Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size fotelik obrotowy 360 stopni z normą i-Size Powiększ do pełnego rozmiaru

Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size fotelik obrotowy 360 stopni z normą i-Size

Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size fotelik obrotowy w pełnym zakresie 360 stopni z systemem Sensorsafe. Sprzedawany wyłącznie jako całość siedziska z bazą. Dla  dzieci do ok. 4 roku życia (105 cm i waga max. 18 kg). Tyłem w pełnym okresie używania lub alternatywnie przodem. Montaż przy pomocy mocowania ISOFIX z dodatkową nogą wypierającą.

Więcej szczegółów

8248

Cena: 2 449,00 zł


Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size

fotelik obrotowy dla dzieci do 105cm i wagi max. 18 kg z mocowaniem ISOFIX i systemem Sensorsafe

cybex sirona z i-size fotelik samochodowy opinie testy recenzje

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Cybex logoCybex to renomowana niemiecka firma, której twórcą jest Martin Pos. Jako ojciec dwójki dzieci chciał opracować produkty o najwyższej jakości i zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego też w aspekcie bezpieczeństwa produkty Cybex posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz szereg niezależnych wysokich ocen z testów bezpieczeństwa przeprowadzanych zarówno przez organizacje konsumenckie (m.in. Stiftung Warentest) jak i instytuty certyfikujące bezpieczeństwo (m.in. ADAC, OAMTC). Również tapicerki marki Cybex poddawane są rygorystycznym testom na zawartość substancji szkodliwych. Testowane są kątem wytrzymałości, odporności na zabrudzenia, czy np. trwałości koloru. Potwierdzeniem najwyższej jakości i świetnego designu jest kilkukrotne zdobycie przez foteliki Cybex prestiżowej nagrody Red Dot Design Award. Firma Cybex łączy w sobie niemiecką wiedzę technologiczną i niezawodność z nowoczesnym wzornictwem i komfortem.

Cybex-Sirona-Zi-i-Size-Autumn-Gold

Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size to najnowszy obrotowy fotelik samochodowy w ofercie niemieckiego producenta. Bazuje on na konstrukcji modelu Sirona Z i-Size. Różnica między tymi dwoma fotelikami jest taka, że Sirona Z i-Size wchodzi w skład zestawu modułowego Cybex Z-Line, gdzie na jednej bazie mamy możliwość zamontowania zarówno fotelika Cybex Cloud Z i-Size, jak również kolejnego siedziska, którym jest wspomniana wyżej Sirona. Wariant Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size to niezależny fotelik obrotowy z pełną opcją obrotu w zakresie 360 stopni i siedzisko jest integralną częścią całości i nie można go wypiąć z podstawy.

Fotelik Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size to model, który spełnia założenia europejskiej normy homologacyjnej UN R-129/03, którą potocznie nazywa się i-Size. Jest on odpowiedni dla dzieci do ok. 4 roku życia (wzrost od 45 cm do 105 cm i waga nieprzekraczająca 18 kg). W pełnym okresie używania możemy przewozić je tyłem do kierunku jazdy. Po ukończeniu 15 miesiąca życia i przekroczeniu wzrostu 76 cm, siedzisko możemy także ustawić zgodnie z kierunkiem poruszania (przodem). Wygodna funkcja obrotu o 90 stopni znacząco ułatwia codzienne wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika oraz zapewnia większą kontrolę nad poprawnym dociągnięciem wewnętrznych szelek po ich zapięciu.

Cybex GB Vaya Sensorsafe

SensorSafe - Spokój dla ciebie. Bezpieczeństwo dla twojego dziecka. 

Przy pomocy nowego systemu monitorowania SensorSafe, CYBEX przedstawia technologię, która zapobiega możliwym sytuacjom krytycznym w samochodzie. System SensorSafe dostępny jest dla wybranych fotelików samochodowych i-Size linii Platinum oraz Gold. Składa się z klamry, która przymocowana jest do pasów bezpieczeństwa i za pomocą Bluetootha połączona jest z aplikacją w smartfonie. W sytuacji, która może być niebezpieczna dla dziecka – w momencie rozpięcia pasów bezpieczeństwa, nieodpowiedniej temperatury, pozostawienia dziecka w pojeździe lub zbyt długiego okresu podróżowania, rodzice otrzymują sygnał dźwiękowy, a także powiadomienie na swojego smartfona aby móc jak najszybciej zareagować.


Czym jest System Cybex Sensorsafe

Wykorzystanie systemu Cybex Sensorsafe to wielki krok w 21 wiek i wykorzystanie obecnie dostępnych technologii, by zwiększyć bierne bezpieczeństwo dziecka w czasie podróży. Sytem ten składa się z dwóch elementów: inteligentnego klipsa, który umiejscowiony jest na pasach piersiowych fotelika oraz z nadajnika, montowanego w gnieździe OBD pojazdu. Pełne wykorzystanie możemy uzyskać, powiązując system z zainstalowaną aplikacją na urządzeniu mobilnym( w chwili obecnej dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS). 
Cybex Senorsafe od momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce stale monitoruje dziecko w foteliku. Informuje alarmem dźwiękowym, jak i wysyła powiadomienie na sprawowane urządzenie o wszelkich nieprawidłowościach. 
Możemy otrzymać komunikat o tym, że dziecko w czasie podróży rozpięło klips systemu, przez co może próbować wydostać się z fotelika. Alarm włączy się, gdy przekroczymy dopuszczalny czas podróżowania dziecka w foteliku. Otrzymamy ostrzeżenie, jeżeli temperatura w samochodzie spadnie lub wzrośnie do niebezpiecznych w skutkach dla dziecka wartości oraz, gdy dotrzemy do celu i wyłączymy silnik, przypomni nam, żeby zabrać dziecko ze sobą. Czyż to nie piękne? 
Szczegółowy opis mechanizmu działania systemu Cybex Sensorsafe znajdą Państwo pod linkiem znajdującym się w opisie poniższego filmu lub bezpośrednio pod tym linkiem >>Cybex Sensorsafe<<.Zapraszamy do jego obejrzenia.


Wideoprezentacja działania systemu Cybex Sensorsafe

Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size - fotelik obrotowy 360 stopni

Foteliki obrotowe to na dany moment najbardziej dynamicznie rozwijająca się grupa produktowa. Funkcja obrotu siedziska pozwala na dopasowanie fotelika względem naszych osobistych potrzeb i preferencji, pozwalając na szybką możliwość zmiany ustawienia siedziska w pożądanym przez siebie kierunku. Zalecamy, by w pełnym okresie używania dziecko było przewożone tyłem, gdyż wtedy mimimalizujemy ryzyko uszkodzenia kręgów szyjnych dziecka podczas zderzenia czołowego. Dodatkowy plus fotelika obrotowego to ustawienie siedziska na wprost drzwi, ułatwiając nam tym samym wkłądanie i wyciągnie dziecka z samochodu.

Klikając w ten link >>LINK<< przejdą Państwo do filmu, na którym zaprezentowana jest łatwość obsługi mechanizmu obrotu w tym foteliku.

Cybex-Sirona-Zi-i-Size-Autumn-Gold-zaglowek

Sirona Zi Sensorsafe i-Size fotelik RWF

Z powodu swojej nieproporcjonalnej budowy ciała, dziecko w okresie wykorzystania fotelika Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size powinno podróżować tyłem do kiernku jazdy. Ustawienia siedziska w kierunku przeciwnym jest tutaj możliwe już od pierwszego dnia wykorzystania, aż do momentu końcowego, gdy nasz maluch z niego wyrośnie, czyli aż nie przekroczy on wzrostu 105 cm (średnia wiekowa dziecka równa 4 roku życia). Taka forma podróżowania jest najbezpieczniejsza dla malucha w tym wieku ze względu na kierunek sił działających na dziecko podczas zderzenia czołowego. Przyjęło się mówić, iż foteliki RWF (tyłem) są 5 razy bezpieczniejsze, niż te FWF (przodem). Z racji, iż fotelik oferuje przewożenie dziecka tyłem, można o nim napisać, iż jest on modelem fotelika RWF. Funkcja obrotu siedziska o 90 stopni i ustawienie go na wprost drzwi to zdecydowana zaleta względem klasycznych fotelików RWF. Takie ustawienie znacząco ułatwia codzienną instalację dziecka w fotelu podczas której nie obciążamy naszego kręgosłupa oraz pozwala na pewne i poprawne dociągnięcie szelek po ich zapięciu.

Technologia redukcji energii ER-Tech

Technologia-er-tech
Fotelik Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size, podobnie jak każdy fotel marki Cybex z tej grupy wzrostowej, posiada opracowany i opatentowany przez firmę system redukcji energii ER-Tech. Ta opracowana przez inżynierów marki Cybex technologia ma za zadanie ochronić głowę dziecka w momencie zderzenia czołowego w chwili, gdy podróżuje ono zgodnie z kierunkiem jazdy (przodem). Podczas takiego zdarzenia drogowego to właśnie głowa i odcinek szyjny kręgosłupa dziecka są najbardziej narażone działanie sił uderzenia czołowego, głównie ze względu na nieproporcjonalnie dużą i ciężką głowę dziecka w stosunku do budowy ciała osoby dorosłej oraz słabych kręgów szyjnych. Zasada działania tego systemu jest taka, że w chwili zderzenia, zagłówek automatycznie przesuwa się w dół skorupy fotelika, wydłużając tym samym długość szelek, w skutek czego wydłużona droga zatrzymania głowy dziecka redukuje siły nań działające o ok. 20%. 

Cybex-Sirona-Zi-i-Size-Autumn-Gold-skorupa

Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size system ochrony bocznej L.S.P.

Marka Cybex, jako jedna z pierwszych na świecie opracowała dodatkowy system ochrony dziecka przy zderzeniu bocznym. Skutkiem pracy ich inżynierów jest technologia L.S.P. (Linear Side Protection). To wbudowane w skorupę siedziska elementy systemu, które by zadziałały poprawnie, muszą zostać otwarte przez rodzica przed przystąpieniem do podróży. Naciskając na odpowiedni przycisk, ramię systemu ustawi się pod kątem 90 stopni względem fotelika. System uruchamiamy zawsze od strony drzwi, przy których mamy zamontowany fotel. Takie ustawienie maksymalizuje prawdopodobieństwo uderzenia w ten najbardziej wystający element systemu L.S.P. oraz ukierunkuje on skumulowaną w tym punkcie siłę na tylną część skorupy fotelika. Dopełnieniem technologii jest wykonanie całego siedziska z materiałów energochłonnych, które absorbują siłę zderzenia. Głowa dziecka jest także osłonięta przez głęboki zagłówek.

Cybex-Sirona-Zi-i-Size-recline

Wygodne i komfortowe siedzisko

Poza funkcją obrotu, która jest wygodna dla rodzica, fotelik Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size oferuje wysoki komfort dla podróżującego z nim dziecka. Niezależnie od kierunku jazdy, siedzisko fotelika posiada funkcję odchylenia do spania. W przypadku ustawienia tyłem mamy tutaj 5 pozycji odchylenia, a w przypadku jazdy przodem są dostępne do wykorzystania 3 pozycje. Zapewniają one odpowiedni kąt minimalizując tym samym prawdopodobieństwo opadania głowy podczas snu w podróży. Wewnętrzny zagłówek dopasowuje się do wzrostu dziecka, gdyż podnosimy go i ustawiamy w jednej z 11 dostępnych możliwości położenia. Zmiana odbywa się w parze z położeniem wewnętrznych, 5-punktowych szelek, na których znajdują się miękkie otuliny zarówno w odcinku piersiowym, jak i biodrowym. Od wewnątrz zagłówek został wypełniony miękką pianką memory, która dopasowuje się do kształtu głowy dziecka oraz dobrze odprowadza nadmiar ciepła. Wszyte w ściany boczne fotelika magnesy przytrzymują metalowe klamry szelek, przez co wkładanie dziecka jest jeszcze prostsze.

Główne cechy fotelika Cybex Sirona Z i-Size:

 • w pełni zgodny z normą homologacyjną UN R-129/03 (i-Size)
 • dla dzieci o wzroście od 45 cm do 105 cm i wagi maksymalnej 18 kg (do ok. 4 roku życia)
 • tyłem w pełnym okresie używania
 • przodem, dla dzieci, które skończą 15 miesiąc życia
 • siedzisko obrotowe w pełnym zakresie 360 stopni
 • system L.S.P. podnoszący bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia bocznego
 • technologia ER-Tech redukuje siły działające na głowę i szyję dziecka w chwili uderzenia czołowego (działa w ustawieniu siedziska przodem do kierunku jazdy)
 • 5 pozycji odchylenia siedziska w ustawieniu tyłem, 3 w ustawieniu przodem
 • 11 poziomów regulacji wysokości zagłówka
 • wyposażony w 5-punktowe szelki bezpieczeństwa
 • szelki regulowane na wysokość wraz z zagłówkiem
 • miękkie otuliny na szelkach, zarówno w odcinku piersiowym, jak i biodrowym
 • magnesy podtrzymujące klamry wewnętrznych szelek ułatwiają wkładanie dziecka do fotelika
 • montaż przy pomocy systemu ISOFIX i nogi wypierającej
 • widoczne wskaźniki informujące o poprawności zapięcia fotelika w samochodzie (czerwony/ zielony kolor)
 • pianka memory w zagłówku podnosi komfort podczas podróży
 • oddychająca tapicerka fotelika, którą można zdjąć do prania
 • występuje w dwóch kolekcjach kolorystycznych - Platinum oraz Platinum Plus
 • zaprojektowany w Niemczech
 • 3 lata gwarancji producenta

Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik obrotowy Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size to model, który spełnia rygorystyczne wymagania normy homologacyjnej i-Size. W jej przeprowadza się każdy crash-testy różnego typu. Bada się i mierzy siły działające na manekin testowy podczas zderzenia czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. Ich pozywytne zaliczenie to pewnego rodzaju standard bezpieczeństwa. 

Opisywany model w dniu swojej premiery nie posiada zaliczonych niezależnych testów przeprowadzanych przez ośrodki tj. ADAC, czy OAMTC. Możemy tutaj śmiało bazować na wynikach testów fotelika Cybex Sirona Z i-Size. Model ten został przebadany w maju 2019 roku i otrzmał dobrą ogólną ocenę 4 gwiazdek. Co warte podkreślenia, patrząc na parametr bezpieczeństwa, uzyskało on odpowienio 4 gwizadki za zderzenia czołowe oraz 5 gwiazdek za boczne. Tak dobra ocena nie dziwi, gdyż Cybex, dzięki opracowanym systemom ochrony, przyzwyczaił już nas do wysokich not w tych testach. 

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size opinie

Wariant Sirona Zi Sensorsafe i-Size pojawił się w sprzedaży wiosną 2020 roku. W kilka dni po premierze trudno będzie Wam znaleźć jakichkolwiek opinii od użytkowników dotyczących tego modelu. Sytuacja ta z czasem może ulec zmianie. Do tego momentu można posiłkować się recenzjami dotyczącymi fotelika Cybex Sirona Z i-Size. Ten jest pozytywnie przyjmowany przez rodziców i chwalony za funkcję obrotu, duży zakres odchylenia siedziska, jego wielkość oraz jakość wykonania.

Instrukcja obsługi i montażu fotelika Sirona Z i-Size 

Przed rozpoczęciem montażu w samochodzie zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do zakupionego fotelika. W pierwszej montujemy podstawę w samochodzie. W tym celu wysuwamy mocowania ISOFIX - używamy do tego dwóch białych przycisków po każdej ze stron podstawy. Są one wysuwane niezależnie, więc czynność wykonujemy wpierw z jednej, później z drugiej strony. Następnie celujemy nimi w taki sposób, by zaczepić je o haki systemu ISOFIX. Po poprawnym zapięciu wskaźniki na przycisku wysunięcia szyn mocowania powinny zmienić kolor z czerwonego na zielony. Po sprawdzeniu wskaźników dosuwamy bazę maksymalnie ile jest to możliwe do oparcia kanapy, tak by maksymalnie ustabilizować ją względem oparcia kanapy. Zwróćmy uwagę, żeby obie strony zostały symetrycznie dociśnięte. Następnie wysuwamy nogę bazy tak, by wyparła się ona o podłogę samochodu i wskaźnik jej wyparcia również był zielony. Teraz możemy w zależności od swoich preferencji przekręcić siedzisko i dostosować je do jazdy tyłem lub przodem do kierunku jazdy.

Dostępna kolorystyka:

Wersja Platinum

Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-Autumn-Gold-2020 Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-Deep-Black-2020
Kolor: Autumn Gold 2020 Kolor: Deep Black 2020
Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-Soho-Grey-2020
Kolor: Soho Grey 2020

Wersja Platinum Plus:

Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-PLUS-Autumn-Gold-2020 Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-PLUS-Deep-Black-2020
Kolor: Autumn Gold 2020 Kolor: Deep Black 2020
Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-PLUS-Khaki-Green-2020 Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-PLUS-Mountain-Blue-2020
Kolor: Khaki Green 2020 Kolor: Mountain Blue 2020
Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-PLUS-Mustard-Yellow-2020 Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-PLUS-Nautcal-Blue-2020
Kolor: Mustard Yellow 2020 Kolor: Nautical Blue 2020
Cybex-Sirona-Zi-Sensorsafe-i-Size-PLUS-Soho-Grey-2020
Kolor: Soho Grey 2020Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size fotelik obrotowy 360 stopni z normą i-Size
 • By Cybex
 • Cena: 2 449,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size fotelik obrotowy w pełnym zakresie 360 stopni z systemem Sensorsafe. Sprzedawany wyłącznie jako całość siedziska z bazą. Dla  dzieci do ok. 4 roku życia (105 cm i waga max. 18 kg). Tyłem w pełnym okresie używania lub alternatywnie przodem. Montaż przy pomocy mocowania ISOFIX z dodatkową nogą wypierającą.
Path: > > Cybex Sirona Zi Sensorsafe i-Size fotelik obrotowy 360 stopni z normą i-Size

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK