Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


BabySafe Collie fotelik samochodowy 9-36kg zapinany pasem samochodowym Powiększ do pełnego rozmiaru

BabySafe Collie fotelik samochodowy 9-36kg zapinany pasem samochodowym

BabySafe Collie fotelik samochodowy dla dzieci z zakresu wagowego 9-36kg. Montaż w samochodzie przodem do kierunku jazdy przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Rośnie razem z dzieckiem dzięki regulowanemu zagłówkowi. Służy do końca okresu, w którym dziecko powinno podróżować w foteliku.

Więcej szczegółów

8119

Cena: 699,00 zł


BabySafe Collie

fotelik samochodowy 9-36kg montowany pasem samochodowym


BabySafe BabySafe, polska renomowana marka fotelików i wózków dziecięcych charakteryzujących się wysoką ergonomicznością oraz jakością wykonania. Wykorzystująca do produkcji własnych artykułów materiały najwyższej jakości, przyjazne skórze dziecka, zapewniające maksimum wygody podczas podróży. Polska firma BabySafe z powodzeniem konkuruje z zagranicznymi markami. Cechą szczególną produktów BabySafe jest ich atrakcyjna cena, wiele możliwości i funkcjonalności oraz najlepszy stosunek jakości do ceny wózków i fotelików.

BabySafe-Collie-Czarno-Czerwony

BabySafe Collie to najnowszy fotelik tej firmy z grupy wagowej 9-36kg, czyli posiada homologację ECE R-44/04 dla grup I/II/III. Jest on przeznaczony do przewożenia dziecka od wieku ok. 1 roku życia i rośnie razem z dzieckiem, dzięki czemu dziecku do końca okresu, w którym powinno ono jeździć w foteliku samochodowym, czyli do 36kg. 

Patrząc na zdjęcia tego modelu( do uzupełnienia wkrótce), nie trudno odnieść wrażenia, że fotelik jest bardzo podobny do popularnego na rynku fotelika Recaro Young Sport. Oczywiście, nie jest to konstrukcja 1/1 identyczna, ale nie trudno doszukać się w konstrukcji fotelika inspiracji z fotela konkurencji.

BabySafe Collie posiada dwa etapy użytkowania. Pierwszy, przeznaczony dla dzieci o wadze od 9kd go 18kg zakłada stabilny montaż fotelika w samochodzie przy pomocy trzypunktowego pasa bezpieczeństwa, końcowo zblokowanego dzięki klamrze znajdującej się w fotelu. Dziecko natomiast jest zapinane w wewnętrzne, pięciopunktowe szelki. W tej opcji, fotelik posiada trzy poziomy regulacji wysokości zagłówka. Umożliwiają one odpowiednie dopasowanie wysokości szelek do wzrostu dziecka. Dla najmniejszych dzieci, w początkowym okresie użytkowania, producent przewidział dodatkową wkładkę pod pupę dziecka, która poprawia ułożenie malucha w foteliku. Podstawa wyposażona jest również w pokrętło, które pozwala na delikatne odchylenie siedziska i ustawienie go w jednej z dwóch płaszczyzn położenia.

W momencie, gdy dziecko przekroczy 18kg, bądź też szelki w najwyższym położeniu zagłówka, będą wychodziły poniżej linii ramion fotelik należy przekształcić do formy dla dzieci z zakresu wagowego 15-36kg. Taka zmiana odbywa się poprze demontaż wewnętrznych uprzęży, w które dotychczas zapinaliśmy dziecko oraz odblokowanie kolejnych poziomów regulacji wysokości zagłówka poprzez odkręcenie i zdemontowanie blokady. Fotelik w tej formie służy do końcowego okresu użytkowania, czyli do przekroczenia przez dziecko 36kg lub wzrostu 150cm. Demontaż wewnętrznych szelek wymusza zmianę formy zapinania dziecka oraz fotelika. Korzystając z specjalnej prowadnicy pod zagłówkiem, przekładamy przez nią pas samochodowy i zarówno fotelik, jaki znajdujące się w nim dziecko zapinamy korzystając w trzypunktowego pasa bezpieczeństwa właśnie. 

Konstrukcja skorupy fotelika BabySafe Collie zapewnia należytą ochronę dziecka w czasie zderzenia. Głęboki zagłówek w pełni okala głowę dziecka, zarówno rocznego, jak i kilkuletniego. Osłony boczne, ustawione pod pewnym kątem osłaniają dziecko podczas zderzenia bocznego, oraz zapewniają odpowiednią ilość miejsca dla rosnącego malucha. Regulacja wysokości zagłówka umożliwia odpowiednie dopasowanie najpierw wysokości szelek, a później pasa samochodowego, który zabezpiecza dziecko. Poprawny przebieg pasa gwarantują prowadnice - jedna pod zagłówkiem oraz dwie, odpowiedzialne za odpowiedni przebieg pasa biodrowego. 

Producent nie zapomniał także o komforcie dziecka. Mniejsze dzieci siedzą na dodatkowej wkładce, która nie tylko podnosi komfort podróżowania, ale także wpływa na odpowiedni przebieg szelek wewnętrznych w początkowym okresie użytkowania. Tapicerka została wykonana z  miękkiej w dotyku, dobrze oddychającej pianki. Dzięki jej zastosowaniu, dziecko nie tylko nie będzie się pocić, ale również jest ona łatwa w utrzymaniu w czystości.

Główne cechy fotelika

 • przeznaczony dla dzieci od ok.1 roku do 12 roku życia (9-36 kg)
 • służy dziecku do końca okresu, w którym powinno ono jeździć w foteliku samochodowym
 • rośnie razem z dzieckiem - konstrukcja fotelika pozwala na dopasowanie się do budowy ciała dziecka
 • posiada pięciopunktowe szelki wewnętrzne, z których należy korzystać aż do 18kg wagi dziecka
 • prosty montaż za przy pomocy trzypunktowych pasów bezpieczeństwa pojazdu
 • przodem do kierunku jazdy
 • specjalnie dla małych dzieci została dodana wkładka redukcyjna, która zmniejsza objętość fotelika i zapewnia komfort dziecku
 • regulowany zagłówek połączony z regulacją długości pasów - gwarantuje poprawny przebieg pasa na ciele dziecka
 • regulowane pochylenie fotelika w dwóch pozycjach
 • ergonomiczny uchwyt do regulacji wysokości zagłówka oraz do przenoszenia fotelika
 • materiał tapicerki jest miękki i delikatny, dzięki czemu podróż jest komfortowa dla dziecka
 • tapicerkę można zdjąć do prania


BabySafe Collie i testy ADAC

BabySafe Collie to fotelik zgodny z normą ECE R-44/04. W ramach dopuszczenia fotelika do sprzedaży, zgodnie z tą regulacją, sprawdza się jego poziom bezpieczeństwa w dwóch rodzajach zderzeń: czołowym i w tył pojazdu. Jest to absolutna podstawa, która niewiele wnosi w faktycznej gwarancji poziomu bezpieczeństwa. Collie jako nowy model nie przechodził żadnych dodatkowych, bardziej rygorystycznych testów zderzeniowych, przeprowadzanych w niezależnych ośrodkach testowych tj. ADAC. Z czasem taka sytuacja może się zmienić. Trzymamy kciuki, żeby tak było.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Montaż fotelika BabySafe Collie

BabySafe Collie należy do kategorii foteli uniwersalnych, czyli nie powinniśmy mieć problemu z zamontowaniem go w samochodzie wyposażonym w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.  Bez względu na miejsce montażu fotelika w samochodzie należy pamiętać, że przeznaczony jest tylko do montażu przodem do kierunku jazdy. Najkorzystniej jest zamontować go z tyłu na środku lub za fotelem pasażera, dzięki temu poprawiamy bezpieczeństwo dziecka i rodziców zapinających dziecko w foteliku. Często popełnianym błędem jest zapinanie fotelika za kierowcą, oczywiście jest to miejsce dozwolone jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa pasywnego, jest to miejsce mniej bezpieczne, gdyż wyciągając dziecko najczęściej od tej strony mamy ulicę.

Aby fotelik zapewniał maksymalne warunki bezpieczeństwa musimy pamiętać o trzech krokach. Pierwszym z nich jest prawidłowe przeprowadzeniu pasa samochodowego przez odpowiednie klamry i prowadnice które ułatwiają montaż .Drugim krokiem jest odpowiednie naciągnięcie pasa samochodowego, którym go zapinamy, tak aby fotelik był w odpowiedni sposób doprężony. Dzięki temu BabySafe Collie będzie stabilnie zapięty. Ostatnim krokiem jest prawidłowe dopasowanie szelek fotelika do wielkości i wieku dziecka, odbywa się to poprzez obniżenie i podnoszenie zagłówka, powoduje to automatyczne dopasowanie szelek. Istotnym jest aby po prawidłowej regulacji pasy fotelika znajdowały się na wysokości ramion dziecka lub odrobinę poniżej.


Dane techniczne

Do uzupełnienia wkrótce.

Kolorystyka fotelika BabySafe Collie

Fotelik dostępny w sześciu kolorach:
 • czarnym
 • czarno-szarym
 • czarno-czerwonym
 • szarym
 • niebieskim
 • różowo-fioletowym

BabySafe-Collie-Czarno-Czerwony BabySafe-Collie-Czarny
Kolor: Czarno-Czerwony Kolor: Czarny
BabySafe-Collie-Fioletowo-Różowy BabySafe-Collie-Niebieski
Kolor: Różowo-Fioletowy Kolor: Niebieski
BabySafe-Collie-Szaro-Czarny BabySafe-Collie-Szary
Kolor: Czarno-Szary Kolor: Szary
 • Nazwa :BabySafe Collie fotelik samochodowy 9-36kg zapinany pasem samochodowym
 • Cena: 699,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: BabySafe Collie fotelik samochodowy dla dzieci z zakresu wagowego 9-36kg. Montaż w samochodzie przodem do kierunku jazdy przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Rośnie razem z dzieckiem dzięki regulowanemu zagłówkowi. Służy do końca okresu, w którym dziecko powinno podróżować w foteliku.
Path: > > BabySafe Collie fotelik samochodowy 9-36kg zapinany pasem samochodowym

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK