Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Recaro Mako i-Size fotelik samochodowy i-Size 100cm-150cm Powiększ do pełnego rozmiaru

Recaro Mako i-Size fotelik samochodowy i-Size 100cm-150cm

Recaro Mako i-Size podstawowa wersja pierwszego fotelika z normą i-Size dla grupy wzrostowej 100cm-150cm firmy Recaro. Odpowiedni dla dzieci od ok. 3.5 do ok. 12 roku życia. Nowa budowa skorupy fotelika. 4 atrakcyjne kolory. Posiada elastyczne mocowanie typu ISOFIX.

Więcej szczegółów

8185

Cena: 896,00 zł


Recaro Mako i-Size fotelik samochodowy

posiada normę i-Size dla dzieci od 100cm do 150cm wzrostu

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-baner

Recaro Mako i-Size to podstawowy model jednego z dwóch fotelików firmy Recaro, które posiadają zaliczoną normę UN R-129, czyli tzw. i-Size. Jest to uproszczona wersja fotelika Recaro Mako Elite i-Size >>LINK<< . W przeciwieństwie do jego wersji premium, nie znajdziemy tutaj wbudowanych w zagłówku głośników. Nie posiada on również dodatkowego elementu energochłonnego systemu ochrony bocznej ASP oraz wewnętrznych wzmocnień skorupy fotelika. Występuje on w podstawowej kolekcji kolorystycznej Core, w której to mamy do wyboru jeden z 4 kolorów.

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-i-size

Spełnienie założeń regulacji homologacyjnych i-Size oznacza, że fotelik ten dobieramy względem wzrostu, a nie wagi dziecka. Jest to model, który zapewnia bezpieczną podróż dla dzieci, których wzrost wynosi minimum 100cm, a maksymalny pułap, w którym jeszcze mogą one podróżować to wysokość 150cm. Średnio, pasują tutaj dzieci w wieku od ok. 3.5 roku życia do ok. 12 roku życia. Jest to ostatni fotelik, w jakim będzie podróżować Twoje dziecko. W chwili, gdy ono z niego wyrośnie, nie ma potrzeby kupowania jakichkolwiek innych modeli. W pełnym okresie używania wozimy w nim dziecko przodem do kierunku jazdy i zapinamy je przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu. 

W celu gwarancji poprawnego przebiegu pasa samochodowego po ciele dziecka, należy go w odpowiedni sposób umiejscowić. Pod zagłówkiem znajdują się prowadnice pasa - po jednej na każdą stronę - przez którą należy go przełożyć. Regulując wysokość zagłówka, zmieniamy jego ułożenie względem stale rosnącego dziecka starając się dopasować go w taki sposób, by przebiegał on po braku. Nie powinien on ani zjeżdżać z ramienia, ani też ułożyć się w okolicach szyi dziecka. Podłokietniki, która znajdziemy przy siedzisku są nie tyle po to, by młody człowiek miał gdzie oprzeć ręce, a pełnią tutaj również funkcję prowadnicy pasa - w tym przypadku w jego biodrowym odcinku. Ich zadaniem jest z kolei jego poprawny przebieg w dolnej partii ciała dziecka, by ten nie znalazł się na brzuchu, czyli wrażliwych tkankach miękkich. 
W celu zwiększenia stabilności fotelika w samochodzie, Recaro Mako i-Size posiada wbudowany system mocowania ISOFIX, który znajdziemy w siedzisku. Skorzystanie z tego systemu instalacji wpływa korzystnie na zachowanie się fotelika podczas wypadku, co przynosi wymierne korzyści w postaci zwiększenia poziomu bezpieczeństwa dziecka w chwili uderzenia. Konstruując foteliki i-Size w tej grupie wzrostowej, firma Recaro zdecydowała się na wprowadzenie nowego rodzaju zapięcia szyn ISOFIX. Nie są to ani klasyczne, europejskie sztywne szyny, ani też miękki ISOFIX - tzw. latch. Zastosowano tutaj elastyczne ramiona mocowania. Z pewnością ułatwia to sam proces zapięcia fotelika w haki systemu. W chwili, kiedy fotelik ten zostanie przebadany w testach ADAC (na co gorąco liczymy), okaże się faktycznie, na ile innowacyjne podejście w tym aspekcie przełoży się na faktyczny poziom bezpieczeństwa w chwili zderzenia.

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-i-size

Zarówno siedzisko, oparcie, jak i zagłówek w Recaro Mako i-Size to zaprojektowane od zera elementy, które składają się w całkiem zgrabny i bezpieczny fotel. Patrząc na kształt i wielkość fotelika, pierwsze co rzuca nam się w oczy to długie siedzisko. To spory plus tego modelu. Duże prawdopodobieństwo zrównania się siedziska z długością kanapy samochodu sprawi, że nogi dziecka nie będą uciskana pod udami, przez co nie będa się one męczyć podczas dłuższej podróży. Dodatkowo, starsze dzieciaki będą miały wysoki komfort w czasie jazdy. Zagłówek i osłony boczne, chroniące ramiona dziecka, zostały w tym modelu zintegrowane ze sobą. Oznacza to, że w chwili, kiedy podniesiemy zagłówek do góry, w celu dopasowania go do wzrostu pociechy, swoje położenie zmieni również osłona boczna oparcia. To przemyślany sposób zapewnienia maksymalnej ochrony podczas zderzenia bocznego. Ramiona dziecka zawsze są osłonięte w chwili impaktu. Dodatkowy panel systemu ASP (Advanced Side Protection), który należy otworzyć od strony drzwi samochodu po zamontowaniu fotelika, jeszcze bardziej wpływa na redukcję sił podczas takiej kolizji. Jako, że jest to najbardziej wystający element, istnieje największa szansa, że to właśnie tutaj dojdzie do uderzenia. Ramię systemu pochłonie i nakieruje siłę na tylną część skorupy. Głęboki zagłówek odpowiednio dobrze chroni głowę dziecka, zarówno tego 3-letniego, jaki wyrastającego z fotelika nastolatka. 

Recaro Mako i-Size to podstawowy wariant fotelika i-Size dla dzieci w tym wieku od firmy Recaro, w związku z czym występuje on również w podstawowej kolekcji kolorystycznej, czyli Core. W jej ramach znajdziemy 4 kolory. Tkanina, z którego jest wykonana tapicerka to doskonale znana z poprzednich modeli firmy pianka neoprenowa. Ma ona dobre właściwości oddychające i łatwo utrzymać ją w czystości.

Główne cechy fotelika

 • zgodny z normą i-Size w tej grupie wzrostowej
 • dla dzieci od ok. 100cm do ok. 150cm (3.5 - 12lat)
 • przodem do kierunku jazdy
 • wykorzystuje pas samochodowy w celu zapięcia dziecka
 • nowe siedzisko, oparcie i zagłowek
 • posiada prowadnice pasa, które umożliwiają jego poprawny przebieg po ciele dziecka
 • zintegrowanie osłon bocznych z zagłowkiem - odpowiednia ochrona podcza zderzenia bocznego
 • posiada otwierany panel systemu ASP (Advanced Side Protection)
 • posiada mocowanie typu ISOFIX - nowy rodzaj prowadnic wykonanych z elastycznego materiału
 • duża, energochłonna skorupa
 • zdejmowana do prawnia tapicerka 
 • 4 kolory z kolekcji Core

Recaro Mako i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Nowe foteliki, takie jak Recaro Mako i-Size, w chwili swojej premiery na rynku sprzedaży nie posiadając zaliczonych dodatkowych testów zderzeniowych. Dopiero w momencie, gdy znajdą się one na sklepowych półkach, ośrodki mają możliwość wzięcia ich do udziału w swoich badaniach. Wpływ na decyzję, które modele są testowane ma popularność na rodzimym rynku sprzedaży (ADAC - Niemcy, OAMTC - Austria itd). W związku z powyższym, musimy uzbroić się w cierpliwość, by ewentualnie poznać wyniki tego modelu w takich testach. Nie oznacza to, że nie możemy powiedzieć, że Mako i-Size jest fotelem beż żadnych testów. Jest on bezpieczny na tyle, na ile określa to zaliczona norma i-Size. W jej ramach został on sprawdzony w chwili uderzenia czołowego, bocznego i w tym samochodu. Wypadł dobrze, skoro posiada tę normę.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Recaro Mako i-Size opinie

Wpisując nazwę tego modelu w przeglądarkę internetową, nie znajdziemy obecnie żadnych opinii, czy też recenzji od jego użytkowników. Sytuacja ta nie ulegnie zmianie do momentu, gdy ten nie będzie miał swojej premiery sprzedaży. Prawdopodobnie będzie to jeszcze w 2019 roku, więc jest szansa, że przed sylwestrem jakieś pierwsze opinie będą już opublikowane.

Wymiary oraz waga - dane techniczne

(Do uzupełnienia wkrótce)

Kolorystyka

KOLEKCJA CORE

Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-core-carbon-black Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-core-performance-black
Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-core-power-berry Recaro-Mako-i-size-fotelik-100-150cm-core-xenon-blueZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Recaro Mako i-Size fotelik samochodowy i-Size 100cm-150cm
 • By Recaro
 • Cena: 896,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Recaro Mako i-Size  podstawowa wersja pierwszego fotelika z normą i-Size dla grupy wzrostowej 100cm-150cm firmy Recaro. Odpowiedni dla dzieci od ok. 3.5 do ok. 12 roku życia. Nowa budowa skorupy fotelika. 4 atrakcyjne kolory. Posiada elastyczne mocowanie typu ISOFIX.
Path: > > Recaro Mako i-Size fotelik samochodowy i-Size 100cm-150cm

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK