Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Britax Römer Advansafix IV R / M fotelik samochodowy 9-36kg z ISOFIX Powiększ do pełnego rozmiaru

Britax Römer Advansafix IV R / M fotelik samochodowy 9-36kg z ISOFIX

Fotelik Britax Römer Advansafix IV - najnowsza wersja popularnego fotelika 9-36kg. Fotelik dostępny w dwóch wariantach wyboru: Britax Römer Advansafix IV R lub Britax Römer Advansafix IV M. Fotelik przodem do kierunku jazdy.

Więcej szczegółów

8076

Cena: 1 162,00 zł


Britax Römer Advansafix IV R / M

fotelik 9-36kg z mocowaniem ISOFIX oraz pasem Top Tether

Britax Romer Dualfix i-size sict dualfix m i-size

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437 


Dzisiaj firma Britax Römer spogląda wstecz i jest dumna z roli, jaką odgrywa od ponad 40 lat w skutecznej poprawie bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w ruchu drogowym. Firma Britax Römer powstała w 1978 r. z połączenia brytyjskiej firmy Britax oraz niemieckiej firmy Römer. Firma Britax z siedzibą w Andover (Hampshire) została założona w latach 30. ubiegłego wieku, skupiając się początkowo na produkcji pasów bezpieczeństwa dla dorosłych. W latach 80. i 90. firma znacznie poszerzyła swoją działalność na rynkach USA, Australii i Nowej Zelandii, a także w Skandynawii i Azji.


Romer-Advansafix-IV-Lifestyle

Britax Römer Advansafix IV to sukcesor fotelika Advansafix III SICT i kolejna odsłona fotelika z bardzo popularnej serii fotelików multikulturowych. Posiada on homologację z normą ECE R-44/04 dla grupy wagowej I/II/III, czyli jest przeznaczony dla dzieci 9-36kg. 

Fotel dostępny w dwóch wariantach wyboru: prostszej wersji Advansafix IV M oraz wzbogaconej o dodatkowy system wersję Advansafix IV R. System SICT, czyli Side Impact Cushion Technology - znacząco wpływający na wzrost bezpieczeństwa dziecka w czasie zderzenia bocznego oraz systemy. Obie wersje zostały wyposażone w Secure Guard - dodatkowa prowadnica pasa biodrowego, która utrzymuje go w optymalnej pozycji na wypustkach kości miednicy dziecka, przez co minimalizuje ryzyko urazów podbrzusza malucha - ten system jest przeznaczony dla dzieci z grupy wagowej 15-36kg. Powiązany z systemem Secure Guard mechanizm Flip & Go pozwala w prosty sposób przekształcić fotel z grupy 9-18 na 15-36 - szelki w sprytny sposób chowają się w skorupę Pomijając dodatkowe systemy w wersji Advansafix IV R, pozostała część kontrukcji fotelika jest identyczna. Mamy tutaj wewnętrzny zagłówek w kształcie litery V, którego zadaniem jest odpowiednia ochrona głowy dziecka w czasie kolizji/ wypadku z uderzeniem bocznym. 

Romer-Advansafix-IV-Lifestyle-1

Montaż w samochodzie odbywa się z wykorzystaniem mocowania ISOFIX oraz pasa kotwiczącego Top Tether - do dla dzieci z przedziału wagowego 9-18kg. W opcji dla dzieci od 15-36 kg mamy dwie możliwości - mocujemy fotel w zaczepy ISOFIX, a dziecko zapinanym 3-punktowym pasem samochodowym lub wykorzystujemy tylko sam pas pojazdu - również 3-punktowy. Fotelik posiada funkcję odchylenia siedziska do pozycji spoczynkowej. Nowo umiejscowiony punkt mocowania pasa Top Tether pozwala na zmianę wychylenia fotelika w czasie jazdy, bez konieczności korekty naciągnięcia kotwicy.

Główne cechy fotelika:

 • System PIVOT LINK - chroniony patentem system podczas zderzenia ukierunkowywuje działające na dziecko siły w dół w kierunku fotelika, a w następnej kolejności wprzód, redukując ryzyko obrażeń szyi i główki malucha
 • Wbudowane, 5-punktowe szelki wewnętrzne dla dzieci z grupy wagowej 9-18kg
 • Secure Guard - czwarty punkt zaczepienia pasa samochodowego wpostaci specjalnej klamry znajdującej się między nóżkami dziecka z grupy wagowej 15-36kg. Redukuje siły działające na tkanki miękkie brzucha podczas zderzenia czołowego, dzięki poprawnej pozycji pasa na miednicy dziecka
 • System SICT - poprawia bezpieczeństwo podczas zderzenia bocznego. Jego zadaniem jest zmniejszenie i ukierunkowanie sił takiego uderzenia.
 • V-kształtny wewnętrzny zagłówek - gwarantuje optymalną ochronę głowy dziecka na wypadek uderzenia w bok pojazdu. Doskonale chroni i układa głowę wewnątrz zagłówka.
 • ISOFIX + Top Tether - prosty sposób zamontowania fotelika w samochodzie
 • Posiada opcję wychylenia do spania w kilku pozycjach


Romer-Advansafix-IV-Live

Różnice między Britax Römer Advansafix IV M i Britax Römer Advansafix IV R

ADVANSAFIX IV M ADVANSAFIX IV R
GRUPA WAGOWA 9-36kg 9-36kg
MONTAŻ W SAMOCHODZIE GRUPA 1: - ISOFIX + TOP TEHTER
GRUPA 2/3: ISOFIX I PAS SAMOCHODOWY LUB SAM PAS
GRUPA 1: - ISOFIX + TOP TEHTER
GRUPA 2/3: ISOFIX I PAS SAMOCHODOWY LUB SAM PAS
5-PUNKTOWE SZELKI DLA GR.1 TAK TAK
SECURE GUARD DLA GR. 2/3 TAK TAK
SYSTEM SICT NIE TAK
SYSTEM PIVOT LINK TAK TAK
V-KSZTAŁTNY ZAGŁOWEK TAK TAK
FLIP&GROW DLA GR. 2/3 TAK TAK
WYCHYŁ W CZASIE PODRÓŻY TAK TAK


Romer-Advansafix-IV-Live-1

Britax Römer Advansafix IV i testy ADAC

Fotelik Römer Advansafix IV R w przeciwieństwie do Römer Advansafix IV M brał udział w testach ADAC w maju 2019 roku. Został on zwycięzcą w swojej grupie wagowej (fotele 9 36 kg). Oznacza to, że żaden fotelik w majowym badaniu z tego roku nie wypadł lepiej od niego. Advansafix IV R otrzymał ogólną notę "gut", czyli ocenę odpowiadającą 4 gwiazdkom. Jego średnia za bezpieczeństwo również mieści się w zakresie tej oceny i wynosi "2.3" (zakres noty 4 gwiazdek to ocena z przedziału "2.5" - "1.5" - im mniej, tym bezpieczniej). Fotelik ten zdecydowanie lepiej wypadł podczas zderzeń czołowych - ocena "1.9", względem zderzenia czołowego - nota "2.9", czyli średnia wartość 3 gwiazdek. 

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Britax Römer Advansafix IV opinie

Fotelik w wersji "R" pojawił się w sprzedaży na przełomie 2018 / 2019 roku. Model w wersji "M" mniej-więcej w połowie roku 2019. Szukając opinii na ich temat zdecydowanie łatwiej trafić na opinie dotyczące droższej wersji "R". Jest to spowodowane najpewniej tym, że fotel był wcześniej dostępny, oraz tylko ten wariant brał udział w testach ADAC, co znacząco podnosi zainteresowanie potencjalnych nabywców. Fotele otrzymują dobre opinie. 

Dane techniczne - wymiary:

Romer-Advansafix-IV-R-Wymiary Romer-Advansafix-IV-R-wymiary


Dostępna kolorystyka:

ADAVANSAFIX IV R:

Romer-Advansafix-IV-R-Air-Black Romer-Advansafix-IV-R-Air-Silver
Kolor: Air Black Kolor: Air Silver
Romer-Advansafix-IV-R-Blue-Marble Romer-Advansafix-IV-R-Burgundy-Red
Kolor: Blue Marble Kolor: Burgundy Red
Romer-Advansafix-IV-R-Cosmos-Black Romer-Advansafix-IV-R-Crystal-Black
Kolor: Cosmos Black Kolor: Crystal Black
Romer-Advansafix-IV-R-Fire-Red Romer-Advansafix-IV-R-Grey-Marble
Kolor: Fire Red Kolor: Grey Melange
Romer-Advansafix-IV-R-Air-Moonlight-blue Romer-Advansafix-IV-R-Air-Storm-Grey
Kolor: Moonlight Blue Kolor: Storm Grey
Romer-Advansafix-IV-R-Wine-Rose
Kolor: Wine Rose


ADVANSAFIX IV M:

Britax-Romer-Advansafix-IV-M-Blue-Marble Britax-Romer-Advansafix-IV-M-Burgundy-Red
Kolor: Blue Marble Kolor: Burgndy Red
Britax-Romer-Advansafix-IV-M-Cosmos-Black Britax-Romer-Advansafix-IV-M-Fire-Red
Kolor: Cosmos Black Kolor: Fire Red
Britax-Romer-Advansafix-IV-M-Grey-Marble Britax-Romer-Advansafix-IV-M-Moonlight-Blue
Kolor: Grey Marble Kolor: Moonlight Blue
Britax-Romer-Advansafix-IV-M-Storm-Grey Britax-Romer-Advansafix-IV-M-Wine-Rose
Kolor: Storm Grey Kolor: Wine RoseZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Britax Römer Advansafix IV R / M fotelik samochodowy 9-36kg z ISOFIX
 • Cena: 1 162,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Fotelik Britax Römer Advansafix IV - najnowsza wersja popularnego fotelika 9-36kg. Fotelik dostępny w dwóch wariantach wyboru: Britax Römer Advansafix IV R lub Britax Römer Advansafix IV M . Fotelik przodem do kierunku jazdy.
Path: > > Britax Römer Advansafix IV R / M fotelik samochodowy 9-36kg z ISOFIX

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Promocje

» Wszystkie promocje

Autor: Sklep BOCIEK