Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Diono Radian 5 fotelik 0-25 kg RWF / FWF Powiększ do pełnego rozmiaru

Diono Radian 5 fotelik 0-25 kg RWF / FWF

Diono Radian 5 - fotelik samochodowy 0-25 kg z opcją przewożenia dzieci tyłem - RWF - w pełnym okresie używania. Posiada alternatywną opcje zamontowania przodem dla dzieci od 9 do 25 kg. Posiada jedno z największych siedzisk w swojej klasie. Montowany przy pomocy pasa samochodowego oraz pasa napinającego (dołączony do fotelika).

Więcej szczegółów

7728

Cena: 1 199,00 zł


Diono Radian 5

Fotelik 0-25 kg z opcją wożenia tyłem RWF


DiDiono logoono jest firmą, która proponuje idealne rozwiązania dla dzisiejszej mobilnej rodziny. Produkty Diono łącza w sobie bezpieczeństwo i wygodę, dzięki czemu każda rodzinna wycieczka to wspaniałe doznania zarówno dla dziecka, jak i całej rodziny. Diono nieustannie pracuje nad rozwiązaniem codziennych niedogodności, z którymi borykają się współcześni rodzice. Pierwszy produkt Diono - fotelik samochodowy zrodził się po pamiętnej dyskusji rodzinnej właścicieli firmy na temat niewłaściwie zabezpieczonych fotelików. Dzisiaj Dionio to firma, która oferuje ponad 100 produktów dostępnych w 54 krajach, w tym w Polsce. Diono swoimi oczami wyobraźni zawsze patrzy w przyszłość, dlatego produkty Diono zawsze są bardzo pomysłowe, prezentują wysoką jakość wykonania oraz wygody i komfortu.

Diono-Radian-5

Diono Radian 5 to fotelik muligrupowy, spełniający założenia normy homologacyjnej ECE R-44/04 dla grup 0/0+/1/2, co oznacza, że jest on odpowiedni dla dzieci od urodzenia, aż do ok. 7 roku życia. Maksymalnym limitem wagowym, przewidzianym dla tego modelu to waga dziecka przekraczająca wartość 25 kg. 

Fotelik Diono Radian 5 jest przede wszystkim fotelikiem RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy. Zgodnie z przyznaną mu homologacją, jest on odpowiedni dla dzieci już od pierwszych dni od narodzin, aż do ok. 7 roku życia (waga do max. 25 kg). Dla najmniejszych w siedzisku znajduje się wkładka, którą należy Sugerujemy jednak by mocno przemyśleć zakup tego fotelika dla noworodka, a już na pewno dokonać wcześniejszej przymiarki do samochodu celem sprawdzenia, czy fotelik po zamontowaniu zapewni odpowiednio odchyloną pozycję dla takiego maluszka. W pełni polecamy jednak ten model dla dzieci które siedzą samodzielnie lub już za chwilę będą same siedzieć.

Diono-Radian-5

Pozycja tyłem do kierunku jazdy (RWF) to obecnie najbezpieczniejsza forma przewożenia dziecka w wieku do przynajmniej ukończonego 3 roku życia. Diono Radian 5 to model, gdzie ten okres wydłużony o kolejne 3-4 lata. Jest to możliwe, gdyż fotelik ten posiada bardzo wysokie oparcie siedziska. Dla maksymalnej ochrony, cała konstrukcja została oparta na stalowej ramie, a same ściany boczne wypełnione grubą pianką pochłaniającą energię. Wzmocniony, wewnętrzny zagłówek chroni głowę dziecka. Jest on także regulowany na wysokość, co pozwala na pełne dopasowanie wewnętrznej przestrzeni siedziska względem stale rosnącego dziecka. Przed podróżą zapinamy je w 5-punktowe szelki bezpieczeństwa. Są one płynnie regulowana na długość. Mamy także sposobność dopasowania ich wysokości - należy je przełożyć przez jedne z kilku par szczelin w siedzisku. Operacja ta jest bardzo prosta i nie powinna przyspożyć nikomu problemów z jej poprawnym wykonaniem. 

Bardzo ważne dla fotelików RWF jest fakt, by montując go zapewnić dziecku odpowiedni kąt odchylenia oparcia podczas podróży. W zależności od wieku dziecka powinien być różny - pozycja bardziej leżąca jest przewidziana dla młodszych dzieci, a starszaki powinny być wożone w bardziej sierdzącej pozycji. Dlatego też, do fotelika Diono dołączony jest plastikowy klin, który można zamontować pod siedziskiem celu zwiększenia kąta odchylenia oparcia. 

Główne cechy fotelika

 • posiada europejską homologację ECE R-44/04 dla grup 0/0+/I/II
 • dla dzieci od urodzenia do ok. 7 roku życia
 • tyłem w pełnym okresie używania - 0-25 kg i max ok. 122 cm wzrostu
 • przodem dla dzieci od 9 do 25 kg i wzrostu ok. 122 cm
 • uniwersalny montaż przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu oraz pasa kotwiczącego
 • bardzo solidna i stabilna konstukcja oparta na stalowej ramie
 • aluminiowe wzmocnienia boczne z energochłonnym wypełnieniem pianką EPS
 • wysoki poziom ochrony podczas uderzenia w bok pojazdu - system redukcji energii V3
 • opatentowane przez DIONO® 5-punktowe pasy bezpieczeństwa „Safe Stop”, które znacząco redukują nacisk na główkę, szyję i klatkę piersiową dziecka w momencie kolizji
 • regulowane na długość, wewnętrzne, 5-punktowe szelki
 • zagłówek zapewniający ochronę głowy dziecka
 • posiada dwuczęściową wkłądkę dla niemowlaków
 • uchwyt na kubek w zestawie
 • wyposażony w klin zmieniający kąt ustawienia fotelika na kanapie

Diono-Radian-5

Zatwierdzony przez TUV

Radian 5 został zatwierdzony do używania w samolotach. Fotelik może być używany przodem do kierunku jazdy dla dzieci od 9-25 kg. Zaleca się zainstalowanie fotelika najbliżej okna, by umożliwić innym pasażerem komfortowe wsiadania i wysiadania z siedzeń. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w kabinie samolotu, Radian 5 nie może być zamontowany tyłem. Metoda instalacji w samolocie nieco różni się od tej w samochodzie, dlatego prosimy o pobranie instrukcji montażu ze strony producenta - LINK.

Diono Radian 5 bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik Diono Radian 5, pomimo swojego amerykańskiego rodowodu, jest dopuszczony do sprzedaży w Europie na podstawie zaliczonych testów homologacyjnych ECE R-44/04. W jej ramach foteliki biorą udział w testach zderzeniowych: czołowego i w tył pojazdu. Ich pozytywne zaliczenie daje zielone światło do uruchomienia sprzedaży. 
Jesienią 2016 roku poznaliśmy także wynik badania ADAC tego modelu. Uniwersalność wykorzystania i bardzo duża rozpiętość wagowa (0-25 kg), która przez wielu jest uznawana za jego zaletę, w oczach ekspertów ADAC została odebrana jako minus. Radian został słabo oceniony za montaż i obsługę, natomiast za samo bezpieczeństwo otrzymał notę 3.7, która odpowiada ocenie 2 gwiazdek.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Montaż fotelika przodem FWFMontaż fotelika tyłem RWF

Diono Radian 5 opinie

Po stosunkowo dłuższej przerwie, Diono Radian 5 wraca na polski rynek sprzedaży. Jeszcze kilka lat temu model ten cieszył się wysoką popularnością i dobrymi ocenami, wystawianymi przez rodziców, którzy zdecydowali się na jego zakup. Fotelik ten jest chwalony za swoją uniwersalność - jest modelem zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Stosunkowo prosty montaż oraz fakt, iż nie trzeba posiadać mocowania ISOFIX do jego zapięcia także jest widziana jako walor. 

Dostępna kolorystyka

Diono-Radian-5-Promo
Kolor: Grey Black


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Diono Radian 5 fotelik 0-25 kg RWF / FWF
 • Cena: 1 199,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Diono Radian 5 - fotelik samochodowy 0-25 kg z opcją przewożenia dzieci tyłem - RWF - w pełnym okresie używania. Posiada alternatywną opcje zamontowania przodem dla dzieci od 9 do 25 kg. Posiada jedno z największych siedzisk w swojej klasie. Montowany przy pomocy pasa samochodowego oraz pasa napinającego (dołączony do fotelika).
Path: > > Diono Radian 5 fotelik 0-25 kg RWF / FWF

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK