Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


GB Everna-Fix fotelik samochodowy 9-36 kg Powiększ do pełnego rozmiaru

GB Everna-Fix fotelik samochodowy 9-36 kg

GB Everna-Fix fotelik z grupy 9-36 kg, od 9 miesiąca do 12 roku życia, z mocowaniem isofix oraz pasem Top Tether. Jest to doskonała równowaga między wysokim poziomem bezpieczeństwa, ciekawym designem, wysoką funkcjonalnością oraz wysokim komforcie użytkowania na każdym etapie.

Więcej szczegółów

8089

Cena: 769,00 zł


GB Everna-Fix

fotelik samochodowy 9-36 kg, z isofixem oraz pasem Top Tether


GB logoGB Platinum, marka wózków i fotelików samochodowych powstała w wyniku połączenia myśli i doświadczenia założyciela marki CYBEX, Martina Pos'a oraz założyciela Goodbaby, Zhenghuan Song'a. Design produktów GB to unikalne połączenie zachodniego z azjatyckim stylem. Idealne współgranie ze sobą mody wraz z nowoczesnymi technikami i dbaniem o każdy szczegół, to znak rozpoznawczy nowej marki GB. Idealny wybór dla rodziców ceniących sobie luksus i detale. GB zaprasza wszystkich w podróż do przyszłości. Dzięki marce GB żaden rodzic już nigdy nie spojrzy w przeszłość.


Gb-Everna-Fix

Najnowszy fotelik marki GB jest przeznaczony dla dzieci od ok. 9 miesiąca do 12 roku życia, grupa wagowa 9-36 kg. Montaż fotelika odbywa się za pomocą systemu ISOFIX oraz dodatkowego pasa mocującego TOP TETHER. W przypadku używania fotelika w grupie 9-18 kg dziecko zapinane jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa wyposażone w system ER Tech. W grupie 15-36kg, dziecko jest zapięte 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu.

gb-everna-fix-rośnie-razem-z-dzieckiem

Opatentowany, regulowany na głębokość zagłówek

3-pozycyjny, rozkładany zagłówek sprytnie zapobiega osuwaniu się głowy dziecka podczas snu. Gwarantuje on optymalną ochronę w przypadku uderzenia bocznego. Ta rewolucyjna technologia w bezpieczny sposób przesuwa punkt równowagi głowy dziecka nieco do tyłu i zapobiega jej przesunięciu do przodu, gdy dziecko śpi. W przypadku zderzenia bocznego wrażliwa głowa dziecka pozostaje w bezpiecznej strefie zagłówka, zapewniając optymalną ochronę. Opatentowany przez firmę Cybex 3-pozycyjny zagłówek zapewnia wygodniejszą pozycję do spania dla bezpiecznej i spokojnej podróży.

Technologia-er-w-gb-everna-fix

Przodem do kierunku jazdy - działanie systemu ER Tech

Działanie systemu redukcji energii ER Tech podczas zderzenia czołowego:
Jest to opracowany przez producenta specjalny system ochronny podczas kolizji z udziałem zderzenia czołowego. W stosunku do reszty ciała, głowa dziecka jest nieproporcjonalnie większa i cięższa. Mięśnie karku, jak i kręgosłupa dziecka nie są jeszcze dostatecznie rozwinięte i silne, przez co ich zabezpieczenie wymaga szczególnej uwagi. W czasie podróży z fotelikiem zwróconym przodem do kierunku jazdy, dziecko jest zabezpieczone poprzez 5-punktowe pasy fotelika, jednak nowa Technologia Redukcji Energii – ER Tech zmniejsza dodatkowe siły działające na kręgosłup szyjny dziecka o ok. 20% podczas zderzenia czołowego. Technologia ER aktywuje się w chwili, gdy przeciążenia działające na dziecko podczas uderzenia są w swoim piku, czyli ich momentowa wartość jest największa. W tym momencie zagłówek fotelika opuszcza się, dzięki czemu stopniowo ogranicza działanie sił na szyję dziecka, które kumulują się w czasie wypadku, by ostatecznie zablokować się w najniższej jego pozycji.

Gb-Everna-Fix-er-tech

Pas mocujący Top Teher z systemem ostrzegawczym

Zastosowanie systemu ISOFIX ułatwia proces montażu oraz poprawia jego jakość, oszczędzając przy tym czas oraz nasze nerwy. Dodatkowy punkt zaczepienia tzw. kotwica gwarantuje odpowiednią stabilność montażu w samochodzie oraz pomaga on zapobiec niebezpiecznemu przemieszczeniu się fotelika w czasie wypadku. Jest on dodatkowo wyposażony w system ostrzegawczy - obejmuje on wizualny oraz dźwiękowy wskaźnik poprawnego naciągnięcia. Jeżeli pas jest zbyt luźno napięty to pojawi się czerwona kreseczka na napinaczu oraz usłyszmy "pikanie". . Przed zakupem fotelika należy sprawdzić czy nasz samochód jest wyposażony w tego typu mocowanie. Nie każdy samochód posiadający mocowanie ISOFIX będzie miał podpięcie pod pas TOP TETHER. W przypadku przewożenia dziecka w grupie 9-18 kg możemy korzystać z wygodnej i prostej regulacji kąta położenia fotelika. Dodatkowym zabezpieczeniem poprawiającym bezpieczeństwo podczas podróży samochodem jest zintegrowany ze skorupą system ochrony bocznej L.S.P. 

Gb-Everna-Fix-Top-tether

Z pasem Top Tether związana jest jeszcze jedna technologiczna nowinka. W dolnej części konstrukcji fotelika, patrząc od strony jego pleców, zauważyć można przezroczyste okienko, wewnątrz którego znajduje się tworzywo ułożone w "harmonijkę". Jest to specjalnie opracowany przez inżynierów marki GB system, który ponosi bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia czołowego. Polega on na tym, iż w trakcie takiego zderzenia, element ten, zostanie "rozciągnięty", przez co nie tylko zredukuje on siły działające na pas Top Tether, ale również spowoduje, że ten zostanie wydłużony, w celu wydłużenia drogi hamowania głowy dziecka, redukując tym samym siły działające na głowę i szyję. Efekt ten jest spotęgowany, przez zastosowany w Evernie system redukcji energii ER Tech. Jest to obecnie jedyny fotelik przodem do kierunku jazdy, który stosuje dwa systemy wpływające na obniżenie sił działających na głowę i szyję dziecka podczas zderzenia czołowego. Brawo GB!

Gb-Everna-Fix-plaster-miodu

System zabezpieczenia bocznego L.S.P.

GB Everna-Fix podobnie jak wszystkie nowe modele Cybexa posiada system ochrony bocznej, działanie tego systemu powoduje zmniejszenie obrażeń dziecka podczas wypadku. Jak to działa:
Dzięki temu iż po rozłożeniu ramie L.S.P jest najdalej wysuniętym elementem fotelika w kierunku drzwi, gwarantuje to że we wstępnej fazie wypadku to producent "decyduje" w który element fotelika następuje pierwsze uderzenie. Jest to jednocześnie najmocniejsza cześć fotelika i najlepiej do tego przygotowana. Dzięki temu energia zderzenia nie jest kierowana do wnętrza fotelika. Dodatkowo pozostałe dwa zabezpieczenia w postaci ściany bocznej oraz zagłówka które wykonane są z materiałów energochłonnych dopełniają zabezpieczenia przy kolizji bocznej. 

gb-everna-fix-lsp

System wentylacji siedziska

GB Everna-Fix to przemyślana konstrukcja, również pod kątem radzenia sobie z termiką dziecka. Znajdujące się w konstrukcji fotela - zarówno w siedzisku, jak i w oparciu - kanały wentylacyjne, znacząco poprawiają przepływ powietrza pod dzieckiem. Nie tylko obniża to pocenie się malucha, ale również korzystniej wpływa na obniżenie temperatury ciała dziecka podczas upalnych dni.

Gb-Everna-Fix-wentylowana-skorupa

Kontrola regulacji wysokości zagłowka

GB Everna-Fix posiada kontrolę regulacji wysokości zagłówka. Jest to prosty system uniemożliwiający zbyt wysokie podniesienie zagłówka z wewnętrznymi, 5-punktowymi szelkami. W tym modelu mogą one służyć do maksymalnej wagi dziecka wynoszącej 18kg lub do momentu, kiedy dziecko wyrośnie z nich wzrostowo (zwykle wzrost powyżej 100cm). Aby odblokować kolejne poziomy regulacji wysokości zagłówka należy schować pasy do wewnątrz pleców fotelika oraz zamknąć w specjalnym schowku w siedzisku klamrę kroczną wewnętrznych szelek. W ten prosty sposób, przekształcenie fotelika z grupy wagowej 9-18kg na 15-36kg nie wymaga demontowania szelek! Dopiero po wykonaniu tych dwóch prostych kroków, odblokujemy kolejne, wyższe opcje ułożenia zagłówka. 

Gb-Everna-Fix-kontola-zaglowka
Wewnętrzne pasy 5-punktowe mają homologacje do 18 kg i w pewnym momencie sposób zapinania dziecka w foteliku się zmienia. Przechodząc z grupy 9-18 na grupę 15-36 kg zamieniamy wewnętrzne pasy na 3-punktowe pasy samochodowe. Możemy to zrobić natomiast musimy zwrócić uwagę na kilka czynników a mianowicie: dziecko musi mieć minimum 15 kg wagi, najlepiej gdy ma ukończone 4 lata życia oraz osiągnie około 100 cm wzrostu. 


Zachowanie tych wytycznych zminimalizuje ryzyko zbyt wczesnej zmiany grupy wagowej. Należy pamiętać, że pasy 5-punktowe lepiej rozkładają siłę uderzenia oraz stabilizują dziecko w foteliku a więc są bezpieczniejsze i należy z nich korzystać możliwie jak najdłużej. Za szybkie przejście z nich na pas samochodowy może spowodować, że ten pas będzie przebiegał w niewłaściwy sposób. Zbyt niskie dziecko przewożone w grupie 15-36 kg może mieć pas zawieszony na szyi co podczas wypadku stwarza poważne ryzyko uduszenia lub nawet przecięcia tętnicy szyjnej. Z tego powodu należy przymierzyć dziecko i sprawdzić czy pas przebiega przez środek ramienia i opiera się na mostku. Dolny pas powinien opierać się na miednicy, na wysokości bioder. I tutaj też istnieje ryzyko zbyt wczesnego użytkowania ponieważ miednica dwulatka nie jest przygotowana na przeciążenia wynikające z użytkowania pasa 3 punktowego. Dopiero w wieku około 3-4 lat wykształcają się tzw. kolce biodrowe utrzymujące pas oraz zabezpieczające narządy wewnętrzne przed uszkodzeniami. Zachowanie zdrowego rozsądku pozwoli na bezpieczne przewożenie dziecka zgodnie z założeniami które przewiduje producent. 

Komfort korzystania z fotela w grupie 15-36 kg poprawia opatentowany sposób regulacji głębokości zagłówka. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyregulować głębokość w zależności od potrzeb oraz aktywności naszej pociechy. Poniżej opisujemy sposób działania systemu, jest on znany przede wszystkim z fotelików Cybexa w tej grupie wagowej i bazując na opinii rodziców system spełnia swoją funkcję znacząco poprawiając komfort podróży.

Gb-Everna-Fix-lifestyle

Główne cechy fotelika:

 • fotelik multigrupowy dla dzieci od 9 miesiąca do 12 roku życia oraz wadze od 9 do 36 kg
 • rośnie razem z dzieckiem
 • przodem do kierunku jazdy
 • mocowanie na isofix oraz pas Top Tether
 • wizualny i dźwiękowy system informujący o popranym naciągnięciu pasa mocującego Top Tether
 • regulowane pozycja odchylenia w czasie podróży
 • opatentowany system regulacji głębokości zagłówka
 • dodatkowa ochrona boczna system L.S.P.
 • zabezpieczenie przed zbyt długim korzystaniem z wewnętrznych 5-punktowych szelek (braj możliwości podniesienia zagłowka powyżej pewnego poziomu jeżeli szelki nie są odpowienio schowanę w fotelik)
 • wentylowana skorupa fotelika - mniejszy problem z podróżą w upalne dni
 • system ER Tech zastosowany w przedziale wagowym 9-18 kg - Technologia rozpraszająca energię podczas zderzenia czołowego
 • wytrzymała, energochłonna skorupa fotelika
 • możliwość zamontowania uchwytu na kubek (do dokupenia osobno)
 • homologacja ECE R44/04

Testy zderzeniowe ADAC a fotelik GB Everna-Fix

Fotelik GB Everna-Fix jest nowym fotelikiem zaprezentowanym podczas targów branży dziecięcej Kind + Jugend 2018, aczkolwiek do sprzedaży trafia 2 maju 2019. Fotelik jest zgodny z normą ECE R44/04 i na podstawie tej normy został dopuszczony do sprzedaży na rynku europejskim. 
Fotelik ten wziął udział w jesiennej rundzie testów ADAC w 2019 roku i otrzymał dobrą notę 4 gwiazdek za bezpieczeństwo oraz w nocie ogólnej. Szczególnie dobrze poradził on sobie podczas zderzeń bocznych, otrzymując ocenę 1.4, czyli notę odpowiadającą 5 gwiazdkom. 

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

GB Everna-Fix opinie

Fotelik GB Everna-Fix jako całkowicie nowy fotelik zaprezentowany we wrześniu 2018 roku nie posiada jeszcze żadnych opinii użytkowników. Jest to pierwszy multigrupowy fotelik marki GB jednakże bazujący w większości na systemach które są stosowane już od dłuższego czasu w innych fotelikach. 

Dane techniczne:

 • Długość: 580 mm
 • Szerokość: 440 mm
 • Wysokość: 570 -820 mm
 • Waga: 12.4 kg
 • Pokrowiec/materiał można prać w pralce w temperaturze do 30 °

Dostępna kolorystyka

Gb-everna-fix-laguna-blue Gb-Everna-Fix-london-grey
Kolor: Laguna Blue Kolor: London Grey
Gb-Everna-Fix-Night-Blue Gb-Everna-Fix-Rose-Red
Kolor: Night Black Kolor: Rose Red
Gb-Everna-Fix-Sweet-Pink Gb-Everna-Fix-Velvet-Black
Kolor: Sweet Pink Kolor: Velvet Black
 • Nazwa :GB Everna-Fix fotelik samochodowy 9-36 kg
 • Cena: 769,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: GB Everna-Fix fotelik z grupy 9-36 kg, od 9 miesiąca do 12 roku życia, z mocowaniem isofix oraz pasem Top Tether.  Jest to doskonała równowaga między wysokim poziomem bezpieczeństwa, ciekawym designem, wysoką funkcjonalnością oraz wysokim komforcie użytkowania na każdym etapie.
Path: > > GB Everna-Fix fotelik samochodowy 9-36 kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK