Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Britax Romer KIDFIX III M / KIDFIX III S fotelik samochodowy 15-36kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Britax Romer KIDFIX III M / KIDFIX III S fotelik samochodowy 15-36kg

Britax Romer Kidfix III M / Britax Romer Kidfix III S - najnowsze modele fotelików z grupy wagowej 15-36 kg z popularnej i cenionej linii fotelików KIDFIX. Wyposażone w dolną prowadnicę pasa Safeguard oraz system ochrony bocznej SICT. Posiadają dodatkowe mocowanie ISOFIX. Wersja Kidfix III S wyposażona także w nakładkę na pas XP-Pad.

Więcej szczegółów

8026

Cena: 759,00 zł


Britax Romer Kidfix III M / Britax Romer Kidfix III S

Foteliki samochodowe z grupy 15-36kg z ISOFIX-em


Britax-Romer-Logo-2018Dzisiaj firma Britax Römer spogląda wstecz i jest dumna z roli, jaką odgrywa od ponad 40 lat w skutecznej poprawie bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w ruchu drogowym. Firma Britax Römer powstała w 1978 r. z połączenia brytyjskiej firmy Britax oraz niemieckiej firmy Römer. Firma Britax z siedzibą w Andover (Hampshire) została założona w latach 30. ubiegłego wieku, skupiając się początkowo na produkcji pasów bezpieczeństwa dla dorosłych. W latach 80. i 90. firma znacznie poszerzyła swoją działalność na rynkach USA, Australii i Nowej Zelandii, a także w Skandynawii i Azji.

BRITAX ROMER KIDFIX III M

Romer-KIDFIX-III-M-Lifetyle1 Ideą, jak przyświecała projektantom fotelika Kidfix III M była chęć udoskonalenia dobrze przyjętych na rynku fotelików z serii Kidfix II. Posłuchali oni rad rodziców i zmienili kształt skorupy siedziska. Główny nacisk został położony na wzrost komfortu przewożonego w nim dziecka poprzez zastosowanie ergonomicznego designu. Aby to uzyskać projektanci wydłużyli siedzisko - jest ono do 20% dłuższe niż w innych modelach tego typu. Dodatkowa warstwa wyściełania na siedzisku zapewnia optymalny komfort nawet dla starszych dzieci. Wszystko to w połączeniu w poszerzanym oparciem w kształcie litery V w którym możemy dobrze dopasować zarówno mniejsze, jak i większe dzieci znacząco wpływa na jeszcze większy komfort w czasie podróży.

Britax-Romer-KidFix-III-M-Moonlight-Blue

Fotelik KIDFIX III M to nie rewolucja, a ewolucja modelu z linii KIDFIX, w związku z czym znajdziemy tutaj wszystkie wyjątkowe systemy wpływające na wzrost bezpieczeństwa dziecka. Pierwszym z tych systemów jest SecureGuard - system, który pozwala utrzymać pas biodrowy w optymalnej pozycji, czyli na kościach miedniczych dziecka. Drugi system SICT, czyli Side Impact Cushion Technologywpływa na wzrost ochrony przed uderzeniem w bok pojazdu. Całość uzupełnia skorupa fotela, której osłony boczne zapewniają dziecku całkowitą ochronę. Dodatkowe mocowanie typu ISOFIX stabilizuje fotelik po zapięciu w samochodzie, oraz korzystnie wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa dziecka podczas zderzenia czołowego. 

Romer-KIDFIX-III-M-ADAC

Wszystkie zastosowane systemy bezpieczeństwa pozwoliły fotelikowi KIDFIX III M otrzymać wysoką notę w testach bezpieczeństwa ADAC równą mocnym 4 gwiazdkom. Szczególnie dobry wynik model ten otrzymał za ocenę ochrony dziecka przy zderzeniu bocznym. Nota 1.2 to jeden z najlepszych wyników w tej grupie wagowej i odpowiada ocenie 5 gwiazdek.

Kidfix III M może się podobać dzięki swojemu nowoczesnemu designowi. Czarna skorupa fotela nadaje mu elegancji, co w połączeniu z ciekawym przeszyciem materiałów tapicerki nadaje mu sportowy sznyt. Fotel został w opracowany, zaprojektowany i wyprodukowany u naszych zachodnich sąsiadów, czyli w Niemczech.

BRITAX ROMER KIDFIX III S

Britax-Romer-Kidfix-III-S-Lifestyle

Fotelik Britax Romer Kidfix III S to bazująca na wersji III M nowa propozycja fotelika 15-36 kg. Posiada on identyczną budowę skorupy fotelika z w/ wariantem. Znajdziemy tutaj wszelkie systemy ochronne tj. Secureguard, SICT. Model ten także posiada dodatkowe mocowanie typu ISOFIX.

Britax-Romer-Kidfix-III-S-Moonlight-Blue

Nowością w tej wersji jest zastosowanie dodatkowej osłony na pas samochodowy, czyli XP-Pad. Dla niektórych może ona być znana z poprzedniej wersji z tym rozwiązaniem - Kidfix II XP SICT. Problemem w jej przypadku był jej kształt. Zdażało się bowiem, że prowadzony przez nią pas miał tendencję do zblokowania się w jej wnętrzu, co niekożystnie wpływało na poprawne jego naprężenie wzdłuż ciała dziecka. W przypadku osłony XP-Pad, którą znajdziemy w wersji Kidfix III S ten problem nie występuje. Została ona przeprojektowana w taki sposób, by wyeliminować takie zdarzenie.
Sama nakładka została wykonana z energochłonnej pianki i jej zadanie to dodatkowa ochrona karku dziecka w chwili zderzenia czołowego. Zapobiega ona uderzeniu o klatkę piersiową dolnej żuchwy dziecka i równoczesne pochłonięcie do 30% energii uderzenia (wg. wewnętrznych testów Britax-Romer). W momencie zderzenia ruch głowy do przodu jest zredukowany, przez co kark bardziej chroniony. Poprawia ona także komfort w podróży, gdyż zapewnia ona miękkie wyściełanie brzegów pasa w odcinku piersiowym.

Britax-Romer-Kidfix-III-S-Lifestyle

Fotelik Britax Romer Kidfix III S do chwili obecnej nie doczekał się dodatkowych testów niemieckiego ośrodka ADAC, czy też OAMTC. Najbliższa ku temu okazja to wiosenna runda testów 2020. Zakładamy, że właśnie w tym czasie zostaną opublikowane wyniki badań tego modelu. Nie spodziewamy się, by wypadł on gorzej niż wersja Kidfix III M, a jedynie lepiej, dzięki dodatkowej osłonie pasa XP-Pad. Czas pokaże, czy mieliśmy rację.

Główne cechy:

 • fotel dla dzieci od ok. 3.5 roku do ok. 12 lat - grupa wagowa 15-36kg
 • najnowsza, udoskonalona wersja fotela z rodziny KIDFIX
 • dodatkowe systemy wpływające na wzrost bezpieczeństwa dziecka w czasie jazdy: SICT oraz SecureGuard
 • SICT - technologia wpływająca na redukcję zgromadzonej energi w skutek kolizji bocznej; tutaj w postaci wykręcanej z skorupy fotela od strony drzwi osłonie
 • SecureGuard - system, który ma za zadanie utrzymać pas biodrowy w jego optymalnej pozycji
 • XP-Pad (Kidfix III S) - dodatkowa otulina na pas samochodowy pochłaniająca do 30 % energii udzerzenia czołowego
 • nowe, dłuższe siedzisko fotela - nawet do 20% dłuższe w stosunku do innych foteli tej serii
 • większy komfort w czasie jazdy zapewnia dodatkowe podbicie materiału na siedzisku
 • oparcie fotela ułożone w kształt litery V pozwala zachować komfort w podróży dla rosnącego dziecka
 • dodatkowe mocowanie ISOFIX wpływa na wzrost bezpieczeństwa dziecka, ale też ułatwia użytkowanie fotela i poprawia jego stabilność w samochodzie
 • płynna regulacja wysokości zagłówka wraz z prowadnicą pasa w celu dobrego dostosowania jego wysokości do wzrostu dziecka
 • nowoczesny, ciekawy design
 • zdejmowana tapicerka do prania
 • zaprojektowany i wyprodukowany w Niemczech

Britax-Romer-Kidfix-III-skorupa V-Kształtne oparcie fotelika

Budowa skorupy fotelika, przypominająca geometrię kształtu litery "V" zapewnia odpowiednią ilość miejsca na plecy stale rosnącego dziecka oraz gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ruchome plecy pozwalają na pełne dopasowanie go do kąta nachylenia kanapy samochodu oraz wygodną pozycję dla dziecka.
Britax-Romer-Kidfix-III-zaglowek Regulowany zagłówek o ergonomicznym kształcie

Zagłówek w tych modelach został tak zaprojektowany, by zapewnić bezpieczną podróż dla dziecka zapiętego przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu. Reguluje się go na wysokość, celem dopasowania jego położenia względem wzrostu dziecka - regulacja możliwa w chwili, gdy znajduje się ono w foteliku. Zaprojektowany w taki sposób by zapewnić ergonomiczną pozycję głowy podczas snu w podróży.
Britax-Romer-Kidfix-III-SICT Dodatkowa osłona boczna - system SICT

Dodatkowy element ochrony przy zderzeniu bocznym systemu SICT. Jego zadanie to redukcja siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu, a fotelikiem oraz równoczesna absorpcja wytworzonej energii. Po zamontowaniu fotelika w samochodzie, należy od strony drzwi wyregulować element ochrony SICT.
Britax-Romer-Kidfix-III-secureguard Prowadnica pasa SecurGuard

Dolna prowadnica pasa SecureGuard to dodatkowy, 4 punkt zaczepienia pasa samochodowego, który pomaga chronić tkanki miękkie podbrzusza dziecka. Jej zadanie to utrzymanie pasa biodrowego w optymalnym położeniu, czyli nad kośćmi biodrowymi dziecka. Pomaga on zredukować siły działające na to miejsce podczas zderzenia czołowego o ok. 35 % (wewnętrzne testy Britax-Romer, manekin Q6, odpowiadający budowie ciała 6-letniego dziecka).
Britax-Romer-Kidfix-III-siedzisko Nowe, ergonomiczne, powiększone siedzisko

W celu gwarancji najwyższego poziomu komfortu dziecka, siedzisko fotelika zostało powiększone o ok. 20% w stosunku do podobnych modeli. Poprawiony kształt oraz miękkie podbicie zapewniają odpowiednio wysoko poziom wygody oraz ergonomiczną pozycję stale rosnącego dziecka, także podczas dłuższych podróży.
Britax-Romer-Kidfix-III-S-xppad Nakładka na pas XP-Pad (Kidfix III S)

Osłona na pas samochodowy wykonana z energochłonnej pianki. Jej zadanie to dodatkowa ochrona karku dziecka w chwili zderzenia czołowego. Zapobiega ona uderzeniu o klatkę piersiową dolnej żuchwy dziecka i równoczesne pochłonięcie do 30% energii uderzenia (wg. wewnętrznych testów Britax-Romer). W momencie zderzenia ruch głowy do przodu jest zredukowany, przez co kark bardziej chroniony. Poprawia ona także komfort w podróży.


Britax Romer Kidfix III M / Britax Romer Kidfix III S bezpieczeństwo i testy ADAC

Foteliki samochodowe Kidfix III M oraz Kidfix III S to modele, które zostały dopuszczone do sprzedaży na podstawie zaliczenia testów homologacyjnych normy ECE R-44/04. Obecnie standard tej normy jest mało wymagający, stąd też sama homologacja to za mało, by móc powiedzieć o nich, że gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Model Britax Romer Kidfix III M został poddany badaniom niezależnych ośrodków testowych tj. ADAC, czy też OAMTC (wiosna 2019 roku). Wynikiem testów jest bardzo wysoka nota 1.7 za całokształt badania, czyli mocna 4 gwiazdkowa ocena. Patrząc na bezpieczeństwo, mamy tutaj odpowiednio ocenę 4 gwiazdek za zderzenie czołowe oraz maksymalna nota 5 gwiazdek za poziom ochrony podczas zderzenia bocznego. Obecnie jest to jeden z najbezpieczniejszych fotelików w swojej kategorii wagowej.

Fotelik Britax Romer Kidfix III S do tej pory nie brał udziału w dodatkowych badaniach. Wiedząc, iż jest to uptadowana wersja III M, która została doposażona o dodatkową nakładkę na pas XP-Pad jesteśmy spokojni, że w chwili kiedy nadejdzie jego pora, potwierdzi się jego wysoki poziom ochrony dziecka. Najbliższa ku temu okazja to maj 2020.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.


Romer Kidfix III M / Romer Kidfix III S specyfikacja techniczna

 • Homologacja : ECE R-44/04
 • Przedział wagowy : 15-36 kg
 • Złącze ISOFIX : TAK
 • Przodem do kierunku jazdy
 • Wymiary (Wys x Szer x Gł) : 67 – 85 x 54 x 43 cm 
 • Waga fotelika : 7.5 kg [wersja III M]
 • Waga fotelika : 8 kg [wersja III S]

Romer-KIDFIX-III-M-Wymiary Romer-KIDFIX-III-M-Wymiary1


Britax Romer Kidfix III M / Britax Romer Kidfix III S opinie

Fotelik Kidfix III M trafił do sprzedaży w drugiej połowie 2018 roku. Na przestrzeni czasu można o nim powiedzieć, że jest to bardzo chwalony model przez swoich posiadaczy. Rodzice doceniają go za ilość miejsca dla dziecka, poprawne prowadzenia pasa oraz za szybką i prostą obsługę regulacji zagłówka, czy też mocowania ISOFIX. Zaliczone testy ADAC także nie pozostają bez znaczenia i rodzice doceniają, iż w takiej kwocie zakupu można zapewnić dziecku maksymalny poziom ochrony.
W przypadku wersji Kidfix III S, która pojawiła się na rynku w 2019 roku także opinie i recenzje są pochlebne. Osłona na pas XP-Pad to walor, który jest przez rodziców podkreślany. Do pełni szczęścia brakuje zaliczonych testów ADAC, które najpewniej zostaną ujawnione wkrótce.

Dostępna kolorystyka

Britax Romer Kidfix III M

Britax-Romer-Kidfix-III-M-Burgundy-Red Britax-Romer-Kidfix-III-M-Cosmos-Black
Kolor: Burgundy Red Kolor: Cosmos Black
Britax-Romer-KidFix-III-M-Black-Ash Britax-Romer-Kidfix-III-M-Moonlight-Blue
Kolor: Black Ash Kolor: Moonlight Blue
Britax-Romer-Kidfix-III-M-Storm-Grey Britax-Romer-Kidfix-III-M-Cool-Flow-Black
Kolor: Storm Grey Kolor: Cool Flow Black
Britax-Romer-Kidfix-III-M-Cool-Flow-Blue
Kolor: Cool Flow Blue Kolor: Cool Flow Silver


Britax Romer Kidfix III S

Britax-Romer-Kidfix-III-S-Burgundy-Red Britax-Romer-Kidfix-III-S-Cosmos-Black
Kolor: Burgundy Red Kolor: Cosmos Black
Britax-Romer-KidFix-III-S-Black-Ash Britax-Romer-Kidfix-III-S-Moonlight-Blue
Kolor: Black Ash Kolor: Moonlight Blue
Britax-Romer-Kidfix-III-S-Storm-Grey Britax-Romer-Kidfix-III-S-Cool-Flow-Black
Kolor: Storm Grey Kolor: Cool Flow Black
Britax-Romer-Kidfix-III-S-Cool-Flow-Blue
Kolor: Cool Flow Blue


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Britax Romer KIDFIX III M / KIDFIX III S fotelik samochodowy 15-36kg
 • By Romer / Britax
 • Cena: 759,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Britax Romer Kidfix III M / Britax Romer Kidfix III S  - najnowsze modele fotelików z grupy wagowej 15-36 kg z popularnej i cenionej linii fotelików KIDFIX. Wyposażone w dolną prowadnicę pasa Safeguard oraz system ochrony bocznej SICT. Posiadają dodatkowe mocowanie ISOFIX. Wersja Kidfix III S wyposażona także w nakładkę na pas XP-Pad.
Path: > > Britax Romer KIDFIX III M / KIDFIX III S fotelik samochodowy 15-36kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK