Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Axkid Bigkid ISOFIX fotelik samochodowy 15-36kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Axkid Bigkid ISOFIX fotelik samochodowy 15-36kg

Axkid Bigkid ISOFIX - fotelik samochodowy dla dzieci o wadze od 15kg do 36kg zgodny z normą ECE R-44/04. Posiada dodatkowe mocowanie ISOFIX. Nowość 2019!

Więcej szczegółów

8154

Cena: 899,00 zł


Axkid Bigkid ISOFIX

Fotelik samochodowy dla grupy II/III - 15-36kg

Axkid minikid fotelik rwf opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Axkid Axkid jest częścią szwedzkiej grupy Axonkids AB. Od 2009 r. projektuje, produkuje i sprzedaje foteliki samochodowe w całej Europie. Firma została założona przez Tonyego Quista i Tonyego Broberga, którzy przez ponad 20 lat projektowali foteliki dla innych marek oraz współpracowali z renomowanymi producentami samochodów. Swoje wcześniejsze doświadczenia wykorzystują teraz w projektowaniu dla firmy Axkid. Foteliki Axkid są zaprojektowane zgodnie ze skandynawską filozofią, która mówi że ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy jest najbardziej bezpieczne. Zostało to potwierdzone wieloma testami. Foteliki Axkid zostały zatwierdzone zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa ECE R44 04 oraz przechodzą testy zderzeniowe instytutu EURO NCAP.


Axkid-Bigkid-Baner

Axkid Bigkid ISOFIX - nowość 2019! Jest to zupełnie nowy fotel skierowany przodem do kierunku jazdy dla dzieci o wadze od 15kg do maksymalnej wagi 36kg, zgodnie z otrzymaną normą ECE R-44/04 dla grupy II/III.

W firmie Axkid zaleca się, aby dziecko podróżowało jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy. Gdy młody pasażer osiągnie już limit wagowy lub zwyczajowo wyrośnie z takiego fotelika, należy zapewnić mu maksymalny poziom bezpieczeństwa w fotelu zwróconym zgodnie z kierunkiem ruchu. Głównym zadaniem fotela 15-36kg jest zapewnienie odpowiedniego przebiegu 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu po ciele dziecka oraz gwarancję poprawnej pozycji w foteliku. Axkid Bigkid jest stosunkowo wąskim modelem w tej klasie, gdyż wg danych producenta jego całkowita szerokość wynosi jedyne 48cm, a jego waga to 7.5kg.

Zupełnie nowym rozwiązaniem są prowadnice pasa biodrowego. Firma Axkid zrezygnowała z klasycznych prowadnic, czyli tzw. podłokietników, na rzecz niewielkich "haczyków" znajdujących się przy siedzisko. Mają one za zadanie w odpowiedni sposób ułożyć biodrowy odcinek pasa w taki sposób, by nie przebiegał on po brzuchu dziecka. Taki zabieg konstruktorów miał zapewne na celu redukcję szerokości fotelika, gdyż zwyczajowo fotele z klasycznymi "podłokietnikami" zajmują więcej miejsca na kanapie samochodu.

W celu zwiększenia wygodny w dalszych podróżach zastosowano tutaj opcję odchylenia siedziska w jednej z 3 dostępnych pozycji. Ma to na celu zapewnienie większego pochylenia fotela co w konsekwencji redukuje prawdopodobieństwo opadania głowy dziecka w czasie snu. Zarówno oparcie, siedzisko, jak i zagłówek zostały wypełnione miękką wyściółką, która podnosi komfort podczas jazdy. Axkid Bigkid ISOFIX posiada funkcję regulacji wysokości zagłówka celem dopasowania wysokości pas samochodowego do wzrostu dziecka. W tym modelu mamy 7 pozycji ustawienia.

Celem zwiększenia ochrony podczas zderzenia bocznego, w Bigkid znajdziemy dodatkową osłonę boczną ASIP, którą montujemy na skorupie fotelika od strony drzwi samochodu. Ma ona za zadanie zwiększyć prawdopodobieństwo uderzenia fotela w ten element oraz pochłoną i zredukować skumulowaną energię uderzenia. Do każdego fotelika dołączany jest dodatkowo montowany uchwyt na kubek, co doceni wiele dzieciaków. Pamiętać należy jednak, żeby nie używać butelek, czy innych podobnych w czasie jazdy, gdyż podczas wypadku mogą one spowodować dodatkowe obrażenia.

Axkid Bigkid ISOFIX posiada dodatkowe mocowanie do systemu ISOFIX. Nie tylko podnosi ono bezpieczeństwo w czasie uderzenia czołowego, ale również zwiększa komfort użytkowania fotela. Pamiętajcie, że zarówno dziecko, jak i pusty fotelik należy zapiąć pasem samochodowym. Fotelik dostępny jest w dwóch kolorach: szarym oraz czarnym.

Axkid-Bigkid-Lifestyle

Główne cechy fotelika:

 • posiada homologację ECE R-44/04 dla grup II/III, czyli 15-36kg
 • przodem do kierunku jazdy
 • dziecko w foteliku zapinamy 3-punktowym pasem bezpieczeństwa
 • w zastępstwie klasycznych prowadnic pasa biodrowego (podłokietników) zastosowano tutaj nowe, węższe klipsy
 • wąski fotelik - całkowita szerokość to jedyne 48cm
 • posiada opcję odchylenia oparcia w jednej z 3 pozycji ustawienia
 • rośnie razem z dzieckiem - 7 poziomów wysokości ustawienia zagłówka
 • siedzisko, oparcie oraz zagłówek wypełnione miękką pianką
 • osłona ASIP - dodatkowa ochrona przed zderzeniem bocznym
 • wyposażony w demontowany uchwyt na kubek
 • posiada dodatkowe mocowanie ISOFIX
 • dostępne dwa kolory: czarny oraz szary
 • zdejmowana tapicerka do prania - prać w 30 stopniach

Axkid Bigkid ISOFIX i testy ADAC

Axkid Bigkid ISOFIX to fotelik, który na dzień dobry spełnia wymogi bezpieczeństwa zgodne z homologacją ECE R-44/04. W ramach tej europejskiej normy, fotele poddawane są testom zderzeniowym czołowym oraz w tył pojazdu. Jest to absolutne minimum, które musi spełniać fotelik, który ma trafić do sprzedaży w krajach europejskich. Jako iż fotel dopiero trafia do sprzedaży, nie przechodził on dodatkowych testów zderzeniowych w takich ośrodkach jak ADAC, czy też OAMTC. Jest tak z powodu, iż takie testy nie są przeprowadzane na fotelikach, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży.  Z czasem, jeżeli popularność tego modelu będzie na tyle wysoka u naszych zachodnich sąsiadów, będzie on wówczas poddany takim badaniom. Obecnie musimy poczekać. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Axkid Bigkid opinie

Axkid Bigkid trafia do sprzedaży w sierpniu 2019. Do tego czasu nie poznamy opinii od użytkowników tego modelu, jako iż jest to praktycznie niemożliwe. Duża popularność marki w Polsce zapewne sprawi, że sieć szybko zapełni się opiniami dotyczącymi tego modelu.

Dane techniczne

Wymiary siedziska:

 • szerokość [cm] : 48
 • długość [cm] : 53
 • wysokość [cm] : 59.5


Waga:

 • waga fotelika [kg] : 7.5

Dostępna kolorystyka

Axkid-Bigkid-Black Axkid-Bigkid-Black-Przodem
Kolor: Black Kolor: Black
Axkid-Bigkid-Grey Axkid-Bigkid-Grey-Przodem
Kolor: Grey Kolor: Grey
 • Nazwa :Axkid Bigkid ISOFIX fotelik samochodowy 15-36kg
 • By Axkid
 • Cena: 899,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Axkid Bigkid ISOFIX - fotelik samochodowy dla dzieci o wadze od 15kg do 36kg zgodny z normą ECE R-44/04. Posiada dodatkowe mocowanie ISOFIX. Nowość 2019!
Path: > > Axkid Bigkid ISOFIX fotelik samochodowy 15-36kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK