Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Klippan Triofix Recline Comfort fotelik samochodowy 9-36 kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Klippan Triofix Recline Comfort fotelik samochodowy 9-36 kg

Fotelik samochodowy Klippan Triofix Recline Comfort przeznaczony jest dla dzieci o wadze 9-36 kg, czyli do końca okresu w którym trzeba przewozić dzieci w foteliku. Tyłem do kierunku jazdy do 18kg, przodem w przedziale wagowym od 15kg do 36kg. 3 gwiazdki ADAC.

Więcej szczegółów

7666

Cena: 1 799,00 zł


Klippan Triofix Recline Comfort

Fotelik samochodowy 9 - 36 kg

Klippan triofix recline comfort 9-36 kg opinie recenzje pytanie testy

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


klippan logo

Klippan to firma zajmująca się produkcją min. fotelików samochodowych z 40 letnim doświadczeniem. Firma powstała w Finlandii  w 1959 roku, a aktualnie swoje oddziały ma w większości krajów europejskich. Marka Klippan produkuje foteliki montowane zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Firmę wyróżnia fakt, iż posiada specjalistyczny tor testowy i laboratorium, w którym wykonywane są testy zderzeniowe.  Klippan na początku zajmowało się produkcją pasów bezpieczeństwa, na przestrzeni lat firma poszła dalej w kierunku bezpieczeństwa w samochodach i postanowiła zająć się produkcją fotelików dziecięcych. Dzięki doświadczeniu zebranemu podczas tworzenia pasów bezpieczeństwa specjaliści ds. bezpieczeństwa mogli zaprojektować bardzo bezpieczny fotelik dziecięcy. Marka w bardzo szybkim czasie zdobyła duże uznanie na rynku międzynarodowym. Dzisiaj Klippan to jeden z liderów jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa. Foteliki Klippan spełniają wszystkie niezbędne normy takie jak ISO9001:2008, a w testach zderzeniowych takich jak ADAC otrzymują najwyższe noty. 


Klippan triofix recline comfort fotelik samochodowy
Fotelik Klippan Triofix Recline Comfort jest przeznaczony dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg, co w praktyce oznacza, że możemy używać go do 12 roku życia naszego dziecka. Triofix Recline Comfort to fotelik, który można montować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. W zestawie z fotelikiem dołączona jest baza, która ułatwia montaż i podnosi poziom bezpieczeństwa. Baza jest montowana w samochodzie na isofix lub na pasy. Fotelik wraz z bazą zajmuje mało miejsca dzięki czemu zmieści się nawet w mniejszych samochodach. Dodatkowo, gdy rodzina posiada 2 auta, warto zakupić dodatkową bazę, która pozwoli na sprawne przenoszenie fotelika pomiędzy dwoma samochodami. Baza została wyposażona w specjalny wskaźnik informujący o tym czy została poprawnie zamontowana, dzięki takiemu rozwiązaniu nie występuje ryzyko złego montażu. Poprawną stabilizacje bazy zapewnia specjalna noga, która zapiera się o podłogę. Fotelik został wyposażony w 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa. Całą tapicerkę można zdjąć i wyprać w pralce. Konstrukcja fotelika została wzmocniona specjalnym stopem aluminium, który podnosi wytrzymałość fotelika.


Komfort i bezpieczeństwo

 • Prosty i intuicyjny system regulacji pasów i zagłówka
 • Wszystkie elementy tapicerki można zdjąć i wyprać w pralce 
 • Baza z wskaźnikiem informującym o tym, czy fotelik został poprawnie zamontowany
 • Wbudowane 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa
 • Ergonomiczny kształt powoduje, iż fotelik zmieści się nawet w mniejszych samochodach 
 • Noga bazy zapewnia odpowiednią stabilność oraz podnosi poziom bezpieczeństwa 
 • Dzięki innowacyjnej bazie fotelik montuje się w samochodzie bardzo szybko co pozwala zaoszczędzić sporo czasu
 • Podstawę fotelika stanowi aluminiowy szkielet
 • Możliwość montażu na pasy lub na isofix
 • Fotelik można zamontować przodem lub tyłem do kierunku jazdy

Montaż fotelika tyłem i przodem

Fotelik można zamontować na 6 sposobów:
 • Tyłem do kierunku jazdy na isofix (na bazie klippan) 9-18 KG
 • Tyłem do kierunku jazdy na pasy (na bazie klippan) 9-18 KG
 • Przodem do kierunku jazdy na isofix (na bazie klippan) 9-18 KG
 • Przodem do kierunku jazdy na pasy (na bazie klippan) 9-18 KG
 • Przodem do kierunku jazdy na pasy (na bazie klippan) 15 -25 KG
 • Przodem do kierunku jazdy na pasy (bez bazy) 15-36 KG
   

Opinie

Triofix Recline Comfort jest stosunkowo nowym fotelikiem i w Polskim internecie nie ma pojawiły się jeszcze żadne opinie na jego temat. Jednak za granicą swoją premierę miał dużo wcześniej, dzięki czemu możemy poznać opinie ludzi np. z Wielkiej Brytanii. Recenzenci chwalą sobie głównie wygodę montażu. Recenzje w języku angielskim znajdziecie państwo tutaj - LINK


Testy ADAC i PLUSTEST

Fotelik Klippan Triofix przede wszystkim posiada homologację ECE R-44/04. W ramach tej europejskiej normy foteliki poddawane są podstawowym testom zderzeniowym, bez których nie mogłyby trafić one do sprzedaży. Trzeba zaznaczyć, że  wymagania, jakie są stawiane podczas tego badania są, z perspektywy czasu od ich wprowadzenia, stosunkowo niskie i niewiele wnoszą pod kątem faktycznej wiedzy na temat poziomu bezpieczeństwa fotelika. Stąd też istotnym faktem jest, iż ten model brał udział w dodatkowych testach niemieckiego ośrodka ADAC. Obecnie są to najbardziej wymagające testy, jakim poddawane są foteliki w Europie. Polegają one na zmierzeniu sił i przeciążeń działających na manekin testowy Q podczas każdego rodzaju zderzeń, przy większej prędkości niż normy homologacyjne. Zaznaczyć również trzeba, że przeprowadza się również test zderzenia bocznego, który nie jest brany pod uwagę w ramach normy ECE. Triofix w badani ADAC otrzymał notę odpowiadającą ocenie "befriedigend", czyli 3 gwiazdek w parametrze bezpieczeństwa, jak i w ocenie ogólnej. Jest to dobry wynik, zważywszy na bardzo szeroką rozpiętość zakresu wagowego tego modelu (9-36 kg). 
Klippan Triofix nie posiada z kolei zaliczonego szwedzkiego testu PLUS TEST. Jak każdy model z opcją przewożenia dziecka tyłem lub przodem do kierunku jazdy, nie miałby on szans na pozytywnie zaliczenie tego badania, właśnie przez możliwość przewożenia przodem. W tym kierunku jazdy, siły działające na głowę i szyję dziecka są na tyle duże, że wykraczają one ponad normę testu. Dlatego też sugerujemy, by maksymalnie długo przewozić dziecko tyłem - w tym przypadku mamy taką możliwość aż do 18 kg wagi dziecka.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Badania TESTFAKTA

Badania TESTFAKTA Klippan Triofix Comfort

Film wideo na youtube z crash testu:

Dane techniczne:

Waga: 17 KG
Wymiary:
78 x 43 x 53 cm


Kolorystyka fotelika Triofix Recline Comfort:

(Kliknij aby powiększyć)

Klippan Triofix Recline comfort fotelik samochodowy Klippan Triofix Recline comfort fotelik samochodowy

Matchrace

Freestyle

Klippan triofix recline comfort fotelik samochodowy

Black Orange
Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Klippan Triofix Recline Comfort fotelik samochodowy 9-36 kg
 • By Klippan
 • Cena: 1 799,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Fotelik samochodowy Klippan Triofix Recline Comfort przeznaczony jest dla dzieci o wadze 9-36 kg, czyli do końca okresu w którym trzeba przewozić dzieci w foteliku. Tyłem do kierunku jazdy do 18kg, przodem w przedziale wagowym od 15kg do 36kg. 3 gwiazdki ADAC.
Path: > > Klippan Triofix Recline Comfort fotelik samochodowy 9-36 kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK