Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Cybex Solution Z i-Fix i-Size fotelik dla dzieci od 100cm z normą i-Size Powiększ do pełnego rozmiaru

Cybex Solution Z i-Fix i-Size fotelik dla dzieci od 100cm z normą i-Size

Cybex Solution Z i-Fix i-Size - fotelik z kolekcji Platinum z normą i-Size dla dzieci od 100cm do 150cm wzrostu. Wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu. Wyposażony w kluczowe elementy podnoszące ochronę dziecka - system L.S.P., energochłonną skorupę. Opatentowany, regulowany na głębokość zagłówek gwarantuje poprawną pozycję głowy dziecka podczas snu w podróży.

Więcej szczegółów

8165

Cena: 999,00 zł


Cybex Solution Z i-Fix i-Size

fotelik dla dzieci od 100cm wzrostu do 150cm zgodny z normą R-129 (i-Size)

Cybex solution z-fix fotelik z isofixem opinie testy recenzje

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Cybex logoCybex to renomowana niemiecka firma, której twórcą jest Martin Pos. Jako ojciec dwójki dzieci chciał opracować produkty o najwyższej jakości i zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego też w aspekcie bezpieczeństwa produkty Cybex posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz szereg niezależnych wysokich ocen z testów bezpieczeństwa przeprowadzanych zarówno przez organizacje konsumenckie (m.in. Stiftung Warentest) jak i instytuty certyfikujące bezpieczeństwo (m.in. ADAC, OAMTC). Również tapicerki marki Cybex poddawane są rygorystycznym testom na zawartość substancji szkodliwych. Testowane są kątem wytrzymałości, odporności na zabrudzenia, czy np. trwałości koloru. Potwierdzeniem najwyższej jakości i świetnego designu jest kilkukrotne zdobycie przez foteliki Cybex prestiżowej nagrody Red Dot Design Award. Firma Cybex łączy w sobie niemiecką wiedzę technologiczną i niezawodność z nowoczesnym wzornictwem i komfortem.

Cybex-Solution-Z-i-Fix-Autumn-Gold-2020

Cybex Solution Z i-Fix i-Size - pierwszy fotelik marki Cybex zgodny z druga iteracją normy i-Size dla dzieci od ok. 3 roku życia. Spełnienie założeń tej normy polega na zniesieniu limitu wagowego dla tego modelu, a zarazem określenie wzrostu dziecka, dla którego ten będzie odpowiedni - wynosi on zakres od ok. 100cm do ok. 150cm wzrostu. Dodatkowym założeniem tej regulacji jest posiadanie mocowania ISOFIX, który to występuje w tym modelu. Zmianie uległ również kolor prowadnic pasa samochodowego, przy pomocy którego zapinamy dziecko - z koloru czerwonego zostały one zmienione na kolor zielony. 

Konstrukcyjnie, model Solution Z i-Fix i-Size nie różni się od wersji z homologacją ECE R-44/04, czyli Solution Z-Fix. Znajdziemy tutaj wszystkie systemy podnoszące bezpieczeństwo dziecka oraz wpływające na komfort w czasie podróży. 
Przede wszystkim, fotelik ten jest modelem, w którym dziecko zapinamy przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu. W tym celu należy odpowiednio dostosować wysokość zagłówka do wzrostu dziecka w taki sposób, by pas przebiegał po ramieniu dziecka, a nie zjeżdżał z niego, czy też uciekał na szyję. Jest to możliwe, gdyż zagłówek posiada 12 poziomów ustawienia. Nie do pominięcia jest fakt, że wraz z jego podnoszeniem, zmienia nam się szerokość oparcia - rośnie ona od 53cm do 61cm, przy maksymalnym położeniu zagłówka. 

Cybex-Solution-Z-i-Fix-energochłonna-skorupa Cybex-Solution-Z-i-Fix-energochłonny-zagłówek


Z zagłówkiem związana jest jeszcze jednak funkcja, diametralnie wypływająca na wzrost bezpieczeństwa i komfortu. Posiada on opatentowaną, trójstopniową regulację głębokości. Redukuje ona możliwość opadnięcia głowy dziecka na klatkę piersiową podczas snu w podróży, tym samym sprawiając, że znajduje się ona cały czas w bezpiecznej strefie zagłówka, przez co jest ona chroniona podczas zderzenia bocznego. 
Elementem wpływającym na wzrost bezpieczeństwa podczas tego typu uderzenia jest również zastosowany liniowy system ochrony bocznej L.S.P. Redukuje on siły działające na dziecko o 25%, co w połączeniu z energochłonną konstrukcją fotelika daje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. 
Dużą zaletą konstrukcji Solution Z i-Fix jest wewnętrzny system wentylacji powietrza. Wbudowane kanały w siedzisku oraz oparciu zapewniają swobodny przepływ powietrza pod dzieckiem, a następnie jest ono wypuszczane przez specjalne otwory. Pomagają one regulować temperaturę ciała oraz redukują zjawisko pocenia się dziecka w upalne dni.

Cybex Solution Z-i-Fix i-Size i opatentowany odchylany zagłówek

Regulacja-zagłówka-solution-z-i-fix

System regulacji głębokości zagłówka ogranicza do minimum zjawisko opadającej głowy dziecka podczas snu na klatkę piersiową, utrzymując ją tym samym w bezpiecznej strefie zagłówka. 
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych patentów w fotelikach Solution jest ruchomy zagłówek, który możemy ustawić w jednym z trzech poziomach głębokości. Eliminuje on problem opadającej głowy dziecka na klatkę piersiową podczas snu w podróży. Podnosi to komfort dziecka podczas podróży, gdyż głowa ma wygodną pozycję wewnątrz zagłówka, ale również wpływa korzystnie na bezpieczeństwo - głowa pozostaje w bezpiecznej strefie zagłowka i jest należycie chroniona podczas zderzeń bocznych. 

Regulacja wysokości i szerokości

Regulacja-wysokości-szerokości

Solution Z i-Fix i-Size jest fotelikiem, który rośnie razem z dzieckiem. Początkowym punktem wzrostowym, od którego możemy stosować ten model to średnia wzrostu wynosząca ok. 100cm i jest on odpowiedni do momentu, gdy nasza pociecha nie przekroczy wzrostu 150cm. 12 poziomów regulacji wysokości zagłówka to wystarczająca ilość, by na każdym etapie rozwojowym móc w odpowiedni sposób ustawić wysokość zagłówka, a przede wszystkim pasa samochodowego do stale rosnącego dziecka. Walorem jest również zmiana szerokości oparcia - wraz z podsieniem zagłówka rozszerza się ono na boki.

L.S.P. Plus, czyli Liniowy System Ochrony Bocznej

Cybex-Solution-Z-i-fix-LSP

L.S.P. System Plus, zastosowany w tym modeli to Liniowy System Ochrony Bocznej, który zapewnia dodatkową ochronę dziecka podczas zderzenia bocznego. Jego główne zadanie to absorpcja sił wytworzonych podczas takiego zderzenia. W połączeniu z energochłonną skorupą fotelika poprawia on bezpieczeństwo, redukując siły o ok. 25%.  

System wentylacji powietrza

Cybex-Solution-Z-Fix-system-wentyalcji
Podczas projektowania tego modelu, inżynierowie marki Cybex nie zapomnieli o zapewnieniu należytego komfortu dziecka podczas podróży. Wewnętrzny system wentylacji powietrza zapewnia dziecku odpowiednią temperaturę podczas podróży w trakcie upalnych dni lata. Zintegrowana siatka kanałów znajdująca się w siedzisku oraz pod oparciem umożliwia swobodny przepływ powietrza przez otwory, które końcowo zostaje skierowane z dala od dziecka.

Główne cechy fotelika

 • dla dzieci w wieku od ok. 3 lat do ok. 12 roku życia - dla maluchów od 100cm wzrostu, aż do 150cm
 • w pełni zgodny z najnowszą europejską normą R-129, potocznie zwaną i-Size
 • pierwszy fotelik posiadający tą homologację w tej grupie wzrostowej marki Cybex
 • wyposażony w mocowanie ISOFIX
 • posiada wewnętrzną, trójstopniową regulację głębokości zagółowka - koniec z opadającą głową podczas snu w podróży
 • system L.S.P. zastosowany w fotelik dodatkowo podnosi bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia bocznego
 • umożliwia ustawienie wysokości zagłówka w jednej z 12 dostępnych pozycji, dopasowują się tym samym do rosnącego dziecka
 • oparcie, wraz z podnoszeniem się zagłówka, rozszerza się na boki w zakresie od 53cm do 61cm
 • wzocniona, energochłonna skorupa fotelika
 • wewnętrzny system kanałów wentylacyjnych w siedzisku i oparciu umożliwia jego swobodny przepływ, podnosząc tym samym kofort podróżowania w upalne dni
 • występuje w dwóch, specjalnie dobranych do kolekcji Platinum rodzajach materiałów: podstawowym oraz w wersji PLUS - dodaktowo wzmocniona tapicerka, jeszcze bardziej odporna na zużycie
Cybex-Solution-Z-i-Fix-regulacja-oparcia Cybex-Solution-Z-i-Fix-ochrona-boczna


Solution Z i-Fix i-Size i testy ADAC

Fotelik Solution Z i-Fix i-Size, jak sama nazwa wskazuje, otrzymał obecnie nadrzędną homologację R-129, czyli i-Size. Jednym z jej głównych założeń, jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dziecka, poprzez zaliczenie wymagających testów zderzeniowych. Przeprowadza się badania fotelika polegające na testach zderzeniowych trzech różnych typów. Sprawdza się poziom bezpieczeństwa podczas uderzenia czołowego, w bok oraz w tył pojazdu. Jeżeli podczas tych badań, siły działające na manekin mieszczą się w określonych widełkach, fotel pozytywnie je zalicza i otrzymuje normę. Tak było w tym przypadku.
Solution Z i-Fix to fotelik, który brał udział w wiosennej rundzie testów ADAC A.D. 2020. Fotelik otrzymał w ramach testów wysoką notę ogólną o wartości 1.9, czyli odpowiednio 4 gwiazdki. Średnia za crash-testy, czyli bezpieczeństwo gwarantowane przez niego to ocena 1.8. Szczególnie dobrze fotelik ten poradził sobie podczas testów zderzenia bocznego, gdzie otrzymał ocenę 1.2, czyli 5/5 gwiazdek. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Cybex Solution Z i-Fix i-Size instrukcja montażu w samochodzie

Zanim przystąpisz do montażu fotelika w swoim samochodzie, zapoznaj się dokładnie z dołączoną instrukcją użytkowania.

 • Ustaw fotelik na kanapie samochodu w miejscu, gdzie planujesz zamontować fotelik. 
 • Sprawdź, czy oparcie fotelika całkowicie przylega do kanapy. W przypadku, gdy zagłówek samochodu uniemożliwia wypycha oparcie do przodu, utrudniając dopasowanie, podnieś go lub całkowicie zdemontuj.
 • Korzystając z pomarańczowego uchwytu pod siedziskiem fotelika, wysuń prowadnice systemu ISOFIX Connect. Następnie obróć je o 180 stopni w taki sposób, by były one ustawione na wprost haków mocowania ISOFIX samochodu.
 • Wsuń szyny ISOFIX Connect tak, by zakliknęły się one na hakach systemu. Usłyszysz charakterystyczne kliknięcia, a indykatory na szynach mocowania przeskoczą z koloru czerwonego na zielony. Pociągnij za siedzisko fotelika, celem sprawdzenia, czy ISOFIX Connect został prawidłowo zamocowany. 
 • Ponownie skorzystaj z pomarańczowego przycisku pod siedziskiem i dosuń oparcie do kanapy do momentu, aż uzyskasz maksymalne jego przyleganie do kanapy.

Cybex Solution Z i-Fix opinie

Model Solution Z i-Fix i-Size to model, który na dzień dzisiejszy (sieprnień 2019) czeka na swoją premierę na rynku sprzedaży. Obecnie znalezienie jakichkolwiek opinii na jego temat jest niemożliwe. Z czasem, po jego debiucie, ta sytuacja zapewne ulegnie zmianie. Można w pewien sposób korzystać z opinii dotyczących modelu Solution Z-Fix, jako iż konstrukcyjnie, fotele niewiele różną się miedzy sobą.

Dostępna kolorystyka:

Kolorystyka podstawowa

Cybex-Solution-Z-i-Fix-Autumn-Gold-2020 Cybex-Solution-Z-i-Fix-Deep-Black-2020
Kolor: Autumn Gold 2020 Kolor: Deep Black 2020
Cybex-Solution-Z-i-Fix-Soho-Grey-2020
Kolor: Soho Grey 2020

Kolorystyka kolekcji PLUS

Cybex-Solution-Z-i-Fix-PLUS-Autumn-Gold-2020 Cybex-Solution-Z-i-Fix-PLUS-Deep-Black-2020
Kolor: Autumn Gold 2020 Kolor: Deep Black 2020
Cybex-Solution-Z-i-Fix-PLUS-Khaki-Green-2020 Cybex-Solution-Z-i-Fix-PLUS-Mountain-Blue-2020
Kolor: Khaki Green 2020 Kolor: Mountain Blue 2020
Cybex-Solution-Z-i-Fix-PLUS-Mustard-Yellow-2020 Cybex-Solution-Z-i-Fix-PLUS-Nautical-Blue-2020
Kolor: PLUS Mustard Yellow 2020 Kolor: PLUS Nautical Blue 2020
Cybex-Solution-Z-i-Fix-PLUS-Soho-Grey-2020
Kolor: PLUS Soho Grey 2020


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Cybex Solution Z i-Fix i-Size fotelik dla dzieci od 100cm z normą i-Size
 • By Cybex
 • Cena: 999,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Cybex Solution Z i-Fix i-Size - fotelik z kolekcji Platinum z normą i-Size dla dzieci od 100cm do 150cm wzrostu. Wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu. Wyposażony w kluczowe elementy podnoszące ochronę dziecka - system L.S.P., energochłonną skorupę. Opatentowany, regulowany na głębokość zagłówek gwarantuje poprawną pozycję głowy dziecka podczas snu w podróży.
Path: > > Cybex Solution Z i-Fix i-Size fotelik dla dzieci od 100cm z normą i-Size

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK