Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


TAKATA Maxi fotelik samochodowy 15-36 kg 4 gwiazdki test ADAC Powiększ do pełnego rozmiaru

TAKATA Maxi fotelik samochodowy 15-36 kg 4 gwiazdki test ADAC

Takata Maxi fotelik samochodowy 15-36 kg rosnący wraz z dzieckiem, dla dzieci w wieku 3-12 lat. Maxi to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie fotelików na rynku, dostępny w salonach samochodowych pod takimi markami jak BMW i Lexus. Bezpieczeństwo sprawdzone w ADAC, OEAMTC oraz Oeko-TEX.

Więcej szczegółów

7633

Cena: 1 799,00 zł


Takata Maxi foteliki roku 2021. Bezpieczny, funkcjonalny, kompaktowy

Fotelik samochodowy 15-36 kg z dodatkowym mocowaniem ISOFIX oraz regulacją oparcia


Takata LogoTAKATA, japoński producent fotelików samochodowych, poduszek powietrznych oraz samochodowych systemów bezpieczeństwa. W branży motoryzacyjnej, firma TAKATA, to uznany producent systemów bezpieczeństwa pojazdów silnikowych, które swoje produkty dostarcza od 1933 roku. Po długoletnim doświadczeniu w dziedzinie bezpieczeństwa pasażerów pojazdów silnikowych, firma TAKATA decyduje się rozpocząć rozwój systemów bezpieczeństwa dla dzieci. Zrealizowany w całości przez firmę, pierwszy fotelik dziecięcy TAKATA ujrzał światło dzienne w 1977 roku. Po udanym debiucie i ekspansji na rynku lokalnym, w roku 2003 TAKATA wkracza na rynek europejski i zaczyna produkcję własnych fotelików w Europie, a konkretnie w Aschaffenburg, Niemcy. Od tej pory foteliki TAKATA są projektowane tak, aby były kompatybilne z europejskimi markami samochodów PREMIUM. Dokonania firmy zostały docenione przez Europejczyków, dlatego w latach 2012 - 2013 foteliki firmy otrzymały dobre oceny w testach przeprowadzonych przez automobil ADAC oraz organizację konsumencką Stiftung Warentest. Obecnie oferta TAKATA, to foteliki samochodowe dla dzieci w każdej kategorii wagowej.
Takata Maxi

Takata Maxi to fotelik samochodowy, który został zaprojektowany i wykonany zgodnie z założeniami europejskiej normy ECE R-44/04 dla grupy II/III. Jest on odpowiedni dla dzieci o wadze między 15, a 36 kg, czyli dla dzieciaków od ok. 3 do ok. 12 roku życia. Dodatkowa rekomendacja producenta tyczy się wzrostu i jest ona tutaj określona na zakres między ok. 95 cm, a 150 cm.

Na przestrzeni czasu, Takata Maxi stała się jednym z najchętniej wybieranych modeli fotelików w swojej kategorii wagowej. Trudno się dziwić, skoro ten model posiada pełną garść argumentów, by poważnie zastanowić się nad jego zakupem.

Takata jako światowy lider w produkcji poduszek powietrznych wprowadził do branży fotelików kilka ciekawych innowacji. Jedną z najważniejszych jest zastosowanie nowego typu energochłonnej pianki, zgodnej z technologią AIR PAD, której rodowód sięga do korzeniu marki, czyli branży motoryzacyjnej. W przypadku modeli MAXI, ową piankę znajdziemy w wewnętrznej części zagłówka na jego lewej i prawej ściance. Umiejscowienie jej w tak newralgicznym punkcie jak zagłówek skutkuje redukcją potencjalnych sił działających w obrębie zagłówka przy potencjalnym zderzeniu bocznym. Dodatkowym plusem technologii AIR PAD jest fakt, iż w odróżnieniu do klasycznych materiałów energochłonnych, które są stosowane i konkurencyjnych modelach, wnętrze zagłówka pozostaje miękkie, przez co wzrasta komfort śpiącego dziecka podczas dalszej, czy bliższej podróży.

Fotelik Takata Maxi, jak każdy fotelik z ostatniej grupy wagowej umożliwia przewożenie dziecka przodem do kierunku jazdy. W pełnym okresie używania, podróżujący w nim młody pasażer jest zapinany przy pomocy 3-punktowego pasa samochodowego. Głównym zadaniem fotelika jest zapewnienie optymalnego przebiegu pasa względem budowy ciała dziecka. Pomocne w tym zakresie są prowadnice pasa. Występują one tutaj odpowiednio w postaci prowadnic pasa barkowego (lewa i prawa, znaleźć je możemy bezpośrednio pod zagłówkiem) oraz prowadnice pasa biodrowego - tutaj w postaci mocno rozbudowanych podłokietników. O ile górne prowadnice nie różnią się specjalnie względem tych, znajdowanych w innych modelach, tak dolne należy tutaj wyróżnić. Stosunkowo długie siedzisko (jedno z najdłuższych pośród fotelików 15-36 kg) oraz wysunięte do przodu "podłokietniki" sprawiają, że nawet w przypadku drobniejszych dzieci, pas w odcinku biodrowym udaje się zazwyczaj ułożyć w ten sposób, by nie uciekał on na brzuszek dziecka, czyli delikatne tkanki miękkie. Zapewniają one także bardzo dobrą ochronę boczną niższych partii ciała.

Zagłówek fotelika, oprócz tego, iż posiada on wbudowane pianki AIR PAD, należy wraz z wzrostem dziecka sukcesywnie podnosić do góry. Posiada on aż 12 poziomów ustawienia, które dla wygody zostały opisane przy pomocy kolejnych liter alfabetu (od "a" do "l"). Wraz z zmianą jego wysokości, osłony boczne skorupy fotelika, także podnoszą się w górę, jak również rozszerzają się w stałej, określonej przez producenta proporcji. Zmiana ich położenia sprawia, iż niezależnie od wzrostu dziecka, zawsze znajdują się one na wysokości jego barków, przez co są one wówczas najbardziej efektywne. Rozszerzanie z kolei zwiększa wewnętrzną przestrzeń siedziska, potrzebną dla stale rosnącego dziecka.

Montaż fotelika Takata Maxi jest niezwykle prosty i jest możliwy w na miejscu pasażera, przy którym znajduje się 3-punktowy pas bezpieczeństwa z zwijaczem. Dodatkowo, fotelik ten posiada mocowanie typu ISOFIX, które możemy wykorzystywać celem jeszcze większej stabilizacji fotelika w aucie. Co więcej, producent pozwala na odsunięcie oparcia względem kanapy samochodu, by w przypadku dalszej trasy zmienić jego pochylenie na bardziej komfortowe, redukując tym samym prawdopodobieństwo opadania głowy dziecka na klatkę piersiową podczas snu w podróży. Dodatkową zaletą Maxi jest mobilność, fotelik został wyposażony przez producenta w wygodną torbę transportową (która jest do dokupienia jako osobny produkt) co w połączeniu z możliwością złożenia fotelika na pół, powoduje iż po wyjęciu z samochodu zajmuje bardzo mało miejsca. Dobrą informacją dla rodziców, którym zdarza się przemieszczać się drogą lotniczą jest fakt, iż Takata Maxi jako jeden z bardzo nielicznych modeli w tej grupie wagowej posiada homologację lotniczą. Uderzającym wyróżnikiem tego fotelika jest jego jakość wykonania

Główne cechy fotelika

 • Zaprojektowany i wykonany zgodnie z homologacją ECE R-44/04 dla grup II/III
 • Odpowiedni dla dzieci od ok. 3 do ok. 12 roku życia (15-36 kg, ok. 95-150 cm)
 • Przodem do kierunku jazdy
 • Technologia AIR PAD
 • Montowany przy pomocy 3-punktowego pasa samochodowego
 • Posiada dodatkowe mocowanie typu ISOFIX
 • Odchylany do pozycji spoczynkowej (regulacja przy pomocy mocowania ISOFIX)
 • Rośnie razem z dzieckiem
 • Regulowana wysokość zagłówka - 12 poziomów
 • Roszczerzane oparcie - zmiana wysokości zagłówka wpływa na szrokość oparcia na wysokości obręczy barkowej
 • Innowacyjny i łatwy w obsłudze system zabezpieczenia pasa piersiowego
 • Możliwość złożenia i spakowania do torby transportowej (torba do dokupienia jako osobny produkt)
 • Czytelny wskaźnik poprawnego wpięcia fotelika
 • Posiada homologację lotniczą
 • Wskaźnik stopnia regulacji wysokość zagłówka
 • Brak substancji szkodliwych w tapicerkach, potwierdzona certyfikatem Oeko-TEX 10

fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg
Dzięki możliwości regulacji wysokości i 
szerokości fotelika możesz go idealnie 
dostosować do wzrostu swojego dziecka
Regulacja pozycji oparcia pozwala przekształcić
siedzisko do pozycji pół leżącej dzięki czemu 
Twoje dziecko będzie mogło zdrzemnąc się 
podczas podróży

Takata Maxi bezpieczeństwo i testy ADAC i OEAMTC

Fotelik Tataka Maxi to fotelik, który został dopuszczony do sprzedaży w Europie w oparciu o zaliczone testy homologacyjne normy ECE R-44/04. Standard testów zderzeniowych, którym poddawane są fotelik w ramach tej regulacji jest obecnie mocno odstający od realiów drogowych, więc samo ich zaliczenie nie mówi nam nic na temat faktycznego poziomu ochrony, jaki on gwarantuje. Wiemy natomiast, iż model ten brał udział w badaniach niemeckiego ośrodka ADAC w 2013 roku, w ramach którego otrzymał on notę z zakresu rekomendacji 4 gwiazdek, zarówno w ocenie ogólnej, jak i za parametr "bezpieczeństwo" - taki wynik pozwala na miejsce w czołówce jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Aby przeczytać pełen raport z testu fotelika Takata Maxi kliknij w LINK fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg

Prezentacje wideo Crashtest:

Zderzenie przednie


Zderzenie boczne

Międzynarodowe nagrody dla Takata Maxi

Plus X Award 2014 German Design Award Gold 2016
Plus X Award German Design Award 2016

Czym jest technologia AIR PAD?

Technologia AIR PAD to unikalny system bezpieczeństwa opatentowany przez firmę takata, jest to specjalna pianka która na skutek dotyku i działania niewielkiej siły pozostaje miękka i głęboko elastyczna nawet na kilka centymetrów. Podczas zderzenia - działania większej siły, usztywnia się pochłaniając energię zderzenia. Jest to działanie zbliżone do działania profesjonalnych ochraniaczy dla sportowców.

Na zdjęciu poniżej widać umiejscowienie pianki AIR PAD w foteliku.


fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg


Takata Maxi Opinie

Fotelik Takata Maxi to elitarny model fotelika, który bryluje w większości niezależnych rankingów fotelików 15-36 kg. Jest on dobrze oceniany zarówno za gwarantowane przez ten model bezpieczeństwo, jak również i ze względu na komfort zapewniany dziecku, czy też rodzicowi w trakcie jego obsługi. Klienci doceniają świetną pozycję dziecka i doskonały przebieg pasa względem jego budowy ciała, wysoką jakość materiałów, z których fotelik jest wykonany. 

Wymiary i dane techniczne

fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg

 • Szerokość: 44,5 - 50,5 cm
 • Wysokość: 67,5 - 81,5 cm
 • Długość: 48 cm
 • Waga: 6,8 kg

Kolorystyka fotelika Takata Maxi

Takata-Maxi-Fotelik-15-36-Blackactive-Blue Takata-Maxi-Fotelik-15-36-Blackactive-Orange

Blacktive Blue

Blacktive Orange

Takata-Maxi-Fotelik-15-36-Blackactive-Pink Takata-Maxi-Fotelik-15-36-Blackactive-Silver

Blacktive Pink

Blacktive Silver


Targi kind und jugend 2016

Takata foteliki wystawa

fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg
fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg
fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg
fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kg

fotelik samochodowy takata maxi 15-36 kgZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:


 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia


Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice

Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/


W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.


Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :TAKATA Maxi fotelik samochodowy 15-36 kg 4 gwiazdki test ADAC
 • By Takata
 • Cena: 1 799,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Takata Maxi  fotelik samochodowy 15-36 kg rosnący wraz z dzieckiem, dla dzieci w wieku 3-12 lat. Maxi to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie fotelików na rynku, dostępny w salonach samochodowych pod takimi markami jak BMW i Lexus. Bezpieczeństwo sprawdzone w ADAC, OEAMTC oraz Oeko-TEX.
Path: > > TAKATA Maxi fotelik samochodowy 15-36 kg 4 gwiazdki test ADAC

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK