Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Britax Romer SwingFix M i-Size Powiększ do pełnego rozmiaru

Britax Romer SwingFix M i-Size

Britax Romer SwingFix M i-Size - fotelik obrotowy montowany tylko tyłem do kierunku jazdy. Będzie to pierwszy na rynku model fotelika RWF z funkcją obrotu o 90 stopni.

Więcej szczegółów

7857

Cena: 2 159,00 zł


Britax Romer SwingFix

Fotelik Samochodowy i-Size dla dzieci od 61cm do 105cm

Maxi-cosi axissFix Air fotelik samochodowy obrotowy opinie recenzje testy
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Britax-romer-logoDzisiaj firma Britax Römer spogląda wstecz i jest dumna z roli, jaką odgrywa od ponad 40 lat w skutecznej poprawie bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w ruchu drogowym. Firma Britax Römer powstała w 1978 r. z połączenia brytyjskiej firmy Britax oraz niemieckiej firmy Römer. Firma Britax z siedzibą w Andover (Hampshire) została założona w latach 30. ubiegłego wieku, skupiając się początkowo na produkcji pasów bezpieczeństwa dla dorosłych. W latach 80. i 90. firma znacznie poszerzyła swoją działalność na rynkach USA, Australii i Nowej Zelandii, a także w Skandynawii i Azji.


fotelik britax romer swingfix i-size

Britax Romer SwingFix M i-Size
zapowiada się jako mała rewolucja na rynku fotelików. Jest to model, w którym dziecko przewozimy tylko tyłem do kierunku jazdy. Jest to pierwszy model fotelika tylko tyłem, który dodatkowo posiada funkcję skręcenia siedziska o 90 stopni, tak by ustawić je na wprost drzwi. 
SwingFix M i-Size jest przewidziany dla dzieci od 6 miesiąca do ok. 4 roku życia (od ok. 61 do ok. 105cm), który uzyskał homologację i-Size, czyli spełnił wymogi bezpieczeństwa zawarte w normie R-129. Jest to najnowsza norma dotycząca przewożenia dzieci w samochodach. Jak już wspomniano wcześniej, siedzisko w tym modelu jest zwrócone tyłem do kierunku jazdy. Takie przewożenie dziecka jest najbezpieczniejsze, ze względu na mniejsze ryzyko uszkodzenia kręgów szyjnych dziecka podczas wypadku. 
Na poprawę bezpieczeństwa dziecka wpływa też obecność wewnętrznego zagłówka. Jego zadaniem jest pochłonięcie energii podczas wypadku oraz zachowanie prostej linii kręgosłupa dziecka podczas kolizji bocznej. Ma on również aspekt praktyczny - wraz z regulacją jego wysokości, zmienia się również położenie szelek fotelika, które w tym modelu są pięciopunktowe. SwingFix M i-Size można wychylić w kilku pozycjach położenia. Ma to kluczowe znaczenie dla mniejszych dzieci, gdyż fotelik odchyla się na tyle dużo, że ryzyko opadającej główki praktycznie nie istnieje. 
Nowy model marki Romer posiada najnowszy system ochrony przed zderzeniami bocznymi - technologię SICT Inside. To specjalne wzmocnienia wewnątrz skorupy fotela, wpływające na znacznie obniżenie energii podczas wypadku.
Jako, że ten Swingfix jest zgodny z normą i-Size, jego montaż odbywa się za pomocą mocowania ISOFIX. Do całkowicie poprawnego zapięcia musimy wyprzeć nogę fotelika o podłogę samochodu. Wszystkie kanapy samochodu z mocowaniem i-Size, jak i większość samochodów z uchwytami ISOFIX są kompatybilne z tym fotelikiem. 

Główne cechy fotelika:

 • fotelik z normą i-Size dla dzieci od 6 miesiąca do ok. 4 lat (61-105cm)
 • tylko tyłem do kierunku jazdy
 • możliwość obrotu siedziska w zakresie 180 stopni( 90 stopni w prawo i lewo) - przydatna funkcja podczas wkładania i wyciągania dziecka z fotelika
 • wewnętrzny system ochrony dziecka przed kolizją boczną  - SICT Inside
 • montaż za pomocą uchwytów ISOFIX i nogi wypierającej
 • kompatybilny z wszystkimi uchwytami i-Size i większością mocować ISOFIX
 • kilkustopniowa pozycja odchylenia siedziska fotelika
 • wewnętrzny zagłówek regulowany na wysokość wraz z pasami
 • 5-punktowe pasy wewnątrz fotelika

SwingFix M I-SIZE - testy zderzeniowe

Fotelik podczas nadania mu homologacji w 2017 roku zaliczył testy zderzeniowe zgodnie z jej wymogami. W trakcie testów badano go pod kątem sił działających przy zderzeniu czołowym przy prędkości 50km/h jak i przy zderzeniu bocznym z prędkością 30 kmh/h. 
SwingFix M i-Size dzięki zablokowanej opcji przewożenia dziecka przodem do kierunku jazdy, jako jeden z pierwszych fotelików obrotowych ma zaliczony szwedzki Plus Test. Ten tzw. złoty standard to rygorystyczna próba, którą przechodzą tylko fotele tyłem do kierunku jazdy i co znamienne, nie wszystkie. W ramach tego badania sprawdza się siły działające na odcinek szyjny kręgosłupa dziecka.
W maju 2018 roku poznaliśmy również wyniki testów z ośrodka ADAC. SwingFix był jednym z 23 modeli, które były badane w ramach tej rundy testowej. Uzyskał on bardzo dobre wyniki otrzymując notę 4 gwiazdek w ocenie ogólnej oraz 5 gwiazdek za bezpieczeństwo. Tak dobry wynik zawdzięcza przede wszystkim przewożeniu tylko tyłem, gdzie w przypadku innych fotelików obrotowych, testowane są oba warianty przewożenia. Nota otrzymana przez SwingFix-a pozwala śmiało stwierdzić, że ten model jest jednym z topowych modeli z normą do 105cm.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga. Można na nim odnaleźć specjalne porównania poszczególnych modeli fotelików obrotowych w kilku parametrach: bezpieczeństwa, zakresu odchylenia fotelików do pozycji spoczynkowej oraz ilości miejsca na nogi dziecka przy jeździe tyłem. Na tej podstawie mogą Państwo określić, jak względem konkurentów wypada ten model.

Britax Romer SwingFix I-Size


Instrukcja montażu:

Co widzi dziecko podczas jazdy w foteliku SwingFix i-Size:


Dostępne kolorystyka:

Britax-Romer-Swingfix-isize-Blue-Marble Britax-Romer-Swingfix-isize-Cosmos-Black
Kolor: Blue Marble Kolor: Cosmos Black
Britax-Romer-Swingfix-isize-Moonlight-Blue Britax-Romer-Swingfix-i-Size-Burgundy-Red
Kolor: Moonlight Blue Kolor: Burgundy Red
Britax-Romer-Swingfix-isize-Storm-Grey Britax-Romer-Swingfix-i-Size-Crystal-Black
Kolor: Storm Grey Kolor: Crystal Black
Britax-Romer-Swingfix-isize-Grey-Marble
Kolor: Grey MarbleZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Britax Romer SwingFix M i-Size
 • By Romer / Britax
 • Cena: 2 159,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Britax Romer SwingFix M i-Size - fotelik obrotowy montowany tylko tyłem do kierunku jazdy. Będzie to pierwszy na rynku model fotelika RWF z funkcją obrotu o 90 stopni.
Path: > > Britax Romer SwingFix M i-Size

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK