Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Diono Monterey 2 CXT Fotelik samochodowy 15-36kg 4 gwiazdki ADAC Powiększ do pełnego rozmiaru

Diono Monterey 2 CXT Fotelik samochodowy 15-36kg 4 gwiazdki ADAC

Diono Monterey 2 CXT - jeden z największych fotelików 15-36 kg w nowej odsłonie. Nowa kolorystyka oraz materiały tapicerki. Fotelik dla dzieci do 12 roku życia. Posiada 4 gwiazdki ADAC za bezpieczeństwo. Regulowana szerokość oparcia, miękki ISOFIX Isofast oraz uchwyty na kubek w siedzisku. Nowość 2019!

Więcej szczegółów

8163

Cena: 599,00 zł


Diono Monterey 2 CXT - dobra cena!

Fotelik samochodowy 15-36 kg z 4 gwiazdkami ADAC

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Diono-Monterey-2-CXT-Grey-Oyster

Diono Monterey 2 CXT - nowość 2019! Wersja CXT to najnowsza odsłona jednego z największych fotelików w tej grupie wagowej na rynku. Jest to model, który posiada homologację ECE R-44/04 dla grup wagowych II/III, czyli jest odpowiedni dla dzieci o wadze od 15 do 36kg. Rekomendowany wiek dziecka do przedział od 4 do 12 lat. Co ciekawe, ten sam model na rynku amerykańskim, zgodnie z tamtejszymi normami jest odpowiedni dla dzieci o maksymalnej wadze aż 54 kg i 160cm wzrostu! Czyni to go tym samym największym fotelikiem w swojej grupie wagowej! Wersja CXT to 7 nowych kolorów i zupełnie nowa tapicerka, jeszcze bardziej przyjazna dziecku podczas podróży.

Monterey 2 CXT to fotel posiadający regulację oparcia, celem jak najlepszego dopasowania go do rosnącego dziecka. Głębokie osłony boczne, wzmocnione aluminiowymi profilami oraz wypełnione energochłonną pianką EPS - czyli system SIP, zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa dziecka podczas zderzenia bocznego. Rozszerzane boki oparcia (obsługiwane pokrętłem znajdującym się na plecach fotelika) zapewniają aż 50.8cm szerokości w maksymalnym ustawieniu. Zagłówek posiada 11 poziomów ustawienia wysokości, dopasowując zarazem położenie pasa względem wzrostu dziecka. Siedzisko zostało wyposażone w mocowanie ISOFAST (miękki ISOFIX), którego to wykorzystanie stabilizuje fotel w samochodzie. Bardzo duże siedzisko zapewnia odpowiednie podparcie nóg dla starszych dzieciaków. Wewnętrzna część fotela (siedzisko, ściany boczne) zostały wypełnione amortyzującą pianką AirTek, która świetnie sprawdza się zarówno pod względem komfortu podróżowania, ale też zapewnia odpowiedni poziom ochrony dziecka. W siedzisku znajdziemy również dwa chowane uchwyty na kubki.

11 poziomów regulacji wysokości zagłówka

Diono-Monterey-2-CXT-11-poziomow-zaglowka

Diono Monterey 2 CXT to fotelik, który dopasowuje się do wzrostu dziecka. Regulowany zagłowek posiada aż 11 poziomów ustawienia wysokości. Umożliwia to znalezienie odpowiedniego ułożenia pasów samochodowych względem ciała dziecka. Przy zagłówku znajdują się prowadnice pasa, przez które ten należy przełożyć. Zmiana wysokości zagłówka to także zmiana wysokości prowadnicy. Należy go tak ustawić by po zapięciu pasa, ten przechodził dziecku po barku - jeżeli zjeżdża z niego to podnosimy zagłówek, jeżeli zaś pas wchodzi na szyję dziecka, należy go obniżyć. Maksymalne ułożenie zagłówka umożliwiaj przewożenie dziecka o wzroście ok 160cm!

Szerokie oparcie fotelika

Diono-Monterey-2-CXT-Szerokie-oparcie

Przemyślana budowa skorupy fotelika zapewnia wysoki komfort podróżowania dziecka w każdym momencie życia malucha. Wraz z podnoszeniem się zagłówka, zwiększa w nim się przestrzeń w okolicach barków. To sprawia, że stale rosnące dziecko ma odpowiednią ilość miejsca, nie jest ściśnięte i podróżuje w komfortowych warunkach.

Regulowana szerokość oparcia

Diono-Monterey-2-CXT-Rozszerzane-boki

Diono Monterey 2 CXT posiada dodatkową możliwość rozszerzenia oparcia. Na plecach tego elementu znajdziemy czerwone pokrętło, przy pomocy którego możemy dostosować przestrzeń wewnątrz fotela dla naszego dziecka. Regulacja ta jest niezależna od regulacji wysokości zagłówka. Maksymalna szerokość oparcia, po jego rozszerzeniu to aż 50.8cm .

8 lat użytkowania

Diono-Monterey-2-CXT-8-lat-jazdy

Fotelik Monterey 2 CXT jest fotelikiem dla dzieci w wieku od ok. 4 lat do ok. 12 lat, czyli przez ok. 8 lat życia dziecka. Zapewnieniem od firmy Diono jest to, iż w pełnym tym okresie, fotelik będzie spełniał swoje funkcje użytkowe i normy bezpieczeństwa.

Ochrona boczna Side Impact Protection

Diono-Monterey-2-CXT-SIP-ochrona-boczna

Konstrukcja fotela zapewnia wysoką ochronę dziecka podczas wypadku z zderzeniem bocznym. System ochrony bocznej SIP, czyli Side Impact Protection pochłania energię podczas takiego zderzenia. Dodatkowe wypełnienie osłon bocznych energochłonną pianką EPS świetnie wpływa na pochłaniania energii podczas takiego uderzenia.

Diono Monterey 2 CXT ISOFIX (ISOFAST)

Diono-Monterey-2-CXT-ISOFAST

Fotelik posiada uchwyty służące od zapięcia w samochodzie w haki ISOFIX. Isofast, czyli miękki ISOFIX polega na zastosowaniu dwóch regulowanych na długość materiałowych pasków, na końcu których znajdują się uchwyty do zamocowania o pręty samochodowe systemu ISFOIX. Po ich zapięciu, paski należy naciągnąć, nadając stabilności zapięcia całej podstawie fotelika.

Uchwyty na kubki

Diono-Monterey-2-CXT-Uchwyty-na-kubki

Siedzisko fotelika posiada jeszcze jeden (a raczej dwa) ukryte "skarby" w postaci wysuwanych uchwytów na kubki. Znajdują się one po jednym na każdej stronie podstawy. Ich kształt i głębokość umożliwia stabilne osadzenie większości popularnych bidonów, kubków, czy butelek PET. Jest to również świetna kryjówka na drobne skarby dziecka.

Główne cechy fotelika

 • Fotel przodem do kierunku jazdy
 • Dla dzieci od ok. 4 lat do ok. 12 roku życia (norma ECE R-44/04 dla wagi od 15 do 36kg)
 • Odpowiedni dla dzieci o wzroście do 160 cm!
 • Przebadany w testach ADAC - otrzymał ocenę "gut", czyli 4 gwiazdki
 • Regulowana wysokość zagłówka - 11 poziomów ustawienia
 • Wysoki poziom ochrony przed zderzeniem bocznym - system SIP (Side Impact Protecrion), czyli wysokie osłony boczne oraz zagłówek wypełniony energochłonną pianką EPS
 • Wnętrze siedziska oraz ścian bocznych wypełnione pianką AirTek - wysoka amortyzacja oraz komfort podróżowania
 • Wyposażony w mocowanie ISOFAST (miękki ISOFIX) stabilizujący podstawę w samochodzie
 • Wydłużone siedzisko oraz prowadnice pasa zapobiegające tzw. submarine effect, czyli wysunięciu się dziecka spod pasa podczas zderzenia czołowego
 • Trapezowy kształt budowy fotelika zapewniający odpowiednią ilość miejsca dla rosnącego dziecka
 • Rozszerzane boki fotelika - do maksymalnej szerokości az 50.8 cm - jeszcze więcej miejsca dla dziecka
 • Wysuwane z siedziska uchwyty na kubki - praktyczny gadżet!
 • Gumowe elementy pod siedziskiem - większa stabilność fotela na kanapie samochodu
 • Regulowane oparcie fotela celem maksymalnego dopasowania do oparcia kanapy auta
 • Możliwość zdemontowania oparcia od siedziska - łatwiejszy transport w bagażniku


Diono Monterey 2 CXT test ADAC

Fotelik Diono Monterey 2 CXT to przede wszystkim model, który spełnia założenia homologacyjne europejskie normy ECE R-44/04. Ta regulacja to m.in. wymóg zaliczenia testów zderzeniowych przeprowadzanych przez ośrodki homologacyjne, polegające na przeprowadzaniu zderzeń czołowych oraz w tył pojazdu. Ich zaliczenie umożliwia dopuszczenie do sprzedaży danego modelu. Standardy tej normy są w chwili obecnej delikatnie mówiąc przestarzałe, dlatego bardzo ważną informacją jest fakt, że poza homologacją, Monterey 2 CXT brał udział w dodatkowych testach niezależnego, niemieckiego ośrodka ADAC. Te badania to w chwili obecnej najbardziej złożony system testów dla fotelików samochodowych. W ramach testów ADAC Monterey 2 CXT otrzymał dobrą notę 4 gwiazdek, zarówno w parametrze bezpieczeństwa, jak i w ocenie ogólnej. Stawia to go na równi z większością najbezpieczniejszych fotelików 15-36kg na naszym rynku.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Diono Monterey 2 CXT Wymiary i dane techniczne

Wymiary oraz waga:

 • Wysokość [cm] - 66
 • Szerokość [cm] - 49.5
 • Głębokość siedziska [cm] - 41
 • Waga [kg] - 7.1


Diono Monterey 2 CXT opinie

Fotelik Diono Monterey 2 CXT to model, który jest bardzo polecany i wychwalany przez użytkowników. W pierwszej kolejności, rodzice doceniają fakt, iż jest to na prawdę duży fotelik, który świetnie się sprawdzi dla dzieci, które są większe, niż rówieśnicy. Zapewnia on dużą ilość miejsca dla rosnącego dziecka. Zastosowanie pianki AirTek poprawia komfort podróży, co również jest uznawane jako walor tego modelu. Wygodna opcja regulacji szerokości oparcia także jest uznawana jako plus. Uwadze nie omija również fakt uchwytów na kubki - rodzice z nich korzystają i bardzo sobie chwalą.

Dostępna kolorystyka

Diono-Monterey-2-CXT-Black Diono-Monterey-2-CXT-Blue
Kolor: Black Kolor: Blue
Diono-Monterey-2-CXT-Grey-Dark Diono-Monterey-2-CXT-Grey-Oyster
Kolor: Grey Dark Kolor: Grey Oyster
Diono-Monterey-2-CXT-Plum Diono-Monterey-2-CXT-Red
Kolor: Plum Kolor: Red
Diono-Monterey-2-CXT-Yellow-Sulphur
Kolor: Yellow SulphurZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Diono Monterey 2 CXT Fotelik samochodowy 15-36kg 4 gwiazdki ADAC
 • Cena: 599,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Diono Monterey 2 CXT - jeden z największych fotelików 15-36 kg w nowej odsłonie. Nowa kolorystyka oraz materiały tapicerki. Fotelik dla dzieci do 12 roku życia. Posiada 4 gwiazdki ADAC za bezpieczeństwo. Regulowana szerokość oparcia, miękki ISOFIX Isofast oraz uchwyty na kubek w siedzisku. Nowość 2019!
Path: > > Diono Monterey 2 CXT Fotelik samochodowy 15-36kg 4 gwiazdki ADAC

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK