Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Nuna Prym i-Size fotelik obrotowy i-Size do 105cm Powiększ do pełnego rozmiaru

Nuna Prym i-Size fotelik obrotowy i-Size do 105cm

Nuna Prym i-Size - fotelik obrotowy dla dzieci od 40cm do 105cm. Montowany w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX. Następca modelu Rebl Plus i-Size. Nowy kształt zagłówka, blokada obrotu (albo 180 stopni albo pełne 360) oraz dodatkowy system ochrony bocznej.

Więcej szczegółów

8196

Cena: 2 199,00 zł


Nuna Prym i-Size fotelik obrotowy

z normą i-Size dla dzieci od 40cm do 105cm lub max. 18.5 kg

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

NunaPo raz pierwszy Nuna zadebiutowała w 2007 roku w Holandii podczas pokazu innowacyjnego krzesełka dziecięcego do karmienia. Udana premiera produktów Nuna zaowocowała kontynuacją obranej drogi i rozszerzenia linii produktów. Firma zaczęła ostrożnie wprowadzać swoje projekty na rynek po wcześniejszym skrupulatnym testowaniu własnych produktów. Wierna swoim holenderskim projektantom z roku na rok firma Nuna nabierała realnego znaczenia w branży dziecięcej, z czasem oferując kompletny zestaw wyprawki dla małego dziecka, cechujący się nienagannym designem. Firma Nuna dąży do tego by po przez własne produkty zaoferować rodzicom nowe, lepsze życie z własnym dzieckiem. Każdemu rodzicowi, któremu zależy na własnym dziecku, będzie po drodze z firmą Nuna, której produkty są inteligentnie wykonane, proste i funkcjonalne.

Nuna-Prym-i-Size-Dove


Nuna Prym i-Size to następna fotelika Nuna Rebl Plus i-Size. Jest to model, który bazuje na konstrukcji poprzednika, ale wprowadza również szereg poprawek i nowych rozwiązań, w celu zapewnienia dziecku maksymalnego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu w czasie podróży.

Nuna-Prym-i-Size-obrot

Opisywany model posiada opcję obrotu w pełnym zakresie 360 stopni. Nuna Prym i-Size to fotelik, który jest dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia. Spełnia on założenia regulacji UN R-129, potocznie znaną jako i-Size, i jest odpowiedni dla dzieciaków o wzroście od 40cm do 105cm oraz o wadze nieprzekraczającej dopuszczalne tutaj 18.5kg. Co istotne, jest to model, w którym możemy przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania. Alternatywna opcja przodem jest dostępna w chwili, gdy maluch skończy 15 miesiąc życia. Zalecamy jednak, by przewozić dziecko jak najdłużej tyłem, gdyż taka forma podróży jest najbezpieczniejsza dla dzieci w tym wieku. Nowością jest zastosowanie blokady, która uniemożliwia ustawienie siedziska przodem. Teraz to rodzic decyduje, czy fotelik ma mieć funkcję obrotu w zakresie 180 stopni, czy też pełnych 360. 

Nuna-Prym-i-Size-wkladka

Niezależnie od kierunku przewożenia, siedzisko fotelika możemy ustawić w jednej z siedmiu opcji odchylenia. Co znamienne, funkcja obrotu jest możliwa w dowolnym ustawieniu. Jest to przydatne, kiedy chcemy wyciągnąć śpiące dziecko, czy też podczas wkładania malucha, który jeszcze nie siedzi samodzielnie. Jak pisaliśmy wcześniej, Nuna Prym i-Size to fotelik umożliwiający przewożenie noworodków. Jest to możliwe dzięki znajdującym się wewnątrz siedziska wkładkom. Po pierwsze, mają one zadanie poprawnego podparcia kręgosłupa dziecka oraz zagwarantowanie poprawnej pozycji dla takiego malucha. 

Nuna-Prym-i-Size-szelki

Boczne ściany wkładki są wypełnione materiałem energochłonnym co znaczący podnosi poziom bezpieczeństwa podcza uderzenia w bok samochodu. Z czasem, wraz z wzrostem dziecka, należy z niej zrezygnować. Integralnym elementem siedziska jest wewnętrzny zagłówek. Tutaj również doszło do zmiany względem fotelika Nuna Rebl Plus i-Size. Jest on teraz głębszy, lepiej chroniący głowę dziecka. W przeciwieństwie do poprzednika, jego wewnętrzna powierzchnia jest w jednej linii z oparciem, co redukuje prawdopodobieństwo opadania główki podczas snu w podróży. Oczywiście, poza funkcją ochronną, zmiana położenia wysokości zagłówka umożliwia poprawne dopasowanie wewnętrznych, pięciopunktowych szelek względem wzrostu dziecka. Zakres zmian położenia mieści się w widełkach podanej normy wzrostowej, czyli w przedziale od 40cm do 105cm. Poprawne ustawienie szelek jest kluczowe dla maksymalnego bezpieczeństwa podczas wypadku. Równie istotne jest ich poprawne naciągnięcie po zapięciu dziecka. Łatwe poluzowanie oraz zacieśnianie szelek nie powinno stanowić tutaj żadnego problemu, szczególnie w chwii, kiedy siedzisko ustawimy na wprost drzwi samochodu.

Nuna-Prym-i-Size-SIP

Skorupa siedziska została wewnętrznie wypełniona materiałami energochłonnymi. Pochłaniają one siły powstałe podczas zderzenia. Stosunkowo głęboko posadzone dziecko wewnątrz jest w pełni chronione. Nowym elementem, podnoszącym bezpieczeństwo podczas wypadku bocznego jest system ochrony bocznej SIP. To znajdujące się po każdej stronie ścian siedziska skrzydełka, które należy otworzyć od strony drzwi samochodu. Po rozłożeniu, jest to najbardziej wystający element fotelika, co też przekłada się na największe prawdopodobieństwo kontaktu w tym punkcie. Ich zadaniem jest, w chwili impaktu, przekazanie powstałej siły na tylną część skorupy fotelika, co faktycznie ma miejsce, dzięki umieszczeniu ich przez inżynierów marki Nuna w odpowiednim miejscu. 

W tym wszystkim producent nie zapomniał o komforcie dziecka w podróży. Zastosowanie sporej ilości materiałów energochłonnych (głównie pianek EPS, które mają dodatkową właściwość termoizolacyjną) sprawia, że może pojawić się problem z odprowadzeniem ciepła znajdującego się w środku dziecka. To z kolei przyczynia się do nadmiernej potliwości. W przypadku fotelika Nuna Prym i-Size nie powinniśmy mieć z tym problemu. Kanały wentylacyjne, które znajdują się w siedzisku odprowadzają nadmiar ciepła i usprawniają swobodny przepływ powietrza wewnątrz siedziska. Swoje trzy grosze w tym temacie dorzuca tapicerka, która mimo swojej wysokiej klasy wytrzymałości, również skutecznie przepuszcza powietrze. Po jej bokach znajdziemy wszyte magnesy - po jednym na każdą stronę. Ich zadaniem jest podtrzymanie klamer wewnętrznych szelek, co ułatwia wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika. Sama tapicerka jest oczywiście zdejmowana i można ją wyprać. 

Nuna-Prym-i-Size-ISOFIX

Podobnie jak niemal każdy fotelik obrotowy, Nuna Prym i-Size jest montowana w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX. Szyny systemu są regulowane na długość, co umożliwia stabilne zapięcie w pojeździe. Znajdująca się przy podstawie rama antyrotacyjna, w chwili kiedy jest dobrze dociśnięta do oparcia kanapy, unieruchamia fotel, co poprawia jego zachowanie podczas wypadku. Na drugim biegunie znajduje się regulowana na długość noga wypierająca, która dopełnia całość poprawnej instalacji w samochodzie. Czytelne, zmieniające z czerwonego na zielony kolor wskaźniki podpowiadają, czy całość wykonaliśmy zgodnie z zaleceniami producenta. 

Główne cechy fotelika:

 • zgodny z homologacją UN R-129, czyli i-Size
 • dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia (wzrost z zakresu od 40cm do 105cm i maksymalna waga 18.5kg)
 • tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania
 • opcja ustawienia siedziska zgodnie z kierunkiem jazdy dla dzieci po ukończonym 15 miesiącu życia
 • posiada blokadę uniemożliwiającą obrót fotela przodem do kierunku jazdy (obsługiwana manualnie przez rodzica)
 • fotelik obrotowy w pełnym zakresie 360°
 • wygodna opcja ustawienia siedziska na wprost drzwi samochodu - łatwe wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika
 • wewnętrzne, energochłonne wkładki dla niemowlaka, poprawiające jego pozycję oraz wpływające na wzrost jego bezpieczeństwa
 • nowy kształt zagłówka - lepiej chroni głowę dziecka oraz redukuje prawdopodobieństwo jej opadania na klatkę piersiową podczas snu w podróży
 • regulowany na wysokość wraz z wewnętrznymi, pięciopunktowymi szelkami - ułatwia dopasowanie do wzrostu dziecka
 • energochłonna skorupa fotelika
 • NOWOŚĆ - system ochrony przed zderzeniem bocznym - naprowadza siłę uderzenia na tylną część siedziska, oddalając jej działanie od dziecka
 • możliwość ustawienia pochylenia w jednej z siedmiu dostępnych pozycji
 • funkcja obrotu niezależna od odchylenia siedziska
 • wentylowana skorupa fotelika
 • oddychające materiały, przyjazne dziecku
 • magnesy podtrzymujące pasy podczas wkładania i wyciągania malucha
 • montowany przy pomocy mocowania ISOFIX
 • wysoka rama antyrotacyjna bazy poprawia stabilność montażu
 • regulowana na długość noga wypierająca
 • następca popularnego modelu Nuna Rebl Plus i-Size

Nuna-Prym-i-Size-Dove

Nuna Prym i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik obrotowy Nuna Prym i-Size w kilku słowach to nowy Rebl Plus i-Size. Nie jest to klon, a raczej wersja 2.0. Zmiany, które występują w tym foteliku niosą wszelką nadzieję, że wypadnie on w testach ADAC jeszcze lepiej niż swój protoplasta, który ma dobrą ocenę 4 gwiazdek w nocie za bezpieczeństwo oraz ogólnie. Mamy tutaj dodatkowy system ochrony bocznej i to przede wszystkim w tym zakresie powinna nastąpić poprawa. Zapewne będziemy musieli poczekać aż do maja 2020 by się o tym przekonać. Do tego momentu możemy napisać, że Nuna Prym i-Size to fotel spełniający założenia tej homologacji. W ramach normy i-Size przeprowadza się szereg testów zderzeniowych każdego typu. Mamy tutaj zderzenia czołowe z prędkością 50 km/h, boczne - 24 km/h oraz w tył pojazdu przy 30 km/h. Zaliczenie tych badań to pewnego rodzaju standard bezpieczeństwa. Mając to na uwadze oraz fakt, że bazuje on konstrukcyjnie na modelu Rebl Plus i-Size jesteśmy przekonani, że jest to bezpieczny fotel dla dziecka. 
EDIT 20.10.2020 - Nuna Prym i-Size była jednym z 14 fotelików, które były testowane w jesiennej rundzie testów ADAC 2020. Zgodnie z naszymi przewidywaniami, jego ocena jest lepsza niż modelu Rebl Plus. Zdecydowany progres widać przy ochronie bocznej dziecka - fotelik Prym otrzymał bardzo dobrą notę 1.4, czyli ocenę z zakresu 5 gwiazdek. Całościowa ocena zabezpieczeństwo to nota 1.8 co stawia ten model w czołówce pod kątem faktycznego poziomu ochrony dziecka. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Nuna Prym i-Size opinie

Fotelik Nuna Prym i-Size zadebiutował na rynku sprzedaży w lutym 2020 roku. W początkowym okresie znalezienie opinii na jego temat może być utrudnione. Można jednak wstępnie wyrobić sobie jakieś zdanie dzięki ocenom i recenzjom dotyczącym modelu Nuna Rebl Plus i-Size. Nie można jednak przenosić ich 1:1, gdyż bądź, co bądź fotelik różni się od poprzednika. W głównej mierze dodano dodatkowy system ochrony bocznej oraz przemodelowano kształt zagłówka, przez co jest on głębszy, zrównał się on linią z oparciem i nie potęguje prawdopodobieństwa opadania głowy na klatkę piersiową. Użytkowo też mamy coś in ekstra, czyli blokadę uniemożliwiającą przypadkowe przestawienie siedziska do przodu oraz wygodne magnesy, ktore podtrzymują klamry pasa przy wkładaniu, bądź wyciąganiu małego pasażera. 

DANE TECHNICZNE

Wymiary produktu: 
L 64.8 x W 47.8 x H 92.9- 130.5 cm
Waga produktu: 14 kg

Kolorystyka

Nuna-Prym-i-Size-Aspen Nuna-Myti-i-Size-Caviar
Kolor: Lake Kolor: Caviar
Nuny-Prym-i-Size-Dove
Kolor: Dove


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00
 • Nazwa :Nuna Prym i-Size fotelik obrotowy i-Size do 105cm
 • By Nuna
 • Cena: 2 199,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Nuna Prym i-Size - fotelik obrotowy dla dzieci od 40cm do 105cm. Montowany w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX. Następca modelu Rebl Plus i-Size. Nowy kształt zagłówka, blokada obrotu (albo 180 stopni albo pełne 360) oraz dodatkowy system ochrony bocznej.
Path: > > Nuna Prym i-Size fotelik obrotowy i-Size do 105cm

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK