Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive Fotelik samochodowy 15-36 kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive Fotelik samochodowy 15-36 kg

Recaro Monza Nova 2 Seatfix to ekskluzywny fotelik premium przeznaczony dla dzieci w przedziale wagowym 15-36 kg (od ok. 3 do ok. 12 roku życia) z wysokimi notami w testach ADAC (4 gwiazdki). Wersja Exclusive cechuje się ręcznie szytą tapicerką, która jest wykonana ze skóry cielęcej wysokiej jakości w połączeniu z naturalną alkantarą. Opcja naszycia imienia dziecka na zagłówek. 

Więcej szczegółów

6601

Cena: 2 998,89 zł

Tylko online


Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive

Fotelik samochodowy 15 - 36 kg z mocowaniem ISOFIX 4 gwiazdki ADAC

recaro monza nova 2 seatfix exclusive 15-36k opinie recenzje testy
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

RecaroHistoria marki Recaro sięga już 1906 r., gdy Wilhelm Reutter założył firmę Reutter, Wilhelm, Sattler. Reutter szybko wyrobił sobie dobrą opinie w prężnie rozwijającej się branży motoryzacyjnej. W 1963 roku Porsche przejęło od firmy produkcję karoserii, a Reutter zajął się produkcją foteli oraz komponentów do nich. Zmieniono również nazwę na Recaro. Przez kolejne lata firma rozwijała się i produkowała najlepsze fotele samochodowe. W roku 2005 Recaro zaprezentowało fotelik dziecięcy Young Profi Plus, prawdziwą nowość na skalę światową - pierwszy fotelik, który rośnie razem z dzieckiem. Dziś Recaro posiada swoją siedzibę w Kirchheim i funkcjonuje jako odrębna spółka w mającej międzynarodowy zasięg Keiper Recaro Group.
Recaro to marka posiadająca bogate tradycje oraz znakomite produkty. Foteliki tej firmy są wygodne i bezpieczne, co za każdym razem potwierdzane jest niezależnymi testami.


Recaro Monza Nova 2 Seatfix

Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive to wyjątkowa, ekskluzywna wersja premium tego fotelika. Trzonem tego modelu jest fotelik Recaro Monza Nova 2 Seatfix, natomiast tym, czym wyróżnia tą wersję od podstawowej jest tapicerka. Powstała ona z połączenia wyłącznie najlepszej klasy skóry cielęcej i w 100% naturalnej alcantary. Monza 2 Seatfix Exclusive to gwarancja najwyższej jakości wykonania, elgancji, luksusu oraz komfortu. Rzemieślnicze, ręcznie szyte obicie, wykonane jest z największą starannością i dbałością o najmniejsze detale oraz jest wykonywane na specjalne zamówienie Klienta. Za dodatkową opłatą, można zażyczyć sobie również wyszycie imienia dziecka na zagłówku. Fotel występuje w trzech kolorach, doskonale pasujących do spotykanych w autach premium kolorze siedzeń: szarym, beżowym oraz czarnym. Jest to idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoki poziom bezpieczeństwa, ale również intrygujący wygląd oraz wysoką jakość.

Recaro-Monza-Nova-2-Seatfix-Exclusive

Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive to klasa sama w sobie. Ręcznie szyta skórzana tapicerka oraz wysoki poziom bezpieczeństwa to znaki rozpoznawcze tego modelu. Projektując ten model inżynierowie firmy Recaro mieli przede wszystkim na uwadze zmaksymalizowanie bezpieczeństwa podczas wypadku oraz zapewnienie wysokiego komfortu podróży.

Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive jest odpowiedni dla dzieci w wieku od ok. 3 lat do ok. 12 roku życia. Posiada on europejską homologację ECE R-44/04 dla grup wagowych II i III, czyli dla dzieciaków o wadze od ok. 15kg do 36kg, czyniąc go tym samym docelowym fotelikiem, po którym nie potrzebujemy już żadnego siedziska (dzieci w Polsce, zgodnie z naszymi przepisami ruchu drogowego, muszą być przewożone w foteliku do 150cm wzrostu lub do przekroczenia wagi 36kg). Istotną cechą tego modelu jest jego pełna adaptacja do posadzonego w nim pasażera. Płynna, kilkunastostopniowa regulacja wysokości zagłówka umożliwia poprawne dopasowanie wysokości pasa samochodowego do wzrostu dziecka. Ułatwienie w poprawnym ustawieni jego wysokości jest nadrukowana, znajdująca się na wysuwanej części prowadnicy oparcia, miarka wzrostu. Monza Nova 2 Seatfix Exclusive to fotel, w którym dziecko jest przewożone przodem do kierunku jazdy oraz w którym zapinamy się 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu. Bardzo ważnym aspektem, wpływającym na faktyczne bezpieczeństwo, jest sprawdzenie przebiegu wspomnianego pasa po ciele dziecka. Istotne jest, by tak ustawić wysokość zagłówka, by pas przechodził przez ramię dziecka oraz należy zwrócić uwagę na routing pasa biodrowego - nie może on być przeprowadzony po brzuchu. Aby zminimalizować ryzyko złego prowadzenia pasa w tym odcinku, siedzisko fotelika posiada prowadnice pasa w postaci podłokietników, które uniemożliwiają jego przesunięcie na tkanki miękkie podbrzusza.

Recaro-Monza-Nova-2-Seatfix-Exclusive-2-fotele

Zewnętrzna strona fotelika została wyposażona w energochłonne poduszki, których zadaniem jest równomierne rozprowadzenie przeciążeń powstałych podczas zderzenia bocznego na całą konstrukcję - system ASP (Advancerd Side Protection). Wypełnienie zagłówka oraz ścian bocznych energochłonną pianką podnosi bezpieczeństwo takiego zdarzenia. Absorbuje ona energię, co w konsekwencji minimalizuje szansę na urazy głowy, tułowia oraz bioder. Kolejnym plusem są kanały wentylacyjne, które również pochłaniają siły powstałe podczas uderzenia. Niezależnie od wzrostu dziecka, głowa jest chroniona przez regulowany na wysokość zagłówek. Jego kształt został tak opracowany przez inżynierów Recaro, by na każdym etapie używania ochronił on głowę podczas zderzenia. Dodatkowa opcja regulacji głębokości - uzyskana dzięki pompowanej przy pomocy zintegrowanej pompki poduszki powietrznej, wpływa korzystnie na komfort i bezpieczeństwo, gdyż dobrze podparty tył głowy minimalizuje prawdopodobieństwo jej opadania na klatkę piersiową podczas snu. Wersja Exclusive to nie tylko skórzana tapicerka - w zagłówku znajdują się tutaj wbudowane głośniki - Recaro Sound System. W zestawie znajduje się również kabelek Jack-Jack, przy pomocy którego możemy podłączyć niemal każde urządzenie przenośne tj. telefon, tablet, odtwarzacz MP3 itp. Ulubiona muzyka dziecka nie tylko umili czas podróży, ale gdy dziecko słucha swoje ulubione piosenki, czy bajki, chętniej trzyma głowę wewnątrz zagłówka, co pośrednio przyczynia się do wzrostu biernego bezpieczeństwa.

Siedzisko posiada wbudowane, regulowane na głębokość szyny mocujące systemu ISOFIX. Stabilizują one fotelik w samochodzie oraz również odgrywają rolę w maksymalnym podniesieniu poziomu bezpieczeństwa. Dzięki regulowanej długości szyn, możemy wykorzystać to mocowanie niemal w każdym samochodzie, które posiada zaczepy tego systemu. Pomagają one również w pełnym dopasowaniu oparcia fotelika do kanapy auta. Monza Nova 2 Seatfix Exclusive możemy również zamontować w samochodzie, który nie posiada mocowania ISOFIX. W tym przypadku fotelik układamy na kanapie samochodu i dziecko, jak i fotel zapinamy pasem.

Recaro-Monza-Nova-2-Seatfix-Exclusive-profil

Główne cechy fotelika:

 • Fotelik obejmuje 2 grupy wagowe:
  • II- 15-25 kg,
  • III- 22-36 kg.
 • Przodem do kierunku jazdy.
 • Szkielet konstrukcji posiada liczne kanaływentylacyjne, które również absorbują energię podczas zderzenia.
 • System ASP (Advanced Side Protection) zapewnia doskonałą ochronę podczas zderzenia bocznego.
 • Podłokietniki zapewniają ochronę boczną bioder oraz dodatkowe boczne trzymanie dziecka.
 • Zagłówek można ustawić w bezpiecznej pozycji do spania, zachowując głowę w strefie ochronnej zagłówka.
 • Wygodny uchwyt do podnoszenia zagłówka oraz praktyczna miarka ze wzrostem dziecka do prawidłowego ustawienia zagłówka.
 • Fotelik posiada uchwyty Seatfix, czyli można go wpiąć w złącza ISOFIX w samochodzie, który posiada ten system. Jest to bardzo wygodne, jak i bezpieczne.
 • Można go również montować w samochodzie za pomocą pasów bezpieczeństwa, należy wtedy wsunąć zaczepy Seatfix w foteliku.
 • Prowadnice na pas biodrowy i barkowy wymuszają prawidłowe zapięcie dziecka.
 • Możliwość zamontowania podnóżka, aby nóżki dziecka nie wisiały w powietrzu. Podnóżek dostępny jako osobny produkt.
 • Fotelik posiada głośniki wbudowane w zagłówek do których można podłączyć odtwarzacz mp3.
 • Exclusive to wyjątkowa wersja fotelika Monza Nova 2, która posiada tapicerkę wykonaną ze skóry cielęcej i naturalnej alkantary przygotowanej przez JAVA CAR DESIGN.
 • Dodaktowa możliwość naszycia imienia dziecka na zagłówek.
 • Fotelik dostępny w kolorach: beżowym, czarnym i szarym.
 
Recaro-Monza-Nova-2-Seatfix-Exclusive-imie-na-zaglowki
Istnieje możliwość personalizacji poprzez naszycie imienia dziecka na zagłówku - opcja za dodatkową opłatą. Szczegóły pod nr telefonu 788-788-333


Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik samochodowy Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive to fotelik, który w pierwszej kolejności posiada testy homologacyjne europejskiej normy ECE R-44/04. Jest to podstawowa forma sprawdzenia, jak fotelik radzi sobie podczas wypadku. W ramach tej normy przeprowadza się dwa rodzaje zderzeń - czołowe z prędkością 50km/h oraz w tył pojazdu przy prędkości 30 km/h. Jeżeli podczas tych badań siły działające na manekin testowy nie przekraczają określonych wartości maksymalnych, fotelik otrzymuje pozytywny wynik i jest dopuszczony do sprzedaży. Niestety, w ramach tych testów nie przeprowadza się testów uderzenia bocznego. Dlatego bardzo istotną informacją odnośnie faktycznego poziomu bezpieczeństwa tego modelu są dodatkowe testy ADAC. Obecnie, są to najbardziej wymagające i najbardziej kompleksowe badania foteli dziecięcych w Europie. Ośrodek przeprowadza zderzenia każdego typu: czołowe, w bok oraz tył pojazdu, przy wyższych prędkościach, niż wspomniana wcześniej norma. Co więcej, ADAC graduje uzyskane wyniki, przyznając tzw. gwiazdki - 1 gwiazdka to bardzo mizeny wynik, a 5 to najlepsza możliwa ocena. Fotelik Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive brał udział w takim badaniu i otrzymał dobrą, 4-gwiazdkową ocenę - zarówno za parametr "bezpieczeństwo", jak w pełnej ocenie ogólnej. Tak dobry wynik stawia fotelik Recaro w czołówce oferowanych na rynku foteli w tej kategorii wagowej.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive opinie

Wersja Exclusive fotelika Recaro Monza Nova 2 Seatfix to fotelik o niezwykle wysokiej jakości wykonania ręcznie szytej tapicerki oraz maksymalne bezpieczeństwo dziecka podczas wypadku. To wariant premium, który jest wybierany przez indywidualistów, ceniących sobie intrygujący wygląd fotelika z skórzano-alcantarową tapicerką. Jego elitarność powoduje, że niełatwo możemy natknąć się na opinie dotyczące tej wersji fotelika dotyczących jakości materiałów, czy zachowywania się tapicerki z biegiem lat użytkowania. Odnośnie aspektów bezpieczeństwa, pozycji dziecka, działania głośników, czy innych elementów konstrukcyjnych, tutaj możemy w pełni podeprzeć się opiniami dotyczącymi wersji z podstawowym materiałem, czyli Recaro Monza Nova 2 Seatfix, których w sieci jest sporo i są one w rażącej mierze pozytywne.

Dane techniczne:

 • Długość: 45cm,
 • Szerokość: 49 cm,
 • Wysokość: 67-81 cm,
 • Waga: 6,5 kg.

Kolorystyka fotelika Monza Nova 2 Seatfix Exclusive:

(Kliknij aby powiększyć)

 

Recaro Monza Nova 2 Seatfix

Recaro Monza Nova 2 Seatfix

Szary

Beżowy

Recaro Monza Nova 2 Seatfix

 

Czarny

 

RECARO - dystrybutorZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive Fotelik samochodowy 15-36 kg
 • Product Reference: 5160
 • By Recaro
 • Cena: 2 998,89
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Recaro Monza Nova 2 Seatfix to ekskluzywny fotelik premium przeznaczony dla dzieci w przedziale wagowym 15-36 kg (od ok. 3 do ok. 12 roku życia) z wysokimi notami w testach ADAC (4 gwiazdki). Wersja Exclusive cechuje się ręcznie szytą tapicerką, która jest wykonana ze skóry cielęcej wysokiej jakości w połączeniu z naturalną alkantarą. Opcja naszycia imienia dziecka na zagłówek. 
Path: > > Recaro Monza Nova 2 Seatfix Exclusive Fotelik samochodowy 15-36 kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK