Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


GB Everna-Fix fotelik samochodowy 9-36 kg Powiększ do pełnego rozmiaru

GB Everna-Fix fotelik samochodowy 9-36 kg

GB Everna-Fix fotelik z grupy 9-36 kg, od 9 miesiąca do 12 roku życia, z mocowaniem isofix oraz pasem Top Tether.

Więcej szczegółów

GB Everna-Fix

fotelik samochodowy 9-36 kg, z isofixem oraz pasem Top Tether


GB logoGB Platinum, marka wózków i fotelików samochodowych powstała w wyniku połączenia myśli i doświadczenia założyciela marki CYBEX, Martina Pos'a oraz założyciela Goodbaby, Zhenghuan Song'a. Design produktów GB to unikalne połączenie zachodniego z azjatyckim stylem. Idealne współgranie ze sobą mody wraz z nowoczesnymi technikami i dbaniem o każdy szczegół, to znak rozpoznawczy nowej marki GB. Idealny wybór dla rodziców ceniących sobie luksus i detale. GB zaprasza wszystkich w podróż do przyszłości. Dzięki marce GB żaden rodzic już nigdy nie spojrzy w przeszłość.


Najnowszy fotelik marki GB jest przeznaczony dla dzieci od ok. 9 miesiąca do 12 roku życia, grupa wagowa 9-36 kg. Montaż fotelika odbywa się za pomocą systemu ISOFIX oraz dodatkowego pasa mocującego TOP TETHER. W przypadku używania fotelika w grupie 9-18 kg dziecko zapinane jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa wyposażone w system ER Tech (poniżej informacja odnośnie sposobu działania systemu).

Przodem do kierunku jazdy - działanie systemu ER Tech

Działanie systemu redukcji energii ER Tech podczas zderzenia czołowego:
Jest to opracowany przez producenta specjalny system ochronny podczas kolizji z udziałem zderzenia czołowego. W stosunku do reszty ciała, głowa dziecka jest nieproporcjonalnie większa i cięższa. Mięśnie karku, jak i kręgosłupa dziecka nie są jeszcze dostatecznie rozwinięte i silne, przez co ich zabezpieczenie wymaga szczególnej uwagi. W czasie podróży z fotelikiem zwróconym przodem do kierunku jazdy, dziecko jest zabezpieczone poprzez 5-punktowe pasy fotelika, jednak nowa Technologia Redukcji Energii – ER Tech zmniejsza dodatkowe siły działające na kręgosłup szyjny dziecka o ok. 20% podczas zderzenia czołowego. Technologia ER aktywuje się w chwili, gdy przeciążenia działające na dziecko podczas uderzenia są w swoim piku, czyli ich momentowa wartość jest największa. W tym momencie zagłówek fotelika opuszcza się, dzięki czemu stopniowo ogranicza działanie sił na szyję dziecka, które kumulują się w czasie wypadku, by ostatecznie zablokować się w najniższej jego pozycji.

Technologia ER

Zastosowanie systemu ISOFIX ułatwia proces montażu oraz poprawia jego jakość, oszczędzając przy tym czas oraz nasze nerwy. Dodatkowy punkt zaczepienia tzw. kotwica gwarantuje odpowiednią stabilność montażu w samochodzie. Przed zakupem fotelika należy sprawdzić czy nasz samochód jest wyposażony w tego typu mocowanie. Nie każdy samochód posiadający mocowanie ISOFIX będzie miał podpięcie pod pas TOP TETHER. W przypadku przewożenia dziecka w grupie 9-18 kg możemy korzystać z wygodnej i prostej regulacji kąta położenia fotelika. Dodatkowym zabezpieczeniem poprawiającym bezpieczeństwo podczas podróży samochodem jest zintegrowany ze skorupą system ochrony bocznej L.S.P. 

System zabezpieczenia bocznego L.S.P.

GB Everna-Fix podobnie jak wszystkie nowe modele Cybexa posiada system ochrony bocznej, działanie tego systemu powoduje zmniejszenie obrażeń dziecka podczas wypadku. Jak to działa:
Dzięki temu iż po rozłożeniu ramie L.S.P jest najdalej wysuniętym elementem fotelika w kierunku drzwi, gwarantuje to że we wstępnej fazie wypadku to producent "decyduje" w który element fotelika następuje pierwsze uderzenie. Jest to jednocześnie najmocniejsza cześć fotelika i najlepiej do tego przygotowana. Dzięki temu energia zderzenia nie jest kierowana do wnętrza fotelika. Dodatkowo pozostałe dwa zabezpieczenia w postaci ściany bocznej oraz zagłówka które wykonane są z materiałów energochłonnych dopełniają zabezpieczenia przy kolizji bocznej.


Wewnętrzne pasy 5-punktowe mają homologacje do 18 kg i w pewnym momencie sposób zapinania dziecka w foteliku się zmienia. Przechodząc z grupy 9-18 na grupę 15-36 kg zamieniamy wewnętrzne pasy na 3-punktowe pasy samochodowe. Możemy to zrobić natomiast musimy zwrócić uwagę na kilka czynników a mianowicie: dziecko musi mieć minimum 15 kg wagi, najlepiej gdy ma ukończone 4 lata życia oraz osiągnie około 100 cm wzrostu.

Zachowanie tych wytycznych zminimalizuje ryzyko zbyt wczesnej zmiany grupy wagowej. Należy pamiętać, że pasy 5-punktowe lepiej rozkładają siłę uderzenia oraz stabilizują dziecko w foteliku a więc są bezpieczniejsze i należy z nich korzystać możliwie jak najdłużej. Za szybkie przejście z nich na pas samochodowy może spowodować, że ten pas będzie przebiegał w niewłaściwy sposób. Zbyt niskie dziecko przewożone w grupie 15-36 kg może mieć pas zawieszony na szyi co podczas wypadku stwarza poważne ryzyko uduszenia lub nawet przecięcia tętnicy szyjnej. Z tego powodu należy przymierzyć dziecko i sprawdzić czy pas przebiega przez środek ramienia i opiera się na mostku. Dolny pas powinien opierać się na miednicy, na wysokości bioder. I tutaj też istnieje ryzyko zbyt wczesnego użytkowania ponieważ miednica dwulatka nie jest przygotowana na przeciążenia wynikające z użytkowania pasa 3 punktowego. Dopiero w wieku około 3-4 lat wykształcają się tzw. kolce biodrowe utrzymujące pas oraz zabezpieczające narządy wewnętrzne przed uszkodzeniami. Zachowanie zdrowego rozsądku pozwoli na bezpieczne przewożenie dziecka zgodnie z założeniami które przewiduje producent. 

Komfort korzystania z fotela w grupie 15-36 kg poprawia opatentowany sposób regulacji głębokości zagłówka. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyregulować głębokość w zależności od potrzeb oraz aktywności naszej pociechy. Poniżej opisujemy sposób działania systemu, jest on znany przede wszystkim z fotelików Cybexa w tej grupie wagowej i bazując na opinii rodziców system spełnia swoją funkcję znacząco poprawiając komfort podróży.

Prezentacja działania systemu regulacji głębokości zagłówka w fotelikach Cybex.

Opatentowany, regulowany na głębokość zagłówek

3-pozycyjny, rozkładany zagłówek sprytnie zapobiega osuwaniu się głowy dziecka podczas snu. Gwarantuje on optymalną ochronę w przypadku uderzenia bocznego. Ta rewolucyjna technologia w bezpieczny sposób przesuwa punkt równowagi głowy dziecka nieco do tyłu i zapobiega jej przesunięciu do przodu, gdy dziecko śpi. W przypadku zderzenia bocznego wrażliwa głowa dziecka pozostaje w bezpiecznej strefie zagłówka, zapewniając optymalną ochronę. Opatentowany przez firmę Cybex 3-pozycyjny zagłówek zapewnia wygodniejszą pozycję do spania dla bezpiecznej i spokojnej podróży.

Główne cechy fotelika:

 • fotelik multigrupowy dla dzieci od 9 miesiąca do 12 roku życia oraz wadze od 9 do 36 kg
 • przodem do kierunku jazdy
 • mocowanie na isofix oraz pas top Tether
 • regulowane oparcie
 • opatentowany system regulacji głębokości zagłówka
 • dodatkowa ochrona boczna system L.S.P.
 • system ER Tech zastosowany w przedziale wagowym 9-18 kg
 • homologacja ECE R44/04

Testy zderzeniowe ADAC a fotelik GB Everna-Fix

Fotelik GB Everna-Fix jest nowym fotelikiem zaprezentowanym podczas targów branży dziecięcej Kind + Jugend 2018 i będzie dostępny w sprzedaży na przełomie 2018/2019 roku. Fotelik jest zgodny z normą ECE R44/04 i na podstawie tej normy został dopuszczony do sprzedaży na rynku europejskim. Bazując na obecnym doświadczeniu i renomie marki CYBEX fotelik pewnie będzie brał udział w możliwie najbliższej rundzie zaraz po wypuszczeniu fotela na rynek. Z tego tytułu na chwilę obecną fotelik nie posiada testów ADAC.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

GB Everna-Fix opinie

Fotelik GB Everna-Fix jako całkowicie nowy fotelik zaprezentowany we wrześniu 2018 roku nie posiada jeszcze żadnych opinii użytkowników. Jest to pierwszy multigrupowy fotelik marki GB jednakże bazujący w większości na systemach które są stosowane już od dłuższego czasu w innych fotelikach. 
 • Nazwa :GB Everna-Fix fotelik samochodowy 9-36 kg
 • Cena: 0,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: GB Everna-Fix fotelik z grupy 9-36 kg, od 9 miesiąca do 12 roku życia, z mocowaniem isofix oraz pasem Top Tether.
Path: > > GB Everna-Fix fotelik samochodowy 9-36 kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK