Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Recaro Kio i-Size fotelik samochodowy wpinany na nową bazę Recaro Powiększ do pełnego rozmiaru

Recaro Kio i-Size fotelik samochodowy wpinany na nową bazę Recaro

Recaro Kio i-Size to najnowsze siedzisko wchodzące w nowy skład linii modułowej Recaro. Pasuje ono do bazy z fotelika Recaro Avan i-Size. Siedzisko posiada normę i-Size i można je montować na bazie w dwóch kierunkach jazdy. Odpowiednie dla dzieci do ok. 4 roku życia (do 105cm wzrostu).

Więcej szczegółów

Recaro Kio i-Size fotelik samochodowy

siedzisko kompatybilne z nową modułową bazą Recaro i-Size, dla dzieci do 105cm wzrostu

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Recaro Kio i-Size to najnowsze siedzisko wchodzące w skład nowej modułowej linii produktowej marki Recaro. Jest ono w pełni pasujące do nowej bazy Recaro i-Size, na której można montować fotelik dla noworodków Recaro Avan i-Size. 

Siedzisko Recaro Kio i-Size to siedzisko odpowiednie dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia. Jest w pełni zgodnie z normą i-Size dla maluchów o wzroście od 45cm do 105cm i maksymalnej wagi 18kg. Montujemy je na nowej modułowej bazie Recaro i-Size, która wchodzi w skład nowej linii modułowej marki Recaro. Ta sama baza pasuje do fotelika dla niemowlaków - Recaro Avan i-Size. Fotelik Kio i-Size możemy zapiąć zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Zalecamy by w pełnym okresie używania traktować je jako fotelik RWF, czyli tyłem. Taki kierunek jazdy jest pięć razy bezpieczniejszy dla dziecka w tym wieku. Jest tak, gdyż podczas zderzenia czołowego, całe przeciążenia rozchodzą się wzdłuż pełnej linii kręgosłupa i nie ma efektu "wyrzucenia" głowy dziecka do przodu, w przeciwieństwie do jazdy zgodnie z kierunkiem podróży. Nie mniej, siedzisko posiada alternatywną opcję ustawienia przodem dla dzieci, które ukończyły 15 miesiąc życia

Mimo, iż siedzisko posiada dodatkową wkładkę dla niemowlaków, która wpływa korzystnie na ułożenie takiego maluszka w tym siedzisku, zalecamy, by w pierwszych miesiącach życia skorzystać z fotelika Recaro Avan i-Size, a w następnej kolejności, gdy nasza pociecha z niego wyrośnie, zakupić siedzisko Recaro Kio i-Size, które jest w pełni kompatybilne z bazą od modelu Avan i-Size. W praktyce przekłada się to na przynajmniej 6 miesiąc życia dziecka. 

Recaro Kio i-Size jest siedziskiem, które adaptujemy do wielkości małego pasażera. Wspomniana wyżej wkładka poprawia pozycję najmniejszych dzieci w tym foteliku. Z czasem, gdy jest ono odpowiedni duże, należy ją wyciągnąć i zaprzestać z jej wykorzystania. Dziecko w tym modelu jest zapinane w wewnętrzne, pięciopunktowe szelki bezpieczeństwa. Są one regulowane na długość, co usprawnia codzienne wkładanie i wyciąganie malucha z siedziska. Zintegrowany z nimi zagłówek posiada kilka stopni ułożenia wysokości. Ułatwia to pełne dopasowanie siedziska do zmieniającego się dziecka w taki sposób, by łowa była w pełni chroniona podczas wypadku. Zmiana jego położenia skutkuje również zmianą wysokości szelek. Z regulacji należy korzystać w umiejętny sposób tak, by szelki były ułożone na równiej linii ramion lub delikatnie poniżej (siedzisko zamontowane tyłem do kierunku jazdy) lub równo, bądź delikatnie powyżej ramion dziecka (siedzisko ustawione przodem). Elementem, który ułatwia odpowiednie ich dopasowanie jest system Hero+. Daje nam to pewność, że osłonki znajdują się na ramionach dziecka i spełnią swoją funkcje amortyzatora klatki piersiowej podczas wypadku. Użytkowy plus tego rozwiązania to mniejsze ryzyko skręcenia się wewnętrznych szelek.

Nowością z Recaro Kio i-Size jest kształt zagłówka. Został on pogłębiony, co sprawia, że głowa dziecka jest w nim głębiej oparta. To w połączeniu z dodatkowym wypełnieniem oparcia, skutkuje zrównaniem linii zagłówek - oparcie i ma korzystny skutek, gdyż obniża to ryzyko opadnięcia głowy dziecka drzemki. W chwili, kiedy dziecko uśnie w trakcie podróży, siedzisko można przechylić do pozycji spoczynkowej. Zmiana odchylenia jest możliwa niezależnie od tego, czy jest on zamontowane na bazie tyłem, czy przodem. 

Cała skorupa fotelika Recaro Kio i-Size została wypełniona materiałami energochłonnymi. Jej kształt i stosunkowo głębokie siedzisko powoduje, że dziecko na każdym etapie rozwoju jest w pełni schowane w jej wnętrzu. Przekłada się to na wzrost bezpieczeństwa podczas zderzenia bocznego. Aby ten efekt zmaksymalizować, producent zdecydował się na zastosowanie dodatkowych osłon systemu ASIP (skrót od Advanced Side Impact Protection). Są to otwierane od strony drzwi panele, których zadaniem jest zwiększenie prawdopodobieństwa uderzenia w ten punkt fotela (są one najbardziej wystającym elementem konstrukcji). W chwili impaktu pochłaniają i rozprowadzają one powstałe siły na pełną skorupę fotela, redukując przeciążenia działające na dziecko. 

Nowością w Recaro Kio i-Size są zastosowane materiały tapicerki. Występuje on w jednej z trzech linii kolorystycznych. Różnią się one nie tylko designem i odcieniem dostępnych wariantów, ale przede wszystkim rodzajem materiału. Są to odpowiednio kolekcje (w kolejności od podstawowej do kolekcji premium): Core, Select oraz Prime.

Główne cechy fotelika

 • siedzisko wchodzące w skład nowej linii modułowej Recaro i-Size
 • odpowiednie dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia (wzrost do 105cm i waga max. 18kg)
 • posiada wkładkę dla niemowlaków
 • montowany na bazie ISOFIX pasującej do fotelika Recaro Avan i-Size (fotelik dla noworodków)
 • posiada opcję przewożenia zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy
 • rośnie razem z dzieckiem
 • regulowany zagłówek ułatwia dopasowanie pasów do wzrostu pasażera
 • patent HERO+ łączący otuliny pasów piersiowych z tapicerką zagłówka
 • nowy kształt zagłówka z połączeniu w nowym wypełnieniem siedziska obniża ryzyko opadania głowy dziecka podczas snu
 • wyposażony w dodatkowy system ochrony bocznej ASIP
 • siedzisko można odchylić do pozycji spoczynkowej
 • energochłonna skorupa fotelika
 • dostępny w 3 kolekcjach kolorystycznych: Core, Select oraz Prime

Recaro Kio i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik Recaro Kio i-Size jest zupełnie nowym modelem w rodzinie Recaro. Nowe foteliki nie mają szans na wzięcie udziału w testach niezależnych ośrodków testowych np. w testach ADAC. Dopiero po pewnym czasie, jeżeli model ten będzie odpowiednio popularny w Niemczech, będzie on brany pod uwagę w takich badaniach. Obecnie musimy poczekać na kolejną rundę testów. Obecny brak ADAC nie znaczy, że o foteliku tym, nie można powiedzieć, że jest bezpieczny. Jest on na tyle bezpieczny, na ile określa to norma i-Size. W ramach tej homologacji został on sprawdzony podczas testów zderzeniowych czołowych, bocznych i w tył pojazdu. Jest to obecnie pewnego rodzaju standard bezpieczeństwa. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Recaro Kio i-Size opinie

Konstrukcja fotelika Recaro Kio i-Size to zupełna nowość w ofercie tej marki. Nie można go porównać z żadnym dotychczasowym modelem, który obecnie jest proponowany przez firmę Recaro. Znacząco utrudnia to znalezienie jakichkolwiek recenzji na jego temat. Do momentu uruchomienia sprzedaży sytuacja ta nie ulegnie zmianie. 

Wymiary i dane techniczne

(Do uzupełnienia wkrótce)

Kolorystyka

(Do uzupełnienia wkrótce)Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Recaro Kio i-Size fotelik samochodowy wpinany na nową bazę Recaro
 • By Recaro
 • Cena: 0,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Recaro Kio i-Size to najnowsze siedzisko wchodzące w nowy skład linii modułowej Recaro. Pasuje ono do bazy z fotelika Recaro Avan i-Size. Siedzisko posiada normę i-Size i można je montować na bazie w dwóch kierunkach jazdy. Odpowiednie dla dzieci do ok. 4 roku życia (do 105cm wzrostu).
Path: > > Recaro Kio i-Size fotelik samochodowy wpinany na nową bazę Recaro

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK