Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Britax Romer Advansafix i-Size fotelik multigrupowy z normą i-Size (76-150cm) Powiększ do pełnego rozmiaru

Britax Romer Advansafix i-Size fotelik multigrupowy z normą i-Size (76-150cm)

Fotelik Britax Romer Advansafix i-Size - pierwszy multigrupowy fotelik samochodowy tej firmy z normą i-Size. Dla dzieci od 15 miesiąca do ok. 12 roku życia. Umożliwia przewożenie dziecka w 5-punktowych szelkach aż do wagi 21kg/ wzrostu 102cm. Montaż przy pomocy mocowania ISOFIX + pasa Top Tether. 
PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY POD NR 788-788-333 W CELU SPRAWDZENIA DOSTĘPNOŚCI ORAZ NEGOCJACJI CENY.

Więcej szczegółów

8178

Cena: 1 499,00 zł


Britax Romer Advansafix i-Size fotelik muligrupowy

dla dzieci od 15 miesiąca do 12 roku życia zgodny z normą i-Size

Britax Romer Dualfix i-size sict dualfix m i-size

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437 


Dzisiaj firma Britax Römer spogląda wstecz i jest dumna z roli, jaką odgrywa od ponad 40 lat w skutecznej poprawie bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w ruchu drogowym. Firma Britax Römer powstała w 1978 r. z połączenia brytyjskiej firmy Britax oraz niemieckiej firmy Römer. Firma Britax z siedzibą w Andover (Hampshire) została założona w latach 30. ubiegłego wieku, skupiając się początkowo na produkcji pasów bezpieczeństwa dla dorosłych. W latach 80. i 90. firma znacznie poszerzyła swoją działalność na rynkach USA, Australii i Nowej Zelandii, a także w Skandynawii i Azji.

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Lifestyle

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Promo

Britax Romer Advansafix i-Size jest kolejną, najnowszą odsłoną fotelika z rodziny Advansafix. To pierwszy model, który posiada przyznaną mu homologację i-Size. Jest to obecnie najnowsza europejska norma mówiąca o sposobie przewożenia dzieci w samochodzie. Jej pełna nazwa to EU R-129. Fotel Advansafix i-Size jest zgodny z jej drugą iteracją. Jest to dla nas informacja, że w głównej mierze fotelik jest dobierany pod dziecka względem jego wzrostu, nie wagi. Model ten jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 15 miesiąca do ok. 12 roku życia.

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Cool-Flow-Black-szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Cool-Flow-Black-starszak
Wewnętrzne szelki do 102 cm i wagi max. 21 kg! Od 100cm do 150 cm dziecko zapinamy 3-punktowym pasem samochodu.


Maluchy z przedziału wzrostowego od 76cm do 105cm są zapinane w wewnętrzne, 5-punktowe szelki fotelika. Dodatkowym limitem w tej opcji jest waga dziecka, lecz nie wynosi ona 18kg tak jak w klasycznych fotelach 9-36kg, lecz w tym przypadku został on podniesiony do uwaga: 21kg! Umożliwia to pełniejsze wykorzystanie potencjału tego fotela i stosunkowo późne przekształcenie go w formę, w której dziecko jest już zapinane 3-punktowym pasem bezpieczeństwa. Tutaj możemy wozić w ten sposób naszą pociechę w momencie, gdy ma ona minimum 100cm wzrostu i do momentu, gdy przekroczy ona 150cm, czyli kiedy nie potrzebuje już jakiegokolwiek fotelika. Optycznie widzimy, że mamy do czynienia z fotelikiem z normą i-Size, gdyż wszystkie punkty w których powinien przebiegać pas samochodowy są oznaczone kolorem zielonym (nie czerwonym jak w modelach z normą ECE R-44/04).

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-SICT

Fotelik Britax Romer Advansafix i-Size posiada kilka sytemów wpływających korzystnie na wzrost bezpieczeństwa dziecka w podróży. Znajdziemy tutaj znany z poprzednich modeli system SICT, czyli Side Impact Cushion Technology. Jest to dodatkowa osłona boczna, będąca integralną częścią skorupy fotela, którą otwieramy od strony drzwi samochodu. Ma ona za zadanie zwiększyć prawdopodobieństwo uderzenia w ten punkt podczas zderzenia bocznego oraz absorpcji powstałej w tym momencie siły. 

Drugim elementem, który również znajdował się w poprzedniej wersji fotelika jest Secure Guard. To dodatkowa prowadnica pasa biodrowego, którą wykorzystujemy w momencie, gdy fotel jest przystosowany do zapinania dziecka pasem samochodowym. Jej zadaniem jest odpowiednie prowadzenie biodrowego odcinka pasa w taki sposób, by ten nie przebiegał po brzuszku dziecka. 

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Recline

Z tym elementem jest powiązany kolejny mechanizm Flip & Go. Umożliwia on w bardzo prostu sposób na przekształcenie Advansafix i-Size z formy z wewnętrznymi szelkami na tą, w której dziecko jest zapięte pasem. Wewnętrzne szelki chowamy do wnętrza skorupy w odpowiednie schowki - jest to o tyle proste, że nie trzeba ich permanentnie demontować.

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-freehand

Nowością w foteliku Britax Romer Advansafix i-Size jest tzw. X-Pad. To dodatkowa nakładka na pas samochodowy (wykorzystywana dla dzieci o wzroście od 100cm do 150cm), którą mocujemy na piersiowym odcinku pasa samochodowego. Ma ona za zadanie zwiększyć powierzchnię na której działają siły podczas zderzenia czołowego i przez to je zredukować. Wcześniej tę nakładkę spotykaliśmy tylko w fotelikach z grupy wagowej 15-36kg tego producenta.
Dopełnieniem ochrony dziecka podczas wypadku jest V-kształtny zagłówek, który dobrze ochrania głowę i jest regulowany na wysokość w celu adaptacji szelek lub pasa do wzrostu pasażera. 

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-ISOFIX-TT

Niezmieniony został sposób zamontowania fotelika w samochodzie. Advansafix i-Size to model, w którym w pierwszej kolejności (w opcji dla dzieci o wzroście do 102cm) jest on montowany w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX z wykorzystaniem pasa mocującego Top-Tether. W chwili kiedy przekształcimy go w opcję, w której dziecko jest zapinane pasem samochodowym, fotelik można, aczkolwiek nie trzeba zapiąć w mocowanie ISOFIX lub/ i pas Top-Tether. Niezależnie od wzrostu dziecka, siedzisko fotela możemy odchylić do pozycji spoczynkowej. Sprytnej umiejscowienie pasa mocującego TT sprawia, że w tym modelu jest to faktycznie możliwe i zmiana położenia siedziska nie wpływa na stopień naciągnięcia pasa Top-Tether. 

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-skos

Główne cechy fotelika:

 • pierwszy mulitgupowy fotelik tej firmy zgodny z normą i-Size
 • odpowiedni dla dzieci w wieku od 15 miesiąca do ok. 12 roku życia
 • dzieciaki o wzroście od 76cm do 102cm są zapinane w wewnętrzne, pięciopunktowe szelki fotela
 • zwiększony limit wagowy dla wewnętrznych szelek, wynoszący aż 21kg!
 • dzieci o wzroście od 100cm do 150cm zapinamy pasem bezpieczeństwa samochodu (trzypunktowym)
 • system PIVOT LINK - chroniony patentem system podczas zderzenia ukierunkowuje działające na dziecko siły w dół w kierunku fotelika, a w następnej kolejności wprzód, redukując ryzyko obrażeń szyi i główki malucha
 • system Secure Guard - dodatkowa prowadnica pasa biodrowego, znajdująca się między nogami dziecka w przedziale wzrostowym 100cm-150cm - układa pas w odpowiedni sposób w odcinku biodrowym, redukując ryzyko obrażeń tkanek miękkich brzucha podczas zderzenia czołowego
 • System ochrony SICT - dodatkowy element, otwierany od strony drzwi samochodu, poprawiający bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia bocznego
 • mechanizm Flip & Go upraszczający przekształcenie fotelika z formy z wewnętrznymi szelkami na tę, w której dziecko zapinamy pasem samochodowym
 • nakładka X-Pad na piersiowy odcinek pasa samochodowego, redukująca siły działające na klatkę piersiową podczas uderzenia czołowego
 • V-kształtny zagłówek - wysoki poziom ochrony głowy dziecka - regulowany na wysokość, co ułatwia dopasowanie szelek, bądź pasa do jego wzrostu
 • regulacja siedziska do pozycji spoczynkowej - podniesienie komfortu podróżny podczas snu
 • montaż w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX i pasa Top-Tether
 • nowy sposób oznaczenia prowadnic pasa, zgodnie z normą i-Size, są one w kolorze zielonym

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-razem

Britax Romer Advansafix i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik Romer Advansafix i-Size to nowość, która swoją pierwszą odsłonę miała na targach Kind und Jugend w niemieckiej Kolonii we wrześniu 2019 roku. W dniu swojej premiery fotelik będzie posiadał zaliczoną normę homologacyjną i-Size. Ta informacja to pierwszy wskaźnik poziomu bezpieczeństwa tego modelu, gdyż w ramach tej normy został on przebadany na wypadek zderzenia czołowego, bocznego i w tył pojazdu. Testy zaliczone pozytywnie, skoro ma taką normę. 
Październik 2020 przyniósł nam wyniki kolejnej rundy testów ADAC. Pośród nich był m.in. Advansafix i-Size. Fotelik ten uzyskał ogólną ocenę równą 2.6, czyli ocenę z zakresu 3 gwiazdek. W przypadku parametru bezpieczeństwa, wypadł on następująco: nota 3.2 (3 gwiazdki) za zderzenia czołowe oraz 1.8 za zderzenia boczne. Wliczając w ten parametr sposób prowadzenia pasa (od 102 cm do 150 cm) oraz stabilność po zapięciu w samochodzie, całościowa nota za bezpieczeństwo jest równa 2.7, czyli także 3 gwiazdki.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Razem

Britax Romer Advansafix i-Size opinie

Nowość, czyli brak opinii od użytkowników. Czas i odpowiednio wysoka popularność tego modelu może tę sytuację zmienić. Do tego momentu możemy posiłkować się opiniami dotyczącymi fotelika Advansafix IV R. Jest on konstrukcyjnie bardzo zbliżony do modelu z normą i-Size. Co cieszy, ma on bardzo dobre oceny i opnie od osób, które zdecydowały się na jego zakup.

Dane techniczne - wymiary:

Homologacja - UN R-129 (i-Size)
Przedział wzrostowy - od 76 cm do 150 cm
Limit wagowy dla szelek wewnętrznych - 21 kg
Waga fotelika - 11 kg
Wymiary (wys x szer x gł) - 60-83 cm x 44 cm x 47 cm

Britax-Romer-Advansafix-i-Size-wymiary Britax-Romer-Advansafix-i-Size-wymiary


Dostępna kolorystyka:

Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Burgundy-Red-szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Burgundy-Red-pasy
Kolor: Burgundy Red
Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Cosmos-Black-Szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Cosmos-Black-pasy
Kolor: Cosmos Black
Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Atlantic-Green-Szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Atlantic-Green-pasy
Kolor: Atlantic Green
Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Moonlight-Blue-Szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Moonlight-Blue-pasy
Kolor: Moonlight Blue
Britax-Romer-Advansafix-i-Size-Storm-Grey-szelki Britax-Romer-Advansafix-i-Size-Storm-Grey-pasy
Kolor: Storm Grey
Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Fossil-Grey-szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Fossil-Grey-pasy
Kolor: Fossil Grey
Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Golden-Cognac-szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Golden-Cognac-pasy
Kolor: Golden Cognac
Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Blue-Marble-szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Blue-Marble-pasy
Kolor: Blue Marble
Britax-Romer-Advansafix-i-Size-Grey-Marble-szelki Britax-Romer-Advansafix-i-Size-Grey-Marble-pasy
Kolor: Grey Marble
Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Cool-Flow-Black-szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Cool-Flow-Black-pasy
Kolor: Cool Flow Black
Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Cool-Flow-Blue-Szelki Britax-Romer-Advanafix-i-Size-Cool-Flow-Blue-Pasy
Kolor: Cool Flow Blue


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Britax Romer Advansafix i-Size fotelik multigrupowy z normą i-Size (76-150cm)
 • By Romer / Britax
 • Cena: 1 499,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Fotelik Britax Romer Advansafix i-Size - pierwszy multigrupowy fotelik samochodowy tej firmy z normą i-Size. Dla dzieci od 15 miesiąca do ok. 12 roku życia. Umożliwia przewożenie dziecka w 5-punktowych szelkach aż do wagi 21kg/ wzrostu 102cm. Montaż przy pomocy mocowania ISOFIX + pasa Top Tether.  PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY POD NR 788-788-333 W CELU SPRAWDZENIA DOSTĘPNOŚCI ORAZ NEGOCJACJI CENY.
Path: > > Britax Romer Advansafix i-Size fotelik multigrupowy z normą i-Size (76-150cm)

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK