Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Swandoo Curie i-Size fotelik obrotowy 180 stopni RWF z normą i-Size i PLUS TEST Powiększ do pełnego rozmiaru

Swandoo Curie i-Size fotelik obrotowy 180 stopni RWF z normą i-Size i PLUS TEST

Swandoo Curie i-Size - fotelik samochodowy RWF z opcją obrotu o 180 stopni (bok-tył-bok) dla dzieci od od urodzenia do ok. 4 lat (40-105cm i wagi max. 18kg). Posiada pełną zgodność z normą i-Size oraz zaliczony szwedzki test PLUS TEST. Montaż przy pomocy mocowania ISOFIX.

Więcej szczegółów

Swandoo Marie

fotelik obrotowy z normą i-Size

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Swandoo Curie i-Size to kolejny po Swandoo Marie i-Size fotelik obrotowy tego austriackiego producenta. Podobnie jak ich drugi model posiada on zaliczoną normę homologacyjną i-Size. Konstrukcyjnie, są to bliźniacze konstrukcje, z tym że fotelik Marie jest fotelem z pełnym zakresem obrotu 360 stopni, przez co można go również wykorzystywać jako fotel przodem do kierunku jazdy, w przeciwieństwie do fotelika Curie, który jest przeznaczony tylko do jazdy tyłem z opcją zwrócenia siedziska na wprost drzwi (obrót w zakresie 180 stopni). Umożliwiło to na pozytywne zaliczenie szwedzkiego testu Plus Test.

Swandoo Curie i-Size został skonstruowany zgodnie z wytycznymi europejskiej normy UN R-129, potocznie zwaną i-Size. Umożliwia on na bezpieczne przewożenie dzieci już od pierwszych dni o ich narodzin do chwili, kiedy osiągną one ok. 4 rok życia. Zgodnie z wytycznymi homologacyjnymi, fotelik jest odpowiedni dla maluchów o wzroście od 40cm do 105cm oraz o wadze nieprzekraczającej 18kg. By zagwarantować poprawną pozycję noworodka, wewnątrz siedziska znajdziemy przystosowaną pod tak małego człowieka wkładkę. Jej zadaniem jest zapewnienie możliwie najbardziej ergonomicznej pozycji oraz odpowiednie dopasowanie wielkości fotelika dla takiego malucha. Poprawia ona również bezpieczeństwo podczas zderzenia bocznego. Wkładka jest dedykowana dla dzieci do 60cm wzrostu. 

Siedzisko fotelika Swandoo Curie i-Size, jak już pisaliśmy, posiada opcję obrotu w zakresie ustawienia: bok - tył - bok. Jego ustawienie na wprost drzwi to mocny handicap przy codziennym używaniu fotela. Nie tylko ułatwia to nam, rodzicom, codzienne wkładanie i wyciąganie dziecka, ale również zapewnia większą kontrolę nad poprawnym dociągnięciem wewnętrznych pasów - widzimy, czy się nigdzie nie poskręcały oraz dociągamy je do siebie. W chwili, gdy ustawimy je do jazdy (tyłem) możemy skorzystać z jednej z kilku pozycji ustawienia pochylenia. Dosyć duży zakres odchylenia umożliwia znalezienie takiej pozycji, by głowa dziecka nie opadała na klatkę piersiową podczas snu w podróży. Należytą ochronę głowy zapewnia tutaj zagłówek. Pełni on funkcję bezpieczeństwa oraz poprawia ułożenie główki podczas drogowej drzemki. Jest on również regulowany na wysokość. Podnosząc go do góry uzyskujemy więcej przestrzeni dla ciągle rosnącego dziecka. Zmiana jego położenia idzie w parze z zmianą wysokości szelek. Nie musimy ich przekładać ręcznie i mamy pewność, że zawsze są one ustawione na odpowiedniej wysokości względem wzrostu dziecka. Materiał, z którego została wykonana tapicerka fotelika jest przyjazna dziecku i w razie potrzeby, możemy zdjąć ją do prania.

Montaż fotelika Swandoo Curie i-Size jest bardzo prosty. Wykorzystujemy tutaj system mocowania ISOFIX, a całość stabilizujemy nogą wypierającą. Szyny systemu, znajdujące się w podstawie są regulowane na długość co ułatwia ich zapięcie oraz umożliwia stabilne dosunięcie podstawy do oparcia kanapy. Wysoka rama antyrotacyjna zwiększa powierzchnię przylegania bazy z siedziskiem auta podnosząc tym samym bezpieczeństwo w chwili wypadku. Noga wypierająca, którą należy opuścić na podłogę maksymalizuje efekt. Jej długość umożliwia na poprawne jej oparcie o podłogę niemal każdego samochodu. Czytelne wskaźniki umiejscowione w widocznym miejscu informują nas o poprawności montażu - kolor zielony: OK, kolor czerwony - do poprawy. 

Główne cechy fotelika:

 • tylko tyłem do kierunku jazdy - fotelik RWF
 • posiada zaliczony szwedzki test PLUS TEST
 • w pełni zgodny z normą i-Size
 • odpowiedni dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia (od 40cm do 105cm i wagi max. 18kg)
 • siedzisko z funkcją obrotu o 2 x 90 stopni (bok - tył - bok)
 • wygodne wkładanie i wyciąganie dziecka przy ustawieniu siedziska na wprost drzwi samochodu
 • posiada wkładkę dla niemowlaków (do wykorzystania do 60cm wzrostu)
 • dziecko zapinamy w wewnętrzne, pięciopunktowe szelki
 • wewnętrzny zagłówek chroniący głowę i jest regulowany na wysokość
 • rośnie razem z dzieckiem - zmiana położenia zagłówka wpływa na wysokość szelek
 • możliwość odchylenia siedziska do pozycji spoczynkowej
 • intuicyjnie prosty montaż przy pomocy mocowania ISOFIX
 • wysoka rama antyrotacyjna poprawia stabilność po zapięciu
 • regulowana na długość noga wypierająca 
 • czytelne wskaźniki informujące o poprawności zapięcia
 • umiejscowiony w wygodnym miejscu uchwyt do obrotu siedziska
 • przyjazne dziecku materiały
 • tapicerkę można zdjąć do prania

Swandoo Curie i-Size i bezpieczeństwo i testy ADAC oraz PLUS TEST

Swandoo Curie i-Size już za chwilę trafi na sklepowe półki. Wiem, że w chwili swojej premiery fotel posiada pełną zgodność z normą i-Size oraz zaliczony szwedzki test PLUS TEST. Homologacja i-Size to obecnie najbardziej rygorystyczny test homologacyjny dla fotelików w Europie. Bada się tutaj siły działające na manekin testowy w chwili uderzenia czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. Ich zaliczenie to obecnie standard bezpieczeństwa. Dodatkowo, z racji tego, że jest to fotelik tylko tyłem do kierunku jazdy, czyli RWF, producent zdecydował się poddać go szwedzkiemu testowi PLUS TEST. Jego zaliczenie to bardzo pozytywna informacja. W dniu premiery model ten nie będzie posiadał zaliczonych testów ADAC. Sytuacja może zmienić się z czasem i będzie zależna od popularności tego modelu na niemieckim rynku sprzedaży.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga. Można na nim odnaleźć specjalne porównania poszczególnych modeli fotelików obrotowych w kilku parametrach: bezpieczeństwa, zakresu odchylenia fotelików do pozycji spoczynkowej oraz ilości miejsca na nogi dziecka przy jeździe tyłem. Na tej podstawie mogą Państwo określić, jak względem konkurentów wypada ten model.

Swandoo Marie opinie

Brak sprzedaży to brak opinii. W dniu sporządzania opisu( październik 2019) fotelik ten nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Taki obrót spraw powoduje, że spotkanie się z opinią dotyczącą tego modelu jest niemożliwe. Sytuacja powinna się zmienić wraz z uruchomieniem sprzedaży.

Dane techniczne: 

(do uzupełnienia wkrótce)

Dostępna kolorystyka:

(do uzupełnienia wkrótce).Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


Foteliki Bociek - Sklep Ekspercki
ul. Księdza Jana Szurleja 12
40-668 Katowice
 • Nazwa :Swandoo Curie i-Size fotelik obrotowy 180 stopni RWF z normą i-Size i PLUS TEST
 • Cena: 0,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Swandoo Curie i-Size - fotelik samochodowy RWF z opcją obrotu o 180 stopni (bok-tył-bok) dla dzieci od od urodzenia do ok. 4 lat (40-105cm i wagi max. 18kg). Posiada pełną zgodność z normą i-Size oraz zaliczony szwedzki test PLUS TEST. Montaż przy pomocy mocowania ISOFIX.
Path: > > Swandoo Curie i-Size fotelik obrotowy 180 stopni RWF z normą i-Size i PLUS TEST

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK