Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Recaro Salia i-Size fotelik obrotowy do 105cm wzrostu - następca Recaro Zero.1 i-Size! Powiększ do pełnego rozmiaru

Recaro Salia i-Size fotelik obrotowy do 105cm wzrostu - następca Recaro Zero.1 i-Size!

Recaro Salia i-Size to następca fotelika Recaro Zero.1 i-Size. Jest to model z funkcją obrotu w zakresie pełnych 360 stopni. Posiada opcję przewożenia dziecka tyłem w pełnym okresie używania, czyli do 105cm wzrostu. Montowany przy pomocy mocowania ISOFIX z nogą wypierającą. Nowe rodzaje tapicerki.

Więcej szczegółów

8180

Cena: 1 916,00 zł


Recaro Salia i-Size fotelik obrotowy

fotelik obrotowy z normą i-Size dla dzieci do 105cm. Następna Recaro Zero.1 i-Size

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360

Wielki powrót firmy Recaro w kategorii fotelików obrotowych. Recaro Salia i-Size. Fotelik bazujący na modelu Recaro Zero.1 i-Size, aczkolwiek będący jego nowszą, upgradowaną wersją. 

Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-36-rwf-fwf

Fotelik Recaro Salia i-Size to model dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia (dla dzieci o wzroście do 105cm i wadze max. 18kg), w pełni spełniający normy homologacyjne i-Size. W praktyce sprawdzi się on jednak dla dzieci, które mają min. 6 miesięcy. Jest to fotelik obrotowy w zakresie pełnych 360 stopni. Dwa kierunki przewożenia dziecka: tyłem w pełnym okresie używania oraz przodem dla dzieci, które ukończą 15 miesiąc życia. Zalecamy, by do końca eksploatować go jako fotelik RWF, czyli tyłem, gdyż taka forma przemieszczania się dziecka jest 5x bezpieczniejsza, niż podróż zgodnie z kierunkiem jazdy. 

Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-nowa-wkladka Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-bokiem


Dla najmniejszych w siedzisku znajduje się zaprojektowana od nowa, różniąca się od tej z Recaro Zero.1 wkładka. Jej nowy kształt wpływa korzystnie na ułożenie tak małego dziecka wewnątrz siedziska. Jej skrzydełka boczne podtrzymują malucha oraz wypełniają przestrzeń siedziska, by w pełni otulić małego pasażera. Wkładka znajdująca się pod pleckami zrównuję linię oparcia razem z linią siedziska, przez co redukuje ona ryzyko opadania głowy na klatkę piersiową dziecka. Docelowo, gdy nasza pociecha podrośnie, należy wkładkę wyciągnąć i zaprzestać z jej korzystania. 

Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-zaglowek-gif

Elementem wpływającym korzystnie na bezpieczeństwo podczas zderzenia bocznego jest zagłówek. Chroni on głowę dziecka oraz podtrzymuje ją podczas snu w podróży. Jest on regulowany na wysokość w jednej z kilku pozycji ustawienia. Wraz z zmianą jego położenia, zmienia się wysokość wewnętrznych szelek. Ułatwia to odpowiednie dopasowanie jego wysokości względem wzrostu dziecka. Poprawne ustawienie będzie w momencie, gdy te będą wychodzić z równej linii ramion lub delikatnie poniżej (pozycja tyłem do kierunku jazdy), bądź też odwrotnie - powyżej w momencie, gdy wozimy dziecko przodem. Wielu rodziców narzekało na opadającą główkę dziecka podczas jazdy tyłem. Wynikało to z niekorzystnej budowy zagłówka, który wypychał główkę do przodu, co w połączeniu z niewielkim kątem odchylenia miało negatywny wpływ na ułożenie głowy. W Recaro Salia i-Size poprawiono budowę tego elementu. Zagłówek stał się głębszy. Dodatkowo, stosując nową wkładkę pod plecami, ułożenie całego ciała jest teraz bardziej optymalne, co wpłynie na mniejszą tendencję do opadania główki. Dla jeszcze większej wygody, siedzisko posiada opcję odchylenia w jednym z kilku dostępnych ustawień. 

Cechą, która pozostała z poprzednika jest system HERO+. Polega on na połączeniu ochraniaczy, znajdujących się na piersiowym odcinku pasów z zagłówkiem. Daje nam to pewność, że osłonki znajdują się na ramionach dziecka i spełnią swoją funkcje amortyzatora klatki piersiowej podczas wypadku. Użytkowy plus tego rozwiązania to mniejsze ryzyko skręcenia się wewnętrznych szelek.

Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-wskazniki Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-rozkladanie


Podobnie jak w Recaro Zero.1, fotelik samochodowy Recaro Salia i-Size jest montowana w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX. Regulowane na długość szyny umożliwiają stabilne zapięcie fotela w samochodzie. Elementem stabilizującym podstawę jest noga wypierająca, którą należy w odpowiedni sposób wyprzeć o podłogę samochodu. Nad nią znajduje się konsola z wskaźnikami poprawnego montażu. To cztery mechaniczne indykatory zmieniające kolor z czerwonego na zielony w momencie, gdy wykonaliśmy poprawną instalację fotela w samochodzie. Dwa najbardziej skrajne są odpowiedzialne za informację poprawności wpięcia każdej z szyn mocowania ISOFIX w haki samochodu. Środkowe informują nas o poprawnym wyparciu nogi oraz o gotowości do podróży (w chwili, gdy siedzisko jest ustawione bokiem, wskaźnik ma kolor czerwony). Z drugiej strony podstawy znajduje się rama antyrotacyjna. Montując fotelik Recaro Salia i-Size w samochodzie należy tak mocno docisnąć go do oparcia kanapy samochodu, by owa rama w jak największej proporcji nań przylegała. Ten element nie uległ zmianie względem poprzednika i nadal jest to rama o budowie otwartej - nie jest ona pełną płaszczyzną, a jedynie ma kształt faktycznej ramy. Pusta przestrzeń wewnątrz gwarantuje większą ilość miejsca na nogi dla dziecka w pozycji tyłem. 

Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-asp

Dla zwiększenia ochrony bocznej, w skorupie fotela, po każdej jej stronie znajdziemy elementy systemu ASP (Advance Side Protection). To otwierane od drzwi panele, których zadaniem jest zwiększenie prawdopodobieństwa uderzenia właśnie w ten najbardziej wystający element konstrukcji. W chwili impaktu, powstała siła zostaje nakierowana na skorupę fotela i jest przez nią absorbowana. Przyczynia się to do wzrostu bezpieczeństwa podczas takiego zderzenia. System ten jest doskonałym uzupełnieniem energochłonnej skorupy siedziska, w której dziecko siedzi głęboko i jest chronione przez nadbudowane burty boczne. 

Nowością w Recaro Salia i-Size jest tapicerka. Zastosowano tutaj zupełnie nową koncepcję. W newralgicznych miejscach zastosowano oddychającą siatkowaną tkaninę, której zadaniem jest lepsze odprowadzenie ciepła dziecka. To duży plus podczas podróży w cieplejsze dni. Siatkę znajdziemy zarówno pod plecami dziecka jak przy biodrach, czyli tam, gdzie jest największe przyleganie ciała malucha do skorupy siedziska. Fotel, podobnie jak pozostałe nowości Recaro, będzie dostępny w jednej z dwóch kolekcji kolorystycznych, które różnią się między sobą zastosowanym materiałem. Są to odpowiednio: Select oraz Prime. 

Najważniejsze cechy fotelika

 • następca modelu Recaro Zero.1 i-Size
 • posiada przyznaną mu homologację R-129, czyli i-Size
 • fotel obrotowy w pełnym zakresie 360 stopni
 • dla dzieci od urodzenia do ok. 4 lat (do 105cm i max. wagi 18kg)
 • zalecany dla maluchów od ok. 6 miesiąca życia
 • posiada nową, wewnętrzną wkładkę, poprawiającą pozycję najmniejszych pasażerów 
 • tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania
 • przodem dla dzieci, które ukończą 15 miesiąc życia
 • nowy zagłówek w połączeniu z nowym kształtem oparcia minimalizuje ryzyko opadającej głowy podczas snu
 • siedzisko odchylane do pozycji spoczynkowej (zarówno w ustawieniu tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy)
 • wewnętrzny zagłówek, chroniący głowę dziecka podczas wypadku, który jest regulowany na wysokość
 • wraz z zagłówkiem zostały zintegrowane 5-punktowe szelki
 • patent HERO+, czyli połączenie tapicerki zagłówka z otulinami szelek - lepsze podtrzymanie głowy oraz większa powierzchnia na której działają siły podczas wypadku (funkcja amortyzatora klatki piersiowej)
 • dodatkowy system ochrony bocznej ASP (Advanced Side Protection)
 • prosty montaż przy wykorzystaniu mocowania ISOFIX i nogi wypierającej
 • pusta rama antyrotacyjna, która stabilizuje fotel po instalacji w aucie oraz zapewnia większą ilość miejsca na nogi dla dziecka wożonego tyłem
 • czytelne wskaźniki w konsolecie nad nogą, które informują o poprawnym montażu fotela w samochodzie
 • nowa, oddychająca tapicerka
 • dostępny w jednej z dwóch linii kolorystycznych: Select oraz Prime

Recaro Salia i-Size testy ADAC i bezpieczeństwo

Norma i-Size, którą posiada fotelik samochodowy Recaro Salia i-Size jest najbardziej wymagającą europejską regulacją dotyczącą przewożenia dzieci w samochodzie. Poza założeniami konstrukcyjnymi, tj. montaż na ISOFIX, fotelik przed otrzymaniem tej homologacji zostaje poddany testom zderzeniowym. W ich ramach sprawdza się siły działające na manekin podczas uderzenia czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. Manekin biorący udział w tym badaniu to manekin typu Q, czyli ten sam, z jakiego korzysta niemiecki ośrodek testowy ADAC. Po testach sprawdza się, czy przeciążenia, które zostały zmierzone, mieszczą się w określonych w ramach homologacji przedziałach. Jeżeli tak, fotel ma zielone światło i ląduje na półce w sklepie z opisem "i-Size". 
Na testy ADAC fotelika Salia przyszło nam czekać do października 2020 roku. To właśnie wtedy poznaliśmy wyniki badania tegoż modelu. Jego ocena ogólna za całokształt testu to 2.3, czyli nota z przedziału 4 gwiazdek. Nieco lepiej fotelik został oceniony pod kątem bezpieczeństwa w czasie wypadku - zarówno za zderzenia czołowe, jak i boczne fotel ten otrzymał notę 2.0 - także 4 gwiazdki. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Recaro Salia i-Size opinie

Brak uruchomionej sprzedaży skutkuje brakiem jakichkolwiek opinii od użytkowników tego fotelika. Na te przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Mimo, iż Recaro Salia i-Size jest modelem, który w dużej mierze jest oparty na Recaro Zero.1 i-Size, nie możemy w pełni polegać na recenzjach poprzednika. Największe mankamenty Zero.1 i-Size, czyli często opadająca głowa dziecka podczas jazdy tyłem zostały konstrukcyjnie wyeliminowane poprzez zmieniony kształt zagłówka oraz oparcia siedziska. Zastosowano tutaj również inne materiały, więc i w tym aspekcie opinie mogą okazać się zgoła inna. W chwili obecnej musimy uzbroić się w cierpliwość, aż fotel trafi na półki sklepowe i jego użytkownicy podzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Recaro Salia i-Size instrukcja obsługi oraz montaż

Przed przystąpieniem do montażu koniecznie przeczytaj pełną instrukcję obsługi oraz sprawdź kompatybilność twojego modelu samochodu z tym fotelikiem.
 • Krok pierwszy - podnieś do góry uchwyt nad nogą, który zwalania blokadę mocowania ISOFIX i wysuń szyny systemu na pełną ich długość tak, by pozwalały one na wpięcie w haki w samochodzie, a następnie je zapnij. Sprawdź, czy zewnętrzne wskaźniki na centralnej konsolecie zmienią kolor z czerwonego na zielony.
 • Krok drugi - mając ponownie podniesiony uchwyt mocowania, przesuń cały fotel w kierunku oparcia tak mocno, jak potrafisz, by zlikwidować luz między nim, a ramą antyrotacyjna fotelika. Pamiętaj im lepsze przyleganie tego elementu, tym stabilniejszy będzie fotelik po zapięciu w samochodzie.
 • Krok trzeci - korzystając z szarego przycisku znajdującego się w połowie długości nogi wypierającej, wysuń jej dolną część w taki sposób, by stabilnie oparła się ona o podłogę samochodu. Jeżeli jest ona stabilna i wszystko zrobiliśmy zgodnie ze sztuką, środkowy wskaźnik konsoletki również zmieni kolor z czerwonego na zielony. Przed regulacja długości nogi najlepiej jest usunąć wszelkie dywaniki i wycieraczki z podłogi.
 • Krok czwarty - sprawdzamy, czy wszystkie wskaźniki są w kolorze zielony. Należy również dokonać kontrolę, czy fotel jest stabilnie zamontowany. W tym celu łapiemy za podstawę i oceniamy, czy uda nam się go bezwłożenia siły poruszyć, czy też jest "przyspawany" do siedzenia. Lepiej, by była to ta druga opcja.

Wymiary i dane techniczne

 • homologacja : UN R-129 (i-Size)
 • przedział wagowy : 0-18 kg
 • zakres wzrostowy : 40-105 cm
 • tyłem : 0-4 lata
 • przodem : od 15 miesiąca do 4 lat

Dostępna kolorystyka

KOLEKCJA SELECT

Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-select-garnet-red Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-select-night-black
Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-select-pacific-blue Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-select-teal-green

KOLEKCJA PRIME

Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-prime-mat-black Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-prime-pale-rose
Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-prime-silent-grey Recaro-Salia-i-Size-Fotelik-360-prime-sky-blueZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Recaro Salia i-Size fotelik obrotowy do 105cm wzrostu - następca Recaro Zero.1 i-Size!
 • By Recaro
 • Cena: 1 916,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Recaro Salia i-Size to następca fotelika Recaro Zero.1 i-Size. Jest to model z funkcją obrotu w zakresie pełnych 360 stopni. Posiada opcję przewożenia dziecka tyłem w pełnym okresie używania, czyli do 105cm wzrostu. Montowany przy pomocy mocowania ISOFIX z nogą wypierającą. Nowe rodzaje tapicerki.
Path: > > Recaro Salia i-Size fotelik obrotowy do 105cm wzrostu - następca Recaro Zero.1 i-Size!

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK