Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Maxi-Cosi AxissFix Air fotelik samochodowy obrotowy z poduszkami powietrznymi Powiększ do pełnego rozmiaru

Maxi-Cosi AxissFix Air fotelik samochodowy obrotowy z poduszkami powietrznymi

Maxi-Cosi AxissFix Air to rewolucja na rynku fotelików samochodowych. Jako pierwszy na świecie fotel posiada wbudowane poduszki powietrzne zasilane CO2, które znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa dziecka. Funkcja obrotu o 360 ułatwia wkładanie i wyciąganie dziecka do samochodu. Fotelik do 87cm wzrostu dziecka z opcją tyłem do kierunku jazdy.

Więcej szczegółów

7791

Cena: 2 399,00 zł


Maxi-cosi Axissfix Air

Maxi-cosi Axissfix Air to pierwszy na świecie fotelik samochodowy z poduszkami powietrznymi!

Maxi-cosi axissFix Air fotelik samochodowy obrotowy opinie recenzje testy
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Maxi Cosi Axissfix Air

Fotelik Axissfix Air jest fotelikiem homologowanym zgodnie z normą i-Size (ECE R-129). Fotelik jest z funkcją obrotu siedziska w zakresie 360°. Umożliwia to przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy do wzrostu 87cm, jak również i przodem do 105cm. Montaż Maxi-Cosi AxissFix Air odbywa się za pomocą systemu isofix z wykorzystaniem pasa Top Tether, który posiada wskaźnik poprawnego naciągnięcia, dzięki czemu montaż jest bardzo intuicyjny i minimalizuje możliwość popełnienia błędu. Regulacja wysokości zagłówka jest płynna i odbywa się w parze razem z pasami fotela.


Maxi Cosi AxissFix Air

Air Safety Technology ®

Innowacyjna koncepcja zabezpieczenia najmniejszych pasażerów nagrodzona w konkursie Kind + Jungs Innovation Awards. Fotelik AxissFix Air na pierwszy rzut oka nie różni się od poprzednich wersji, np. AxissFix Plus. Największe zmiany zostały przeprowadzone wewnątrz fotela. Innowacyjny system polega na zastosowaniu dwóch poduszek powietrznych znajdujących się wewnątrz naramienników pasa. Ich głównym zadaniem jest zamortyzowanie uderzenia i redukcja przeciążeń działających na szyję dziecka w czasie wypadku. Poduszki są podłączone do czujnika przeciążeń, tzw. akcelerometru, który jest w stanie odróżnić kolizję lub wypadek od przyspieszania lub gwałtownego hamowania. System wykryje kolizję w 15 milisekund po zdarzeniu i natychmiast napełni poduszki powietrzne dwutlenkiem węgla - CO2, który skompresowany znajduje się w naboju umieszczonym w centralnej części skorupy siedziska. Rozprężenie i pełne napełnienie poduszek trwa zaledwie 50 milisekund.

Schemat_działania_mechanizmu_airbagSchemat działania systemu Air Safety Technology

Maxi Cosi AxissFix Air Klamra

50% większe bezpieczeństwo

Testy producenta pokazują, że zastosowanie technologii Air Safety znacznie zmniejsza siły działające na szyję dziecka ( o ok. 50%), w porównaniu do innych fotelików FWF pozbawionych tego systemu. Dodatkowo podczas zderzenia czołowego przeciążenia działające na głowę dziecka są mniejsze, a i wychylenie głowy jest zredukowane o ok. 20%. W przypadku przewożenia dziecka tyłem podobnie jak w innych fotelikach RWF bezpieczeństwo rośnie kilkukrotnie.

Odpowiedzi na pytania odnośnie produktu

 • Nabój ze spręzonym CO2 jest całkowicie bezpieczny, zasada działania takiego pojemnika jest znana od wielu lat i sprawdzona.
 • Nie ma niebezpieczeństwa uduszenia, poduszki powietrzne opadają natychmiast po uderzeniu
 • System nie jest wielokrotnego użytku. Każdy fotelik biorący udział w kolizji z prędkością większą niż 10km/h powinien zostać wymieniony na nowy
 • Wykorzystanie akcelerometru uniemożliwia przypadkowe włączenie się systemu poduszek powietrznych np. podczas nagłego hamowania
 • Zgo dnie z homologacją I-size dziecko powinno być przewożone do 15-mc tyłem

Aby obejrzeć fotelik w polskiej wersji językowej kliknij tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=G4U9rBYznTw

Główne cechy AxissFix Air:

 • Innowacyjny system Air Safety technology – pierwszy na świecie fotelik wyposażony w poduszki powietrzne
 • Fotelik zgodny z najnowszą europejską normą i-Size (ECE R-129)
 • Obrotowy 360° - łatwe wsadzanie i wysadzanie dziecka z fotelika w samochodzie oraz ułatwione dociąganie pasów
 • Możliwość przewożenia dziecka tyłem do 87cm wzrostu dziecka
 • Możliwość przewożenia dziecka przodem do 105cm wzrostu dziecka
 • System isofix + pas Top Tether
 • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z dodatkowymi ochraniaczami na pasy biodrowe
 • Siedem stopni regulacji wysokości zagłówka
 • 4 pozycje ustawienia pochylenia siedziska
 • Uchwyty na pas ułatwiające wkładanie i wyciąganie dziecka
 • Oddychające materiały
 • Łatwo ściągana tapicerka do prania

Maxi Cosi AxissFix Air

Testy zderzeniowe ADAC, a fotelik Maxi-Cosi Axissfix Air

W dniu debiutu na rynku, fotelik AxissFix Air jako model z godny z homologacją i-Size został sprawdzony w ośrodku homologacyjnym na wypadek uderzenia czołowego, bocznego i w tył pojazdu. W maju 2018 fotelik został przebarany w niemieckim ADAC-u. Był i nadal jest to pierwszy fotelik z poduszkami powietrznymi, który był przez nich sprawdzany. Ogóną notę w parametrze bezpieczeństwo, jaką uzyskał ten model to ocena "2.2" dająca wynik 4 gwiazdek. Poszczególne oceny, odpowiednio za zderzenie czołowe i boczne to "1.7" oraz "2.8". Takie noty to delikatne rozczarowanie. Ocena 1.7 lub niższa, jest uzyskiwana również poprzez konkurencyjne modele, które ustawione tyłem do kierunku jazdy. Martwi dosyć przeciętna, 3-gwiazdkowa nota za zderzenia boczne. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga. Można na nim odnaleźć specjalne porównania poszczególnych modeli fotelików obrotowych w kilku parametrach: bezpieczeństwa, zakresu odchylenia fotelików do pozycji spoczynkowej oraz ilości miejsca na nogi dziecka przy jeździe tyłem. Na tej podstawie mogą Państwo określić, jak względem konkurentów wypada ten model.

Maxi Cosi AxissFix Air

Montaż Maxi-Cosi Axissfix Air w samochodzie

Przed przystąpieniem do montażu fotelika w samochodzie zapoznaj się z instrukcją dołączoną do fotelika. Sprawdź również, czy samochód, w którym chcesz zapiąć fotelik jest wyposażony w uchwyt do mocowania pasa Top Tether i gdzie on się znajduje. Upewnij się również, że fotelik jest kompatybilny z twoim samochodem korzystając z załączonej do fotelika Fitlisty lub porady sprzedawcy. Kolejnym krokiem jest wysunięcie dwóch szyn isofix z podstawy fotela. Służą do tego szare przyciski znajdujące się u dołu podstawy po lewej i prawej stronie. Każda szyna wysuwa się niezależnie od drugiej. Po wysunięciu należy wpiąć szyny w mocowanie isofix. Jeżeli masz problem z dostępem do mocowania lub zwyczajnie nie chcesz poniszczyć sobie kanapy skorzystaj z plastikowych rynienek dołączonych w zestawie do fotelika. Następnie upewnij się, czy przy przyciskach służących do wysunięcia isofixu pojawiły się zielone kreski. Dla pewności pociągnij delikatnie podstawę fotela w kierunku maski samochodu by upewnić się, że zapięcie isofix zaskoczyło. Kolejnym krokiem montażu jest rozwinięcie pasa Top Tether. Jego długość jest regulowana za pomocą plastikowego elementu wyposażonego w blokadę. Pas zakończony jest żółtym hakiem, który musimy wpiąć w mocowanie Top Tether samochodu. Po jego zapięciu dosuwamy cały fotelik do oparcia kanapy. W idealnej sytuacji mamy podstawę w 100% przylegającą do siedziska i oparcia kanapy samochodu. Na samym końcu montażu naciągamy pas Top Tether do momentu, aż na blokadzie nie pojawi się zielony pasek. Aby obrócić siedzisko fotela do żądanego kierunku jazdy skorzystaj z przesuwaka u dołu podstawy fotelika. Samo siedzisko obraca się korzystając z szarych uchwytów znajdujących się po obu stronach siedziska. Pamiętaj, że zaleca się przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia dziecka.

Poduszki wewnątrzszelkowe Helite

Helite_logoProjektując fotelik Axissfix Air forma Maxi-Cosi stanęła przed pewnego rodzaju dylematem - czy system poduszek powietrznych wykonać samodzielnie, czy też zaprosić do współpracy firmę zewnętrzną. Wybrano drugą opcję. Poduszki powietrzne są tworzone przez francuską firmę Helite, która na co dzień zajmuje się produkcją akcesoriów sportowych wyposażonych w mini poduszeczki powietrzne, tj. kamizelki dla jeźdzców, odzież motocyklową, oraz różnego rodzaju kamizelki sportowe. 
Firma Helite chwali się, że jej kamizelki, czy też uogólniająć poduszki powietrzne napełniają się najszybciej, spośród innych dostęnych na rynku. Każdy ich produkt jest gruntowanie przebadany pod dwuktornym, założonym obciążeniem. Produkcja znajduje się w Europie. 

Więcej o firmie Helite znajdą Państwo pod linkiem: >>LINK<<

Maxi Cosi AxissFix Air


Maxi-Cosi Axissfix Air zwycięzcą targów Kind + Jugend 2016

Podczas targów Kind + Jugend 2016 fotelik Maxi-Cosi Axissfix Air otrzymał nagrodę Kind + Jugend Innovation Award w kategorii World of Travelling Kids. Został on doceniony za innowacyjność, zastosowanie przełomowego rozwiązania, jakim są poduszki powietrzne, znacząco redukujące obrażenia szyi dziecka podczas zderzenia czołowego. 
O zwycięstwie Maxi-Cosi i innych zwycięzcach w innych kategoriach przeczytają Państwo w tym artykule >>LINK<<

Zwycięzca targów 2016


Dożywotnia gwarancja Maxi-Cosi

Kupując produkt Maxi-Cosi można skorzystać z programu dożywotniej gwarancji. Jest ona przyznawana każdemu Klientowi, który jest pierwszym właścicielem towaru i który w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu zarejestrował zakup na stronie maxi-cosi.com Gwarancja jest przyznawana na takich samych zasadach jak standardowa gwarancja i nie obejmuje ona uszkodzeń wywołanych zużyciem, eksploatacją, czy brakiem konserwacji. Wszelkie zgłoszenia serwisowe związane w ramach programu dożywotniej gwarancji należy zgłaszać bezpośrednio do Serwisu Maxi-Cosi.
Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.
Więcej informacji na temat dożywotniej gwarancji znajdziesz na stronie producenta: >>LINK<<Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Maxi-Cosi AxissFix Air fotelik samochodowy obrotowy z poduszkami powietrznymi
 • Cena: 2 399,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Maxi-Cosi AxissFix Air to rewolucja na rynku fotelików samochodowych. Jako pierwszy na świecie fotel posiada wbudowane poduszki powietrzne zasilane CO2, które znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa dziecka. Funkcja obrotu o 360 ułatwia wkładanie i wyciąganie dziecka do samochodu. Fotelik do 87cm wzrostu dziecka z opcją tyłem do kierunku jazdy.
Path: > > Maxi-Cosi AxissFix Air fotelik samochodowy obrotowy z poduszkami powietrznymi

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK