Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Diono Monterey 5 i-Size fotelik samochodowy dla dzieci od 100cm do 150cm Powiększ do pełnego rozmiaru

Diono Monterey 5 i-Size fotelik samochodowy dla dzieci od 100cm do 150cm

Diono Monterey 5 i-Size to pierwszy fotelik z normą i-Size dla tej grupy wzrostowej. Fotel jest odpowiedni dla dzieci w wieku od ok. 3 lat do ok. 12 roku życia, czyli dla dzieci o wzroście do 100cm do 150cm. Posiada dodatkowe mocowanie ISOFIX. Można go złożyć, przez co zajmuje mniej miejsca podczas transportu. Dzięki znajdującym się na plecach szelkom, można go np. przenieść na plecach jak plecak.

Więcej szczegółów

Diono Monterey 5 i-Size fotelik samochodowy

fotelik dla dzieci od ok. 100cm do 150cm wzrostu z mocowaniem ISOFIX z opcją złożenia

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Diono Monterey 5 i-Size jest pierwszym fotelikiem tej firmy, który posiada pełną zgodność z normą i-Size dla tej grupy wzrostowej. Umożliwia on bezpieczne przewożenie dzieci o wzroście od ok. 100cm do ok. 150cm, czyli dzieci w wieku od ok. 3 lat do ok. 12 lat. Fakt, iż posiada on normę UE R-129, zwaną potocznie i-Size sprawia, że nie posiada on limitu wagowego. Możemy z niego korzystać do momentu, gdy nasza pociecha faktycznie wyrośnie z niego wzrostem, nie wagą. 

Jak każdy fotelik dla tak dużego dziecka, model ten nie posiada wewnętrznych, 5-punktowych szelek. Głównym zadaniem Diono Monterey 5 i-Size jest poprawne ułożenie 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu na ciele dziecka. Jest to w pełni możliwe, dzięki zagłówkowi, który jest regulowany na wysokość. Znajdujące się przy nim prowadnice pasa piersiowego zmieniają swoje położenie wraz z podniesieniem zagłówka. Kilkustopniowy zakres zmiany jego ułożenia daje nam gwarancję poprawnego ułożenia pasa po barku w całym zakresie używania. W przeciwieństwie do wersji Diono Monterey CXT zrezygnowano tutaj z "podłokietników" służących w nim jako prowadnice pasa biodrowego. Tutaj wyprofilowanie oparcia i siedziska powoduje, że pas w biodrowym jego odcinku przebiega poprawnie na udach malucha.

W celu jeszcze większej stabilizacji, fotelik Diono Monterey 5 i-Size został wyposażony w dodatkowe mocowanie ISOFIX. Wysuwane szyny tego systemu zapinamy o haki mocowania w samochodzie. Poprawiają one stabilność zapięcia oraz korzystnie wpływają na wzrost bezpieczeństwa przewożonego z nim dziecka. 

Innowacją w tym foteliku jest jego system składania. Fotelik możemy w prosty sposób złożyć w bryłę przypominającą prostopadłościan. Skutkuje to tym, że zajmuje on mniej miejsca, co jest przydatne gdy np. trzeba go schować w bagażniku samochodu. Dodatkowym plusem są znajdujące się na tylnej części oparcia szelki. Umożliwiają one przeniesienie złożonego fotelika w taki sposób, jakbyśmy nosili na plecach plecak. Co więcej, jego gabaryty po złożeniu są na tyle małe, że fotelik można zabrać na pokład samolotu, gdzie wejdzie on do schowka bagażowego. Wraz z fotelikiem otrzymujemy również montowany po jednej z stron siedziska uchwyt na kubek. 

Główne cechy fotelika

 • fotelik dla dzieci o wzroście od 100cm do 150cm  (wiek ok. 3 lat do ok. 12 lat)
 • jest w pełni zgodny z homologacją i-Size dla swojej grupy wzrostowej (brak limitu wagowego!)
 • dziecko w foteliku zapinamy przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu
 • posiada dodatkowe mocowanie ISOFIX
 • zagłówek regulowany na wysokość - ułatwia dopasowanie pasa samochodu do wzrostu dziecka
 • brak podłokietników jako prowadnic pasa w odcinku biodrowym - konstrukcja fotela jest tak przemyślana, by ten zawsze układał się na biodrach dziecka i nie wędrował w okolice brzucha
 • można go złożyć do stosunkowo niewielkich wymiarów - przydatne, gdy chcemy przewieźć go w bagażniku
 • po złożeniu mieści się do luku bagażowego samolotu
 • również po złożeniu można skorzystać z znajdujących się na plecach fotelika szelek i nosić go jak plecak
 • w zestawie z montowanym w siedzisku uchwytem na kubek
 • ciekawy design oraz wysokiej jakości tapicerka fotelika

Diono Monterey 5 i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik Diono Monterey 5 i-Size to nowość, która została zaprezentowana na targach dziecięcych Kind und Jugend w Kolonii we wrześniu 2019 roku. Na premierę tego modelu przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Nie zmienia to faktu, że już co nieco wiemy na temat bezpieczeństwa tego modelu. Posiada on homologację i-Size, co jest dobrą informacją. Obecnie jest to najbardziej wymagająca norma homologacyjna, którym poddawane są foteliki chcące znaleźć się w sprzedaży na europejskim rynku. W jej ramach sprawdza się siły działające na manekin podczas crash-testów zderzenia czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. Ich zaliczenie to pewnego rodzaju gwarant wysokiego bezpieczeństwa. Diono Monterey 5 i-Size w dniu swojej premiery nie będzie posiadał zaliczonych dodatkowych testów zderzeniowych tj. ADAC, czy też testów z innych niezależnych ośrodków. Dopiero z czasem, jeżeli fotel będzie odpowiednio popularny na niemieckim rynku sprzedaży, ta sytuacja może ulec zmianie. Nie spodziewamy się, by nastąpiło to wcześniej, niż w maju 2020 roku. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Diono Monterey 5 i-Size opinie

Konstrukcja fotelika Diono Monterey 5 i-Size znacząco odbiega od dotychczasowej oferty tego producenta. Nie możemy więc przekładać opiniii pozostałych modeli na ten fotel. Jako, iż omawiany Monterey 5 i-Size nie zadebiutował jeszcze w sprzedaży, nie znajdziemy w sieci jakichkolwiek opinii użytkowników tego modelu. Z czasem ta sytuacja powinna ulec zmianie. 

Dostępna kolorystyka

(Do uzupełnienia wkrótce)Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Diono Monterey 5 i-Size fotelik samochodowy dla dzieci od 100cm do 150cm
 • Cena: 0,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Diono Monterey 5 i-Size to pierwszy fotelik z normą i-Size dla tej grupy wzrostowej. Fotel jest odpowiedni dla dzieci w wieku od ok. 3 lat do ok. 12 roku życia, czyli dla dzieci o wzroście do 100cm do 150cm. Posiada dodatkowe mocowanie ISOFIX. Można go złożyć, przez co zajmuje mniej miejsca podczas transportu. Dzięki znajdującym się na plecach szelkom, można go np. przenieść na plecach jak plecak.
Path: > > Diono Monterey 5 i-Size fotelik samochodowy dla dzieci od 100cm do 150cm

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK