Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


BeSafe iZi Turn i-Size fotelik obrotowy 360 zgodny z normą i-Size Powiększ do pełnego rozmiaru

BeSafe iZi Turn i-Size fotelik obrotowy 360 zgodny z normą i-Size

BeSafe iZi Turn i-Size to pierwszy fotelik obrotowy norweskiego producenta. Zgodny z normą i-Size. Przeznaczony dla dzieci do 105cm wzrostu. Tyłem w pełnym zakresie użytkowania oraz alternatywnie opcja ustawienia przodem. Montaż przy pomocy ISOFIX.

Więcej szczegółów

8147

Cena: 2 677,00 zł


BeSafe iZi Turn i-Size

fotelik obrotowy 360 stopni z normą i-Size

Maxi-cosi axissFix Air fotelik samochodowy obrotowy opinie recenzje testy
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

BeSafeHTS BeSafe AS to norweska firma, z główną siedzibą w Krøderen. BeSafe jest wiodącą firmą jeśli chodzi o rozwój i produkcję wysokiej jakości fotelików samochodowych i innych produktów zapewniających bezpieczeństwo na drodze.
Rozwój jest skoncentrowany na bezpieczeństwie dzieci, tak aby żadne dziecko nie ucierpiało podczas wypadków drogowych.
Produkty BeSafe charakteryzują się innowacyjnością i wieloma funkcjami poprawiającymi bezpieczeństwo. Są to produkty wysokiej jakości, spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa.
Firma BeSafe współpracuje z instytutami badawczymi, organizacjami promującymi bezpieczeństwo na drodze oraz instytucjami medycznymi, dzięki czemu wciąż się rozwija i wprowadza najnowsze technologie do swoich produktów.
BeSafe zapewnia dystrybucję swoich produktów w 40 krajach na całym świecie. 
             

BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Metalic-Melange

BeSafe iZi Turn i-Size to jeden z dwóch modeli obrotowych norweskiej firmy, które debiutują w 2019 roku. W przypadku tego fotelika jest to wersja z opcją rotacji siedziska w zakresie pełnych 360 stopni.
Konstrukcja jest w pełni zgodna z nadrzędną normą europejską dotyczącą przewożenia dzieci w samochodzie - normą R-129, potocznie zwaną i-Size. Jednym z głównych założeń i-Size jest montaż w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX. Nie inaczej jest w tym przypadku. Fotelik zapinamy właśnie korzystając z mocowań ISOFIX oraz stabilizujemy nogą wypierającą. 
W myśl normy i-Size, fotelik jest przeznaczony dla dzieci do maksymalnego wzrostu 105cm oraz wagi nieprzekraczającej 18kg. Siedzisko fotelika możemy ustawić w dwóch wariantach przewożenia:

 • tyłem dla dzieci o wzroście od 67cm do 105cm
 • przodem, gdy wzrost dziecka mieści się w zakresie 88-105cm

Podobnie jak w przypadku innych fotelików z opcją ustawienia siedziska w dwóch kierunkach jazdy, zachęcamy by możliwie jak najdłużej, a najlepiej do samego końca przewozić dziecko tyłem. Tym sposobem gwarantujemy dziecku najwyższe możliwe bezpieczeństwo.

BeSafe iZi Turn i-Size Universal Level Technology

BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Universal-Level-Technology-gif

Fotelik BeSafe iZi Turn i-Size, podobnie jak drugi obrotowy fotelik tej marki posiada innowacyjny system montażu w samochodzie, czyli UNIVERSAL LEVEL TECHNOLOGY™. Technologia ta rozwiązuje problem, który często jest spotykany przy przewożeniu dziecka w fotelikach tyłem do kierunku jazdy, czyli problem niedostatecznego kąta odchylenia siedziska względem pochyłej kanapy samochodu. Nie od dzisiaj wiadomo, że w różnych pojazdach kanapy są pochylone pod różnym kątem, zwykle w przedziale od 5 do 20 stopni. Ma to ogromny wpływ na pozycję, w której podróżuje nasze dziecko, szczególnie podczas snu, gdy dochodzi do rozluźnienia mięśni dziecka. Połączenie skromnego zakresu odchylenia siedziska fotelika i pochyłej kanapy skutkuje najczęściej opadnięciem głowy malucha na klatkę piersiową, przez co nie jest ona dostatecznie chroniona przez strefę zagłówka oraz domykają się drogi pokarmowo-oddechowe dziecka.
Technologia Universal Level Technology™ sprawia, że nie musimy się już tym przejmować. Umożliwia ona na prawidłową, poziomą instalację fotelika w samochodzie o różnym pochyleniu kanapy. Wbudowana w podstawę rurkowa libella (poziomica) podpowiada rodzicowi w jaki sposób należy wyprzeć nogę wypierającą, by uzyskać odpowiedni, zawsze wynoszący 45 stopni kąt oparcia przy maksymalnym odchyleniu siedziska (możliwość ustawienia względem bazy w jednej z 4 dostępnych pozycji).

BeSafe iZi Turn i-Size i technologia BeSafe Dynamic Force Absorber

BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Dynamic-Force-Absorber

Kolejną innowacyjną, którą znajdziemy w foteliki BeSafe iZi Turn i-Size jest budowa zagłówka według najnowszej technologii BeSafe Dynamic Force Absorber. Jest to nowy kierunek maksymalizacji ochrony głowy dziecka podczas zderzenia bocznego. Producent zrezygnował z popularnych u konkurencyjnych marek pianek EPS i opracował własną konstrukcję wypełnienia zagłówka. Jest on zbudowany z specjalnych materiałów o żebrowanej konstrukcji i różnym poziomie elastyczności. Pochłaniają one w optymalny sposób energię zderzenia bocznego - wewnętrzna część ulega zgięciu i dopasowaniu do głowy dziecka, a zewnętrzna pozostaje bardziej sztywna.

Wysoki poziom ochrony przy zderzeniu bocznym zapewniają również energochłonna skorupa fotelika z systemem ochrony SIP (Side Impact Protection) oraz montowany na nią od strony drzwi pojazdu element SIP+ (dodatkowa, energochłonna nakładka). Jego dopasowany kształt umożliwia umiejscowienie go zarówno z jednej bądź też z drugiej strony fotelika. Jest to pierwsza linia obrony, gdyż jest to najbardziej wystający element od drzwi pojazdu. Maksymalizuje on prawdopodobieństwo uderzenia w tym punkcie i pochłania on pierwszą wypadkową część energii wypadku.

BeSafe Two-Fit Cushion™ - wkładka dla mniejszych dzieci

besafe-izi-turn-i-size-metalic-melange-02-cushion

Fotelik BeSafe iZi Turn i-Size posiada w zestawie nową wkładkę Two-Fit Cushions™. Umożliwia ona poprawne dopasowanie wewnętrznej przestrzeni siedziska dla każdego dziecka. Jest ona wykonana z miękkich w dotyku, a zarazem wspierających dziecko materiałów. Jej zadaniem jest zapewnienie maluszkom wysoki poziom komfortu oraz stabilną pozycję w chwili, kiedy wyrastają one z fotelika 0-13kg i rozpoczynają one korzystanie z tego modelu. Z racji faktu, iż wkładka składa się z dwóch osobnych części, w każdym momencie można je oddzielnie demontować w chwili, kiedy dziecko rośnie, umożliwiając tym samym rodzicom optymalnie dopasować wewnętrzną przestrzeń siedziska fotelika BeSafe iZi Twist i-Size do dziecka. Producent rekomenduje, by wkładka Two-Fit Cushions™ była wykorzystywana do ok. 2 roku życia dziecka, lecz należy tutaj się kierować indywidualnymi potrzebami dziecka.

Besafe-izi-turn-i-size-metalic-melange-obrot

Główne cechy fotelika BeSafe iZi Turn i-Size:

 • fotelik obrotowy w zakresie 360 stopni
 • w pełni zgodny z normą R-129, czyli i-Size
 • dla dzieci o wzroście od 67cm do 105cm oraz z limitem wagowym max. 18kg
 • opcja ustawienia tyłem w pełnym okresie użytkowania oraz alternatywnie przodem dla dzieci o wzroście od 88cm do 105cm
 • prosty montaż w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX oraz nogi stabilizującej jako trzeci punkt podparcia
 • innowacyjna technologia Universal Level Technology, dzieki rurkowej libelli (poziomicy) pozwala na zapewnienie dziecku ergonomicznej i bezpiecznej pozycji podczas snu, niezależnie od pochylenia kanapy samochodu
 • zastosowana rama antyrotacyjna stabilizuje fotelik w aucie oraz zwiększa bezpieczeństwo podczas wypadku
 • zagłówek wykonany zgodnie z technologią Dynamic Force Absorber - różne poziomy elastyczności zagłówka doskonale pochłaniają energię zderzenia bocznego
 • wykorzystanie systemu SIP oraz SIP+ zwiększa ochronę dziecka podczas zderzenia bocznego
 • nowa wkładka dla mniejszych dzieci Two-Fit Cushion wpływa na poprawne ułożenie mniejszych dzieci wewnątrz fotelika
 • głęboki, dobrze wyprofilowany zagłówek chroni głowę oraz zapewnia jej odpowiednie podparcie w czasie snu w podróży
 • regulacja wysokości zagłówka odbywa się w parze z zmianą położenia wysokości 5-punktowych szelek bezpieczeństwa
 • możliwość ustawienia siedziska na wprost drzwi samochodu - proste wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika
 • wszyte pod tapicerką magnesy przytrzymują klamry pasów, ułatwiając codzienną procedurę "instalacji" dziecka
 • tapicerka wykonana z wysokiej klasy materiałów
 • możliwość zdjęcia jej do prania


BeSafe iZi Turn i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik BeSafe iZi Trun i-Size trafi do sprzedaży w drugiej połowie roku 2019. W dniu premiery będziemy wiedzieć o nim tyle, że jest zgodny z normą i-Size. W ramach tej homologacji fotelik samochodowy poddaje się kilku rodzajom testów zderzeniowych: przód przy 50km/h, bok przy 24km/h oraz w tył pojazdu z prędkością 30km/h. Jeżeli w ramach tych zderzeń siły działające na manekin typu Q (taki sam jak w testach ADAC) mieszczą się w przedziale określonym w ramach normy, to fotelik jest dopuszczony do sprzedaży. Jest to pewnego rodzaju gwarant bezpieczeństwa, a już na pewno daje nam to większe pojęcie w tej materii względem fotelik z homologacją ECE R-44/04. Z czasem, jeżeli fotel będzie popularny na rynku niemiecki, najpewniej doczeka się on testów ADAC, które bądź co bądź wiodą prym pod kątem testów fotelików samochodowych.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga. Można na nim odnaleźć specjalne porównania poszczególnych modeli fotelików obrotowych w kilku parametrach: bezpieczeństwa, zakresu odchylenia fotelików do pozycji spoczynkowej oraz ilości miejsca na nogi dziecka przy jeździe tyłem. Na tej podstawie mogą Państwo określić, jak względem konkurentów wypada ten model.

BeSafe iZi Turn i-Size opinie:

Przed oficjalną premierą fotelika na rynku trudno będzie nam znaleźć opinie użytkowników tego modelu. Wpisując w wyszukiwarkę nazwę fotelika znajdziemy mniej lub bardziej szczegółowe opisy na poszczególnych stronach internetowych. Znając jednak filozofię i podejście producenta do tematu jakim jest bezpieczeństwo, jesteśmy spokojni o to, że iZi Turn będzie modelem o dobrych parametrach oraz funkcjonalności co przekuje się na wysokie opinie od przyszłych użytkowników. Czas pokaże, czy mieliśmy rację.

Dane techniczne:

 • wzrost dziecka: od 61cm do 105cm
 • wiek: 6m-4lat
 • przedział wagowy: 0-18kg
 • wymiary (cm): szer. 48 x wys. 54 x dł/gł. 75
 • waga fotelika: 14.2kg

Dostępna kolorystyka:

BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Antracyt Mesh BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Czarny-Cab
Kolor: Antracyt Mesh Kolor: Czarny Cab
BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Peak-Mesh BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Metalic-Melange
Kolor: Peak Mesh Kolor: Metalic Melange
BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Morska-Zieleń-Melange BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Niebieski-Melange
Kolor: Morska Zieleń Melange Kolor: Niebieski Melange
BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Samochodowa-Harmonia
Kolor: Samochodowa HarmoniaZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :BeSafe iZi Turn i-Size fotelik obrotowy 360 zgodny z normą i-Size
 • Cena: 2 677,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: BeSafe iZi Turn i-Size to pierwszy fotelik obrotowy norweskiego producenta. Zgodny z normą i-Size. Przeznaczony dla dzieci do 105cm wzrostu. Tyłem w pełnym zakresie użytkowania oraz alternatywnie opcja ustawienia przodem. Montaż przy pomocy ISOFIX.
Path: > > BeSafe iZi Turn i-Size fotelik obrotowy 360 zgodny z normą i-Size

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK