Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Klippan Century największy fotelik RWF 9-25 kg z plus test Powiększ do pełnego rozmiaru

Klippan Century największy fotelik RWF 9-25 kg z plus test

Fotelik Klippan Century to nowy fotelik fińskiej marki, montowany tyłem do kierunku jazdy na pasach samochodowych, przeznaczony  jest dla dzieci w przedziale wagowym 9-25kg. Century ma zaliczony szwedzki plus test.
Zapraszamy do składania zamówień. Tylko teraz, wraz z zakupem fotelika otrzymasz oryginalną matę ochronną na kanapę marki Klippan GRATIS!

Więcej szczegółów

7733

Cena: 1 699,00 zł


Klippan Century

Fotelik samochodowy 9-25 montowany na pasach

Klippan Century fotelik rwf 9-25 kg z plus test opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

klippan logo

Klippan to firma zajmująca się produkcją min. fotelików samochodowych z 50 letnim doświadczeniem. Firma powstała w Finlandii w 1959 roku, a aktualnie swoje oddziały ma w większości krajów europejskich. Marka Klippan produkuje foteliki montowane zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Firmę wyróżnia fakt, iż posiada specjalistyczny tor testowy i laboratorium, w którym wykonywane są testy zderzeniowe. Klippan na początku zajmowało się produkcją pasów bezpieczeństwa, na przestrzeni lat firma poszła dalej w kierunku bezpieczeństwa w samochodach i postanowiła zająć się produkcją fotelików dziecięcych. Dzięki doświadczeniu zebranemu podczas tworzenia pasów bezpieczeństwa specjaliści ds. bezpieczeństwa mogli zaprojektować bardzo bezpieczny fotelik dziecięcy. Marka w bardzo szybkim czasie zdobyła duże uznanie na rynku międzynarodowym. Dzisiaj Klippan to jeden z liderów jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa. Foteliki Klippan spełniają wszystkie niezbędne normy takie jak ISO9001:2008, a w testach zderzeniowych takich jak ADAC otrzymują najwyższe noty.


Klippan_century_promo

Klippan Century – pierwszy fotelik RWF do 25kg, wyprodukowany przez Finów, co ważne to nie tylko kraj pochodzenia firmy ale również produkcji. Fotelik zgodny z homologacją ECE R-44/04 dla grupy wagowej 9-25kg. Przeznaczony do przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy, w przedziale wiekowym od ok 9 miesięcy do 5-6 lat. Fotelik należy zamontować w samochodzie za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego, nogi stabilizującej oraz pasów kotwiczących do przedniego fotela.
Klippan Century można również zamontować na przednim siedzeniu pasażera, lecz trzeba pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej i rozwiązaniu problemu widoczności w lusterku. Podstawa jest wyposażona w wysuwaną nóżkę, za pomocą której możemy, w trakcie montażu, zmienić kąt pochylenia fotelika. Century jest wyposażony w specjalną wkładkę dla najmniejszych dzieci ( od ok. 9 do 15 miesięcy), która poprawia pozycję usadzenia pasażera w foteliku, tak aby głowa małego dziecka znajdowała się na właściwej wysokości. Wkładka ta ma 3 wyjmowane gąbki, pomagające w dobraniu odpowiedniej pozycji dziecka. Dodatkowo w tapicerce od wewnętrznej strony, zamontowane zostały kieszonki a w nich wkładki zmniejszające kubaturę fotelika. Nad bezpieczeństwem dziecka czuwają 5-punktowe pasy, z miękkimi poduszeczkami na wysokości ramion.
Wraz ze wzrostem dziecka regulujemy wysokość zagłówka. Ten możemy ustawić w kilku stopniach, co ważne, wraz z jego podnoszeniem, zmienia się wysokość pasów. Gdy nóżki dziecka będą przesadnie wystawać poza fotelik, całość można przemontować w samochodzie, wskutek czego możemy odsunąć fotelik i tym samym stworzyć więcej przestrzeni na nóżki, kosztem ilości miejsca dla pasażera z przodu. Fotelik jest bardzo solidnie wykonany, a wszelkie detale budzą zaufanie.

Klippan Century

Główne cechy fotelika:

 • Fotelik przeznaczony dla dzieci od 9 do ok. 25kg
 • Montaż tyłem do kierunku jazdy
 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa – zaliczony Plus test w instytucie VTI( VTI-0019)
 • Zgodny z europejską normą ECE R-44/04
 • Montaż za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego, nogi stabilizującej i pasów kotwiczacych
 • Zmienia się wraz z dzieckiem - posiada wkładkę dla dzieci 9-15 miesięcy z regulowanymi piankami oraz 4 wyjmowane wkładki, któtymi regulujemy szerokość siedziska.
 • Zagłówek fotelika regulowany w kilku poziomach wysokości
 • Trójstopniowa regulacja wysokości pasów wewnętrznych fotelika
 • Wyposażony w 5-punktowe pasy z miękkimi poduszkami na wysokości ramion
 • Specjalna nóżka pod siedziskiem za pomocą której, na etapie montażu możemy zmienić kąt pochylenia fotela
 • Możliwość odsunięcia od kanapy w celu utworzenia miejsca na nóżki dla starszego dziecka
 • Możliwość zamontowania uchwytu na kubek
 • Wyprodukowany w Finlandii

Prezentacja video: 


Klippan Century


Klippan Century, a dodatkowe testy zderzeniowe: Plus Test i adac

VTI_Plus_test_Klippan_century

PLUS TEST. 
Producent chwali się, że fotelik przeszedł pozytywnie testy przeprowadzane przez szwedzki ośrodek testowy VTI. Plus Test to badania przeprowadzane przy prędkości 56km/h. W trakcie crash testu bada się między innymi siły działające na odcinek szyjny kręgosłupa, który jest najbardziej narażony na uszkodzenia w czasie zderzenia czołowego. Pozytywny wynik to potwierdzenie najwyższej klasy bezpieczeństwa, numer atestu to 019. 

Powyżej znajduje się wykres, na którym możemy zaobserwować działające siły na szyję manekina P6( o budowie 6-letniego dziecka) w tym foteliku podczas zderzenia. Co widoczne, siły są znacząco niższe niż skrajna dopuszczalna wartość( maksymalne zanotowane siły to 0.94 kN przy dopuszczalnym max. 1.64kN). Tak duża różnica w wartości zanotowanej w stosunku do maksymalnej mówi samo za siebie - Klippan Century należy do czołówki pod względem bezpieczeństwa wśród fotelików typu RWF.

TESTY ADAC. Klippan Century, jako nowy produkt nie przechodził jeszcze dodatkowych testów zderzeniowych m.in. w niemieckim ośrodku ADAC. Nie posiada więc tzw. gwiazdek jednak większość modeli Klippan zwykle tam trafia,  jest też szansa ze Century podzieli ich los, jednak nie wcześniej niż w 2018 roku.  

Dane techniczne( wymiary):

Wymiary zewnętrzne:

 • Wysokość fotela( zagłówek najniżej) - 70cm
 • Wysokość fotela( zagłówek najwyżej) - 80cm
 • Szerokość fotela - 40cm
 • Dłgość podstawy - 45cm


Wymiary wewnętrzne:

 • Wysokość oparcia( od siedziska do górnej krawędzi zagłówka w pozycji najniższej) - 58cm
 • Wysokość oparcia( od siedziska do górnej krawędzi zagłówka w pozycji najwyższej) - 72cm
 • Wysokość oparcia( od siedziska do dolnej krawędzi zagłówka w pozycji najniższej) - 48cm
 • Wysokość oparcia( od siedziska do dolnej krawędzi zagłówka w pozycji najwyższej) - 60cm
 • Szerokość siedziska - 30cm
 • Długość siedziska - 27cm
 • Szerokość oparcia( po demontażu bocznych wkładek refukcyjnych) - 35cm


Instrukcja obsługi, montażu

Przed przystąpieniem do montażu w samochodzie zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do fotelika. W pierwszej kolejności ustaw fotelik na kanapie w odpowiedniej pozycji, tzn. wysuń stopę spod fotelika, aby uzyskać odpowiedni kąt wychylenia oraz przysuń go do oparcia. Jeżeli dziecko jest większe, możesz zostawić pewną przestrzeń na nogi dziecka, ale byle była ona zgodna z zaleceniami z instrukcji. Następnie przeprowadź 3-punktowy pas samochodowy przez prowadnice. Zapnij pas w zamek. Naciągnij odpowiednio pas, by był naprężony i zablokuj blokady, by ten się nie zluzował. Kolejno, wysuń nogę tak, by dotykała ona podłogi samochodu. Naciągnij dodatkowe pasy montażowe tak, by całość nabrała stabilności i by nie dało się ruszyć fotela.

Dostępna kolorysytka

Klippan-Century-Freestyle Klippan-Century-Sport
Kolor: Freestyle Kolor: Sport
Klippan-Century-Black-Orange
Kolor: Black Orange

Zdjęcia "live" fotelika

Klippan Century Klippan CenturyZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Klippan Century największy fotelik RWF 9-25 kg z plus test
 • By Klippan
 • Cena: 1 699,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Fotelik Klippan Century to nowy fotelik fińskiej marki, montowany tyłem do kierunku jazdy na pasach samochodowych, przeznaczony  jest dla dzieci w przedziale wagowym 9-25kg. Century ma zaliczony szwedzki plus test. Zapraszamy do składania zamówień. Tylko teraz, wraz z zakupem fotelika otrzymasz oryginalną matę ochronną na kanapę marki Klippan GRATIS!
Path: > > Klippan Century największy fotelik RWF 9-25 kg z plus test

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK