpieczny i komfortowy fotelik, montowany tyłem do kierunku jazdy przy pomocy pasów, przeznaczony dla dzieci w przedziale wagowym 9-25 kg. Gwarantowana najniższa cena + darmowa dostawa !  Czytaj opinie klientów na temat fotelika Axkid Minikid (kliknij w LINK)
Path: > > Axkid Minikid fotelik samochodowy RWF 9-25 kg montaż tyłem

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK