Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size fotelik z systemem monitorującym dziecko Powiększ do pełnego rozmiaru

Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size fotelik z systemem monitorującym dziecko

Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size to nowy fotelik na 2018 rok. To model wyposażony w system Cybex Sensorsafe. Jest to siedzisko, które jest kompatybilne z nową modułową bazą Z. Fotelik został przygotowany i przetestowany zgodnie z homologacją dotyczącą bezpieczeństwa R-129 ( i-Size). 
Skorzystaj z kodu rabatowego WIOSNA 2022 (do wprowadzenia w koszyku) w celu otrzymania rabatu!

Więcej szczegółów

8055

 • Bez bazy
 • Baza Cybex Z i-Size
 • Baza Cybex Z One i-Size

Cena: 1 848,00 zł


Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size

Rewolucja w modułowej serii fotelików obrotowych oraz bezpieczeństwie biernym dziecka

cybex sirona z i-size fotelik samochodowy opinie testy recenzje

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Cybex logoCybex to renomowana niemiecka firma, której twórcą jest Martin Pos. Jako ojciec dwójki dzieci chciał opracować produkty o najwyższej jakości i zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego też w aspekcie bezpieczeństwa produkty Cybex posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz szereg niezależnych wysokich ocen z testów bezpieczeństwa przeprowadzanych zarówno przez organizacje konsumenckie (m.in. Stiftung Warentest) jak i instytuty certyfikujące bezpieczeństwo (m.in. ADAC, OAMTC). Również tapicerki marki Cybex poddawane są rygorystycznym testom na zawartość substancji szkodliwych. Testowane są kątem wytrzymałości, odporności na zabrudzenia, czy np. trwałości koloru. Potwierdzeniem najwyższej jakości i świetnego designu jest kilkukrotne zdobycie przez foteliki Cybex prestiżowej nagrody Red Dot Design Award. Firma Cybex łączy w sobie niemiecką wiedzę technologiczną i niezawodność z nowoczesnym wzornictwem i komfortem.

Fotelik_Cybex_sirona_Z_i_size
Fotelik Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size
 to część wchodzącej na rynek rewolucyjnej, modułowej serii produktów marki Cybex - serii Z. Jest to pierwsza na świecie linia modułowa fotelików z obrotową, modułową bazą, służącą dla dwóch kolejnych siedzisk. Pierwszym z nich jest Cybex Cloud Z i-Size, drugim opisywana przez nas Sirona Z i-Size. Wersja Sensorsafe dodatkowo wyposażona jest w inteligentny system monitorujący dziecka w samochodzie - Cybex Sensorsafe.
W połączeniu z Bazą Z otrzymujemy fotelik obrotowy z normą i-Size przystosowany do przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy do 105cm wzrostu, bądź alternatywnie przodem po ukończeniu przez pociechę 15 miesięcy oraz przekroczeniu wzrostu 76cm. Mozliwość przekręcenia siedziska o 90 stopni znacząco upraszcza wkładanie i wyciąganie dziecka z samochodu oraz daje większą pewność poprawnego naciągnięcia szelek wewnętrznych fotelika.
Cybex GB Vaya Sensorsafe

SensorSafe - Spokój dla ciebie. Bezpieczeństwo dla twojego dziecka. 

Przy pomocy nowego systemu monitorowania SensorSafe, CYBEX przedstawia technologię, która zapobiega możliwym sytuacjom krytycznym w samochodzie. System SensorSafe dostępny jest dla wybranych fotelików samochodowych i-Size linii Platinum oraz Gold. Składa się z klamry, która przymocowana jest do pasów bezpieczeństwa i za pomocą Bluetootha połączona jest z aplikacją w smartfonie. W sytuacji, która może być niebezpieczna dla dziecka – w momencie rozpięcia pasów bezpieczeństwa, nieodpowiedniej temperatury, pozostawienia dziecka w pojeździe lub zbyt długiego okresu podróżowania, rodzice otrzymują sygnał dźwiękowy, a także powiadomienie na swojego smartfona aby móc jak najszybciej zareagować.


Czym jest System Cybex Sensorsafe

Wykorzystanie systemu Cybex Sensorsafe to wielki krok w 21 wiek i wykorzystanie obecnie dostępnych technologii, by zwiększyć bierne bezpieczeństwo dziecka w czasie podróży. Sytem ten składa się z dwóch elementów: inteligentnego klipsa, który umiejscowiony jest na pasach piersiowych fotelika oraz z nadajnika, montowanego w gnieździe OBD pojazdu. Pełne wykorzystanie możemy uzyskać, powiązując system z zainstalowaną aplikacją na urządzeniu mobilnym( w chwili obecnej dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS). 
Cybex Senorsafe od momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce stale monitoruje dziecko w foteliku. Informuje alarmem dźwiękowym, jak i wysyła powiadomienie na sprawowane urządzenie o wszelkich nieprawidłowościach. 
Możemy otrzymać komunikat o tym, że dziecko w czasie podróży rozpięło klips systemu, przez co może próbować wydostać się z fotelika. Alarm włączy się, gdy przekroczymy dopuszczalny czas podróżowania dziecka w foteliku. Otrzymamy ostrzeżenie, jeżeli temperatura w samochodzie spadnie lub wzrośnie do niebezpiecznych w skutkach dla dziecka wartości oraz, gdy dotrzemy do celu i wyłączymy silnik, przypomni nam, żeby zabrać dziecko ze sobą. Czyż to nie piękne? 
Szczegółowy opis mechanizmu działania systemu Cybex Sensorsafe znajdą Państwo pod linkiem znajdującym się w opisie poniższego filmu lub bezpośrednio pod tym linkiem >>Cybex Sensorsafe<<.Zapraszamy do jego obejrzenia.


Wideoprezentacja działania systemu Cybex Sensorsafe


Wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy

Ze względu na swoją budowę ciała, powinniśmy dążyć do tego, aby swoje dziecko maksymalnie długo wozić tyłem do kierunku jazdy. Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size pozwala na przewożenie dziecka właśnie w ten sposób, aż gdy przekroczy ono 105cm wzrostu, czyli do ok. 4 roku życia. W związku z powyższym możemy powiedzieć, że model ten należy do fotelików typu RWF. Funkcja skrętu siedziska o 90 stopni jest zdecydowaną zaletą w stosunku do klasycznych konstrukcji foteli RWF. W ten sposób nie obciążamy nadwyraz swojego kręgosłupa podczas codziennego wkładania i wyciągania dziecka z samochodu oraz pozwala pewnie, a co za tym idzie bezpiecznie, naciągnąć szelki wewnętrzne fotela.

Główne cechy fotelika Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size:

 • Cybex Sensorsafe - inteligenty system monitorujący dziecko w czasie podróży z alarmem.
 • Opcja przewożenia dziecka tyłem do ok. 4 roku życia -  do 105cm wzrostu.
 • Obsługa odchylenia oparcia oraz funkcji obrotu jedną ręką.
 • Fotelik homologowany i poddany testom z najnowszą normą i-Size (ECE R-129).
 • Zapięcie za pomocą systemu isofix z wykorzystaniem bazy Z-Line.
 • Wbudowany dodatkowy system ochrony bocznej - system L.S.P.
 • Wyposażony w dodatkowy system ochrony dziecka podczas kolizji czołowej przy przewożeniu przodem do kierunku jazdy - technologia ER-Tech.
 • 12 pozycyjna regulacja wysokości zagłówka. W zagłówku miękkie pianki poprawiające komfort podróżowania.
 • Cenrtalne 5-Punktowe pasy bezpieczeństwa z dodatkowymi poduszkami na ramionach i bioderkach.
 • Wbudowane w centralej części bazy wskaźniki informujące o poprawnym montażu fotela.

Cybex-Sirona-Z-i-size-bok
360 stopni, czyli dwa słowa o funkcji obrotu

Foteliki obrotowe to w chwili obecnej najszybciej rozwijająca się gałąź foteli służących do przewożenia dzieci. Taka konstrukcja pozwala na dostosowanie fotelika do osobistych potrzeb, czy też preferencji pozwalając w szybki sposób ustawić siedzisko w pożądanym przez siebie kierunku. Zalecanym przez nas sposobem przewożenia dzieci jest jazda tyłem do kierunku podróżowania, gdyż minimalizuje to ryzyko uszkodzenia kręgów szyjnych dziecka w czasie wypadku. Dodatkowym plusem dla fotelika obrotowego, którym jest Cybex Sirona Z i-Size jest ustawienie siedziska na wprost drzwi samochodu, co odciąża kręgosłup podczas wkładania i wyciągania dziecka z pojazdu.
Pod tym linkiem >>LINK<< mogą Państwo zobaczyć film, na którym jest zaprezentowana funkcja obrotu w Sirona Z i-Size.

Technologia redukcji energii ER-Tech

Technologia-er-tech
Technologia ER-Tech, zastosowana w foteliku Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size to specjalnie skonstruowany przez producenta system, którym głównym zadaniem jest ochrona dziecka w przypadku zderzenia czołowego w chwili, gdy fotel jest zorientowany przodem do kierunku jazdy. Przyczyną opracowania tych rozwiązań jest chęć maksymalnego zabezpieczenia głowy i kręgosłupa szyjnego dziecka. Te dwa punkty są najbardziej narażone na siły działające podczas tego typu kolizji z powodu nieproporcjonalnie dużej i ciężkiej głowy dziecka w stosunku do reszty ciała oraz słabych kręgów szyjnych. Ten aktywny system działa w przypadku uderzenia w ten sposób, że wewnętrzny zagłówek fotelika w momencie wypadku osuwa się w dół, w skutek czego redukuje energie działającą na szyję dziecka. Co bardzo ważne, technologia ta jest najbardziej skuteczna w pożądanym momencie - w chwili, kiedy siły są w swoim szczytowym punkcie i ich wartość jest najwyższa. Zastosowanie tego systemu redukuje energię działającą na szyję dziecka o 20%.

System ochrony przed zderzeniami bocznymi L.S.P.

Firma Cybex jako jedna z pierwszych zdecydowała się na zastosowanie dodatkowego elementu ochraniającego dziecko przed skutkami kolizji z uderzeniem w bok samochodu, skutkiem czego opracowali oni system L.S.P. W foteliku Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size nie mogło go zabraknąć. Jest to dodatkowy, wysuwany od strony drzwi integralny element skorupy fotelika. Uchylając plastikowe pióro, podczas wypadku z zderzeniem bocznym możemy być pewni dwóch rzeczy. Pierwszej, że maksymalizuje ono prawdopodobieństwo uderzenia właśnie w ten element jako pierwszy, czyli zgodnie z założeniem producenta oraz drugiej, że ten element rozprowadzi energię działającą podczas uderzenia w ukierunkowany sposób po skorupie fotela, a nie do wnętrza siedziska. System L.S.P. jest dodatkowo wsparty przez całą konstrukcję fotela - energochłonną skorupę oraz wewnętrzny zagłówek.

Testy zderzeniowe homologacji i-Size oraz niezależne testy ADAC

Zgodność z homologacją i-Size to gwarant bezpieczeństwa fotelika Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size. W świetle tej normy, fotelik musi zostać poddany testom szczegółowym testom zderzeniowym. Przeprowadza się crash-testy z uderzeniem czołowym przy prędkości 50km/h, bocznym z prędkością 24km/h oraz uderzeniem z tyłu przy prędkości 30km/h. Pozytywne zaliczenie tych testów otrzymuje się w momencie, gdy siły działające na dziecko są mniejsze, niż założone wartości określone w homologacji.

W maju 2019 roku niemiecki ADAC przetestował fotelik Cybex Sirona Z i-Size oraz Cybex Sirona Z R i-Size. Są to foteliki o identycznej budowie siedziska oraz takiej samej bazie. Różnią się one tylko i wyłącznie tym, że nie są one wyposażone w dodatkowe mocowanie SensorSafe. Otrzymały one odpowiednio za bezpieczeństwo notę 4 i 5 gwiazdek. Daje to solidne podstawy to stwierdzenia, że wersja z SensorSafe jest równie bezpieczna co przetestowane fotele. Warto dodatkowo podkreślić, że niezależnie od wersji, model ten otrzymał 5 gwiazdek za zderzenia boczne oraz wersja Sirona Z R i-Size w której przewozimy dziecko tylko tyłem do kierunku jazdy wypadła korzystniej podczas zderzenia czołowego

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga. Można na nim odnaleźć specjalne porównania poszczególnych modeli fotelików obrotowych w kilku parametrach: bezpieczeństwa, zakresu odchylenia fotelików do pozycji spoczynkowej oraz ilości miejsca na nogi dziecka przy jeździe tyłem. Na tej podstawie mogą Państwo określić, jak względem konkurentów wypada ten model.

Opinie o foteliku Sirona Z Sensorsafe i-Size

Mimo, iż część rodziców traktuje system SensorSafe jako "gadżet", coraz więcej osób decyduje się na zakup fotelika w tej wersji. W końcu każdy kocha gadżety ;) Dzięki temu w sieci można znaleźć opinie dotyczące tego modelu. W zdecydowanej większości są one pozytywne. Więcej informacji na temat Sirona Z Sensorsafe i-Size oraz informacje na temat innych modeli fotelików obrotowych znajdą Państwo na naszej grupie na FB "Foteliki obrotowe pytania / opinie" >>LINK<<

Instrukcja obsługi i montażu fotelika Sirona Z Sensorsafe i-Size 

Fotelik Sirona Z i-Size to model złożony z dwóch elementów: bazy Z oraz siedziska Sirona Z i-Size. Przed rozpoczęciem montażu w samochodzie zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do obydwóch elementów. W pierwszej kolejności mocujemy bazę w samochodzie. Aby tego dokonać wysuwamy mocowania ISOFIX z bazy - używamy do tego dwóch białych przycisków po każdej ze stron bazy. Mocowania wysuwają się niezależnie, więc robimy to po kolei jedna za drugą. Kolejno, celujemy uchwytami w taki sposób by zaczepić je o haki ISOFIX. Aby sprawdzić, czy baza została zapięta sprawdzamy, czy na bazie zewnętrzne dwa wskaźniki są w kolorze zielonym. Jeżeli są czerwone to uchwyt nie został zapięty w ISOFIX. Jeżeli wszystko jest w porządku to dosuwamy bazę maksymalnie ile jest to możliwe do oparcia kanapy. Nie bójmy się użyć siły. Zwróćmy uwagę, żeby obie strony zostały symetrycznie dociśnięte do kanapy. Po poprawnym zapięciu wysuwamy nogę tak, by dotknęła ona podłogi samochodu i na górnej jej części pojawił się zielony, środkowy wskaźnik. Mając zapiętą bazę w samochodzie, zakładamy na nią siedzisko. Możemy je założyć na bazie przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Po wpięciu siedziska z bazą możemy w zależności od swoich preferencji przekręcić siedzisko i dostosować je do jazdy tyłem lub przodem do kierunku jazdy.

Dostępna kolorystyka fotela Sirona Z Sensorsafe i-Size:

Cybex-Sirona-Z-i-Size-Sensorsafe-Autumn-Gold-2020 Cybex-Sirona-Z-i-Size-Sensorsafe-Deep-Black-2020
Kolor: Autumn Gold 2020 Kolor: Deep Black 2020
Cybex-Sirona-Z-i-Size-Sensorsafe-Soho-Grey-2020
Kolor: Soho Grey 2020

KOLORYSTYKA PLUS:
Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Sensorsafe-Autumn-Gold-2020 Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Sensorsafe-Deep-Black-2020
Kolor: PLUS Autumn Gold 2020 Kolor: PLUS Deep Black 2020
Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Sensorsafe-Khaki-Green-2020 Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Sensorsafe-Mountain-Blue-2020
Kolor: PLUS Khaki Green 2020 Kolor: PLUS Maountain Blue 2020
Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Sensorsafe-Mustard-Yellow-2020 Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Sensorsafe-Nautical-Blue-2020
Kolor: PLUS Mustard Yellow 2020 Kolor: PLUS Nautical Blue 2020
Cybex-Sirona-Z-i-Size-PLUS-Sensorsafe-Soho-Grey-2020
Kolor: PLUS Soho Grey 2020

Cybex Sirona Z Cybex Sirona Z

Wersje kolorystyczne:

Cybex Sirona Z Cybex Sirona ZZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size fotelik z systemem monitorującym dziecko
 • By Cybex
 • Cena: 1 848,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size to nowy fotelik na 2018 rok. To model wyposażony w system Cybex Sensorsafe. Jest to siedzisko, które jest kompatybilne z nową modułową bazą Z. Fotelik został przygotowany i przetestowany zgodnie z homologacją dotyczącą bezpieczeństwa R-129 ( i-Size).  Skorzystaj z kodu rabatowego WIOSNA 2022 (do wprowadzenia w koszyku) w celu otrzymania rabatu!
Path: > > Cybex Sirona Z Sensorsafe i-Size fotelik z systemem monitorującym dziecko

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK