Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Klippan OPTi 129 i-Size fotelik samochodowy RWF z normą i-Size 61-125cm max. 32kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Klippan OPTi 129 i-Size fotelik samochodowy RWF z normą i-Size 61-125cm max. 32kg

Klippan OPTi 129 i-Size to pierwszy fotelik samochodowy z normą i-Size, który jest zapinany przy pomocy pasów samochodowych. Fotelik RWF - tyłem do kierunku jazdy dla dzieci od 61cm do 125cm i maksymalnej wagi 32kg. Bazuje na konstrukcji Klippan Century.

Więcej szczegółów

8183

Cena: 1 999,00 zł


Klippan OPTi 129 i-Size fotelik RWF

Pierwszy fotelik samochodowy z normą i-Size zapinany pasami dla dzieci 61-125cm i wagi max. 32kg

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Klippan-OPTi-i-size-fotelik-rwf

Klippan OPTi 129 i-Size to rewolucyjny model fotelika samochodowego. Jest to pierwszy fotelik, który posiada homologację UN R-129, czyli i-Size. Montaż odbywa się nie przy pomocy mocowania ISOFIX, a przy wykorzystaniu pasa samochodowego. Cechą wyróżniającą ten model jest podany zakres wzrostowy dziecka, który wynosi przedział od ok 61cm do ok. 125cm, czyli o 20cm więcej niż tradycyjne modele i-Size. Podana została również maksymalna waga, do której możemy przewozić dziecko i jest to wartość 32kg. Takie przedziały umożliwiają bezpieczne przewożenie młodego pasażera nawet do jego 7 roku życia.

Klippan-OPTi-i-size-fotelik-rwf

Fotelik RWF Klippan OPTi 129 i-Size bazuje na konstrukcji innego fotelika tej firmy, czyli Klippan Century. Znajdziemy tutaj wszystkie podobieństwa związane z montażem oraz obsługą. Jak pisaliśmy wyżej, OPTi i-Size to pierwszy fotelik zapinany pasem samochodowym, który posiada zaliczoną normę i-Size. Jego poprawna instalacja wiąże się nie tylko z odpowiednim przeprowadzeniem wspomnianego pasa przez wbudowane w siedzisko prowadnice, ale również na stabilnym wyparciu nogi stabilizacyjnej o podłogę oraz o końcową stabilizację całości przy wykorzystaniu pasów kotwiczących fotelika. Są one bardzo istotnym elementem konstrukcji, których celem jest maksymalne "unieruchomienie" fotela na kanapie samochodu. Wpływają one korzystnie na zachowanie się całości podczas wypadku, skutkiem czego jest wzrost bezpieczeństwa dziecka. Taki rodzaj montażu pozwala również na odsunięcie siedziska fotelika od kanapy, by starszemu dziecku zapewnić optymalną ilość miejsca na nogi.

Klippan-OPTi-i-size-fotelik-rwf-zaglowek

Stosunkowo spory zakres wzrostowy (wiekowy) wymusił niejako na producencie zastosowanie wewnętrznych wkładek, które mają na celu poprawę pozycji dziecka w początkowej fazie używania. Klippan OPTi i-Size adaptuje się do faktycznej wielkości młodego pasażera. Znajdziemy tutaj wkładkę pod pupę, która podnosi mniejsze dziecko w celu poprawnego dopasowanie wysokości wewnętrznych szelek. Drugim elementem, który korzystnie wpływa na zmianę kubatury siedziska są boczne, piankowe wkładki (po 2 na każdą stronę skorupy), które również początkowo wypełniają przestrzeń siedziska, a po ich demontażu zapewniają należytą ilość miejsca dla starszaka. W międzyczasie, gdy nasza pociecha staje sie coraz wyższa, podnosimy zagłówek na kolejne poziomy położenia. Te regulacja jest również połączona z wewnętrznymi, 5-punktowymi szelkami, które znajdują się wewnątrz siedziska. To wygodne rozwiązanie pozwala na pełne dopasowanie wewnętrznej przestrzeni dla ciągle rosnącego pasażera. Przy podstawie fotelika znajduje się również stopka, odpowiedzialna za zmianę ustawienia kąta w samochodzie. Jej stosunkowo spora długość umożliwia, na etapie montażu, ustawienie całości w bardziej pochylonej pozycji - przyjaznej dla młodszego dziecka i na tyle optymalnej, by maluchowi nie opadała główka na klatkę piersiową podczas drzemki w podróży. Z czasem, kiedy dziecko jest starsze i silniejsze, a jego napięcie mięśniowe jest większe, fotelik montujemy w bardziej pionowym ustawieniu.

Klippan-OPTi-i-size-fotelik-rwf

Fotelik RWF, którym jest Klippan OPTi 129 i-Size to model, w którym dziecko przez pełen okres używania jest przewożone tyłem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsza forma przemieszczania się z dzieckiem w tym wieku. Brak możliwości ustawienia przodem umożliwił zaliczenie dodatkowego badania, jakim jest PLUS TEST. Jest on przeprowadzany przez szwedzki ośrodek VTi i uchodzi on za jeden z najbardziej rygorystycznych testów, jakim poddawane są foteliki samochodowe. W jego ramach przeprowadza się crash-test uderzenia czołowego przy prędkości 56km/h i mierzy się siły działające na głowę i szyję manekina. Obecnie, jedynie foteliki tyłem do kierunku jazdy posiadają zaliczony PLUS TEST, który też potocznie jest zwany "złotym standardem". Klippan OPTi i-Size to model, który dołącza do tej elitarnej grupy fotelików.

Główne cechy fotelika

 • pierwszy fotelik zapinany pasami zgodny z normą i-Size
 • dla dzieci o wzroście od 61cm do 125cm i maksymalnej wagi 32kg
 • fotelik RWF tyłem do kierunku jazdy
 • posiada zaliczony szwedzki test PLUS TEST
 • montaż z wykorzystaniem pasa samochodowego, nogi wypierającej oraz pasów kotwiczących
 • wewnętrzne wkładki zapewniające poprawną pozycję mniejszych dzieci
 • regulowany na wysokość zagłówek
 • wyposażony w wewnętrzne, pięciopunktowe szelki w które należy zapiąć dziecko
 • zintegrowana zmiana wysokości zagłówka z szelkami - proste dopasowanie do wzrostu pasażera
 • regulowana nóżka wpływająca na kąt ustawienia fotelika w samochodzie
 • bazuje na konstrukcji fotelika Klippan Century
 • sposób montażu umożliwiający zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca na nogi dla rosnącego dziecka
 • zdejmowana tapicerka do prania

Klippan OPTi 129 i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC i PLUS TEST

Fotelik RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy z założenia jest bazpieczny dla dziecka podczas zderzenia czołowego. Zaliczenie, bądź nie dodatkowych testów zderzeniowych pozwala nam odpowiedzieć na pytanie, jak wysoki jest to poziom. W przypadku fotelika Klippan OPTi 129 i-Size mamy pewną wiedzę na ten temat. W pierwszej kolejności, jest to model zgodny z normą i-Size. To duży plus względem modeli RWF z poprzednią homologacją ECE, gdyż w ramach i-Size został on poddany testom zderzeniowym zderzenia czołowego, bocznego i w tył pojazdu. Co więcej, testy odbywają się z udziałem nowszego manekina typu Q. Zaliczenie tych zderzeń jest obecnie pewnego rodzaju standardem bezpieczeństwa. Dodatkowo, fotel ten posiada standard testu PLUS TEST. To badanie z kolei sprawdza siły działające na głowę i szyję dziecka podczas zderzenia czołowego z prędkością 56km/h. Jedynie nieliczne foteliki tyłem mają zaliczony ten test. Klippan OPTi 129 i-Size należy tej grupy. W dniu premiery nie będzie on posiadał wyniku testów ADAC. Tutaj musi upłynąć trochę czasu, by ten niemiecki ośrodek testowy się nim zainteresował. Prawdopodobnie, jako iż jest to obecnie pierwszy i jedyny fotel RWF zapinany pasami z normą i-Size, będzie on brał udział w tym badaniu. Czas pokaże czy faktycznie tak będzie.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Klippan OPTi 129 i-Size Opinie

Fotelik Klippan OPTi 129 i-Size to model, który w sporej części jest oparty na konstrukcji fotelika Klippan Century. Do momentu uruchomienia sprzedaży nie znajdziemy żadnych recenzji dotyczących OPTi i-Size. Możemy jednak bazować na opiniach, które znajdziemy w sieci na temat modelu Century. Co cieszy, są one pozytywne. Fotel ten jest chwalony za duże siedzisko, długą możliwość wożenia dziecka tyłem oraz o stosunkowo dobrej pozycji odchylenia, którą można uzyskać montując go w samochodzie.

Klippan OPTi 129 i-Size dane techniczne i wymiary

 • Wysokość: 840 mm
 • Szerokość: 440 mm
 • Głębokość: 630 mm
 • Waga fotelika: 11,6 kg


Dostęna Kolorystyka

Klippan Opti129 FreestyleKolor: Freestyle
Klippan Opti129 SunsetKolor: Sunset Klippan Opti129 SportKolor: SportZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Klippan OPTi 129 i-Size fotelik samochodowy RWF z normą i-Size 61-125cm max. 32kg
 • Product Reference: 36999
 • By Klippan
 • Cena: 1 999,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Klippan OPTi 129 i-Size to pierwszy fotelik samochodowy z normą i-Size, który jest zapinany przy pomocy pasów samochodowych. Fotelik RWF - tyłem do kierunku jazdy dla dzieci od 61cm do 125cm i maksymalnej wagi 32kg. Bazuje na konstrukcji Klippan Century.
Path: > > Klippan OPTi 129 i-Size fotelik samochodowy RWF z normą i-Size 61-125cm max. 32kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK