Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Axkid, fotelik samochodowy Wolmax 2017, RWF 9-25 kg - 4 gwiazdki ADAC za bezpieczeństwo Powiększ do pełnego rozmiaru

Axkid, fotelik samochodowy Wolmax 2017, RWF 9-25 kg - 4 gwiazdki ADAC za bezpieczeństwo

Axkid Wolmax, fotelik samochodowy 9-25 kg tyłem do kierunku jazdy. Nowość od producenta Axkid na 2017 rok dostępna do kupienia w kolorze czarnej tapicerki. Najlżejszy fotelik RWF do 25 kg w rewelacyjnej cenie. Zatwierdzony przez Test Plus, bezpieczny fotelik oceniony przez ADAC na 4 gwiazdki. Sklep Bociek poleca!

Więcej szczegółów

7568

Cena: 1 099,00 zł


Fotelik Axkid Wolmax 2017 Nowość!

Fotelik samochodowy 9-25 kg montowany tylko tyłem, na pasach. 

Zatwierdzony przez Test Plus, oceniony na ocenę "dobry" za bezpieczeństwo przez ADAC

Jeżeli chcesz porównać funkcjonalność oraz bezpieczeństwo poszczególnych modeli fotelików Axkid, czytaj nasze porównanie w pigułce - KLIKNIJ LINK

Axkid Axkid jest częścią szwedzkiej grupy Axonkids AB. Od 2009 r. projektuje, produkuje i sprzedaje foteliki samochodowe w całej Europie. Firma została założona przez Tonyego Quista i Tonyego Broberga, którzy przez ponad 20 lat projektowali foteliki dla innych marek oraz współpracowali z renomowanymi producentami samochodów. Swoje wcześniejsze doświadczenia wykorzystują teraz w projektowaniu dla firmy Axkid. Foteliki Axkid są zaprojektowane zgodnie ze skandynawską filozofią, która mówi że ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy jest najbardziej bezpieczne. Zostało to potwierdzone wieloma testami. Foteliki Axkid zostały zatwierdzone zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa ECE R44 04 oraz przechodzą testy zderzeniowe instytutu EURO NCAP.


Axkid

Wolmax Funkcje

Axkid Wolmax prezentuje się naprawdę okazale, jest to najprostszy w obsłudze i najlżejszy fotelik w ofercie Szwedzkiego producenta, jest to szczególne znaczące dla osób przepinających fotelik do dwóch samochodów. Pomimo iż jest to zubożona wersja fotelika Minikid, naszym zdaniem będzie to czołowy na rynku fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy do tysiąca złotych. Różnice w stosunku do droższych modeli Axkid, nie są bardzo znaczące, a różnica w cenie to ok. 30%. Fotelik Wolmax to nasz zdecydowany faworyt w tym przedziale cenowym. Zachował naszym zdaniem najważniejszą cechę swoich starszych braci, możliwość prawie dowolnego regulowania odległości pomiędzy fotelikiem, a kanapą samochodu, tak aby uzyskać optymalną ilość miejsca na nogi dziecka. Dodatkowo nie stracił ani możliwości ustawiania w pozycji pół leżącej, ani możliwości regulacji zagłówka, pomimo iż te czynności są utrudnione w stosunku do droższych modeli, to zakres regulacji pozostał bez zmian. Jedyną istotną zmianą z punktu widzenia komfortu dziecka w stosunku do fotelika Minikid 2016 jest mniej przyjazny dziecku materiał, który wydaje się być bardziej sztuczny w dotyku. Fotelik jest nowy, nie posiada ocen i komentarzy w serwisie Ceneo i Opineo. Brak możliwości zakupu poprzez Allegro, dostępny do kupienia tylko w sklepach dziecięcych specjalizujących się w sprzedaży fotelików samochodowych RWF. 

Prezentacja wideoNajważniejsze cechy:

 • Fotelik RWF tylko tyłem do kierunku jazdy do 25Kg. Z możliwością montażu na przednim fotelu.
 • Montowany przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa, stopy stabilizującej oraz specjalnych naciągów
 • Wygodny zagłówek z regulacją w trzech pozycjach, zawsze dopasowany do wzrostu dziecka zapewnia dziecku bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy. Zagłówek nie jest powiązany w tym modelu z regulacją pasów.
 • Trzy pozycyjna regulacja wysokości pasów
 • Tylna noga stabilizująca - dokładnie taka sama jak w droższych modelach
 • Ręczny system naciągania pasów przednich, w przeciwieństwie do droższych modeli gdzie system jest automatyczny.
 • Produkowany w jednym kolorze - czarnym
 • Dwustopniowa regulacja kąta nachylenia pozwalająca uzyskać pozycje półleżącą.
 • Zatwierdzony przez rygorystyczny szwedzki TEST PLUS - informacja zgodnie z katalogiem producenta dostępnym w internecie. Jeszcze nie potwierdzona na stronach VTI
 • Fotelik posiada certyfikat zgodności REACH dla produktów wprowadzanych do sprzedaży na terenie UE
 • Tapicerkę można prać w pralce w 30 stopniach
 • Możliwość dokupienia i domontowania daszka przeciwsłonecznego
 • Otwory wentylacyjne w oparciu fotelika, zapewniające wentylacje pod plecami dziecka

Bezpieczeństwo

Wolmax został zaprojektowany zgodnie z normą ECE R44/04. Fotelik przeznaczony jest do podróżowania tyłem do kierunku jazdy dla dzieci w kategorii wagowej 9-25 kg co pięciokrotnie zwiększa bezpieczeństwo w stosunku do fotelików montowanych przodem (podczas zderzenia czołowego). Bardzo wysoka stabilność przy prawidłowym montażu, typowa dla fotelików AXKID - montowany przy pomocy trzypunktowych pasów bezpieczeństwa w samochodzie, nogi stabilizującej oraz naciągów montowanych do przedniego fotela. Fotelik wyposażony został w tą samą skorupę, co pozostałe modele Axkid. Skrzydło fotelika jest wyposażone w system ochrony bocznej.

Testy ADAC* oraz Test Plus

Fotelik Axkid Wolmax to zupełnie nowy model, wprowadzony do oficjalnej sprzedaży na początku listopada 2016 roku. Fotelik został przetestowany przez ADAC w wiosennej rundzie testów w 2017 roku. Fotelik otrzymał ocenę dobrą - 4 gwiazdki za bezpieczeństwo, co potwierdza tylko nasze wcześniejsze przypuszczenia, że zatwierdzenie przez rygorystyczny szwedzki Test Plus przełoży się na dobry rezultat w teście ADAC. Szczegółowy zapis testu ADAC znajdą Państwo na oficjalnej stronie www.adac.de - LINK

*ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****

Reach Certyfikat  Fotelik został zatwierdzony w teście sporządzonym według rozporządzania REACH

Instrukcja obsługi, montażu

Axkid montaż przedni fotel Axkid montaż tylny fotel

Zdjęcie powyżej pokazuje możliwe sposoby montażu zaczepów przednich.

Instrukcja montażu tyłem w sześciu krokach

1. Zapoznaj się z pełną instrukcją fotelika.
2. Umieść fotelik tak, aby 'nogi' fotelika przylegały do krawędzi oparcia. Jeśli dziecko jest starsze pozostaw odpowiednią przestrzeń na nogi.
3. Ustaw odpowiedni kąt nachylenia siedziska poprzez odchylenie przedniej stopy fotelika.
4. Wyciągnij 70-80 centymetrów pasa samochodowego i przeciągnij go przez przednie otwory pasowe, upewnij się, że pas jest wystarczająco mocno naciągnięty i go zapnij. Klamry boczne w foteliku zapnij  tak aby jedna zawierała obydwa pasy a druga tylko jeden.
5. Rozłóż nogę stabilizującą do samej podłogi, jednocześnie kontrując pasy kotwiczące
6. Zapnij  pasy kotwiczące fotografia powyżej przedstawia możliwe sposoby, polecamy o szyne przedniego fotela. Naciągnij tylne pasy kotwiczące fotelika aż do uzyskania efetu "wmurowania w kanapę"

Pobierz pełną instrukcję obsługi Fotelika Axkid Wolmax - LINK

Jeżeli zastanawiasz się, czy wolmax będzie pasował do Twojego samochodu, wstępnie możesz sprawdzić to na liście produkcyjnej. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi rzeczywistego sprawdzenia, ponieważ lista produkcyjna Axkid nie zawiera podziału na poszczególne wersje danego modelu i poszczególne roczniki. Wnętrza samochodu, również kanapy, bardzo często bywają zmieniane wraz z liftingiem danego modelu. Aby mieć stu procentową pewność koniecznie przymierz fotelik i dziecko przed zakupem.

Do pobrania > Lista pojazdów

Dane techniczne:

Wymiary Zewnętrzne:

 • Szerokość w najszerszym miejscu: 46 cm
 • Wysokość fotelika: 65 cm
 • Głębokość - długość podstawy : 60 cm

Wymiary wewnętrzne 

 • Szerokość siedziska: 28 cm
 • Długość siedziska: 30 cm
 • Wysokość oparcia z  maksymalnie podniesionym zagłówkiem: 57 cm
 • Waga: 9,6 kg

Axkid - tabela porównawcza wszystkie modele.

Tabela porównawcza modeli fotelików Axkid

Minikid Duofix Rekid Kidzone Wolmax
System montażu Pasy Isofix / pasy Isofix / pasy Pasy Pasy
Przedział wiekowy i wagowy 9 m-cy.-6 lat 9-25kg 9 m-cy.-6 lat 9-25kg 9 m-cy.-6 lat 9-25kg 9 m-cy.-6 lat 9-25kg 9 m-cy.-6 lat 9-25kg
Montowany Tyłem / Przodem Tyłem Pasy przodem/
tyłem isofix + pasy
Tyłem Przodem / tyłem Tyłem
Test Plus Tak Nie Tak Nie Tak
Wymiary wewnętrzne siedziska szer. 28 cm
wys. 61 cm
dł. 30 cm
szer. 28 cm
wys. 61 cm
dł. 30 cm
szer. 30 cm
wys. 60 cm
dł. 30 cm
szer. 28 cm
wys. 61 cm
dł. 30 cm
szer. 28 cm 
wys. 57 cm 
dł. 30 cm
Rozkładanie do spania (pozycje) 5 3 3 3 2
Waga 17 kg 17 kg 14,5 kg 17 kg 9,6 kg
Automatyczna regulacja zagłówka Tak Tak Tak Tak Manualna
Temperatura prania tapicerki 30° 30° 30° 30° 30°
Automatyczny system mocujący pasy kotwiczące Tak Tak Tak Nie Nie
Cena 1599 zł 1929 zł 1799 zł 1729 zł 1199 zł

Opinie* i recenzje o foteliku Wolmax przeczytasz na facebook osiem gwiazdek LINK

Zachęcamy Państwa do przesyłania opinii wraz ze zdjęciem zamontowanego fotelika Wolmax na adres [email protected]. Opinie będą publikowane na stronie Bociek.eu po pisemnym wyrażeniu zgody przez klienta sklepu BOCIEK. Osoba przesyłająca opinię otrzyma od nas w prezencie lusterko wsteczne do obserwacji dziecka. 


Opinia Pani Mai z dnia 13 Stycznia 2017

"Fotelik bardzo dobrze trzyma się lekko pochyłej kanapy. Dziecko aktualnie roczne, nie płacze, jest mu wygodnie i szybko zasypia. Nie odbiega w użytkowaniu od innych droższych, przymierzanych fotelików. Generalnie nie mogę się do niczego przyczepić. Dziecku odpowiada i to jest najważniejsze. Polecam."

Wolmax Opinia Pani Mai


Wolmax Kind+Jugend 2016


Dlaczego większość klientów wybiera nasz sklep?

☑ Wszystkie kolory dostępne od ręki,
☑ Tylko u nas 100% gwarancji otrzymania całkowicie nowego produktu (nie sprzedajemy produktów z wystawy)
☑ Posiadamy wyłącznie najnowszą kolorystykę
☑ Wszystkie produkty pochodzą wyłącznie z oficjalnej dystrybucji
☑ Posiadamy najniższe ceny w internecie
☑ Ubezpieczona przesyłka
☑ Przesyłkę wysyłamy w ciągu 24 godzin
☑ Każdy klient na bieżąco jest informowany o statusie wysyłki - w dniu wysyłki otrzymują Państwo mailowo numer paczki oraz dane firmy kurierskiej
☑ Kupując w sklepie www.bociek.eu mają Państwo pewność doskonałego wsparcia posprzedażowego oraz serwisowego
☑ Istniejemy od roku 1990, posiadamy ogromne doświadczenie

 • Nazwa :Axkid, fotelik samochodowy Wolmax 2017, RWF 9-25 kg - 4 gwiazdki ADAC za bezpieczeństwo
 • By Axkid
 • Cena: 1 099,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Axkid Wolmax, fotelik samochodowy 9-25 kg tyłem do kierunku jazdy. Nowość od producenta Axkid na 2017 rok dostępna do kupienia w kolorze czarnej tapicerki. Najlżejszy fotelik RWF do 25 kg w rewelacyjnej cenie. Zatwierdzony przez Test Plus, bezpieczny fotelik oceniony przez ADAC na 4 gwiazdki. Sklep Bociek poleca!
Path: > > Axkid, fotelik samochodowy Wolmax 2017, RWF 9-25 kg - 4 gwiazdki ADAC za bezpieczeństwo

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK