Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Avionaut Sky fotelik RWF 0-25kg z normą i-Size Powiększ do pełnego rozmiaru

Avionaut Sky fotelik RWF 0-25kg z normą i-Size

Avionaut Sky i-Size to fotelik samochodowy RWF, czyli tylko tyłem do kierunku jazdy. Zgodny z homologacją i-Size dla dzieci od urodzenia do maksymalnej wagi 25kg i maskymalnym wzroście 125cm. Montowany w samochodzie przy pomocy pasów bezpieczeństwa, nogi wypierającej oraz pasów napinających.

Więcej szczegółów

8197

Cena: 1 399,00 zł


Avionaut Sky fotelik samochodowy RWF 0-25kg

posiada homologację i-Size dla dzieci do max. 25kg i wzrostu max. 125cm

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

AvionautFoteliki samochodowe dla dzieci Avionaut zostały opracowane we współpracy z projektantami i konstruktorami z doświadczeniem w branży lotniczej. Celem było stworzenie absolutnie bezpiecznych i najwygodniejszych fotelików samochodowych dla dzieci. Produkty Avionaut są ergonomiczne i rosną razem z dzieckiem, aby jak najlepiej dostosować się do ich potrzeb. Dlaczego firma Lookart jest tak pewna jakości fotelików samochodowych? Ponieważ wszystkie modele są produkowane w Polsce, gdzie ma pełną kontrolę nad ich wykonaniem oraz nad wykorzystanymi materiałami. W 2018 roku pierwszy fotelik producenta został przebadany w niemieckim ośrodku testowym ADAC.

Avionaut Sky w Akademii Bezpiecznej Podróży - zobacz, co m.in. na jego temat mówi nasz ekspert


Avionaut-Sky-i-Size-01-Grey-Melange

Avionaut Sky i-Size to fotelik samochodowy tylko tyłem do kierunku jazdy, czyli RWF. Konstrukcja zgodna z trzecią iteracją normy i-Size. Odpowiedni dla dzieci od dnia narodzin do ok. 6-7 roku życia. Posiada limit wagowy wynoszący maksymalną wartość 25kg oraz wzrostowy - w tym przypadku jest to wzrost dziecka od 40cm do 125cm. Jest to jeden z pierwszych fotelików z normą i-Size, który do swojego montażu nie wykorzystuje mocowania ISOFIX. Poprawna instalacja w samochodzie odbywa się przy wykorzystaniu pasa bezpieczeństwa samochodu oraz dodatkowych, znajdujących się w zestawie z fotelem, pasów naciągowych. Całość stabilizuje regulowana noga wypierająca, którą opuszczamy na podłogę pojazdu.

Avionaut Sky i-Size to pierwszy, klasyczny fotelik RWF tej polskiej firmy. Klasyczny w tym sensie, że jest to model tylko tyłem do kierunku jazdy, który jest zapinany w samochodzie pasem bezpieczeństwa. Na tym jednak klasyka się kończy. Projektując ten model, producent podszedł do tematu w zupełnie inny sposób, pod względem konstrukcji, rozwiązań oraz okresu wykorzystania. W pierwszej kolejności, warte podkreślenia jest to, iż fotelik ma spore szanse okazać się trafnym wyborem jako model dla noworodków. Stosunkowo spora pozycja odchylenia wpływa korzystnie na kąt ułożenia tak malutkiego dziecka wewnątrz siedziska. W celu adaptacji przestrzeni, zdecydowano się tutaj zastosować wkładkę niemowlęcą, przypominającą tę, którą spotkamy w flagowym modelu tej marki, czyli Avionaut Pixel. Specjalnie opracowany klin oraz wypełnienia sprawiają, że noworodek jest ułożony w ergonomicznej pozycji, poprawnie wypierającej kręgosłup, oraz redukują one przestrzeń siedziska, by dobrze otulić maluszka. Wkładki są czasowe i wraz z wzrostem dziecka należy zaprzestać z ich korzystania. 

Starszaki również mogą czuć się bezpieczne wewnątrz fotelika Avionaut Sky i-Size. Zawdzięczamy to stosunkowo głębokiej budowie skorupy siedziska, która doskonale chroni dziecko przed zderzeniami bocznymi. W chwili tego typu uderzenia, dziecko jest w pełni schowane przez burty boczne fotelika. Elementem maksymalizującym ochronę przy zderzeniu bocznym jest dodatkowa nakładka systemu, która ma zadanie pochłonięcia części sił i przeciążeń impaktu. Montuje się ją od strony drzwi pojazdu. Głowa dziecka, na każdym etapie używania, jest w pełni schowana w wewnętrznym zagłówku. Nie tylko poprawia on bezpieczeństwo, ale ma on również zastosowanie użytkowe. Wpływa on korzystnie na komfort dziecka podczas snu w podróży. Umożliwia on również odpowiednie dopasowanie przestrzeni siedziska do stale rosnącego dziecka. Jest on regulowany na wysokość, a zmiana jego położenia odbywa się w parze z wewnętrznymi szelkami. W foteliku Avionaut Sky i-Size zastosowano pięciopunktowe, wewnętrzne szelki, w które zapinamy dziecko. Są one regulowane na długość, co usprawnia codzienne wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika. 

Podobnie jak w przypadku większość fotelików RWF do 25kg, montaż w samochodzie odbywa się z wykorzystaniem pasa samochodowego. Znajdujące się w podstawie prowadnice umożliwiają jego poprawny przebieg, a klamry blokujące uniemożliwiają jego samoczynne poluzowanie. Dołączone do fotelika pasy napinające należy bezwzględnie zastosować na każdym etapie używania. Ich budowa pozwala na zapętlenie ich na jeden z kilku sposobów. Można przełożyć je pod szynami przedniego fotela, jak również bezpośrednio o ramę przednich foteli lub o sam fotel - ten z przodu, a czasem nawet o ten sam fotel, na którym montujemy go w aucie. Elementem stabilizującym całość jest noga wypierająca, którą należy stabilnie oprzeć o podłogę pojazdu. Jest ona odpowiednio długa, co nie powinno sprawiać problemów z jej poprawnym montażem w dowolnym samochodzie.

Avionaut-Sky-i-Size-01-Grey-Melange-bokiem

Główne cechy fotelika

 • jeden z pierwszych fotelików z normą UN R-129 (i-Size) z metodą montaży przy pomocy pasa samochodowego
 • dla dzieci od urodzenia do ok. 6-7 roku życia
 • dedykowany przedział wzrostowy z zakresu od 40cm do 125cm oraz wagowy 0-25kg
 • fotelik RWF tylko tyłem do kierunku jazdy
 • wyposażony w dodatkowe wkładki dla niemowlaków, które swą budową są zbliżone do tych znajdujących się w rewelacyjnym foteliku Avionaut Pixel
 • stosunkowo spore odchylenie siedziska - redukuje ryzyko opadania głowy na klatkę piersiową podczas snu w podróży
 • regulowany na wysokość wewnętrzny zagłowek chroni głowe dziecka oraz ułatwia dopasowanie wewnętrznej przestrzeni dla rosnącego ciągle pasażera
 • siedzisko z pięciopunktowymi szelkami bezpieczeństwa, w które zapinamy dziecko
 • płynna regulacja wysokości (wraz z zagłówkiem) i długości szelek
 • dodatkowa ochrona przy zderzeniu bocznym - energochłonny element dokładany do bocznej ścianki fotelika
 • wentylowana skorupa odprowadzająca nadmiar ciepła w okresie letnim
 • montaż w samochodzie przy pomocy pasa bezpieczeństwa samochodu, nogi wypierającej oraz pasów napinających
 • przyjemne w dotyku tapicerki z możliwością zdjęcia jej do prania

Avionaut Sky i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC oraz PLUS TEST

Avionaut Sky i-Size z założenia jest fotelikiem bezpiecznym. Wszystko przez fakt, że w pełnym okresie używania dziecko jest w nim przewożone tyłem do kierunku jazdy. Pytanie jest takie, jaki faktycznie jest poziom jego ochrony? Po pierwsze, jest to model z homologacją i-Size. W ramach przyznanej mu normy brał on udział w testach zderzeniowych każdego typu. Sprawdzano go w chwili zderzenia czołowego, w bok pojazdu oraz w tył. Spełnienie założeń tej regulacji to obecnie pewnego rodzaju standard bezpieczeństwa. Dodatkowo, w dniu swojej premiery, fotelik ten będzie posiadać zaliczony szwedzki test PLUS TEST. To badanie, przeprowadzane przez ośrodek testowy VTI polega na czołowym crash teście z prędkością 56 km/h oraz zmierzeniu sił działających na głowę oraz szyję manekina testowego. Muszą być one odpowiednio niskie, by nie doszło do uszkodzenia kręgosłupa szyjnego dziecka podczas zderzenia. Warto zaznaczyć, że tylko foteliki tyłem (RWF) mają szansę na zdanie tego badania. Stawia to model Avionaut SKy i-Size w elicie najbezpieczniejszych modeli. Jeżeli jego popularność w Niemczech będzie odpowiednio wysoka, z czasem możemy doczekać się i testów ośrodka ADAC. Czy faktycznie tak będzie? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Avionaut Sky i-Size oceny i opinie

Fotelik samochodowy Avionaut Sky i-Size to model, który trafi do sprzedaży w pierwszym półroczu 2020 roku. Niemożliwym dlatego jest do dnia jego premiery znaleźć jakichkolwiek opinii na jego temat. Stosunkowo wysoka popularność tej polskiej marki oraz samych fotelików RWF w naszym kraju może przyczynić się do tego, iż będzie on chętnie wybierany przez rodziców. Wtedy też możemy liczyć na pierwsze oceny i opinie.

Wymiary i dane techniczne

(Do uzupełnienia wkrótce)

Kolorystyka

Avionaut-Sky-i-Size-01-Grey-Melange AVionaut-Sky-i-Size-02-Beige-Melange
Kolor: 01 Grey Melange Kolor: 02 Beige Melange
Avionaut-Sky-i-Size-03-Black Avionaut-Sky-i-Size-04-Blue
Kolor: 03 Black Kolor: 04 Blue
Avionaut-Sky-i-Size-05-Red
Kolor: 05 Red


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Avionaut Sky fotelik RWF 0-25kg z normą i-Size
 • By Avionaut
 • Cena: 1 399,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Avionaut Sky i-Size to fotelik samochodowy RWF, czyli tylko tyłem do kierunku jazdy. Zgodny z homologacją i-Size dla dzieci od urodzenia do maksymalnej wagi 25kg i maskymalnym wzroście 125cm. Montowany w samochodzie przy pomocy pasów bezpieczeństwa, nogi wypierającej oraz pasów napinających.
Path: > > Avionaut Sky fotelik RWF 0-25kg z normą i-Size

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK