Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Recaro Mako Elite i-Size fotelik samochodowy premium i-Size dla dzieci 100cm-150cm wzrostu Powiększ do pełnego rozmiaru

Recaro Mako Elite i-Size fotelik samochodowy premium i-Size dla dzieci 100cm-150cm wzrostu

Recaro Mako Elite i-Size jest pierwszym fotelikiem tej firmy z normą i-Size dla grupy wzrostowej 100cm-150cm. Odpowiedni dla dzieci od ok. 3,5 do ok. 12 roku życia. Nowa budowa skorupy fotelika została wyposażona w dodatkową osłonę boczną. Posiada elastyczne mocowanie typu ISOFIX.

Więcej szczegółów

8182

Cena: 996,00 zł


Recaro Mako Elite i-Size fotelik samochodowy

zgodny z normą i-Size dla dzieci od 100cm do 150cm wzrostu

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie.
Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm

Recaro Mako Elite i-Size to pierwszy fotelik spełniający założenia normy UN R-129, czyli normy i-Size, dla tej grupy wzrostowej od firmy Recaro. Umożliwia on bezpieczną podróż z dzieckiem o wzroście od 100cm do ok. 150cm, czyli dzieciaków w wieku od ok. 3,5 do ok. 12 roku życia. Fotelik przodem do kierunku jazdy, w którym dziecko zapinamy bezpośrednio pasem samochodowym.

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-przodem Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-i-size


Nowość firmy Recaro dedykowana dla starszaków. Recaro, na odbywających się we wrześniu 2019 roku targach branżowych w Kolonii, zaprezentowało ten model, który jest powiewem świeżości w dość skostniałej ofercie fotelików dla dzieci od ok. 3,5 roku życia. Dotychczasowe propozycje to stosunkowo wiekowe konstrukcje.
Recaro Mako Elite i-Size to krok naprzód w adaptacji proponowanych fotelik do obecnych standardów. Najnowsza propozycja tej marki to model, który w pełni spełnia założenia najnowszej normy homologacyjnej - potocznie znanej pod nazwą i-Size. W jej ramach rezygnuje się z przedziałów wagowych na rzecz określenia wzrostu, względem którego wybieramy fotele dla dzieci. Mako i-Size to fotel, który pozwala na przewożenie dzieci o wzroście od ok. 100cm, aż do limitu wynoszącego 150cm, czyli do momentu, w którym dziecko nie potrzebuje już żadnego fotelika. 

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-zaglowek

Przez cały okres, w którym korzystamy z tego fotelika, dziecko jest zapięte przy pomocy 3-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa. Głównym zadaniem Mako Elite i-Size jest odpowiednie dopasowanie jego wysokości do przewożonego w nim pasażera. Aby to uzyskać, pas należy przełożyć przez prowadnicę, która znajduje się po lewej, bądź prawej stronie zagłówka fotela. Posiadając kilkustopniową regulację jego wysokości, faktycznie mamy wpływ na pozycję pasa i jego przebieg po ciele dziecka. Podłokietniki siedziska, pełniące również funkcję prowadnic pasa w odcinku biodrowym, uniemożliwiają jego przesunięcie się na brzuch, czyli wrażliwe tkanki miękkie. Elementem stabilizującym całą konstrukcję skorupy fotelika w samochodzie jest mocowanie systemu ISOFIX. Nowością w tym modelu, względem pozostałych fotelik tej marki, jest zupełnie innowacyjne podejście do wykonania tego elementu. Nie mamy tutaj do czynienia ani z klasycznym, sztywnym ISOFIX-em, ani z tzw. Latch-em, czyli miękki mocowaniem zaczepów na pasach. Recaro Mako Elite i-Size posiada elastyczne mocowanie tego systemu. To zupełnie nowy kierunek rozwoju ISOFIX-a, którego nie spotkamy w żadnym innym foteliku. Na pewno upraszcza to sam proces zapięcia fotelika w samochodzie. Z czasem, jeżeli fotel ten zostanie przebadany w testach ADAC (mamy taką nadzieję), okaże się, jak takie innowacyjne podejście przełoży się na poziom bezpieczeństwa dziecka podczas wypadku.

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-asp Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-glosniki


Konstrukcja zagłówka, oparcia i siedziska została zaprojektowana od zera. Recaro nie poszło na łatwiznę i nie zaprezentowało np. nowej wersji Monzy z normą i-Size. Przyłożyli się oni na tyle, że fotel posiada całkowicie inną budowę skorupy względem innych modeli dla dzieci w tym przedziale wiekowym. Długie i szerokie siedzisko gwarantuje odpowiednią ilość miejsca, zarówno w początkowym, jak i w końcowym okresie używania. Regulowany na wysokość zagłówek został połączony z elementami osłony ramion fotelika. Takie rozwiązanie sprawia, że dziecko jest w pełni chronione podczas zderzenia bocznego, niezależnie od jego wieku, czy wzrostu. W wersji Elite wewnątrz oparcia znajdują się dodatkowe elementy energochłonne, które jeszcze bardziej wpływają na wzrost bezpieczeństwa dziecka. Elementem, który dodatkowo pochłania siłę powstałą w takim wypadku jest dodatkowa osłona boczna, która należy założyć od strony drzwi samochodu. Jej stosunkowo duże wymiary maksymalizują szansę uderzenia w ten punkt, podnosząc efektywność tego rozwiązania do maximum. Sam zagłówek, a raczej jego głębokość również dorzuca swoje 3 grosze w zakresie bezpieczeństwa. Głowa dziecka, niezależnie od wieku, jest w nim w pełni schowana, przez co zawsze znajduje się w jego bezpiecznej strefie. Podobnie jak w Recaro Monza Nova 2 Seatfix w zagłówku fotelika znajdziemy wbudowane głośniki, które można podpiąć przy pomocy dołączonego do fotelika kabla jack-jack dowolne przenośne urządzenie multimedialne tj. smartphone, tablet, odtwarzacz mp3, czy inne z takim gniazdem wyjścia. W chwili gdy dziecko słyszy swoją ulubioną piosenkę, chętniej trzyma głowę wewnątrz zagłówka, przez co ta zawsze pozostaje w bezpiecznej strefie podczas zderzenia.

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-wentylowana-skorupa Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-oddychajaca-tapicerka


Nowy fotel to także nowe materiały. W siedzisku znajdziemy oddychającą tapicerkę. Efekt ten jest wspomagany przez siarkowane wstawki w materiale, których zadaniem jest lepsza cyrkulacja powietrza pod plecami dziecka i odprowadzenie ciepła w upalne dni. Efekt ten jest spotęgowany przez kanały wentylacyjne w skorupie fotela, które ułatwiają odprowadzenie nadmiaru ciepła z wnętrza siedziska. Fotelik będzie dostępny w jednej z dwóch linii kolorystycznych. Różnią się one odcieniem kolorów oraz rodzajem zastosowanej tkaniny, z której jest wykonana tapicerka siedziska. Są to odpowiednio: Select oraz Prime.

Główne cechy fotelika

 • pierwszy fotelik Recaro zgodny z normą i-Size w tej grupie wzrostowej
 • odpowiedni dla dzieci od ok. 100cm do ok. 150cm
 • brak limitu wagowego dziecka - fotelik dobieramy bezpośrednio zawracając uwagę na wzrost małego pasażera
 • przodem do kierunku jazdy
 • dziecko wewnątrz fotelika zapinamy przy wykorzystaniu 3-punktowego pasa samochodowego
 • nowa konstrukcja siedziska oraz oparcia
 • regulowany na wysokość zagłówek umożliwia poprawne prowadzenie pasa samochodowego po ciele dziecka
 • wraz z poniesieniem zagłówka, podnoszą się również osłony boczne ramion - większe bezpieczeństwo
 • wewnętrzna część oparcia posiada dodatkowe wzmocnienia chroniące dziecko podczas uderzenia w bok samochodu
 • od strony drzwi dokładamy element ochrony przez zderzeniem bocznym
 • innowacyjny, elastyczny ISOFIX - łatwe wpinanie i wypinanie fotelika do i z samochodu
 • energochłonna skorupa fotela
 • kanały wentylacyjne w oparciu fotelika
 • wbudowane w zagłówek głośniki z funkcją podięcia urządzenia mulimedialnego
 • oddychające, siatkowane materiały 
 • tapicerkę można zdjąć do prania
 • 3 kolekcje kolorystyczne o 2 różnych rodzajach tkanin tapicerki: Select oraz Prime

Recaro Mako Elite i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik samochodowy Recaro Mako Elite i-Size jest modelem, który posiada pełną zgodność z najnowszą normą dotyczącą przewożenia dzieci w samochodzie, czyli UN R-129, potocznie zwaną i-Size. Aby fotelik mógł trafić do sprzedaży z tą normą, przeprowadza się na nim szereg crash-testów. Sprawdza się zachowanie fotelika podczas zderzenia czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu, podczas których bada się siły działające na manekin testowy. Zaliczenie tych badać to już pewnego rodzaju standard bezpieczeństwa. Podobne rodzaje badań, z tym, że z większą prędkością przeprowadza niemiecki ośrodek ADAC. Na wynik tych testów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, gdyż wpierw fotel musi trafić do sprzedaży, a następnie, jeżeli jego popularność będzie odpowiednio wysoka w Niemczech, ADAC weźmie go do swoich badań. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Recaro Mako Elite i-Size opinie

Na premierę tego modeli przyjdzie nam jeszcze poczekać. W dniu sporządzania tego opisu (wrzesień 2019) fotelik nie trafił jeszcze do sprzedaży, stąd niemożliwym jest znalezienie jakichkolwiek opinii na jego temat w sieci. Firma Recaro w najbliższym czasie wchodzi na rynek z kilkoma nowymi fotelikami, pośród których również jest Recaro Mako i-Size i wierzymy, że fotele te zostaną dobrze przyjęte przez swoich użytkowników. 

Wymiary oraz waga - dane techniczne

(Do uzupełnienia wkrótce)

Kolorystyka

KOLEKCJA SELECT

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-select-garnet-red Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-select-night-black
Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-select-pacific-blue Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-select-teal-green


KOLEKCJA PRIME

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-prime-mat-black Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-prime-pale-rose
Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-prime-silent-grey Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-prime-sky-blueZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: 
https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Recaro Mako Elite i-Size fotelik samochodowy premium i-Size dla dzieci 100cm-150cm wzrostu
 • By Recaro
 • Cena: 996,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Recaro Mako Elite i-Size jest pierwszym fotelikiem tej firmy z normą i-Size dla grupy wzrostowej 100cm-150cm. Odpowiedni dla dzieci od ok. 3,5 do ok. 12 roku życia. Nowa budowa skorupy fotelika została wyposażona w dodatkową osłonę boczną. Posiada elastyczne mocowanie typu ISOFIX.
Path: > > Recaro Mako Elite i-Size fotelik samochodowy premium i-Size dla dzieci 100cm-150cm wzrostu

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK