Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Recaro OptiaFix Fotelik samochodowy 9-18 kg 2019 Powiększ do pełnego rozmiaru

Recaro OptiaFix Fotelik samochodowy 9-18 kg 2019

Fotelik samochodowy Optiafix w kategorii wagowej 9-18 kg, w wersji z wbudowaną bazą isofix. Nowoczesny i bezpieczny fotelik, montowany przodem do kierunku jazdy dla dzieci do 4 lat. Unikalne funkcje bezpieczeństwa takie jak system HERO, ochrona ASP przed bocznymi uderzeniami oraz system RECARO SmartFit, wszystko przełożyło się bardzo dobrą ocenę w ADAC. 

Więcej szczegółów

7410

Cena: 1 199,00 zł


Recaro OptiaFix

Fotelik samochodowy 9 - 18 kg


RECARO - dystrybutor


RecaroHistoria marki Recaro sięga już 1906 r., gdy Wilhelm Reutter założył firmę Reutter, Wilhelm, Sattler. Reutter szybko wyrobił sobie dobrą opinie w prężnie rozwijającej się branży motoryzacyjnej. W 1963 roku Porsche przejęło od firmy produkcję karoserii, a Reutter zajął się produkcją foteli oraz komponentów do nich. Zmieniono również nazwę na Recaro. Przez kolejne lata firma rozwijała się i produkowała najlepsze na świecie fotele samochodowe. We wczesnych latach 90 ruszyła produkcja foteli dla dzieci a w 2005 roku, Recaro zaprezentowało fotelik dziecięcy Young Profi Plus, prawdziwą nowość na skalę światową - pierwszy fotelik, który rośnie razem z dzieckiem. Dziś Recaro jest najlepiej rozpoznawalną firmą w branży fotelików dla dzieci, a model Recaro young sport został sprzedany w ilości ponad miliona egzemplarzy. Recaro jako jedyna produkująca produkty dla dzieci posiada tak ogromne doświadczenie w produkcji foteli oraz tak silne powiązania ze sportem motorowym, gdzie bezpieczeństwo stoi na najwyższym poziomie. Recaro to marka posiadająca bogate tradycje oraz znakomite produkty. Foteliki tej firmy są wygodne i bezpieczne, co za każdym razem potwierdzane jest niezależnymi testami.


recaro optiafix

Fotelik Recaro OptiaFix przeznaczony jest dla dzieci od ok 9 miesiąca do ok. 4 roku życia (kategoria wagowa 9-18 kg).Fotelik samochodowy Recaro Optiafix zachwyca poziomem oferowanego bezpieczeństwa,  komfortu dziecka oraz estetyką wykonania co zostało potwierdzone licznymi wyróżnieniami. A zatem Optiafix jest idealnym wyborem, jeśli szukasz fotela montowanego przodem na isofix. Wybór Optii to pewność że pozostanie z Tobą i Twoim dzieckiem przez dobre kilka lat, ze względu na duże rozmiary siedziska, pozostanie komfortowa nawet zimą. Pasy barkowe i zagłówek fotelika Optia tworzą jedną całość co zwiększa bezpieczeństwo dziecka poprzez fakt, że pasy nigdy się nie skręcą a ich wysokość zawsze będzie właściwa. Dodatkową zaletą systemu hero jest utrudnione wyślizgnięcie się dziecka z uprzęży pasów nawet gdy rodzice nieopatrznie przewożą dziecko w zimowej kurtce. Specjalny system Advances Side Protection zapewnia stabilność górnej części ciała i głowy, gdy dziecko odpoczywa. Zapobiega to opadaniu głowy dziecka na klatkę, zwłaszcza podczas snu. Szczególnie ważna funkcja sprawdzająca się podczas zderzeń bocznych, która może uratować Twemu dziecku życie, dodatkowo boczne ochraniacze fotelika ASP są trwale połączone z ramą zagłówka w celu zapewnienia zwiększonej stabilności i maksymalnej absorpcji sił powstałych podczas tego typu uderzeń. Za wysoki komfort dziecka na dłuższych trasach odpowiada pozycja spoczynkowa oraz pianki ukryte pod tapicerką, Recaro w odróżnieniu od innych producentów fotelików dziecięcych, stosuje pianki tapicerskie sprawdzone w fotelach samochodowych, tylko o mniejszej gęstości dostosowane do wagi dziecka. Dodatkowo oddzielenie pianki od tapicerki powoduje wielokrotne zwiększenie jej żywotności, i nie "spieranie" podczas czyszczenia. Ułatwia także ściąganie do prania.

Komfort i bezpieczeństwo

 • Zintegrowane z zagłówkiem pasy, działające w systemie Hero
 • "Otulający" głowę sześcio pozycyjny zagłówek wykonany z pianki energochłonnej
 • Prosty montaż i demontaż w isofix
 • System anty przechyleniowy - stanowiący trzeci punkt podparcia
 • Przyjazna dziecku Tapicerka recaro-tec o dobrych właśiwośiach higroskopijnych
 • Siedzenie wykonane z ergonomicznej pianki zapewniającej wysoki komfort termiczny oraz cyrkulację powietrza pod tapicerką
 • Intuicyjny w obsłudze panel przedni, potwierdzający prawidłowe zapięcie fotelika we wszyskich punktach
 • System ochrony bocznej Advanced Side Protection: składane osłony boczne, zapewniające dodatkową ochronę w obrębie głowy
 • Szkielet fotelika wykonany w technologii mono odlewu: stabilizuje całą konstrukcję; absorbuje siłę uderzenia przy zderzeniu bocznym, regulowane w czterech pozycjach siedzisko, do pozycji spoczynkowej jako osobny element.
 • Wysoka ochrona boczna bioder - typowa dla wszyskich modeli recaro po 2015 roku


Fotelik OptiaFix a Testy ADAC

W najnowszych testach przeprowadzonych przez ADAC wiosną 2016 roku Optiafix uzyskała mocną oceną GUT (dobry) potwierdzając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa, łatwość obsługi oraz dobrą ergonomię i jakość wykonania. W piątej badanej kategorii dotyczącej toksyczności materiałów jakie zostały użyte do produkcji, Optiafix uzyskała ocenę SEHR GUT (bardzo dobry). Największe uznanie ekspertów ADAC wzbudziły takie cechy Optiafix jak niskie ryzyko obrażeń w przypadku zderzenia bocznego, optymalne rozwiązanie systemu pasów bezpieczeństwa oraz mocne połączenie z samochodem dzięki wzmocnonym zaczepom ISOFIX.Tak pewna i silna ocena uzyskana przez RECARO Optiafix niewątpliwie wzmocni zaufanie klientów do flagowego modelu w kategorii 9-18 kg.

Szczegółowe wyniki testu można znaleźć na oficjalnej stronie ADAC - LINK

Film z bliźniaczego testu ANWB: Test wytrzymałości podczas uderzeń bocznych


Opinie i recenzje o foteliku Optiafix na ceneo - LINK

Recaro Optiafix zbiera za granicą bardzo pozytywne recenzje. Na większości anglojęzycznych portali z opiniami fotelik ma ocenę 5/5 co świadczy o jego jakości. W Polsce największym portalem z opiniami jest Ceneo jednak na dzień 23.11.2016 opinie są tylko trzy.

Instrukcja montażu i obsługi fotelika:

Przed przystąpieniem do montażu przeczytaj insrukcje obsługi fotelika, upewnij się że Twój samochód jest kompatybilny z wybranym modelem, możesz to sprawdzić tu - LINK ( wpisz nazwe samochodu w  polu "IS THIS SEAT COMPATIBLE WITH MY VEHICLE?". Następnie naciśnij szary przycisk umieszczony tuż za panelem przednim fotelika, następnie pociągnij za szynę isofix z tyłu fotelika do oporu. Wepnij fotelik w zaczepy znajdujące się w kanapie samochodu. Poprawne zapięcie fotelik zasygnalizuje pojawieniem się dwóch zielonych znaczników na panelu przednim. Następnie naciśnij szary przycisk powyżej, jednocześnie dostosowując fotel do oparcia kanapy. Upewnij się iż fotelik przylega odpowiednio dużą częścią do kanapy zarówno z tyłu jak i pod spodem. Kolejnym krokiem jest ustawienie nogi fotelika tak aby stabilnie dotykała podłoża a jednocześnie nie powodowała oderwania podstawy fotela od kanapy. Poprawne napięcie stopy fotelik sygnalizuje pojawieniem się zielonego pola na środku panelu. 
 


Pełną Instrukcję obsługi i montażu fotelika OptiaFix znajdziesz tutaj - LINKCzym jest ISOFIX?

ISOFIX jest międzynarodowym systemem (ISO 13216) montażu dziecięcych fotelików samochodowych, dzięki któremu instalacja fotelika jest ułatwiona, a prawdopodobieństwo nieprawidłowego montażu jest ograniczone. Fotelik jest przymocowany do szyn ISOFIX w pojeździe dlatego zapewnia większą ochronę dla dziecka. O poprawności zainstalowania fotelika na bazie informuje przejrzysty wyświetlacz wyraźnie widoczny na zdjęciach. Fotelik Optia Fix obraca się o 360° na bazie montażowej Recaro ISOFIX. Dzięki czemu rodzic jest w prosty sposób wstanie wsadzać oraz wysadzać dziecko z fotelika. Ponadto jesteś wstanie w dowolnym momencie skierować fotelik przodem do kierunku jazdy.

Czym jest system HERO?

Firma Recaro słynie z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w swoich produktach. Jedną z takich innowacji w ostatnich latach był system HERO, który integruje 5 - cio punktowe pasy bezpieczeństwa, zagłówek i ochraniacze barkowe w jeden element. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie podnosi się komfort użytkowania fotelika i poziom bezpieczeństwa. 
 
Czym jest Recaro SmartFit?

Recaro SmartFit to ergonomiczny system obsługi fotelików. Duże intuicyjne przyciski znacznie ułatwiają obsługę fotelika. Regulacja długości pasa odbywa się za pomocą jednej ręki. Bardzo łatwy montaż fotelika na bazie Recaro. Dane techniczne:

Wymiary rzeczywiste:
 
Wewnętrzne:
 • Wysokość: 63 cm
 • Szerokość: 33 cm
 • Długość: 55 cm
Zewnętrzne:
 • Wysokość: 70 cm
 • Szerokość(z rozłożonym system ASP) : 49 cm
 • Długość: 70 cm
Waga:14,4 kg
 
Wymiary deklarowane przez producenta:
 • Długość: 69-72 cm
 • Szerokość: 44 cm
 • Wysokość: 70-75 cm
 • Waga: 14,4 kg


Kolorystyka fotelika Optiafix:

(Kliknij aby powiększyć)

Recaro OptiaFix Carbon Black 2016

Recaro OptiaFix Performance Black

Carbon Black 2017

Performance Black 2017

Recaro OptiaFix Racing Red 2016

Recaro OptiaFix Xenon Blue 2016

Racing Red 2017

Xenon Blue 2017


Nagrody przyznane fotelikowi OptiaFix 

Best Baby And Toddler Gear  to plebiscyt, w którym wybierane są najlepsze produkty przeznaczone dla dzieci. W role jury wcielają się rodzice. Co roku w jednej z kategorii wybierane są 3 najlepsze foteliki dziecięce,w 2016 pierwsze miejsce zajął fotelik Recaro OptiaFix
Best Baby and Toddler Gear 2016

RECARO - dystrybutorZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Recaro OptiaFix Fotelik samochodowy 9-18 kg 2019
 • Product Reference: 9
 • By Recaro
 • Cena: 1 199,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Fotelik samochodowy Optiafix w kategorii wagowej 9-18 kg, w wersji z wbudowaną bazą isofix. Nowoczesny i bezpieczny fotelik, montowany przodem do kierunku jazdy dla dzieci do 4 lat. Unikalne funkcje bezpieczeństwa takie jak system HERO, ochrona ASP przed bocznymi uderzeniami oraz system RECARO SmartFit, wszystko przełożyło się bardzo dobrą ocenę w ADAC. 
Path: > > Recaro OptiaFix Fotelik samochodowy 9-18 kg 2019

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK