Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Maxi Cosi Emerald fotelik samochodowy 0-25kg RWF / FWF z ISOFIX Powiększ do pełnego rozmiaru

Maxi Cosi Emerald fotelik samochodowy 0-25kg RWF / FWF z ISOFIX

Maxi Cosi Emerald fotelik samochodowy multigrupowy z homologacją i-Size 40-125cm / max 25kg, czyli dla dzieci od urodzenia do ok. 7 roku życia. Przekładane siedzisko, montowane na bazie ISOFIX pozwala na przewożenie dziecka tyłem do wagi 17.5kg, oraz przodem w zakresie 9-25kg. Wychylane siedzisko, regulowany zagłówek oraz prosty montaż w samochodzie.

Więcej szczegółów

8193

Cena: 2 099,00 zł


Maxi Cosi Emerald fotelik samochodowy 0-25 kg

fotelik dla dzieci do ok. 7 roku życia RWF tyłem do 17.5kg/ 105cm

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Maxi-Cosi-Emerald-i-size-Authentic-black

Maxi Cosi Emerald jest kolejnym fotelikiem multigrupowym w ofercie producenta. Został zaprojektowany w zgodności z normą i-Size (UN R-129/03) dla dzieci od 40cm do 125cm. Rośnie razem z dzieckiem i jest odpowiedni malucha od pierwszego dnia od jego narodzin, aż do starszaka w wieku ok. 7 roku życia. 

Maxi-Cosi-Emerald-i-size-wkładka

Z fotelika samochodowego Maxi Cosi Emerald możemy skorzystać wieloetapowo. Zastosowanie wygodnej, ergonomicznej wkładki dla niemowlaków sprawia, że fotelik faktycznie pozwala na przewożenie niemowlaka. Jej zadanie to zapewnienie poprawnego podparcia kręgosłupa maluszka oraz poprzez wypełnienie przestrzeni siedziska, zwiększenie bezpieczeństwa podczas zderzenia bocznego. Jej okres używania jest zależny od wielkości i napięcia mięśniowego dziecka. Powinniśmy z niej korzystać do momentu, gdy dziecku zacznie robić się w niej ciasno i w chwili kiedy będzie ono samodzielnie siedzieć. 

Dzięki przekładanemu siedzisku, możemy je zamontować na podstawie zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Najkorzystniej, pod względem bezpieczeństwa dziecka, będzie, jeżeli do maksimum wykorzystamy opcję tyłem, czyli tutaj do maksymalnej wagi 17.5kg lub 105cm. Alternatywnie, jeżeli mamy taką potrzebę, dzieci o wadze z przedziału 9-25kg i 76-125cm możemy przewozić przodem. Do wagi 17.5kg i wzrostu max. 105 cm dziecko, niezależnie od kierunku przewożenia zapinamy w pięciopunktowe, wewnętrzne szelki. Dzieci o wzroście od 100 do 125cm należy przewozić przodem do kierunku jazdy i zapinać je pasem samochodowym. Fotelik montujemy w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX, a następnie, w późniejszej fazie używania - dodatkowo zapinamy dzioecko przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu. Niezależnie od kierunku przewożenia, siedzisko można ustawić do jednej z kilku możliwych pozycji odchylenia. Zmiana wpływa na kąt, pod którym przewozimy dziecko. Ingerując w ustawienie, zapewniamy maluchowi odpowiednią pozycję do jazdy w czasie snu. Redukuje to w znacznym stopniu prawdopodobieństwo opadającej głowy podczas drzemki. 

Maxi-Cosi-Emerald-i-size-szelki-do-25-kg

Fotelik Maxi Cosi Emerald rośnie wraz z Twoim dzieckiem. Regulowany na wysokość zagłówek możemy ustawić na jednym z kilku dostępnych poziomów. Jego podniesienie zapewnia większą ilość miejsca dla dziecka oraz pozwala na poprawne dopasowanie wysokości szelek względem wzrostu malucha. Jest to możliwe, gdyż podniesienie zagłówka skutkuje zmianą ustawienia ich wysokości. Są one również regulowane na długość. Usprawnia to wkładanie i wyciąganie dziecka z fotela, gdyż przed podróżą muszą one być odpowiednio naprężone, a przed wyciągnięciem, możemy je zluzować, by nie wykręcać dziecku rączek w tym momencie. Osłony na pasy pełnią funkcję amortyzatora klatki piersiowej. Rozkładają one siły zderzenia na większą powierzchnię ciała dziecka. System Easy-in, podczas gdy szelki są rozpięte, podtrzymuje w górze piersiowe odcinki pasów, co znacząco ułatwia codzienne wkładanie i wyciąganie dziecka do fotelika. 

Maxi-Cosi-Emerald-i-size-recline

Wspomniany wcześniej zagłówek nie tylko zapewnia więcej miejsca dla dziecka, ale również pełni on bardzo ważną funkcję bezpieczeństwa. Jego głębokie ściany odpowiednio okalają głowę dziecka podczas potencjalnego zderzenia bocznego. W wewnętrznej jego części znajdziemy miękkie poduszki powietrzne, których zadaniem jest zamortyzowanie sił uderzenia, jak również wzrost komfortu podczas podróży. W celu zmaksymalizowania ochrony, producent zastosował tutaj również system ochrony bocznej G-Cell. Jest to specjalnie opracowana struktura ścian bocznych, przypominająca swoją budową plaster miodu. W czasie uderzenia bocznego, doskonale absorbują one powstałe siły, przez co te docierają do malucha w mniejszym stopniu. Miękka, oddychająca tapicerka, wykonana z niealergicznego materiału bambusowego jest przyjemna w dotyku i w prosty sposób można ją zdjąć do prania.

Główne cechy fotelika

 • posiada homologację UN R-129/03 (i-Size) dla dzieci od 40cm do 125cm i wagi max. 25kg
 • dla dzieci od urodzenia do ok. 7 roku życia
 • posiada przekładane siedzisko w dwóch kierunkach
 • tyłem, dla dzieci o wadze z zakresu 0-18 kg lub wzrostu 105cm
 • przodem, dla dzieci o wadze 9-25 kg lub wzrostu max. 125cm
 • wykorzystanie 5-punktowych szelek do wagi max. 17.5kg i 105cm wzrostu
 • dzieci w zakresie 100-125cm i wagi max. 25kg zapina się pasem samochodowym
 • w zestawie z wkładką dla niemowlaków
 • montowany w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX + nogi wypierającej
 • siedzisko odchylane do pozycji leżącej, niezależnie od kierunku przewożenia
 • głęboki, regulowany na wysokość zagłówek, chroniący głowę dziecka podczas wypadku
 • w celu zwiększenia bezpieczeństwa, został on wypełniony poduszkami z komorami powietrznymi - wpływają one również na wzrost komfortu w czasie podróży
 • posiada miękkie otuliny na pasy bezpieczeństwa, pełniące zarazem funkcję amortyzatorów klatki piersiowej
 • są one również związane z systemem Easy-In - ich usztywnienie ułatwia wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika
 • energochłonna skorupa siedziska, chroniąca dziecko
 • system ochrony bocznej G-Cell - wypełnienie ścian bocznych, swoją strukturą przypomina budowę plastra miodu - doskonałe pochłonięcie sił zderzenia bocznego
 • miękka, oddychająca tapicerka, którą można zdjąć do prania

Maxi-Cosi-Emerald-i-Size-przodem-wkładka

Maxi Cosi Emerald bezpieczeństwo i testy ADAC

Maxi Cosi Emerald to multigrupowy fotelik samochodowy dla dzieci do ok. 7 roku życia. Posiada on europejską homologację dopuszczającą go do sprzedaży, czyli UN R-129/03, którą potocznie nazywa się i-Size. W ramach otrzymanej homologacji fotelik został poddany crash-testom zderzenia czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. W chwili swojej premiery nie będzie posiadał on testów niemieckiego ośrodka ADAC. Dopiero z czasem, w zależności od popularności na rynku niemieckim, możliwe jest by wziął on udział w tym badaniu. Czy tak faktycznie się stanie? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne nie wcześniej niż jesienią 2020 roku.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Maxi Cosi Emerald opinie

Sieć internetowa to miejsce do którego sięgamy, by znaleźć opinie dotyczące różnych przedmiotów, w tym także foteli samochodowych dla dzieci. W przypadku Maxi Cosi Emerald znalezienie takowych jest obecnie niemożliwe. Zapewne sytuacja ulegnie zmianie w chwili, kiedy fotelik ten trafi do sprzedaży, co będzie miało miejsce na przełomie w drugiej połowie 2020 roku.

Wymiary i dane techniczne

Poniżej na grafikach wykazane zostały wymiary fotelika Maxi Cosi Emerald w różnych ustawieniach, jak również została podana jego waga.

Maxi-Cosi-Emerald-i-Size-wymiary-i-waga

Maxi Cosi Emerald i-Size instukcja

Fotelik Maxi Cosi Emerald i-Size, ze względu na swoją uniwersalność i dosyć długi okres używania posiada dwie osobne instrukcje obsługi, które są związane zakresem wzrostowym dziecka. I tak, poniżej udostępniamy przekierowanie do ich poszczególnych wersji:
 • Maxi-Cosi Emerald i-Size - instrukcja obsługi fotelika, dziecko 40-105 cm >>LINK<<
 • Maxi-Cosi Emerald i-Size - instrukcja obsługi fotelika, dziecko 100-125 cm >>LINK<<

Dostępna kolorystyka

Maxi-Cosi-Emerald-i-Size-Authentic-Black Maxi-Cosi-Emerald-i-size-Authentic-Graphite
Kolor: Authentic Black Kolor: Authentic Graphite
Maxi-Cosi-Emerald-i-Size-Authentic-Grey
Kolor: Authentic Grey


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Maxi Cosi Emerald fotelik samochodowy 0-25kg RWF / FWF z ISOFIX
 • Cena: 2 099,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Maxi Cosi Emerald fotelik samochodowy multigrupowy z homologacją i-Size 40-125cm / max 25kg, czyli dla dzieci od urodzenia do ok. 7 roku życia. Przekładane siedzisko, montowane na bazie ISOFIX pozwala na przewożenie dziecka tyłem do wagi 17.5kg, oraz przodem w zakresie 9-25kg. Wychylane siedzisko, regulowany zagłówek oraz prosty montaż w samochodzie.
Path: > > Maxi Cosi Emerald fotelik samochodowy 0-25kg RWF / FWF z ISOFIX

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK