Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


BabySafe Akita fotelik 0-18kg tyłem do kierunku jazdy RWF z Plus Testem Powiększ do pełnego rozmiaru

BabySafe Akita fotelik 0-18kg tyłem do kierunku jazdy RWF z Plus Testem

BabySafe Akita - fotelik 0-18kg do przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy. Fotelik uzyskał pozytywny wynik szwedzkiego Plus Testu. Montaż w samochodzie przy pomocy 3-punktowego pasa oraz pasów montażowych wchodzących w skład fotelika.


Więcej szczegółów

7902

Cena: 499,00 zł


BabySafe Akita

fotelik samochodowy 0-18kg tyłem do kierunku jazdy 


BabySafe BabySafe, polska renomowana marka fotelików i wózków dziecięcych charakteryzujących się wysoką ergonomicznością oraz jakością wykonania. Wykorzystująca do produkcji własnych artykułów materiały najwyższej jakości, przyjazne skórze dziecka, zapewniające maksimum wygody podczas podróży. Polska firma BabySafe z powodzeniem konkuruje z zagranicznymi markami. Cechą szczególną produktów BabySafe jest ich atrakcyjna cena, wiele możliwości i funkcjonalności oraz najlepszy stosunek jakości do ceny wózków i fotelików.

Fotelik BabySafe Akita RWF
BabySafe Akita
- fotelik z grupy wagowej 0+/1, czyli dla dzieci od 0 do 18kg. 
W całym okresie użytkowania dziecko przewozimy tyłem do kierunku jazdy. Fotelik sprostał wymaganiom najbardziej rygorystycznego testu zderzeniowego - Plus Testu, a co za tym idzie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa przewożonego dziecka. Fotelik posiada stosunkowo pionową pozycję ustawienia oparcia, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa w skutek zwiększenia powierzchni pod plecami dziecka na której zatrzymuje się ono podczas wypadku z udziałem zderzenia czołowego. Dla najmniejszych pasażerów wewnątrz siedziska znajduje się dodatkowa wkładka, która ma za zadanie zapewnić poprawną pozycję przewożenia dla maluchów. Dziecko w foteliku zawsze zapinamy w 5-punktowe szelki bezpieczeństwa. Wraz z jego wzrostem, zmieniamy wysokość szelek po przez przełożenie ich przez jedną z czterech szczelin w skorupie fotelika. Akita dzięki swojej kompaktowej budowie jest fotelikiem, który będzie doskonale pasował do większości busów oraz na środku tylnej kanapy samochodów. Jego bardzo długa noga powoduje, że w niemal każdym pojeździe z schowkiem w podłodze można ją stabilnie wyprzeć o dno schowka.

BABYSAFE AKITA 2018

W sierpniu 2018 roku, firma Babysafe dostarczyła nową wersję fotelika AKITA. Na pierwszy rzut oka, konstrukcja w żaden sposób nie została zmieniona. Mamy identyczną wkładkę dla mniejszych dzieci, taki sam rodzaj tapicerki oraz te same wysokości umiejscowienia szelek. Nie zmieniła się również skorupa i sposób montażu fotelika. W takim razie, co uległo zmianie? Babysafe, słuchając o opinii użytkowników o stosunkowo pionowej pozycji tego fotelika po zamontowaniu w samochodach zdecydował się na wydłużenie paska, który reguluje maksymalne odchylenie nogi fotelika. Pozwala to na mocniejsze jej odstawienie od pionu, przez co finalnie AKITA w samochodzie może zostać ustawiona pod bardziej przyjaznym dla dziecka kątem odchylenia.

Główne cechy fotelika:

 • zgodny z homologacją ECE R-44/04 dla grupy wagowej 0-18kg( fotelik nie nadaje się do przewożenia noworodków)
 • tyłem do kierunku jazdy w całym okresie używania - najbezpieczniejsza pozycja do przewożenia dzieci do min. 3-4 lat
 • fotelik posiada certyfikat zaliczenia szwedzkiego testu Plus Test
 • sostunkowo pionowa pozycja w foteliku wpływa na wzrost bezpieczeństwa przewożonego dziecka
 • kompaktowe rozmiary fotelika powodują, że doskonale pasuje on do większości busów oraz na środku tylnej kanapy w innych samochodach
 • wkładka na siedzisku dla mniejszych dzieci
 • regulacja wysokości szelek poprzez przełożenie przez jedną z czterech szczelin w skorupie fotela
 • montowany za pomocą trzypunktowego pasa samochodowego oraz specjalnych pasów kotwiczących które sa na wyposażeniu fotela
 • dodatkowa noga zapierana o podłogę samochodu wpływa na stabilność montażu
 • bardzo długa noga pozwala na jej stabilne wyparcie o dno schowków w podłodze w większości samochodów
 • skorupa wykonana z energochłonnego materiału
 • wentylowana skorupa wpływająca na większy komfort podróży w cieplejsze dni
 • pokrowiec wykonany z oddychającej tkaniny, która dobrze pochłania wilgoć
 • tapicerkę można zdjąć i wyprać

BabySafe Akita RWF 0-18 BabySafe Akita RWF 0-18

Bezpieczeństwo 

Babysafe Akita został zaprojektowany i otrzymał homologację zgodną z normą ECE R-44/04 dla grupy 0+/1. Oznacza to, że można przewozić w nim dzieci od 0 do 18kg zawsze tyłem do kierunku jazdy co pięciokrotnie zwiększa bezpieczeństwo w porównaniu z fotelikami do jazdy przodem( w przypadku kolizji z uderzeniem czołowym). Stabilny montaż, który uzyskujemy dzięki typowej dla fotelików RWF metodzie zapięcia: montaż odbywa się za pomocą trzypunktowego pasa samochodowego oraz dodatkowych pasów mocujących, które zaczepiamy o przedni fotel. Całość stabilizuje nam noga, którą należy wyprzeć o podłogę, a następnie ponaciągać pasy mocujące. 

Dodatkowe testy zderzeniowe ADAC i Test Plus

Fotelik BabySafe Akita to stosunkowo nowy model, niedawno wprowadzony na rynek europejski, w związku z czym nie przechodził on dodatkowych testów w niemieckim ośrodku zderzeniowym ADAC*.

*ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****Instrukcja obsługi i montażu

Przed przystąpieniem do montażu fotelika w samochodzie zapoznaj się dokładnie z dołączoną do niego instrukcją. 
Ustaw fotelik na kanapie w taki sposób, aby specjalne wycięcie w kształcie odwróconej litery "V" pokryło się z krawędzią kanapy, bądź znajdowało się na niej. Nie można dopuścić do sytuacji, żeby to wcięcie znajdowało się poza kanapą - fotelik w ten czas będzie zbyt wychylony i straci swoją stabilność podczas kolizji.
Następnie, przeprowadź pasy montażowe pod szyną przedniego fotela samochodowego* i utwórz z każdego z nich pętle.
Trzypunktowy pas samochodowy przeprowadź zgodnie z instrukcją, tj. od strony drzwi samochodu, odgórnie przez specjalną obręcz, która znajduje się symetrycznie na każdym z boków fotelika. Kolejno, przeprowadź go pod siedziskiem fotelika i ponownie przełóż go przez obręcz od góry i zapnij w zamek samochodu. Upewnij się, że pas nie został skręcony podczas przekładania i czy jest dobrze naprężony. Jeżeli jest luźny - dociągnij go.
Kolejnym krokiem jest rozsunięcie nogi montażowej do takiej długości, aby dotykała ona podłogę samochodu. Pamiętaj, że nogi nie powinno się wypierać o przykrywę schowka w podłodze. W takim przypadku najlepiej jest wyposażyć się w wypełnienie do schowka, najlepiej takie dedykowane przez producenta naszego samochodu. Zwróć uwagę na ustawienie nogi - powinna ona uciekać pod kątem w kierunku maski samochodu lub być maksymalnie w pionie.
Po wyparciu nogi należy zapiąć nasze pasy montażowe w zamki, które znajdują się na oparciu fotelika. Po ich zapięciu należy je dobrze naprężyć, odpowiednio je naciągając.
Poprawnie zapięty fotelik otrzymamy wtedy, gdy noga jest dobrze wyparta o podłogę i nie możemy jej przesunąć, pasy montażowe oraz pas samochodowy są dobrze naprężone i nie posiadają żadnych luzów.

*utworzenie pętli z pasa montażowego poprzez przełożenie go pod szyną przedniego fotela to jeden z kilku sposobów montażu. Inne metody można znaleźć w instrukcji.

Dostępna kolorystyka

Babysafe-Akita-czarny Babysafe-Akita-czerwony
Kolor: Czarny Kolor: Czerwony
babysafe-Akita-niebieski Babysafe-akita-szary
Kolor: Niebieski Kolor: Szary
 • Nazwa :BabySafe Akita fotelik 0-18kg tyłem do kierunku jazdy RWF z Plus Testem
 • Cena: 499,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: BabySafe Akita - fotelik 0-18kg do przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy. Fotelik uzyskał pozytywny wynik szwedzkiego Plus Testu. Montaż w samochodzie przy pomocy 3-punktowego pasa oraz pasów montażowych wchodzących w skład fotelika.
Path: > > BabySafe Akita fotelik 0-18kg tyłem do kierunku jazdy RWF z Plus Testem

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK