Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Axkid Move fotelik 9-25kg tyłem do kierunku jazdy Powiększ do pełnego rozmiaru

Axkid Move fotelik 9-25kg tyłem do kierunku jazdy

Axkid Move to nowy model fotelika z grupy 9-25 kg szwedzkiej firmy. Fotelik jest bliźniaczą konstrukcją fotelika Axkid Wolmax. Najlżejszy, uproszczony fotelik Axkid. Dostępny w 2 kolorach: Czarnym i Szarym.

Więcej szczegółów

7943

Cena: 1 299,00 zł


Axkid Move

fotelik samochodowy 9-25kg tyłem do kierunku jazdy

Jeżeli chcesz porównać funkcjonalność oraz bezpieczeństwo poszczególnych modeli fotelików Axkid, czytaj nasze porównanie w pigułce - KLIKNIJ LINK 
Axkid minikid fotelik rwf opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Axkid Axkid jest częścią szwedzkiej grupy Axonkids AB. Od 2009 r. projektuje, produkuje i sprzedaje foteliki samochodowe w całej Europie. Firma została założona przez Tonyego Quista i Tonyego Broberga, którzy przez ponad 20 lat projektowali foteliki dla innych marek oraz współpracowali z renomowanymi producentami samochodów. Swoje wcześniejsze doświadczenia wykorzystują teraz w projektowaniu dla firmy Axkid. Foteliki Axkid są zaprojektowane zgodnie ze skandynawską filozofią, która mówi że ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy jest najbardziej bezpieczne. Zostało to potwierdzone wieloma testami. Foteliki Axkid zostały zatwierdzone zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa ECE R44 04 oraz przechodzą testy zderzeniowe instytutu EURO NCAP.


Axkid Move

Axkid Move to idealny fotelik dla wszystkich tych, którzy poszukują bezpiecznego modelu RWF, który dodatkowo nie zrujnuje rodzinnego budżety. Jest on w pełni zgodny z normą ECE R-44/04 dla grupy I/II, czyli pozwala na bezpieczną podróż dziecka w wadze od 9kg do 25kg. Fotelik tylko tyłem do kierunku jazdy. Instalacja w samochodzie jest niezwykle prosta i odbywa się przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa pojazdu oraz wykorzystuje nogę wypierającą fotelika oraz dodatkowe pasy kotwiczące, które są w zestawie. Axkid Move to model, który dzięki swojej kubaturze zajmuje stosunkowo niewielką ilość miejsca w aucie. Pozwala to na montaż w większych, jak i mniejszych pojazdach. Następca fotelika Axkid Wolmax.

Jedną z głównych innowacji względem poprzednika jest zastosowanie innowacyjnego systemu, który zapewnia należytą ochronę dziecka podczas zderzenia bocznego, czyli ASIP (Axkid Side Impact Protection). Został on opracowany we współpracy z znanym, niemieckim ośrodkiem testującym foteliki samochodowe. Polega on na zamontowaniu od strony drzwi samochodu dodatkowego elementu energochłonnego. Ma on za zadanie zwiększyć maksymalnie prawdopodobieństwo uderzenia fotelika w tym miejscu podczas zderzenia bocznego oraz pochłonąć siły działające w tym momencie na dziecko. Jeżeli fotelik w samochodzie montujemy na środkowym siedzeniu, nie ma potrzeby założenia osłony ASIP.

Nowy kształt nogi wypierającej ułatwia jej użycie podczas montażu. Zmieniono podstawę nogi - jest ona szersza i zajmuje ona jeszcze większą powierzchnię podłogi samochodu oraz ma nowy przycisk, który ułatwia regulację jej długości.

Specjalnie zaprojektowany klin, znajdujący się pod siedziskiem, umożliwia ustawienie fotelika w dwóch płaszczyznach odchylenia. Jeżeli kąt odchylenia jest niewystarczający, do fotelika można dokupić dedykowaną podkładkę, która wpłynie na zwiększenie odchylenia fotela po zamontowaniu. Wewnętrzny zagłówek posiada 3 pozycje ustawienia wysokości, podobnie jak i wewnętrzne, pięciopunktowe szelki. Po pierwsze, chroni on głowę dziecka, ale również zapewnia on wygodną jazdę np. podczas snu.

Axkid Move uzyskał dobre oceny w kilku niezależnych testach, przeprowadzanych przez ośrodki badawcze. Fotelik przede wszystkim ma zaliczony szwedzki Test Plus. To jedno z najbardziej rygorystycznych badań, jakie są przeprowadzane dla fotelików. W ramach tych testów, sprawdza się siłę nacisku działającą na kręgosłup szyjny dziecka w momencie uderzenia czołowego z prędkością 56 km/h. Tylko nieliczne foteliki RWF mogą pochwalić się zaliczeniem tego badania. Dodaktowo, fotelik otrzymał nagrodę „Good Choice 2019” od grupy ubezpieczeniowej Folksam oraz zaliczył test dachowania w VCA.

Fotelik jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym oraz szarym. Posiada on w zestawie komplet pasów kotwiczących, niezbędnych do poprawnego montażu w samochodzie. W celu ułatwienia przepinania fotelika między posiadanymi autami, istnieje opcja dokupienia drugiej pary pasów montażowych.

Axkid-Move-Grey

Najważniejsze cechy:

 • przystosowany do przewożenia dzieci w przedziale wagowym 9-25kg
 • posiada zaliczony szwedzki PLUS TEST
 • fotelik RWF, montaż tylko tyłem do kierunku jazdy. Można zapiąć na przednim fotelu, o ile wyłączymy poduszkę powietrzną
 • montowany za pomocą trzypunktowych pasów samochodowych, z wykorzystaniem stopy stabilizującej oraz specjalnych pasów naciągających
 • zagłówek regulowany w trzech pozycjach wysokości
 • trzy poziomy wysokości pasów fotelika
 • manualny sysytem naciągania dodatkowych pasów stabilizujących, w przeciwieństwie do droższych modeli
 • dostępny w dwóch kolorach: szarym i czarnym
 • dwie pozycje regulacji odchylenia fotela, przy pomocy specjalnego klina, znajdującego się pod siedziskiem 
 • w wprowadzanych do sprzedaży na terenie UE
 • tapicerkę można prać w pralce w 30 stopniach
 • otwory wentylacyjne w oparciu fotelika, zapewniające przepływ powietrza pod plecami dziecka

Axkid Move bezpieczeństwo i testy ADAC

Axkid Move jest fotelikiem zgodnym z normą europejską ECE R-44/04. To podstawowa homologacja, którą otrzymują m.in. wszystkie foteliki montowane w samochodzie przy pomocy pasa bezpieczeństwa pojazdu. W jej ramach przeprowadza się dwa rodzaje zderzeń: czołowych i w tył pojazdu. Jest to absolutna podstawa, którą musi spełnić każdy fotelik, będący w sprzedaży na rynku europejskim. 

Dodatkowym testem, który zaliczył Axkid Move jest szwedzki test, przeprowadzany przez ośrodek VTi, czyli Pus Test. To wymagające badanie, sprawdzające przeciążenia na odcinku szyjnym kręgosłupa podczas uderzenia czołowego z prędkością 56 km/h. Badanie to przeprowadza się na manekinach typu Q3 oraz Q5, czyli odpowiadającym wadze 18 i 25kg. Pozytywne zaliczenie testu jest bardzo wymagające i tylko nieliczne foteliki tyłem mają szansę na jego zaliczenie. 

Fotelik w tej wersji nie brał udziału w niemieckich badaniach ośrodka ADAC. Możemy natomiast domniemywać, że wypadłby on odpowiednio dobrze, a może nawet lepiej, jak jego poprzednik, czyli Axkid Wolmax, który w tych testach otrzymał 4 gwiazdki w kategorii "bezpieczeństwo", czyli za wyniki testów zderzeniowych. Wszystko przez fakt, że Axkid Move to nijako ulepszona wersja przedniego modelu, bazująca na identycznej konstrukcji skorupy fotela.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Axkid Move montaż w sześciu krokach

Montaż przedni fotel

Montaż tylni fotel

Axkid Move Axkid Move


Videoinstukcja montażu 

1. Przed przystąpieniem do montażu, przeczytaj instrukcję obsługi dołączonej do fotelika
2. Ustaw fotelik na kanapie samochodu w taki sposób, aby podstawa fotela przylegała do krawędzi oparcia. Jeżeli dziecko jest starsze, możesz pozostawić odpowiednią przestrzeń na nogi.
3. Wybierz odpowiednie ustawienie kąta oparcia poprzez ustawienie podpory fotelika w jednej z dwóch możliwych pozycji.
4. Przeciągnij pas samochodowy przez przednie otwory. Upewnij się, że ten nie uległ skręceniu, a następnie zapnij klamrę w zamek pasa. Dociągnij odpowiednio mocno pas, by ten był naprężony następnie zapnij klamry boczne wbudowane w fotelik w taki sposób, by jedna zawierała obydwa pasy, a druga tylko pas biodrowy.
5. Rozłóż nogę stabilizującą do samej podłogi, jednocześnie kontrując pasy kotwiczące.
6. Pasy kotwiczące możesz zamontować w kilka sposobów( patrz zdjęcie). Polecamy o szynę przedniego fotela. Jako ostatni krok, dociągnij tylne pasy kotwiczące tak mocno, aż fotelik będzie nieruchomy na kanapie.

Przed zakupem, sprawdź, wchodząc w link, czy Twój samochodów znajduje się na liście kompatybilnych pojazdów >>LINK<<

Szczegółową instrukcję fotelika można pobrać klikając w ten link >>Axkid Move instrukcja<<

Axkid - porównanie modeli

Tabela porównawcza modeli fotelików Axkid

  Minikid 2.0 Minikid Duofix Rekid Kidzone Wolmax Move Modukid i-Size
System montażu pasy pasy isofix / pasy isofix / pasy pasy pasy pasy ISOFIX
Przedział wiekowy i wagowy 6 m-cy.-6 lat
0-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
9 m-cy.-6 lat
9-25kg
6 m-cy.-4 lata
0-25kg
61cm-105cm
montowany Tyłem / Przodem tyłem tyłem pasy przodem/
tyłem isofix + pasy
tyłem przodem / tyłem tyłem tyłem tyłem
Test Plus tak tak nie tak nie tak tak nie
Wymiary wewnętrzne siedziska [cm] szer. 28 
wys. 57 
dł. 31
szer. 28 
wys. 61 
dł. 30
szer. 28 
wys. 61 
dł. 30
szer. 30 
wys. 60 
dł. 30
szer. 28 
wys. 61 
dł. 30
szer. 28
wys. 57
dł. 30
szer. 28
wys. 57
dł. 30
szer. 25
wys. 57
dł. 28
Rozkładanie do spania (pozycje) 5 5 3 3 3 2 2 3
Waga 11,8 kg 12 kg 14,6 kg 14,1 kg 13,7 kg 9,6 kg 9,8 kg 14,5 kg
Automatyczna regulacja zagłówka tak tak tak tak tak manualna manualna tak
Temperatura prania tapicerki 30° 30° 30° 30° 30° 30° 30° 30°
Automatyczny system mocujący pasy kotwiczące tak tak tak tak nie nie nie brak
Cena 1749 zł 1499 zł 1929 zł 1799 zł 1729 zł 999 zł 999 zł 2199 zł

Axkid Move opinie

Axkid Move to jeden z najpopularniejszych fotelików RWF na naszym rynku. Wysoki poziom bezpieczeństwa, stosunkowo niska cena oraz prostota montażu sprawia, że wielu użytkowników jest bardzo zadowolonych z takiego wyboru. Przede wszystkim fotelik chwalony jest za duże siedzisko, lekką konstrukcję i stabilność po zamontowaniu w aucie. 

Dostępna kolorystyka

Axkid-Move-Black Axkid-Move-Grey


Kolor: Black (Czarny)


Kolor: Grey (Szary)


Zdjęcia "live" fotelika:

Axkid Move Axkid MoveZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Axkid Move fotelik 9-25kg tyłem do kierunku jazdy
 • By Axkid
 • Cena: 1 299,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Axkid Move to nowy model fotelika z grupy 9-25 kg szwedzkiej firmy. Fotelik jest bliźniaczą konstrukcją fotelika Axkid Wolmax. Najlżejszy, uproszczony fotelik Axkid. Dostępny w 2 kolorach: Czarnym i Szarym.
Path: > > Axkid Move fotelik 9-25kg tyłem do kierunku jazdy

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK