Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


GB Convy-Fix fotelik przekładany 0-25 kg z ISOFIX Powiększ do pełnego rozmiaru

GB Convy-Fix fotelik przekładany 0-25 kg z ISOFIX

GB Convy-Fix fotelik samochodowy 0-25kg, który rośnie razem z dzieckiem. Odpowiedni dla dzieci do ok. 7 roku życia. Przekładane siedzisko na bazie ISOFIX z możliwością montażu tyłem do kierunku jazdy do wagi dziecka 18 kg oraz przodem do max. 25 kg. Nowość 2019!

Więcej szczegółów

8091

Cena: 1 449,00 zł


GB Convy-Fix

Fotelik samochodowy 0-25kg, tyłem do 18 kg, przodem do 25 kg na ISOFIX

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


GB logoGB Platinum, marka wózków i fotelików samochodowych powstała w wyniku połączenia myśli i doświadczenia założyciela marki CYBEX, Martina Pos'a oraz założyciela Goodbaby, Zhenghuan Song'a. Design produktów GB to unikalne połączenie zachodniego z azjatyckim stylem. Idealne współgranie ze sobą mody wraz z nowoczesnymi technikami i dbaniem o każdy szczegół, to znak rozpoznawczy nowej marki GB. Idealny wybór dla rodziców ceniących sobie luksus i detale. GB zaprasza wszystkich w podróż do przyszłości. Dzięki marce GB żaden rodzic już nigdy nie spojrzy w przeszłość.

GB-Convy-Fix-fotelik-samochodowy-0-25kg

GB Convy-Fix to najnowszy model fotelika samochodowego tej firmy (premiera w IV kwartale 2019 roku).
Wykorzystując innowacyjne technologie związane z bezpieczeństwem dziecka podczas podróży, gb Convy-Fix gwarantuje najwyższy poziom ochrony dla Twojego dziecka od dnia jego narodzin do ok. 7 roku życia. Jest to model multigrupowy, zgodny z homologacją ECE R-44/04 dla grup wagowych 0-25kg. Convy-Fix rośnie razem z Twoim dzieckiem, odpowiednio dopasowują się do jego potrzeb. Jest to doskonały wybór fotela na długie lata używania.
Całość konstrukcji montujemy w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX. Trzecim punktem wyparcia jest noga wypierająca, którą regulujemy na długość, celem dopasowania jej do auta. Siedzisko, w zależności od wieku i potrzeb dziecka montujemy w jednym z dwóch możliwości ustawienia oraz adaptujemy je pod dziecko: 

GB-convy-fix-grupy-wagowe

 • dzieci w wieku do ok. 4 lat możemy wozić tyłem do kierunku jazdy (waga 0-18kg, funkcja RWF), zapinając je w wewnętrzne, 5-punktowe szelki bezpieczeństwa 
 • dla dzieciaków od ok. 1 roku do 4 lat siedzisko można zamontować przodem do kierunku jazdy (waga 9-18kg, funkcja FWF), nadal korzystamy z pięciopunktowych, wewnętrznych szelek -
 • starszaki, od ok. 4 lat do ok. 7 lat są wożone przodem do kierunku jazdy (waga 15-25kg, funkcja FWF), tutaj dziecko zapinamy 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu 

gb-convy-fix-wkladka-niemowleca

GB Convy-Fix, jak pisaliśmy, daje nam szansę przewożenia dziecka już od pierwszych dni od jego narodzin. Wszystko dzięki zastosowanej, wewnętrznej wkładce dla niemowlaków, która odpowiednio układa w nim takiego maluszka. Zaleceniem producenta jest wykorzystywanie jej przez pierwsze 3 miesiące życia dziecka lub do momentu, gdy nie przekroczy ono 60cm wzrostu. W dalszym okresie używania, należy ją wyciągnąć. Wygodne siedzisko posiada aż 6 pozycji ustawienia siedziska - od pozycji siedzącej, przez pośrednie ustawienia, aż do maksymalnej pozycji półleżącej. Wpływa ona na komfort podróży malucha. Wszystkie możliwości ustawienia są dostępne niezależnie od kierunku jazdy - czy przodem, czy tyłem. Skorupa fotela została wypełniona energochłonnymi materiałami, które absorbują powstałe siły podczas uderzenia. Technologie wpływające na wzrost bezpieczeństwa dziecka tj. ER-TECH oraz system ochrony boczne L.S.P. maksymalizują ochronę dziecka podczas zdarzenia drogowego. Convy-Fix to idealne połączenie innowacji i funkcjonalności.

Rośnie razem z Twoim dzieckiem

gb-convy-fix-kontrola-regulacji-zaglowka
Fotelik GB Convy-Fix to fotel dla dzieci od urodzenia do ok. 7 lat. Posiada homologację dla dziec o wadze z przedziału wagowego 0-25kg. Dopasowuje sie do dziecka, dzięki możliwości ustawienia siedziska tyłem do kierunku jazdy (0-18kg), lub przodem (9-25kg). Regulowany na wysokość zagłówek zmienia swoje położenie wraz z wewnętrznymi, 5-punktowymi szelkami siedziska (do 18kg). Specjalna blokada uniemożliwia przewożenia dzieci w szelkach dłużej niż jest to zalecane. Ich demontaż pozwoli na podniesienie zagłówka o kolejnych kilka pozycji, by fotel nadal mógł rosnąć z dzieckiem i dostosować się do jego gabarytów.

Oparcie regulowane jedna ręką - dostępnych 6 pozycji ustawienia

gb-convy-fix-regulacja-oparcia
Siedzisko fotelika posiada opcję ustawienie w jednej z 6 możliwych pozycji - od siedzącej, do maksymalnie pół leżącej. Umożliwia do znalezienie odpowiedniego kąta do przewożenia dziecka podczas podróży. Z funkcji odchylenia korzystamy narzędziowo. Maluszki niesiedzące ustawiamy w możliwie maksymalnych odchyleniu, zwracając uwagę, by zmierzony kąt nie przekroczył wartości 45 stopni. Starszaki, które już siedzą, na co dzień, gdy nie śpią w foteliku powinniśmy wozić w pozycji siedzącej, a podczas ich drzemki powinniśmy znaleźć możliwie maksymalnie pionową pozycję, przy której nie opada głowa dziecka podczas jazdy. Tutaj również należy zmieścić się w 45-stopniowym przedziale odchylenia. Dostępnych 6 pozycji jest do wykorzystania niezależnie od kierunku jazdy - czy to tyłem, czy też przodem. Mechanizm regulacji jest niezwykle prosty i obsługujemy go jednym przyciskiem.

Przodem do kierunku jazdy - działanie systemu ER Tech

gb-convy-fix-system-er-tech

Działanie systemu redukcji energii ER Tech podczas zderzenia czołowego:
Jest to opracowany przez producenta specjalny system ochronny podczas kolizji z udziałem zderzenia czołowego. W stosunku do reszty ciała, głowa dziecka jest nieproporcjonalnie większa i cięższa. Mięśnie karku, jak i kręgosłupa dziecka nie są jeszcze dostatecznie rozwinięte i silne, przez co ich zabezpieczenie wymaga szczególnej uwagi. W czasie podróży z fotelikiem zwróconym przodem do kierunku jazdy, dziecko jest zabezpieczone poprzez 5-punktowe pasy fotelika, jednak nowa Technologia Redukcji Energii – ER Tech zmniejsza dodatkowe siły działające na kręgosłup szyjny dziecka o ok. 20% podczas zderzenia czołowego. Technologia ER aktywuje się w chwili, gdy przeciążenia działające na dziecko podczas uderzenia są w swoim piku, czyli ich momentowa wartość jest największa. W tym momencie zagłówek fotelika opuszcza się, dzięki czemu stopniowo ogranicza działanie sił na szyję dziecka, które kumulują się w czasie wypadku, by ostatecznie zablokować się w najniższej jego pozycji.

Technologia ER

Bardzo znanym systemem wprowadzonym przez firmę Cybex i stosowanym masowo we wszystkich swoich modelach jest dodatkowa ochrona boczna L.S.P. Dzięki temu foteliki z Cybexa są jednymi z najwyżej ocenianych fotelików w ADAC biorąc pod uwagę kolizje boczne. Podróżując głównie w mieście jesteśmy narażeni przede wszystkim na uderzenie w bok samochodu gdzie osłona dziecka z racji budowy pojazdu nie jest zbyt duża. Im więcej systemów które pochłaniają energię uderzenia tym większe bezpieczeństwo. 

System zabezpieczenia bocznego L.S.P.

gb-convy-fix-system-lsp

GB Convy-Fix podobnie jak wszystkie nowe modele Cybexa posiada system ochrony bocznej, działanie tego systemu powoduje zmniejszenie obrażeń dziecka podczas wypadku. Jak to działa:
Dzięki temu iż po rozłożeniu ramie L.S.P jest najdalej wysuniętym elementem fotelika w kierunku drzwi, gwarantuje to że we wstępnej fazie wypadku to producent "decyduje" w który element fotelika następuje pierwsze uderzenie. Jest to jednocześnie najmocniejsza cześć fotelika i najlepiej do tego przygotowana. Dzięki temu energia zderzenia nie jest kierowana do wnętrza fotelika. Przekłada się to na zredukowanie sił działających na dziecko podczas takiego zderzenia o ok. 25% względem tego samego fotelika bez wysuniętego elementu ochrony bocznej L.S.P. Dodatkowo pozostałe dwa zabezpieczenia w postaci ściany bocznej oraz zagłówka które wykonane są z materiałów energochłonnych dopełniają zabezpieczenia przy kolizji bocznej.

System montażu ISOFIX

gb-convy-fix-isofix

Ze względu na wysokie standardy bezpieczeństwa, Convy-Fix wyposażony jest w technologię ISOFIX, która pozwala uniknąć błędów podczas montażu i tym samym podnosi poziom bezpieczeństwa. Prosta instalacja za pomocą zaczepów ISOFIX zapewnia dodatkową stabilność oraz pozwala na szybki i bezpieczny montaż. Wysoka rama antyrotacyjna oraz noga wypierająca praktycznie "unieruchamiają" fotelik po zamontowaniu w aucie. Tak prosty system instalacji fotelika w samochodzie redukuje do minimum możliwość popełnienie błędu montażowego. Czytelne, umiejscowione na szynach ISOFIX oraz przy nodze fotelika wskaźniki zmienią kolor z czerwonego na zielony w momencie, gdy uda nam się poprawnie go zamontować w pojeździe. 

Główne cechy fotelika:

 • fotelik samochodowy dla dzieci od urodzenia do ok. 7 lat
 • posiada homologację ECE R-44/04 dla grup wagowych 0-25kg
 • rośnie razem z Twoim dzieckiem
 • opcja przewożenia tyłem do kierunku jazdy (0-18kg)
 • przodem do kierunku jazdy dla dzieci o wadze od 9 do 25kg
 • maluchy do 18kg zapinane są w wewnętrzne, 5-punktowe szelki, od 15-25kg (przodem) dziecko zapinamy 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu
 • prosty montaż ISOFIX 
 • baza z ramą antyrotacyjną oraz nogą stabilizującą całość w samochodzie
 • posiada wkładkę dla niemowlaków ( do ok. 3 miesiąca lub wzrostu max. 60cm)
 • siedzisko do ustawienia w jednej z 6 pozycji odchylenia (niezależnie od kierunku jazdy)
 • regulowany, wewnętrzny zagłówek 
 • blokada uniemożliwiająca wożenie w szelkach powyżej dopuszczalnej granicy wagowej
 • system ochrony bocznej L.S.P. - redukuje siły podczas takiego zderzenia o ok. 25%
 • system redukcji energii ER-TECH poprawiający bezpieczeństwo o ok. 20% przy przewożeniu dziecka przodem (waga 9-18kg)
 • skorupa wypełniona energochłonnymi materiałami
 • miękka, oddychająca tapicerka
 • wentylowana skorupa - poprawia cyrkulacji powietrza pod plecami dziecka
 • tapicerkę można zdjąć do prania
 • opracowany i zaprojektowany w Niemczech

gb-convy-fix-promo

GB Convy-Fix bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik GB Convy-Fix to fotel, który trafił do sprzedaży w IV kwartale 2019 roku. Fotelik jest homologowany zgodnie z normą ECE R44/04. Po wprowadzeniu do sprzedaży na rynek europejski, fotel z pewnością zostanie przetestowany w ośrodku badawczym ADAC. Stosunkowo późna premiera nie pozwoliła mu na branie udziału w testach ADAC, przeprowadzanych w 2019 roku. Najpewniej, jeżeli fotel będzie brał udział w takim badaniu, wyniki testów poznamy w wiosennej rundzie testów A.D. 2020.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

GB Convy-Fix opinie

Fotelik GB Convy-Fix jako całkowicie nowy produkt trafiający do sprzedaży w końcówce 2019 roku. Jest to pierwszy fotelik marki GB montowany zarówno przodem jak i tyłem z opcją przekładania siedziska. Brak tutaj punktów zaczepienia odnośnie pozostałych modeli tej marki. Na opinie użytkowników przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Należy uzbroić się w cierpliwość. Jesteśmy jednak przekonani, że znając ambicje oraz jakość dotychczasowych fotelików marki GB, możemy być spokojni o wysoki poziom bezpieczeństwa oraz ergonomii używania.

Dane techniczne oraz wymiary

 • Długość: 720 mm
 • Szerokość: 440 mm
 • Wysokość: 640 mm
 • Waga: 14.5 kg

Dostępna kolorystyka

gb-convy-fix-laguna-blue gb-convy-fix-london-grey
Kolor: Laguna Blue Kolor: London Grey
gb-convy-fix-night-blue GB-convy-fix-rose-red
Kolor: Night Blue Kolor: Rose Red
gb-convy-fix-sweet-pink gb-convy-fix-velvet-black
Kolor: Sweet Pink Kolor: Velvet Black


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :GB Convy-Fix fotelik przekładany 0-25 kg z ISOFIX
 • Cena: 1 449,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: GB Convy-Fix fotelik samochodowy 0-25kg, który rośnie razem z dzieckiem. Odpowiedni dla dzieci do ok. 7 roku życia. Przekładane siedzisko na bazie ISOFIX z możliwością montażu tyłem do kierunku jazdy do wagi dziecka 18 kg oraz przodem do max. 25 kg. Nowość 2019!
Path: > > GB Convy-Fix fotelik przekładany 0-25 kg z ISOFIX

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK