Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Cybex Sirona Z i-Size fotelik z systemem isofix Powiększ do pełnego rozmiaru

Cybex Sirona Z i-Size fotelik z systemem isofix

Cybex Sirona Z i-Size to nowy fotelik na 2018 rok. Jest to siedzisko, które jest kompatybilne z nową modułową bazą Z. Siedzisko zapewnia montaż tyłem do kierunku jazdy do maksymalnego wzrostu dziecka 105cm. Przodem do kierunku jazdy od 15 miesiąca życia do około 4lat.
Skorzystaj z kodu rabatowego WIOSNA 2022 (do wprowadzenia w koszyku) w celu otrzymania rabatu!

Więcej szczegółów

7797

 • Nie
 • Baza Cybex Z i-Size
 • Baza Cybex Z One i-Size

Cena: 1 649,00 zł


Cybex Sirona Z i-Size

Rewolucja w modułowej serii fotelików obrotowych

cybex sirona z i-size fotelik samochodowy opinie testy recenzje

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Cybex logoCybex to renomowana niemiecka firma, której twórcą jest Martin Pos. Jako ojciec dwójki dzieci chciał opracować produkty o najwyższej jakości i zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego też w aspekcie bezpieczeństwa produkty Cybex posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz szereg niezależnych wysokich ocen z testów bezpieczeństwa przeprowadzanych zarówno przez organizacje konsumenckie (m.in. Stiftung Warentest) jak i instytuty certyfikujące bezpieczeństwo (m.in. ADAC, OAMTC). Również tapicerki marki Cybex poddawane są rygorystycznym testom na zawartość substancji szkodliwych. Testowane są kątem wytrzymałości, odporności na zabrudzenia, czy np. trwałości koloru. Potwierdzeniem najwyższej jakości i świetnego designu jest kilkukrotne zdobycie przez foteliki Cybex prestiżowej nagrody Red Dot Design Award. Firma Cybex łączy w sobie niemiecką wiedzę technologiczną i niezawodność z nowoczesnym wzornictwem i komfortem.

Fotelik_Cybex_sirona_Z_i_size_promo
Fotelik Cybex Sirona Z i-Size
 to część wchodzącej na rynek rewolucyjnej, modułowej serii produktów marki Cybex - serii Z. Jest to pierwsza na świecie linia modułowa fotelików z obrotową, modułową bazą, służącą dla dwóch kolejnych siedzisk. Pierwszym z nich jest Cybex Cloud Z i-Size, drugim opisywana przez nas Sirona Z i-Size. Alternatywnie, można zamontować go na nieobrotową bazę Cybex Baza Z One i-Size.
W połączeniu z Bazą Z otrzymujemy fotelik obrotowy z normą i-Size przystosowany do przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy do 105cm wzrostu, bądź alternatywnie przodem po ukończeniu przez pociechę 15 miesięcy oraz przekroczeniu wzrostu 76cm. Mozliwość przekręcenia siedziska o 90 stopni znacząco upraszcza wkładanie i wyciąganie dziecka z samochodu oraz daje większą pewność poprawnego naciągnięcia szelek wewnętrznych fotelika.
Fotelik_Cybex_sirona_Z_i_size


Wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy

Ze względu na swoją budowę ciała, powinniśmy dążyć do tego, aby swoje dziecko maksymalnie długo wozić tyłem do kierunku jazdy. Cybex Sirona Z i-Size pozwala na przewożenie dziecka właśnie w ten sposób, aż gdy przekroczy ono 105cm wzrostu, czyli do ok. 4 roku życia. W związku z powyższym możemy powiedzieć, że model ten należy do fotelików typu RWF. Funkcja skrętu siedziska o 90 stopni jest zdecydowaną zaletą w stosunku do klasycznych konstrukcji foteli RWF. W ten sposób nie obciążamy nadwyraz swojego kręgosłupa podczas codziennego wkładania i wyciągania dziecka z samochodu oraz pozwala pewnie, a co za tym idzie bezpiecznie, naciągnąć szelki wewnętrzne fotela.

Główne cechy fotelika Cybex Sirona Z i-Size:

 • Opcja przewożenia dziecka tyłem do ok. 4 roku życia -  do 105cm wzrostu.
 • Obsługa odchylenia oparcia oraz funkcji obrotu jedną ręką.
 • Fotelik homologowany i poddany testom z najnowszą normą i-Size (ECE R-129).
 • Zapięcie za pomocą systemu isofix z wykorzystaniem bazy Z-Line.
 • Wbudowany dodatkowy system ochrony bocznej - system L.S.P.
 • Wyposażony w dodatkowy system ochrony dziecka podczas kolizji czołowej przy przewożeniu przodem do kierunku jazdy - technologia ER-Tech.
 • 12 pozycyjna regulacja wysokości zagłówka. W zagłówku miękkie pianki poprawiające komfort podróżowania.
 • Cenrtalne 5-Punktowe pasy bezpieczeństwa z dodatkowymi poduszkami na ramionach i bioderkach.
 • Wbudowane w centralej części bazy wskaźniki informujące o poprawnym montażu fotela.

Cybex-Sirona-Z-i-size-bok
360 stopni, czyli dwa słowa o funkcji obrotu

Foteliki obrotowe to w chwili obecnej najszybciej rozwijająca się gałąź foteli służących do przewożenia dzieci. Taka konstrukcja pozwala na dostosowanie fotelika do osobistych potrzeb, czy też preferencji pozwalając w szybki sposób ustawić siedzisko w pożądanym przez siebie kierunku. Zalecanym przez nas sposobem przewożenia dzieci jest jazda tyłem do kierunku podróżowania, gdyż minimalizuje to ryzyko uszkodzenia kręgów szyjnych dziecka w czasie wypadku. Dodatkowym plusem dla fotelika obrotowego, którym jest Cybex Sirona Z i-Size jest ustawienie siedziska na wprost drzwi samochodu, co odciąża kręgosłup podczas wkładania i wyciągania dziecka z pojazdu. 

Funkcja obrotu jest dostępna po zamontowaniu siedziska na bazie Cybex Z i-Size.
Pod tym linkiem >>LINK<< mogą Państwo zobaczyć film, na którym jest zaprezentowana funkcja obrotu w Sirona Z i-Size.

Technologia redukcji energii ER-Tech

Technologia-er-tech
Technologia ER-Tech, zastosowana w foteliku Cybex Sirona Z i-Size to specjalnie skonstruowany przez producenta system, którym głównym zadaniem jest ochrona dziecka w przypadku zderzenia czołowego w chwili, gdy fotel jest zorientowany przodem do kierunku jazdy. Przyczyną opracowania tych rozwiązań jest chęć maksymalnego zabezpieczenia głowy i kręgosłupa szyjnego dziecka. Te dwa punkty są najbardziej narażone na siły działające podczas tego typu kolizji z powodu nieproporcjonalnie dużej i ciężkiej głowy dziecka w stosunku do reszty ciała oraz słabych kręgów szyjnych. Ten aktywny system działa w przypadku uderzenia w ten sposób, że wewnętrzny zagłówek fotelika w momencie wypadku osuwa się w dół, w skutek czego redukuje energie działającą na szyję dziecka. Co bardzo ważne, technologia ta jest najbardziej skuteczna w pożądanym momencie - w chwili, kiedy siły są w swoim szczytowym punkcie i ich wartość jest najwyższa. Zastosowanie tego systemu redukuje energię działającą na szyję dziecka o 20%.

System ochrony przed zderzeniami bocznymi L.S.P.

Firma Cybex jako jedna z pierwszych zdecydowała się na zastosowanie dodatkowego elementu ochraniającego dziecko przed skutkami kolizji z uderzeniem w bok samochodu, skutkiem czego opracowali oni system L.S.P. W foteliku Cybex Sirona Z i-Size nie mogło go zabraknąć. Jest to dodatkowy, wysuwany od strony drzwi integralny element skorupy fotelika. Uchylając plastikowe pióro, podczas wypadku z zderzeniem bocznym możemy być pewni dwóch rzeczy. Pierwszej, że maksymalizuje ono prawdopodobieństwo uderzenia właśnie w ten element jako pierwszy, czyli zgodnie z założeniem producenta oraz drugiej, że ten element rozprowadzi energię działającą podczas uderzenia w ukierunkowany sposób po skorupie fotela, a nie do wnętrza siedziska. System L.S.P. jest dodatkowo wsparty przez całą konstrukcję fotela - energochłonną skorupę oraz wewnętrzny zagłówek.

Testy zderzeniowe homologacji i-Size oraz niezależne testy ADAC

Zgodność z homologacją i-Size to gwarant bezpieczeństwa fotelika Cybex Sirona Z i-Size. W świetle tej normy, fotelik musi zostać poddany testom szczegółowym testom zderzeniowym. Przeprowadza się crash-testy z uderzeniem czołowym przy prędkości 50km/h, bocznym z prędkością 24km/h oraz uderzeniem z tyłu przy prędkości 30km/h. Pozytywne zalieczenie tych testów otrzymuje się w momencie, gdy siły działające na dziecko są mniejsze, niż założne wartości określone w homologacji.

W maju 2019 roku fotelik Cybex Sirona Z i-Size został przebadany przez ośrodek ADAC. Fotelik otrzymał bardzo dobre noty. Jego ocena ogólna to "Gut", czyli odpowiadająca 4 gwiazdkom. Warto tutaj podkreślić, że fotelik otrzymał ocenę "sehr gut", czyli 5 gwiazdek w parametrze zderzenia bocznego, oraz mocną 4 za zderzenia czołowe. Średnia nota 1.9 za bezpieczeństwo czyni go jednym z najbezpieczniejszych foteli obrotowych na rynku.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Opinie o foteliku Sirona Z i-Size

Fotelik Cybex Sirona Z i-Size to jednej z bardziej polecanych modeli obrotowych. Szczególna konstrukcja oraz opcja zdjęcia siedziska z bazy czyni go bardzo praktycznym wyborem.Dobra pozycja przechylenia oraz wysokie noty w testach ADAC umacniają jego pozycję pośród pozostałych modeli obrotowych dostępnych na rynku. Więcej informacji na temat Sirony Z i-Size oraz informacje na temat innych modeli fotelików obrotowych znajdą Państwo na naszej grupie na FB "Foteliki obrotowe pytania / opinie" >>LINK<<

Instrukcja obsługi i montażu fotelika Sirona Z i-Size 

Fotelik Sirona Z i-Size to model złożony z dwóch elementów: bazy Z oraz siedziska Sirona Z i-Size. Przed rozpoczęciem montażu w samochodzie zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do obydwóch elementów. W pierwszej kolejności mocujemy bazę w samochodzie. Aby tego dokonać wysuwamy mocowania ISOFIX z bazy - używamy do tego dwóch białych przycisków po każdej ze stron bazy. Mocowania wysuwają się niezależnie, więc robimy to po kolei jedna za drugą. Kolejno, celujemy uchwytami w taki sposób by zaczepić je o haki ISOFIX. Aby sprawdzić, czy baza została zapięta sprawdzamy, czy na bazie zewnętrzne dwa wskaźniki są w kolorze zielonym. Jeżeli są czerwone to uchwyt nie został zapięty w ISOFIX. Jeżeli wszystko jest w porządku to dosuwamy bazę maksymalnie ile jest to możliwe do oparcia kanapy. Nie bójmy się użyć siły. Zwróćmy uwagę, żeby obie strony zostały symetrycznie dociśnięte do kanapy. Po poprawnym zapięciu wysuwamy nogę tak, by dotknęła ona podłogi samochodu i na górnej jej części pojawił się zielony, środkowy wskaźnik. Mając zapiętą bazę w samochodzie, zakładamy na nią siedzisko. Możemy je założyć na bazie przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Po wpięciu siedziska z bazą możemy w zależności od swoich preferencji przekręcić siedzisko i dostosować je do jazdy tyłem lub przodem do kierunku jazdy

Dostępna kolorystyka:

Kolekcja kolorystyczna 2020

Wersja podstawowa

Cybex-Sirona-Z-i-Size-Autumn-Gold-2020 Cybex-Sirona-Z-i-Size-Deep-Black-2020
Kolor: Autumn Gold 2020 Kolor: Deep Black 2020
Cybex-Sirona-Z-i-Size-Soho-Grey-2020
Kolor: Soho Grey 2020

Materiał w wersji PLUS:

Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Autumn-Gold-2020 Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Deep-Black-2020
Kolor: Autumn Gold 2020 Kolor: Deep Black 2020
Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Khaki-Green-2020 Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Mountain-Blue-2020
Kolor: Khaki Green 2020 Kolor: Mountain Blue 2020
Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Mustard-Yellow-2020 Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Nautcal-Blue-2020
Kolor: Mustard Yellow 2020 Kolor: Nautical Blue 2020
Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Soho-Grey-2020
Kolor: Soho Grey 2020

Kolekcja kolorystyczna 2019

Cybex-Sirona-Z-i-Size-Stardust-Black Cybex-Sirona-Z-i-Size-Manhattan-Grey
Kolor: Stardust Black Kolor: Manhattan Grey
Cybex-Sirona-Z-i-Size-Passion-Pink
Kolor: Passion Pink


Zdjęcia live fotelika

Cybex Sirona Z Cybex Sirona Z

Cybex Sirona Z Cybex Sirona ZZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Cybex Sirona Z i-Size fotelik z systemem isofix
 • By Cybex
 • Cena: 1 649,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Cybex Sirona Z i-Size to nowy fotelik na 2018 rok. Jest to siedzisko, które jest kompatybilne z nową modułową bazą Z. Siedzisko zapewnia montaż tyłem do kierunku jazdy do maksymalnego wzrostu dziecka 105cm. Przodem do kierunku jazdy od 15 miesiąca życia do około 4lat. Skorzystaj z kodu rabatowego WIOSNA 2022 (do wprowadzenia w koszyku) w celu otrzymania rabatu!
Path: > Cybex Sirona Z i-Size fotelik z systemem isofix

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK