Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


BeSafe iZi Flex S Fix fotelik samochodowy 15-36kg z mocowaniem ISOFIX Powiększ do pełnego rozmiaru

BeSafe iZi Flex S Fix fotelik samochodowy 15-36kg z mocowaniem ISOFIX

BeSafe iZi Flex S Fix - uproszczona wersja bardzo popularnego modelu BeSafe iZi Flex i-Size. Fotelik zgodny z homologacją ECE R-44/04 dla dzieci od 15kg do 36kg. Dodatkowe mocowanie ISOFIX. Dostępny w 5 wariantach kolorystycznych.

Więcej szczegółów

8146

Wyprzedaż

Cena: 789,00 zł

-200,00 zł

989,00 zł


BeSafe iZi Flex S Fix

Fotelik 15-36kg z dodatkowym mocowaniem ISOFIX


BeSafeHTS BeSafe AS to norweska firma, z główną siedzibą w Krøderen. BeSafe jest wiodącą firmą jeśli chodzi o rozwój i produkcję wysokiej jakości fotelików samochodowych i innych produktów zapewniających bezpieczeństwo na drodze.
Rozwój jest skoncentrowany na bezpieczeństwie dzieci, tak aby żadne dziecko nie ucierpiało podczas wypadków drogowych.
Produkty BeSafe charakteryzują się innowacyjnością i wieloma funkcjami poprawiającymi bezpieczeństwo. Są to produkty wysokiej jakości, spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa.
Firma BeSafe współpracuje z instytutami badawczymi, organizacjami promującymi bezpieczeństwo na drodze oraz instytucjami medycznymi, dzięki czemu wciąż się rozwija i wprowadza najnowsze technologie do swoich produktów.
BeSafe zapewnia dystrybucję swoich produktów w 40 krajach na całym świecie.              

BeSafe-iZi-Flex-S-Fix-Lifestyle

BeSafe iZi Flex S Fix to skormniejsza, uproszczona wersja flagowego modelu marki BeSafe dla dzieci z tego zakresu wiekowego, czyli modelu BeSafe iZi Flex i-Size.
Skorupa fotelika w dużej mierze bazuje na protoplaście. Nadal jest to fotelik, który dzieki swojej budowie zapewnia wysoki komfort podróżowania dla dziecka, oraz dzięki demontowanym osłonom bocznym umożliwia zamontowanie na tylnej kanapie samochodu 3 modelu jeden obok drugiegi. W odróżnieniu jednak od pierwowzoru producent zdecdował się na pewne różnice. BeSafe iZi Flex S Fix pozbawiony został takich elementów jak:

 • brak dodatkowego, zakładanego od strony drzwi elementu ochrony bocznej, jakim jest SIP+. Podstawowe osłony boczne SIP pozostały niezmienione.
 • brak dodatkowego punktu prowadzącego pas biodrowy, czyli tzw. Fit Lock. Nie wpływa to rażąco na przebieg pasa po ciele dziecka, ale zmusza niejako rodzica do dokładnego przymierzenia dziecka do fotelika przed zakupem. Należy się upewnić, czy na etapie przymiarki pas ma poprawny routing i "nie wjeżdża" na brzuszek pasażera.
 • brak możliwości odchylenia fotelika na podstawie 
 • brak dodatkowej, zakładanej poduszki na pas samochodowy, czyli PAD+.

Takie uproszczenia pozwoliły obniżyć cenę do poziomu trzycyfrowej liczby. Fotelik ten kosztuje 999zł.

BeSafe-iZi-Flex-S-Fix-Metalic-Melange-02-przodem
Zmiany, które zastosowano nie pozostały bez wpływu na otrzymaną homologację. W przeciwieństwie od poprzednika, Flex S Fix jest modelem, który nie otrzymał homologacji i-Size, a jest zgodny z wytycznymi regulacji ECE R-44/04, czyniąc go standardowym modelem fotelika 15-36kg. Taka zmiana wpłynęła również na metodę mocowania fotelika w samochodzie. Mając w samochodzie mocowanie typu ISOFIX, możemy fotelik zamontować do tego systemu. W przypadku jego braku, fotelik jest dopuszczony do zapięcia samym 3-punktowym pasem bezpieczeństwa.
Pozostałe cechy nie uległy zmianie. V-kształtny zagłowek doskonale ochrania głowę w czasie zderzenia bocznego, ale również doskonale wspiera głowę podczas snu, jak również gwarantuje odpowiednią widoczność w czasie jazdy. 7-poziomowa regulacja wysokości ułatwia znalezienie takiego położenia, w którym pas samochodowy ma poprawny przebieg po ramieniu dziecka. Co więcej mechanizm regulacji znajduje się z boku fotelika, przez co jesteśmy w stanie zmienić jego położenie nawet w momencie, gdy dziecko znajduje się w  foteliku. Sprytne umiejscowienie zagłowka względem oparcia eliminuje problem przeszkadzających zagłówków samochodowych kanapy, szczególnie tych, których nie da się zdemontować. Tutaj w żaden sposób nie wypychają one fotelika do przodu, przez co ten zawsze jest poprawnie zamontowany w samochodzie. Tuż obok niego znajduje się wbudowany w oparcie uchwyt, przy pomocy którego dużo łatwiej jest przenosić fotel np. z auta do auta. 
BeSafe-iZi-Flex-S-Fix-uchwyt-do-przenoszenia

Główne cechy fotelika BeSafe iZi Flex S Fix:

 • zgodny z homologacją ECE R-44/04 dla grupy II i III, czyli dla dzieci w wadze 15-36kg
 • wyposażony w dodatkowe mocowanie typu ISOFIX
 • zastosowanie osłon bocznych zapewnia należytą ochronę dziecka podczas uderzenia w bok pojazdu
 • demontaż osłon od strony pasażera umożliwia zamontowanie w samochodzie na tylnej kanapie 3 fotelików Flex S Fix obok siebie
 • 7-poziomowa regulacja wysokości zagłówka - zmiana położenia odbywa się przy pomocy wygodnie umieszczonych po bokach pokręteł
 • ergonomiczna klamra na pas w zagłówku zapewnia poprawny routing pasa po ciele dziecka oraz uniemożliwia zblokowania się wezeń pasa
 • wygodny uchwyt do przenoszenia fotelika
 • tapicerka wykonana z atestowanych materiałów o wysokiej klasie jakości


Bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik BeSafe iZi Flex S Fix to model, który w dniu swojego debiutu nie posiada zaliczonych dodatkowyc testów bezpieczeństwa tj. ADAC. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że ADAC wybiera foteliki do testów bazując m.in. na popularności danego modelu na krajowym rynku. Nowe fotele muszą więc swoje odczekać i w zalezności od tego, czy faktycznie zyskają one popularność w Niemczech, będą badane w najbliższych rundach testowych. 
Obecnie wiem, że fotelik jest zgodny z normą ECE-R44/04, która jest podstawą do dopuszczenia do sprzedaży fotelików w krajach europejskich. 
Wiemy również, że fotelik BeSafe iZi Flex i-Size był testowany w ADAC i otrzymał on notę 4 gwiazdek za bezpieczeństwo. Nie możemy jednak w 100% przenosić tych wyników na ten model, jako iż posiada on kilka różnic konstrukcyjnych.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Dane techniczne

Wymiary siedziska:
 • Szerokość siedziska przy oparciu - 30cm
 • Szerokość siedziska w najszerszym jego punkcie - 43cm
 • Odległość od oparcia do prowadnicy pasa biodrowego - 20cm
 • Zakres regulacji wychylenia - 5 stopni

Wymiary oparcia:
 • Wysokość od siedziska do prowadnicy pasa( przy najniższym położeniu zagłówka) - 32cm
 • Wysokość od siedziska do prowadnicy pasa( przy najwyższym położeniu zagłówka) - 53cm
 • Szerokość wewnętrzna oparcia(mierzone pod zagłówkiem przy najniższym jego położeniu) - 32cm
 • Szerokość wewnętrzna oparcia(mierzone pod zagłówkiem przy najwyższym jego położeniu) - 34cm
 • Szerokość zewnętrzna fotelika( bez osłon bocznych) - 46cm
 • Szerokość zewnętrzna fotelika( z osłonami bocznymi, bez SIP) - 53cm
 • Szerokość zewnętrzna fotelika( z osłonami bocznymi, z SIP) - 57cm

Wymiary zagłówka:
 • Szerokość zagłówka w najwęższym punkcie( wymiar wewnętrzny / zewnętrzny) - 13cm / 21cm
 • Szerokość zagłówka w najszerszym punkcie( wymiar wewnętrzny / zewnętrzny) - 22cm / 30cm


BeSafe iZi Flex S Fix - opinie

Trudno szukać opinii na temat fotelika, który dopiero co debiutuje na rynku. Czas powinien mieć wymierny wpływ na coraz to częściej pojawiające się opinie użytkowników tego fotela. Obecnie, możemy posiłokować się opiniami znalezionymi w sieci na temat BeSafe iZi Flex i-Size, a te w dużej mierze są bardzo pozytywne.

Dostępna kolorystyka

BeSafe-iZi-Flex-S-Fix-Czarny-Cab-64 BeSafe-iZi-Flex-S-Fix-Czarny-Melange-01
Kolor: Czarny Cab 64 Kolor: Czarny Melange 01
BeSafe-iZi-Flex-S-Fix-Metalic-Melange-02 BeSafe-iZi-Flex-S-Fix-Sunset-Melange-07
Kolor: Metalic Melange 02 Kolor: Sunset Melange 07
BeSafe-iZi-Flex-S-Fix-Samochodowa-Harmonia-50 BeSafe-iZi-Flex-S-Sea-Green-Melange
Kolor: Samochodowa Harmonia 50 Kolor: Sea Green Melange
 • Nazwa :BeSafe iZi Flex S Fix fotelik samochodowy 15-36kg z mocowaniem ISOFIX
 • Cena: 789,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: BeSafe iZi Flex S Fix - uproszczona wersja bardzo popularnego modelu BeSafe iZi Flex i-Size. Fotelik zgodny z homologacją ECE R-44/04 dla dzieci od 15kg do 36kg. Dodatkowe mocowanie ISOFIX. Dostępny w 5 wariantach kolorystycznych.
Path: > > BeSafe iZi Flex S Fix fotelik samochodowy 15-36kg z mocowaniem ISOFIX

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK