Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Recaro Salia Elite i-Size fotelik obrotowy do 105cm z wyjmowanym nosidełkiem dla niemowlaków Powiększ do pełnego rozmiaru

Recaro Salia Elite i-Size fotelik obrotowy do 105cm z wyjmowanym nosidełkiem dla niemowlaków

Recaro Salia Elite i-Size to doskonałe połączenie fotelika obrotowego z nosidełkiem dla niemowlaków. Jest to model z funkcją obrotu w zakresie pełnych 360 stopni. Posiada wyjmowane, ważące jedyne 2.9kg nosidełko. Opcja przewożenia dziecka tyłem w pełnym okresie używania, czyli do 105cm wzrostu. Montowany przy pomocy mocowania ISOFIX z nogą wypierającą. Nowe rodzaje tapicerki.

Więcej szczegółów

8186

Cena: 2 516,00 zł


Recaro Salia Elite i-Size fotelik obrotowy

połączenie fotelika obrotowego z nosidełkiem dla niemowlaka

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

recaro-salia-elite-i-size-select-teal-green

Recaro Salia Elite i-Size jest fotelikiem obrotowym w zakresie pełnych 360 stopni z wyjmowanym nosidłem dla niemowlaków. To przemyślane połączenie lekkiego nosidełka o masie 2,9 kg i fotelika dziecięcego,sprawia, że Recaro Salia Elite to fotelik 2 w 1 łączący w sobie wszystkie zalety nosidełka z bezpieczeństwem i wygodą pełnoprawnego modelu dla starszych dzieci. 

recaro-salia-elite-i-size-nosidlo-fotel recaro-salia-elite-i-size-90-stopni


Fotelik obrotowy Recaro Salia Elite i-Size to przykład fotelika odpowiedniego dla dzieci już od pierwszych dni od jego narodzin, aż do ok. 4 roku życia. Można śmiało z niego korzystać do chwili, kiedy nasza pociecha nie osiągnie wzrostu 105cm lub też przekroczy wagę 18kg. Fotel spełnia wymogi określone w ramach homologacji i-Size

recaro-salia-elite-i-size-zaglowek-nosidlo-gif

Elementem, który sprawia, że faktycznie możemy przewozić w nim noworodka jest montowane w siedzisko fotelika nosidełko. Jego niska waga (waży jedyne 2.9) to zdecydowany atut w chwili, kiedy potrzebujemy przejść z dzieckiem z samochodu do domu. Jest ono (nosidełko) dedykowane dla dzieci, których waga nie przekracza 9kg. Wewnątrz nosidełka znajdziemy zarówno wkładkę dla niemowlaków, jak i wewnętrzny zagłówek. Wkładka ma na celu poprawne ułożenie ciała malucha oraz wypełnienie wewnętrznej przestrzeni siedziska, tak by jeszcze lepiej okalała ona takiego bobasa. Zagłówek zaś chroni głowę oraz umożliwia odpowiednie dopasowanie fotelika do dziecka - wszystko dzięki regulacji jego wysokości. Zmiana położenia zagłówka wpływa również na poziom ustawienia wewnętrznych, 3-punktowych szelek nosidełka. Ochronę przed słońcem zapewnia dołączona do nosidełka budka. W chwili, kiedy dziecku zrobi się ciasno, lub gdy przekroczy ono wagę 9kg, powinniśmy zrezygnować z używania nosidła i rozpocząć z korzystania z siedziska fotelika. Przez cały okres, gdy nasz maluch jeździ w nosidełku, możemy zamontować je na stelażach większości wózków. W pierwszej kolejności, pasuje ono do wózków firmy Recaro: Easylife oraz Citylife. Dodatkowo, po zakupieniu odpowiednich adapterów, rozszerzamy wybór kompatybilnych wózków o jakieś 90% dostępnych obecnie konstrukcji różnych producentów. 

recaro-salia-elite-i-size-travel-system recaro-salia-elite-i-size-rwf-fwf


Recaro Salia Elite i-Size
jest oczywiście fotelikiem obrotowym z opcją obrotru w pełnym zakresie 360 stopni. W związku, iż posiada on zaliczoną normę homologacyjną i-Size, dzieciaki do chwili, gdy nie ukończą 15 miesiąc życia należy wozić w nim tyłem do kierunku jazdy. Zalecamy jednak, by przedłużyć ten okres i wykorzystywać go jako model RWF do chwili, gdy nasza pociecha z niego nie wyrośnie. Alternatywnie, siedzisko w tym momencie można również ustawić przodem. W momencie, gdy nasze dziecko jest zbyt duże i wyrośnie z dołączonego nosidełka, Recaro Salia Elite i-Size przeistacza się w model Recaro Salia i-Size. Znajdziemy tutaj wszystkie rozwiązania wpływające na wzrost bezpieczeństwa i komfortu dziecka w podróży. 

recaro-salia-elite-i-size

Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy w tym modelu to zagłówek. Nie tylko wypływa on korzystnie na zabezpieczenie głowy dziecka podczas zderzenia bocznego, ale również okala ją podczas snu w podróży. W Recaro Salia Elite i-Size poprawiono jego kształt. Nie tylko stał się on głębszy, ale również zastosowanie nowego wypełnienia oparcia zrównało jego linię z oparciem właśnie. Ma to na celu zredukowanie zjawiska opadającej głowy podczas snu w pozycji RWF, co w połączeniu z zakresem odchylenia siedziska faktycznie jest możliwe. Sam zagłówek, wraz z wzrostem dziecka należy sukcesywnie podniecić w górę, by dopasować wysokość wewnętrznych, 5-punktowych szelek - zmiana jego wysokości jest połączona z zmianą ich ułożenia. Zakres jego regulacji jest na tyle szeroki, że na każdym etapie używania uda nam się dobrze je dostosować. Maksymalne podniesienie umożliwia bezpieczną podróż dziecka o wzroście ok. 105cm. Powiększenie i połączenie piersiowych osłonek szelek z zagłówkiem to dobrze znany patent Recaro Hero+. Pełnią one rolę amortyzatora klatki piersiowej podczas zderzenia czołowego, zwiększając powierzchnię, na której rozchodzą się siły uderzenia, ale również pomagają w poprawnym ułożeniu głowy dziecka podczas drzemki z podróży. 

recaro-salia-elite-i-size-wskazniki

Fotelik Recaro Salia Elite i-Size to przykład fotelika, którego montaż odbywa się przy pomocy mocowania ISOFIX. Taka instalacja jest bardzo prosta i wyklucza ona możliwość popełnienia błędu montażu. Szyny systemu są regulowane na długość, co umożliwia poprawne ich zapięcie o haki samochodu. Podstawa posiada dwa elementy, które wpływają na stabilność fotela w samochodzie. Pierwszym z nich jest noga wypierająca. Należy opuścić i wyprzeć ją o podłogę, by była ona stabilnie oparta. Drugim elementem jest rama antyrotacyjna. Podczas montażu postawę należy tak dosunąć do oparcia kanpy, by możliwie jak największa jej część ramy miała z nim kontakt. Jej budowa ma charakter otwarty - wewnątrz znajduje się pusta przestrzeń, która sprawia, że dziecko ma więcej miejsca na nogi podczas jazdy tyłem. Nad nogą wypierającą znajdują się wskaźniki, które informują nas o poprawności dokonanego montażu - wtedy wskazują one kolor zielony. Dwa zewnętrzne z nich są są odpowiedzialne za informację związaną z zaczepieniem szyn ISOFIX o haki systemu, a dwa środkowe informują nas o poprawnym wyparciu nogi oraz o gotowości do jazdy (w chwili kiedy fotel jest zwrócony bokiem, wskaźnik pokazuje kolor czerwony).

recaro-salia-elite-i-size-system-asp

Energochłonna skorupa fotelika i dosyć wysoko nadbudowane burty boczne mają za zadanie zmaksymalizować bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia bocznego. Dla zwiększenia efektu producent zastosował dodatkowy system ochrony ASP (Advanced Side Protection). Są to znajdujące się po każdej stronie skorupy otwierane panele. Ich celem jest przyjęcie pierwszego strzału uderzenia (są to najbardziej wystające elementy od boku, co skutkuje największym prawdopodobieństwem uderzenia właśnie w ten punkt). W momencie impaktu, powstała siła zostaje ukierunkowana na tylną część skorupy i jest przez nią absorbowana. 

Nowe modele Recaro, w tym Recaro Salia Elite i-Size posiadają zupełnie nową tapicerkę. Fotelik jest dostępny w dwóch kolekcjach kolorystycznych: Core oraz Prime. Różnią się one między sobą nie tylko odcieniem koloru, ale również materiałem. Niezależnie od wersji producent zastosował tutaj oddychające, siatkowane materiały. Znajdziemy je w najbardziej newralgicznych punktach, czyli pod plecami, jak i przy biodrach - w miejscu gdzie dziecko ma największy bezpośredni kontakt z skorupą fotela. Pomagają one w odprowadzeniu nadmiaru ciepła, co wpływa korzystnie na komfort podczas podróży.

recaro-salia-elite-i-size-zakres

Najważniejsze cechy fotelika

 • następca fotelika Recaro Zero.1 Elite i-Size
 • w pełni zgodny z normą i-Size
 • doskonałe połączenie fotelika dla niemowlaków z fotelem obrotowym 
 • lekkie nosidełko (2.9kg) montowane na skorupie siedziska
 • nosidło odpowiednie dla dzieci od urodzenia do wagi max. 9kg
 • wkładka niemowlęca i regulowany zagłowek wewnątrz fotelika dla niemowlaka
 • dołączona budka do nosidła chroni dziecko przed słońcem
 • można montować je na większość wózków (potrzebne są odpowiednie adaptery)
 • posiada opcję obrotu w zakresie pełnych 360 stopni
 • dla dzieci o wzroście ok. 105cm i maksymalnej wagi 18kg
 • opcja wożenia tyłem w pełnym okresie używania
 • alternatywna możliwość ustawienia przodem dla dzieci po skończonym 15 miesiącu życia
 • poprawiona głębokość zagłówka oraz nowa wkładka pod plecami wpływa korzystnie na pozycję dziecka podczas snu w czasie jazdy w pozycji RWF
 • zagłówek regulowany na wysokość razem z wewnętrznymi pasami
 • wyposażony w 5 punktowe szelki bezpieczeństwa
 • patent HERO+, czyli połączenie tapicerki zagłówka z otulinami szelek - lepsze podtrzymanie głowy oraz większa powierzchnia na której działają siły podczas wypadku (funkcja amortyzatora klatki piersiowej)
 • większa ochrona podczas zderzenia bocznego dzięki systemowi ASP (Advanced Side Protection)
 • wygodny montaż na ISOFIX
 • dodatkowa stabilizacja podstawy po zapieciu dzięki nodze wypierającej i ramie antyrotacyjnej
 • budowa ramy zapewnia większą ilość miejsca na nogi dziecka
 • wskaźniki informujące o poprawnym montażu fotela i gotowości do podróży
 • oddychające, siatkowane tapicerki
 • dwie kolekcje kolorystyczne do wyboru: Select oraz Prime

Recaro Salia Elite i-Size testy ADAC i bezpieczeństwo

Fotelik Recaro Salia Elite i-Size to fotel bazujący na konstrukcji Recaro Zero.1 Elite i-Size. Ten drugi brał już udział w testach niemieckiego ośrodka ADAC, w którym to otrzymał 4 gwiazdki w parametrze bezpieczeństwa oraz w ocenie ogólnej. Salia Elite i-Size nie jest klonem poprzednika, stąd też nie można przełożyć tych testów w skali 1:1. Obecnie wiemy o nim tyle, że posiada on zaliczoną normą i-Size. Jest to najbardziej złożony test homologacyjny w europie. Bada się tam m.in. zachowanie manekina podczas zderzenia czołowego, bocznego i w tym samochodu. Zaliczenie tych testów to już pewnego rodzaju wyznacznik poziomu bezpieczeństwa. 
Recaro Salia Elite doczekał się testów ADAC w październiku 2020 roku. Podczas tego badania fotelik został dosyć dobrze oceniony pod kątem poziomu ochrony w chwili zderzenia czołowego, czy w bok pojazdu. W obu przypadkach nadana mu nota jest równa 2.0, czyli ocenie z zakresu 4 gwiazdek. Nieco gorzej fotelik został oceniony pod kątem obsługi co sprawiło, że pełna nota Salia Elite jest równa 2.7 - 3 gwiazdki.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Recaro Salia Elite i-Size opinie

W dniu sporządzenia tego opisu (wrzesień 2019) fotel ten nie zadebiutował jeszcze w sprzedaży. Skutkuje to brakiem jakichkolwiek opinii na jego temat. Możemy tutaj polegać na recenzjach poprzednika, czyli Recaro Zero.1 Elite i-Size. Z czasem, gdy Salia trafi na półki sklepowe, przybędzie w sieci opinii i ocen dotyczących tego fotelika. 

Recaro Salia Elite i-Size instrukcja obsługi oraz montaż

Przed przystąpieniem do montażu koniecznie przeczytaj pełną instrukcję obsługi oraz sprawdź kompatybilność twojego modelu samochodu z tym fotelikiem.
 • Krok pierwszy - podnieś do góry uchwyt nad nogą, który zwalania blokadę mocowania ISOFIX i wysuń szyny systemu na pełną ich długość tak, by pozwalały one na wpięcie w haki w samochodzie, a następnie je zapnij. Sprawdź, czy zewnętrzne wskaźniki na centralnej konsolecie zmienią kolor z czerwonego na zielony.
 • Krok drugi - mając ponownie podniesiony uchwyt mocowania, przesuń cały fotel w kierunku oparcia tak mocno, jak potrafisz, by zlikwidować luz między nim, a ramą antyrotacyjna fotelika. Pamiętaj im lepsze przyleganie tego elementu, tym stabilniejszy będzie fotelik po zapięciu w samochodzie.
 • Krok trzeci - korzystając z szarego przycisku znajdującego się w połowie długości nogi wypierającej, wysuń jej dolną część w taki sposób, by stabilnie oparła się ona o podłogę samochodu. Jeżeli jest ona stabilna i wszystko zrobiliśmy zgodnie ze sztuką, środkowy wskaźnik konsoletki również zmieni kolor z czerwonego na zielony. Przed regulacja długości nogi najlepiej jest usunąć wszelkie dywaniki i wycieraczki z podłogi.
 • Krok czwarty - sprawdzamy, czy wszystkie wskaźniki są w kolorze zielony. Należy również dokonać kontrolę, czy fotel jest stabilnie zamontowany. W tym celu łapiemy za podstawę i oceniamy, czy uda nam się go bez włożenia siły poruszyć, czy też jest "przyspawany" do siedzenia. Lepiej, by była to ta druga opcja.

Wymiary i dane techniczne

 • homologacja - UN R-129 (i-Size)
 • przedział wagowy - 0-18 kg
 • przedział wagowy dla nosidełka - 0-9 kg
 • zakres wzrostowy - 40-105 cm
 • waga (wraz z nosidełkiem) - 18kg
 • długość - 63-68 cm
 • szerokość - 44 cm
 • wysokość - 61-69 cm

Dostępna kolorystyka

KOLEKCJA SELECT

recaro-salia-elite-i-size-select-garnet-red recaro-salia-elite-i-size-select-night-black
recaro-salia-elite-i-size-select-pacific-blue recaro-salia-elite-i-size-select-teal-green

KOLEKCJA PRIME

recaro-salia-elite-i-size-prime-mat-black recaro-salia-elite-i-size-prime-pale-rose
recaro-salia-elite-i-size-prime-silent-grey recaro-salia-elite-i-size-prime-sky-blueZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Recaro Salia Elite i-Size fotelik obrotowy do 105cm z wyjmowanym nosidełkiem dla niemowlaków
 • By Recaro
 • Cena: 2 516,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Recaro Salia Elite i-Size to doskonałe połączenie fotelika obrotowego z nosidełkiem dla niemowlaków. Jest to model z funkcją obrotu w zakresie pełnych 360 stopni. Posiada wyjmowane, ważące jedyne 2.9kg nosidełko. Opcja przewożenia dziecka tyłem w pełnym okresie używania, czyli do 105cm wzrostu. Montowany przy pomocy mocowania ISOFIX z nogą wypierającą. Nowe rodzaje tapicerki.
Path: > > Recaro Salia Elite i-Size fotelik obrotowy do 105cm z wyjmowanym nosidełkiem dla niemowlaków

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK