Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


GB Vaya Sensorsafe i-Size fotelik samochodowy 0-18 kg od Cybex z inteligentnym sensorem Powiększ do pełnego rozmiaru

GB Vaya Sensorsafe i-Size fotelik samochodowy 0-18 kg od Cybex z inteligentnym sensorem

GB (Good Baby) nowa marka Cybex i jej pierwszy fotelik Vaya z homologacją I-Size dla dzieci w kategorii wagowej 0-18 kg w najnowszej odsłonie - z systemem Sensorsafe. Fotelik z funkcją obrotu w zakresie 360 stopni. Nadaje się dla dzieci od urodzenia do 105 cm z opcją przewożenia tyłem do kierunku jazdy w całym zakresie wzrostowym.

Więcej szczegółów

8053

Cena: 1 999,00 zł


GB Vaya Sensorsafe i-Size najważniejsza premiera 2018 roku!

Obrotowy fotelik samochodowy 0-18 kg z inteligentnym systemem Sensorsafe

GB Vaya i-size fotelik samochodowy 0-18kg cybex opinie testy

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


GB logoGB Platinum, marka wózków i fotelików samochodowych powstała w wyniku połączenia myśli i doświadczenia założyciela marki CYBEX, Martina Pos'a oraz założyciela Goodbaby, Zhenghuan Song'a. Design produktów GB to unikalne połączenie zachodniego z azjatyckim stylem. Idealne współgranie ze sobą mody wraz z nowoczesnymi technikaliami i dbaniem o każdy szczegół, to znak rozpoznawczy nowej marki GB. Idealny wybór dla rodziców ceniących sobie luksus i detale. GB zaprasza wszystkich w podróż do przyszłości. Dzięki marce GB żaden rodzic już nigdy nie spojrzy w przeszłość.


Wideo prezentacja GB Vaya


Cybex GB Vaya


Opis produktu

GB Vaya I-Size Future Perfect

Fotelik Gb Vaya Sensorsafe I-Size posiada obrotowy system na bazie ISOFIX, który oferuje rodzicom wszelkie wygody związane z obracaniem fotelika o 360°, czyli przewożenie dziecka zarówno przodem oraz tyłem do kierunku jazdy samochodu oraz komfort wsadzania i wysadzania dziecka z samochodu. Nowy fotelik 0-18 kg od Cybex zapewnia bezpieczeństwo dziecka od urodzenia do 4 roku życia, został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa zgodnie z wymaganiami homologacji i-size.

Mechanizm rotacyjny 360

Cybex GB Vaya Sensorsafe

SensorSafe - Spokój dla ciebie. Bezpieczeństwo dla twojego dziecka. 

Przy pomocy nowego systemu monitorowania SensorSafe, CYBEX przedstawia technologię, która zapobiega możliwym sytuacjom krytycznym w samochodzie. System SensorSafe dostępny jest dla wybranych fotelików samochodowych i-Size linii Platinum oraz Gold. Składa się z klamry, która przymocowana jest do pasów bezpieczeństwa i za pomocą Bluetootha połączona jest z aplikacją w smartfonie. W sytuacji, która może być niebezpieczna dla dziecka – w momencie rozpięcia pasów bezpieczeństwa, nieodpowiedniej temperatury, pozostawienia dziecka w pojeździe lub zbyt długiego okresu podróżowania, rodzice otrzymują sygnał dźwiękowy, a także powiadomienie na swojego smartfona aby móc jak najszybciej zareagować.


Czym jest System Cybex Sensorsafe

Wykorzystanie systemu Cybex Sensorsafe to wielki krok w 21 wiek i wykorzystanie obecnie dostępnych technologii, by zwiększyć bierne bezpieczeństwo dziecka w czasie podróży. Sytem ten składa się z dwóch elementów: inteligentnego klipsa, który umiejscowiony jest na pasach piersiowych fotelika oraz z nadajnika, montowanego w gnieździe OBD pojazdu. Pełne wykorzystanie możemy uzyskać, powiązując system z zainstalowaną aplikacją na urządzeniu mobilnym( w chwili obecnej dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS). 
Cybex Senorsafe od momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce stale monitoruje dziecko w foteliku. Informuje alarmem dźwiękowym, jak i wysyła powiadomienie na sprawowane urządzenie o wszelkich nieprawidłowościach. 
Możemy otrzymać komunikat o tym, że dziecko w czasie podróży rozpięło klips systemu, przez co może próbować wydostać się z fotelika. Alarm włączy się, gdy przekroczymy dopuszczalny czas podróżowania dziecka w foteliku. Otrzymamy ostrzeżenie, jeżeli temperatura w samochodzie spadnie lub wzrośnie do niebezpiecznych w skutkach dla dziecka wartości oraz, gdy dotrzemy do celu i wyłączymy silnik, przypomni nam, żeby zabrać dziecko ze sobą. Czyż to nie piękne? 
Szczegółowy opis mechanizmu działania systemu Cybex Sensorsafe znajdą Państwo pod linkiem znajdującym się w opisie poniższego filmu lub bezpośrednio pod tym linkiem >>Cybex Sensorsafe<<.Zapraszamy do jego obejrzenia.


Wideoprezentacja działania systemu Cybex Sensorsafe

Bezpieczne przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy

Dzięki możliwości przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy aż do 4 roku życia możemy traktować ten fotelik jak klasycznego RWF'a. Dodatkową wygodą w przeciwieństwie do klasycznych RWF'ów będzie łatwość poprawnego dociągania pasów oraz wkładania i wyjmowania dziecka z fotelika.

Opcjonalnie przodem do kierunku jazdy - działanie systemu ER Tech

Działanie systemu redukcji energii ER Tech podczas zderzenia czołowego:
Jest to opracowany przez producenta specjalny system ochronny podczas kolizji z udziałem zderzenia czołowego. W stosunku do reszty ciała, głowa dziecka jest nieproporcjonalnie większa i cięższa. Mięśnie karku, jak i kręgosłupa dziecka nie są jeszcze dostatecznie rozwinięte i silne, przez co ich zabezpieczenie wymaga szczególnej uwagi. W czasie podróży z fotelikiem zwróconym przodem do kierunku jazdy, dziecko jest zabezpieczone poprzez 5-punktowe pasy fotelika, jednak nowa Technologia Redukcji Energii – ER Tech zmniejsza dodatkowe siły działające na kręgosłup szyjny dziecka o ok. 20% podczas zderzenia czołowego. Technologia ER aktywuje się w chwili, gdy przeciążenia działające na dziecko podczas uderzenia są w swoim piku, czyli ich momentowa wartość jest największa. W tym momencie zagłówek fotelika opuszcza się, dzięki czemu stopniowo ogranicza działanie sił na szyję dziecka, które kumulują się w czasie wypadku, by ostatecznie zablokować się w najniższej jego pozycji.

Technologia ER
Jeżeli z jakiegoś powodu okaże się iż w przedziale od 76-105cm (od 15 mc do 4 lat) nie możecie lub nie chcecie Państwo wybrać bardziej bezpiecznej pozycji tyłem, fotelik może być użytkowany przodem do jazdy. 
Dlaczego warto wybrać pozycję tyłem przedstawiają poniższe zdjęcia:

Tyłem vs przodem do kierunku jazdy

System zabezpieczenia bocznego L.S.P.

GB Vaya Sensorsafe i-Size podobnie jak wszystkie nowe modele Cybexa posiada system ochrony bocznej, działanie tego systemu powoduje zmniejszenie obrażeń dziecka podczas wypadku. Jak to działa:
Dzięki temu iż po rozłożeniu ramie L.S.P jest najdalej wysuniętym elementem fotelika w kierunku drzwi, gwarantuje to że we wstępnej fazie wypadku to producent "decyduje" w który element fotelika następuje pierwsze uderzenie. Jest to jednocześnie najmocniejsza cześć fotelika i najlepiej do tego przygotowana. Dzięki temu energia zderzenia nie jest kierowana do wnętrza fotelika. Dodatkowo pozostałe dwa zabezpieczenia w postaci ściany bocznej oraz zagłówka które wykonane są z materiałów energochłonnych dopełniają zabezpieczenia przy kolizji bocznej.

GB Vaya LSP System

Najważniejsze cechy fotelika:

 • Wyposażona w inteligenty system Cybex Sensorsafe - LINK.
 • Przewożenie tyłem dziecka aż do czwartego roku życia
 • Obrotowy system oferujący komfort wsadzania i wysadzania dziecka z samochodu oraz komfortowy dociąg pasów w pozycji bocznej 
 • Dwuelementowa wkładka niemowlęca w standardowym wyposażeniu fotelika przeznaczona dla dzieci od 45 do 61 cm
 • Pozycja przodem do kierunku jazdy od 15 miesiąca
 • Prosty montaż fotelika w samochodzie przy pomocy ISOFIX oraz nogi stabilizującej
 • System osłon bocznych L.S.P zapewniający znacznie większe bezpieczeństwo dziecka w przypadku kolizji w bok samochodu.
 • Czytelny wskaźnik poprawnego montażu fotelika.
 • Przyjazna dziecku, oddychająca tapicerka o dobrych właściwościach higroskopijnych!
 • Homologacja I-Size zapewnia wysokie bezpieczeństwo oraz pełną kompatybilność z homologowanymi  samochodami.
 • Wentylowana od tyłu skorupa
 • 5-cio elementowe nakładki na pasy
 • Zagłówek wykonany z dwóch rodzai pianki energochłonnej regulowany w 12 pozycjach
 • Laureat nagrody RedDot Award (za design) - LINK.
 • Komfortowe siedzisko podbite pianką z pamięcią
 • Clipy magnetyczne po bokach fotelika podtrzymujące klamerki pasów i ułatwiające wkładanie dziecka
 • Tapicerkę można prać ręcznie w 30 stopniach.
 • Materiał tapicerki: 100% poliester
 • Waga fotelika: 15 kg

Testy zderzeniowe I-SIZE oraz ADAC

Bezpieczeństwo GB Vaya Sensorsafe i-Size zostało sprawdzone podczas testów zgodności z homologacją i-size. Oznacza to że fotelik został rozpędzony do prędkości 50 km/h przy zderzeniu czołowym, 24 km/h przy zderzeniu bocznym oraz do 30km/h przy uderzeniu w tył samochodu. Dodatkowo sprawdzono działanie klamry pasów po wypadku, aby zaliczyć ten test, po wypadku musi pozostać sprawna. Wszystkie kryteria przeciążeń podczas testów zaliczył ze sporą nawiązką, za równo tyłem jak i przodem do kierunku jazdy nie przekroczył maksymalnych wartości dopuszczonych normą I-size. Nie było to dla nas szczególnym zaskoczeniem gdyż jest to fotelik bliźniaczy z fotelikiem Cybex Sirona M2, który w testach adac otrzymał dobre noty - LINK. Vaya w porównaniu do swojego starszego brata posiada jedynie niewielkie zmiany dotyczące systemu ochrony bocznej oraz skorupy siedziska. Podstawa fotela zyskała system obrotowy zachowując sprawdzony w m2 sytem regulowanych szyn wpinanych w isofix.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

W dniu 24.10.2017 firma ADAC opublikowała wyniki jesiennych testów fotelików, w których między innymi GB Vaya brała udział. Fotelik wypadł w testach dobrze otrzymując 4 gwiazdki w parametrze bezpieczeństwa i nocie ogólnej. Wynik "1.8" w parametrze bezpieczeństwa czyni model gb Vaya fotelikiem, który ma najlepszy wynik w tej kategorii pośród wszystkich fotelików obrotowych 360 stopni. Szczególnie dobrze ten model wypadł za zderzenia boczne, otrzymując ocenę "1.0" odpowiadającą 5 gwiazdkom ADAC. To najlepszy wynik w porównaniu z pozostałymi fotelikami obrotowymi. 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga. Można na nim odnaleźć specjalne porównania poszczególnych modeli fotelików obrotowych w kilku parametrach: bezpieczeństwa, zakresu odchylenia fotelików do pozycji spoczynkowej oraz ilości miejsca na nogi dziecka przy jeździe tyłem. Na tej podstawie mogą Państwo określić, jak względem konkurentów wypada ten model.Instrukcja obsługi i montażu fotelika Gb Vaya

Przed przystąpieniem do montażu koniecznie przeczytaj pełną instrukcję obsługi oraz sprawdź kompatybilność twojego modelu samochodu z tym fotelikiem. Na początek wysuń do maksimum szyny Isofix z podstawy fotelika, następnie ułóż fotelik w takiej pozycji aby noga stabilizująca znajdowała się z przodu fotelika a szyny isofix pozwalały na wpięcie do zaczepów. Po prawidłowym wpięciu na białych przyciskach regulacji długości wskaźniki prawidłowego montażu po obu stronach zmienią swój kolor z czerwonego na zielony. Oznacza to że fotelik możemy dosunąć do kanapy, zwracając szczególną uwagę aby rama antyrotacyjna na jak największej powierzchni przylegała do kanapy, nie obawiaj się użyć znacznej siły przy dociskaniu fotela do oparcia, powinien pozostać nieruchomy w płaszczyźnie bocznej fotelika. Następnie opuść nogę fotelika do podłogi tak aby podczas zwiększania jej długości i wypierania o podłogę wskaźnik w przedniej części fotelika zmienił kolor na zielony. Następnie wybierz właściwy kierunek jazdy (rwf lub fwf) w zależności od wieku dziecka i twoich preferencji. Właściwie dobrana pozycja zagłówka, a więc również wysokość pasów wewnętrznych fotelika, nie pozwoli zbyt wcześnie ustawić fotelika przodem, jest to innowacyjne zabezpieczenie nie spotykane dotąd w innych fotelikach.

Instrukcja obsługi - LINK
Lista kompatybilnych samochodów - LINK

Opinie

Fotelik Vaya Sensorsafe i-Size pojawi się w sprzedaży w 2018 roku, więc opinie na jego temat dopiero zaczynają się pojawiać. Jeżeli posiadasz ten fotelik i chcesz podzielić się opiniami na jego temat zapraszamy do grupy FB "foteliki obrotowe pytania / odpowiedzi" - LINK 

Dane techniczne

 • Wymiary zewnętrzne:
  • szerokość zewnętrzna: 45 cm
  • szerokość zewnętrzna z wysuniętym LSP: 53 cm
  • długość: 67 cm
  • wysokość fotelika od podstawy 65 cm
  • regulowana długość nogi od 29 do 53 cm

 • Wymiary wewnętrzne:
  • wysokość oparcia z podniesionym zagłówkiem: 54 cm
  • wysokość oparcia z opuszczonym zagłówkiem: 50 cm
  • szerokość wewnętrzna na wysokości barków dziecka: 32 cm
  • długość siedziska: 26 cm
  • szerokość siedziska: 30 cm

Kolorystyka fotelika 2018:

 • Cherry Red
 • Laguna Blue
 • Satin Black
 • Saphire Blue
 • Silverfox Grey
 • Lux Black - kolekcja limitowana w wyższej cenie, wykonana z bardziej trwałej tkaniny

Kolorystyka Fotelika:

Gb-Vaya-Sensorsafe-i-Size-Lux-Black Gb-Vaya-Sensorsafe-i-Size-Cherry-Red

Lux Black (Za dopłatą)

Cherry Red

Gb-Vaya-Sensorsafe-i-Size-Laguna-Blue Gb-Vaya-Sensorsafe-i-Size-Saphire-Blue

Laguna Blue

Saphire Blue

Gb-Vaya-Sensorsafe-i-Size-Satin-Black Gb-Vaya-Sensorsafe-i-Size-Silverfox-Grey

Satin Black

Silver Fox Grey
Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :GB Vaya Sensorsafe i-Size fotelik samochodowy 0-18 kg od Cybex z inteligentnym sensorem
 • By GB
 • Cena: 1 999,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: GB (Good Baby) nowa marka Cybex i jej pierwszy fotelik Vaya z homologacją I-Size dla dzieci w kategorii wagowej 0-18 kg w najnowszej odsłonie - z systemem Sensorsafe. Fotelik z funkcją obrotu w zakresie 360 stopni. Nadaje się dla dzieci od urodzenia do 105 cm z opcją przewożenia tyłem do kierunku jazdy w całym zakresie wzrostowym.
Path: > > GB Vaya Sensorsafe i-Size fotelik samochodowy 0-18 kg od Cybex z inteligentnym sensorem

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK