Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Takata Midi i-Size / Takata Midi i-Size PLUS fotelik z normą i-Size do max. 19kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Takata Midi i-Size / Takata Midi i-Size PLUS fotelik z normą i-Size do max. 19kg

Takata Midi i-Size / Takata Midi i-Size PLUS - fotelik z normą i-Size dla dziec do max. 19kg wagi. Montowany tyłem w pełnym zakresie wagowym lub przodem dla dzieci o wzroście powyżej 71cm. Innowacyjne technologie w dziedzinie ochrony bocznej - Air PAD. Montowany na bazie ISOFIX.

Więcej szczegółów

7632

Cena: 2 199,00 zł


Takata Midi i-Size / Takata Midi i-Size PLUS

Fotelik z normą i-Size dla dzieci do max. 19kg


Takata LogoTAKATA, japoński producent fotelików samochodowych, poduszek powietrznych oraz samochodowych systemów bezpieczeństwa. W branży motoryzacyjnej, firma TAKATA, to uznany producent systemów bezpieczeństwa pojazdów silnikowych, które swoje produkty dostarcza od 1933 roku. Po długoletnim doświadczeniu w dziedzinie bezpieczeństwa pasażerów pojazdów silnikowych, firma TAKATA decyduje się rozpocząć rozwój systemów bezpieczeństwa dla dzieci. Zrealizowany w całości przez firmę, pierwszy fotelik dziecięcy TAKATA ujrzał światło dzienne w 1977 roku. Po udanym debiucie i ekspansji na rynku lokalnym, w roku 2003 TAKATA wkracza na rynek europejski i zaczyna produkcję własnych fotelików w Europie, a konkretnie w Aschaffenburg, Niemcy. Od tej pory foteliki TAKATA są projektowane tak, aby były kompatybilne z europejskimi markami samochodów PREMIUM. Dokonania firmy zostały docenione przez Europejczyków, dlatego w latach 2012 - 2013 foteliki firmy otrzymały dobre oceny w testach przeprowadzonych przez automobil ADAC oraz organizację konsumencką Stiftung Warentest. Obecnie oferta TAKATA, to foteliki samochodowe dla dzieci w każdej kategorii wagowej.


Opis produktu:

Takata Midi i-Size to klasa sama w sobie. Fotelik dostępny jest w dwóch wariantach zakupu: 

 • bez wkładki niemowlęcej - Takata Midi i-Size, przeznaczony dla dzieci o wzroście od 61cm do 100cm i wadze nieprzekraczającej 19kg. Ten wariant dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych.
 • z dodatkową wkładką dla niemowlaków - Takata Midi i-Size PLUS, w której możemy wozić dzieci od dnia narodzin do ok. 4 lat - wzrost od 40cm do 105cm oraz wadze max. 19kg. Fotelik występuje w 4 różnych kolorach. 

Niezależnie od wersji, fotelik jest w pełni zgodny z nadrzędną normą dotyczącą przewożenia dzieci w Europie, czyli UE R-129, potocznie zwaną i-Size. Pełna zgodność z tą normą informuje nas m.in. o tym, że fotelik ten jest montowany w samochodzie przy pomocy systemu ISOFIX. Jest to możliwe, dzięki specjalnej podstawie fotelika, która to jest wyposażona w szyny mocowania ISOFIX. Dodatkowym elementem stabilizującym fotel w samochodzie jest regulowana na długość noga wypierająca. W foteliku zalecanym kierunkiem podróżowania z dzieckiem jest pozycja tyłem. Mamy tutaj możliwość takiej podróży z maluchem w pełnym zakresie użytkowania fotelika. Alternatywnie, w razie potrzeby, dzieci o wzroście powyżej 71cm mogą być przewożone zgodnie z kierunkiem ruchu. W tym celu należy zdemontować siedzisko z bazy i zapiąć je w pożądanym ustawieniu. 

W opcji RWF (tyłem) fotelik posiada tylko jedną pozycję ustawienia siedziska. Zmieniając formę na FWF (przodem), możemy regulować kąt pochylenia siedziska - służy do tego specjalnie umiejscowiony po siedziskiem przycisk. 

Innowacją, którą znajdziemy tylko w fotelach marki TAKATA jest zastosowanie technologii AIRPAD. Są to specjalnie zaprojektowane poduszki, wykonane z materiałów, z których są zrobione normalne poduszki powietrzne w Państwa samochodzie. AIRPAD jest wypełniony miękką pianką, która to z kolei jest wypełniona cząstkami powietrza. Ma ona za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia bocznego poprzez redukcję siły działającej w czasie impaktu. Dodatkowo podnosi ona komfort podróżowania. 

Od zawsze, marka TAKATA, zwracała szczególną uwagę na jakość tkanin tapicerki. Jest ona miękka, testowana pod kątem toksycznych substancji. Tkaniny wykonane są z mikrowłókien (Oeko-Tex Standard 100 klasy 1) w trzech różnych wariantach kolorystycznych z wysokiej jakości materiałów.

Takata-Midi-i-Size-Blackactive-Pink

Takata Midi I-Size

Fotelik samochodowy Midi I-Size zaprojektowany zgodnie z europejską normą UNECE R129 / 00 (I-Size) dla dzieci o wzroście 61 - 100 cm wysokości (zalecany wiek około 9 miesięcy do około 3,5 roku życia). W przeciwieństwie do wersji PLUS, fotelik w tym wariancie nie przechodził dodatkowych testów zderzeniowych ADAC. 

Takata-Midi-i-Size-PLUS-Blackactive-Silver

Takata Midi i-Size PLUS: Wielofunkcyjny i prosty w obsłudze

Fotelik Takata Midi I-Size Plus jest idealnym towarzyszem na każdą podróż samochodem. Zaprojektowany i wykonany aby spełniał potrzeby najmniejszych pasażerów w wieku od urodzenia do czterech lat. W połączeniu z bazą I-Size PLUS, fotelik może być instalowany w samochodzie zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, oferując tym samym zwiększone bezpieczeństwo przewożenia dziecka w samochodzie. Producent TAKATA daję gwarancję, że w foteliku można bezpiecznie przewozić dzieci od 40 cm do 105 cm tyłem do kierunku jazdy. Materiały fotelika są wolne od substancji szkodliwych, przetestowane przez instytut Oeko-Tex. Wersje kolorystyczne fotelika różnią się od siebie jedynie wkładką, większość powierzchni fotelika pokryta jest kolorem czarnym dzięki czemu Midi PLUS będzie zawsze pasował do wnętrza każdego samochodu. W modelu MIDI I-Size, w rejonie zagłówka znajduje się wiele poduszek AIRPAD zapewniając tym samym komfort i bezpieczeństwo dziecku. Fotelik posiada funkcję kilkustopniowej regulacji siedziska, aby móc dopasować wysokość dziecka do MIDI I-SIZE.

Prezentacja wideo CrashtestDane techniczne:

fotelik samochodowy takata midi 9-18kg

 • Szerokość: 40 cm
 • Wysokość: 60,5 cm
 • Długość: 49 cm
 • Waga: 4,6 kg
 • Funkcja AIRPAD

TAKATA INFO, to powineneś wiedzieć

BAZA ISOFIX TAKATA została przetestowana i uzyskała atest zgodności z normą europejską ECE R44/04 dla systemów przytrzymujących dla dzieci wyłącznie w przypadku użytkowania jej w połączeniu z fotelikiem TAKATA MINI lub TAKATA MIDI. Przymocowanie fotelika TAKATA MINI lub TAKATA MIDI za pomocą BAZY ISOFIX TAKATA do zaczepów ISOFIX w pojeździe zmienia klasyfikację fotelika na „półuniwersalną” i taki sposób mocowania można stosować jedynie z wybranymi modelami fotelików w wybranych modelach pojazdów.

Załączona lista pojazdów stanowi przegląd wszystkich odpowiednich modeli samochodów oraz fotelików zgodnych z BAZĄ ISOFIX TAKATA aktualny w chwili przesłania materiałów do druku. Aktualna lista dostępna jest w witrynie internetowej www.takata-childseats.com.

WAŻNE!

W przypadku gdy posiadany przez Państwa pojazd nie znajduje się na liście, prosimy o kontakt z działem obsługi klienta firmy TAKATA. Informację, czy fotelik może być zamontowany w Państwa samochodzie, można uzyskać również u sprzedawcy podczas dokonywania zakupu BAZY ISOFIX TAKATA oraz fotelika TAKATA MINI lub TAKATA MIDI.
BAZĘ ISOFIX TAKATA należy zawsze mocować w pojeździe zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do bazy i instrukcją obsługi pojazdu dostarczoną przez producenta samochodu oraz należy zawsze zachować ostrożność podczas jazdy.
Zaczepy ISOFIX mogą być dostępne jako wyposażenie opcjonalne lub standardowe, w zależności od kraju.

OSTRZEŻENIE! Wspornik BAZY ISOFIX TAKATA nigdy nie powinien spoczywać bezpośrednio na pokrywie schowka znajdującego się w podłodze pojazdu. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zastosowano specjalny ochraniacz zatwierdzony przez producenta, który wzmacnia pokrywę schowka.

UWAGA! Fotelików TAKATA MINI oraz TAKATA MIDI nie należy umieszczać tyłem do kierunku jazdy na fotelu pasażera z aktywną poduszką powietrzną. Po dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera oraz w przypadku gdy producent pojazdu zezwala na umieszczanie fotelików dziecięcych klasy 0+ lub 1 na przednim siedzeniu, można użytkować foteliki TAKATA MINI i TAKATA MIDI w tej pozycji. W takiej sytuacji należy zawsze przestrzegać instrukcji producenta dotyczących:

 • Dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera
 • Dopuszczenia przez producenta możliwości umieszczenia fotelika tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu
 • Wyposażenia pojazdu w zaczepy ISO

Czym jest technologia AIR PAD?


fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg  

Air Pad to system specjalnych pianek umieszczonych w konstrukcji zagłówka. Odpowiadają one za absorbowanie energii podczas uderzeń. Testy wykazały, że takie rozwiązanie znacząco podnosi bezpieczeństwo dziecka. System Air Pad to innowacyjna technologia opatentowana przez firmę Takata


fotelik takata midi 9-18 kg

Takata Midi i-Size testy ADAC i OEAMTC

Fotelik Takata Midi i-Size to wariant, który nie brał udziału w testach zderzeniowych ADAC. Posiada on zgodność z normą i-Size, w ramach której przeprowadza się identyczne rodzaje zderzeń jak w w/w teście, z tą równicą, że przy mniejszych prędkościach. Oznacza to że, został on przebadany na poczet zderzeń czołowych, bocznych i w tył pojazdu. Posiadania normy i-Size to obecnie wymagane minimum, by móc powiedzieć, że fotelik jest bezpieczny. 

Fotelem, który brał udział w testach ADAC oraz OAMTC jest Takata Midi i-Size PLUS. Został on przebadany w testach z 2017 roku. Mimo doskonałych wyników fotela z normą ECE, wersja i-Size nie otrzymała równie wysokich not. Średnia "2.7" w parametrze bezpieczeństwo to ocena niemal graniczna z wartością odpowiadającą ocenie 4 gwiazdek, nie mniej, fotel ogólnie otrzymał łącznie 3 gwiazdki za ten parametr. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.


Dostępna kolorystyka

Takata Midi i-Size

Takata-Midi-i-Size-Blackactive-Orange Takata-Midi-i-Size-Blackactive-Pink
Kolor: Blackactive Orange Kolor: Blackactive Pink
Takata-Midi-i-Size-Bluematic-Silver
Kolor: Bluematic Silver

Takata Midi i-Size PLUS

Takata-Midi-i-Size-PLUS-Blackactive-Silver Takata-Midi-i-Size-PLUS-Blackactive-Blue
Kolor: Blackactive Silver Kolor: Blackactive Blue
Takata-Midi-i-Size-PLUS-Blackactive-Orange Takata-Midi-i-Size-PLUS-Blackactive-Pink
Kolor: Blackactive Orange Kolor: Blackactive PinkZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Takata Midi i-Size / Takata Midi i-Size PLUS fotelik z normą i-Size do max. 19kg
 • By Takata
 • Cena: 2 199,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Takata Midi i-Size / Takata Midi i-Size PLUS - fotelik z normą i-Size dla dziec do max. 19kg wagi. Montowany tyłem w pełnym zakresie wagowym lub przodem dla dzieci o wzroście powyżej 71cm. Innowacyjne technologie w dziedzinie ochrony bocznej - Air PAD. Montowany na bazie ISOFIX.
Path: > > Takata Midi i-Size / Takata Midi i-Size PLUS fotelik z normą i-Size do max. 19kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK