Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Britax Romer Discovery SL fotelik samochodowy 15-36kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Britax Romer Discovery SL fotelik samochodowy 15-36kg

Britax Romer Discovery SL fotelik samochodowy 15-36kg. Najtańszy fotelik w tej grupie wagowej tego producenta z mocowaniem typu ISOFIX. Posiada zaliczone testy ADAC na 4 gwiazdki. Wysoki poziom bezpieczeństwa w stosunkowo niskiej cenie.

Więcej szczegółów

8168

Cena: 349,00 zł


Britax Romer Discovery SL

fotelik samochodowy 15-36kg z miękkim mocowaniem ISOFIX posiadający 4 gwiazdki ADAC

Britax Romer Dualfix i-size sict dualfix m i-size

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437 


Dzisiaj firma Britax Römer spogląda wstecz i jest dumna z roli, jaką odgrywa od ponad 40 lat w skutecznej poprawie bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w ruchu drogowym. Firma Britax Römer powstała w 1978 r. z połączenia brytyjskiej firmy Britax oraz niemieckiej firmy Römer. Firma Britax z siedzibą w Andover (Hampshire) została założona w latach 30. ubiegłego wieku, skupiając się początkowo na produkcji pasów bezpieczeństwa dla dorosłych. W latach 80. i 90. firma znacznie poszerzyła swoją działalność na rynkach USA, Australii i Nowej Zelandii, a także w Skandynawii i Azji.

Britax-Romer-Discovery-Sl-Cosmos-Black

Britax Romer Discovery SL jest jednym z najprostszych modeli w grupie wagowej 15-36kg. Nie przeszkodziło mu to na otrzymanie 4 gwiazdek w parametrze bezpieczeństwa i ocenie ogólnej w niemieckich testach ADAC (testy z 2016 roku).
Fotel nadaje się dla dzieci od ok. 3 roku życia do ok. 12 roku życia i posiada homologację ECE R-44/04 dla grupy wagowej II/III, czyli 15-36kg. Podstawa została wyposażona miękkie mocowanie ISOFIX, które możemy wykorzystać dla lepszej stabilizacji w samochodzie.
Alternatywnie, fotelik możemy wykorzystywać również w pojazdach bez tego systemu. Niezależnie od tego, dziecko podczas podróży należy zapiąć 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu. Główna funkcja tego fotela sprowadza się do dostosowania przebiegu pasa po ciele dziecka. W tym celu należy odpowiednio ustawić ruchomy zagłówek fotelika do wzrostu pasażera w taki sposób, by pas przebiegał po barku dziecka.
Dużą zaletą Discovery SL jest jego waga. Jest on stosunkowo lekki co znacząco ułatwia przepinanie fotelika między samochodami.
Model ten spełnia wysokie wymogi bezpieczeństwa, zarówno w ramach otrzymanej homologacji, jak i zaliczonych testów ADAC. Głowa chroniona jest przez zagłówek, a ciało dziecka z kolei przez wyściełane skrzydła boczne skorupy oparcia. Miękka tapicerka podnosi komfort podróży i jest zdejmowana do prania.
Discovery SL występuje w dwóch uniwersalnych kolorach: czarnym oraz szarym.

Britax-Romer-Discovery-Sl-isofix

Główne cechy fotelika

 • dla dzieci od 3 roku życia do 12 roku życia (homologacja dla wagi 15-36kg)
 • przodem do kierunku jazdy
 • posiada miękkie mocowanie ISOFIX
 • regulowany na wysokość zagłówek - umożliwia dobre ułożenie pasa samochodowego po ciele dziecka
 • ruchome oparcie celem lepszego dopasowania do kanapy samochodu
 • wyściełane skrzydła boczne oparcia podnoszą bezpieczeństwo podczas zderzenia bocznego
 • miękka tapicerka podnosi komfort podczas podróży
 • wysokie noty w testach ADAC - 4 gwiazdki w parametrze bezpieczeństwa oraz w ocenie ogólnej
 • zdejmowana tapicerka do prania
 • występuje w dwóch uniwersalnych kolorach
 • wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

Britax-Romer-Discovery-Sl-lifestyle

Discovery SL i testy ADAC

Fotelik Discovery SL to model, który posiada homologację ECE R-44/04. Jest to norma, która nie stawia wyśrubowanych wymagań względem fotelików samochodowych. Dobrą informacją jest natomiast fakt, iż ten fotelik brał udział w testach niemieckiego ośrodka ADAC w 2016 roku. W ramach tego badania został on poddany testom zderzeniowym każdego możliwego typu (czołowe, boczne). Wynikiem tego jest ocena wynosząca 4 gwiazdki zarówno za same crash-testy, jak i w ocenie ogólnej. Czyni to ten model jednym z najtańszych fotelików z grupy 15-36kg z taką notą.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek.

Britax Romer Discovery SL dane techniczne i wymiary

Britax-Romer-Discovery-Sl-Wymiary Britax-Romer-Discovery-Sl-Wymiary

Wymiary oraz waga:

Wysokość [cm] - 67 - 85
Szerokość [cm] - 44
Głębokość [cm] - 45
Waga [kg] - 4.3

Discovery SL opnie

Foteli Britax Romer Discovery SL to jeden z najtańszych fotelików w swojej grupie wagowej z mocowaniem ISOFIX, który pozytywnie zaliczył testy zderzeniowe ADAC. Co więcej, zaliczył je całkiem dobrze, otrzymując 4 gwiazdki za bezpieczeństwo i w ocenie ogólnej. Nie pozostaje to niezauważone przez rodziców, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu. Jako jedną z najwęższych zalet tego modelu są wymieniane wysokie bezpieczeństwo w stosunkowo niskiej cenie oraz fakt, że jest to jeden z najwęższych fotelik w grupie 15-36kg, przez co świetnie sprawdza się on w mniejszych samochodach, czy też w momencie, gdy na tylnej kanapie musimy zamontować więcej niż jeden fotelik.

Dostępna kolorystyka

Britax-Romer-Discovery-Sl-Cosmos-Black Britax-Romer-Discovery-Sl-Storm-Grey
Kolor: Cosmos Black Kolor: Storm Grey


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Britax Romer Discovery SL fotelik samochodowy 15-36kg
 • By Romer / Britax
 • Cena: 349,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Britax Romer Discovery SL fotelik samochodowy 15-36kg. Najtańszy fotelik w tej grupie wagowej tego producenta z mocowaniem typu ISOFIX. Posiada zaliczone testy ADAC na 4 gwiazdki. Wysoki poziom bezpieczeństwa w stosunkowo niskiej cenie.
Path: > > Britax Romer Discovery SL fotelik samochodowy 15-36kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK