Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Axkid One / One PLUS i-Size fotelik RWF ISOFIX do 125cm i 23 kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Axkid One / One PLUS i-Size fotelik RWF ISOFIX do 125cm i 23 kg

Axkid One i-Size fotelik samochodowy RWF tyłem do kierunku jazdy z normą i-Size. Dla dzieci do 125cm i 23kg wagi, montowany przy pomocy mocowania ISOFIX. Nowość 2020! Dostęny także w wersji z wkładką dla niemowlaków - Axkid One PLUS i-Size.

Więcej szczegółów

8366

Cena: 2 699,00 zł


Axkid One i-Size / Axkid One PLUS i-Size

fotelik samochodowy RWF z normą i-Size do 125cm i 23kg

Axkid Minikid 2.0 fotelik 0-25kg testy opinie recenze
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Axkid Axkid jest częścią szwedzkiej grupy Axonkids AB. Od 2009 r. projektuje, produkuje i sprzedaje foteliki samochodowe w całej Europie. Firma została założona przez Tonyego Quista i Tonyego Broberga, którzy przez ponad 20 lat projektowali foteliki dla innych marek oraz współpracowali z renomowanymi producentami samochodów. Swoje wcześniejsze doświadczenia wykorzystują teraz w projektowaniu dla firmy Axkid. Foteliki Axkid są zaprojektowane zgodnie ze skandynawską filozofią, która mówi że ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy jest najbardziej bezpieczne. Zostało to potwierdzone wieloma testami. Foteliki Axkid zostały zatwierdzone zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa ECE R44 04 oraz przechodzą testy zderzeniowe instytutu EURO NCAP.


Axkid-One-i-Size-Black


Axkid One i-Size to najnowszy fotelik RWF tej szwedzkiej firmy. Jest to zarazem drugi, zaraz po modelu Axkid Modukid fotelik, którego konstrukcja spełnia założenia europejskiej normy UN R-129/03, potocznie zwaną i-Size. Jest on odpowiedni dla dzieci o wzroście od 61 cm do 125 cm i wagi maksymalnej równej 23 kg. Jest to jeden z pierwszych modeli z tą regulacją, który pozwala do tego wzrostu wozić dziecko tyłem w 5-punktowych szelkach, gdyż właśnie w pełnym okresie używania przewozimy dziecko tyłem w wewnętrznych, 5-punktowych szelkach fotelika. Przypominamy, że jest to najbezpieczniejsza forma podróży dla maluchów w tym wieku.

Axkid-One-i-Size-bokiem

Fotelik samochodowy Axkid One i-Size to model, który do poprawnego zamontowania w samochodzie potrzebuje mocowania typu ISOFIX. Nie występuje tutaj opcja montażu przy pomocy pasa samochodowego. To rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze i prostsze, ale także redukuje do minimum potencjalne błędy montażowe. Regulowane na długość szyny systemu umożliwiają zapięcie w niemal każdym samochodzie z systemem ISOFIX. Noga wypierająca, którą należy poprawnie wyprzeć o podłogę pojazdu pełni tutaj rolę trzeciego punktu zapięcia. Rama antyrotacyjna, znajdująca się przy bazie, dopełnia całości i wpływa na pełne ustabilizowanie fotelika. Ma ona także dodatkową, bardzo ważna funkcję. Jej regulacja ułożenia względem podstawy fotelika na długość, w połączeniu z regulowanymi szynami mocowania systemu, pozwala na sukcesywne zwiększanie ilości miejsca na nóżki dla stale rosnącego dziecka, przy zachowaniu pełnej stabilności zapięcia w samochodzie. Podobne rozwiązanie zostało wcześniej zaimplementowane w foteliku Axkid Modukid i-Size.

Axkid One i-Size to fotelik RWF. Oznacza to, że dziecko w pełnym okresie używania jest przewożone tylko i wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Taki sposób podróży z dzieckiem jest najbezpieczniejszy dla malucha, gdyż znacznie redukuje ono przeciążenia działające na głowę i szyję dziecka podczas zderzenia czołowego. Nie występuje tutaj opcja przestawiania siedziska do jazdy przodem. Mamy natomiast możliwość zmiany ustawienia pochylenia siedziska. Funkcja ta jest niezwykle przydatna w chwili, gdy dziecko uśnie w trakcie podróży. Kilkustopniowy zakres odchylenia pozwala ustawić siedzisko w taki sposób, by głowa maluszka nie opadała na klatkę piersiową w chwili drzemki. Oczywiście wiele tutaj będzie zależeć od pochylenia kanapy samochodu, stąd też, warto dokonać przymiarki fotelika przed zakupem.

Axkid-One-i-Size-zaglowek

Fotelik rośnie razem z naszym dzieckiem. Nie tylko możemy zmieniać ilość miejsca na nogi dziecka, ale także, dzięki regulowanemu na wysokość zagłówkowi, możemy adaptować wewnętrzną przestrzeń siedziska względem stale rosnącego malca. Co istotne, zmiana ustawienia wysokości zagłówka wpływa także na ułożenie wewnętrznych, 5-punktowych szelek. Sam mechanizm jest doskonale znany z innych modeli fotelików marki Axkid - w chwili, kiedy posadzimy dziecko i zapniemy wewnętrzne pasy, na etapie ich naciągnięcia, zagłówek płynnie dopasuje się do wzrostu dziecka. Po odpowiednim dopasowaniu, możemy zablokować pracę mechanizmu i odblokować go ponownie w chwili, kiedy nasza pociecha podrośnie. 

Spełnienie założeń normy homologacyjnej i-Size daje nam pewne pojęcie na temat poziomu bezpieczeństwa fotelika Axkid One i-Size. Na etapie dopuszczenia do sprzedaży z tą regulacją europejską, foteliki poddawane są testom zderzeniowym każdego możliwego typu: czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. Zastosowanie dodatkowej osłony ASIP (Axkid Side Impact Protection) podnosi poziom ochrony podczas takiego zdarzenia drogowego.

Axkid One PLUS i-Size

Axkid-One-Plus-Granite-Melange

Opcja zakupu Axkid One+ i-Size to wariant, który został doposażony o dodatkową wkładkę dla niemowlaków. Jej zastosowanie sprawia, że fotelik ten jest przystosowany do przewożenia dziecka już od pierwszych dni od jego narodzin. Otrzymał on wówczas homologację z przedziału od 40cm do 125cm. Wkładka, co oczywiste, jest czasowa i gdy dziecko z niej wyrośnie należy zaprzestać z jej wykorzystania. Zalecamy, by biorąc pod uwagę taki wariant zakupu dokonać wcześniejszej przymiarki do samochodu. Bardzo ważny dla noworodka jest kąt, przy którym będzie on podróżować. Zbyt pochyła, czy też zbyt pionowa pozycja maleństwa jest niepoprawna co może doprowdzić do różnych, niebezpiecznych sytuacji.

Główne cechy fotelika:

 • fotelik RWF tyłem do kierunku jazdy
 • konstrukcja spełniająca założenia eurpejskiej normy UN R-129/03 (i-Size)
 • dla dzieci o wzroście od 61 cm do 125 cm i wagi maksymalnej równej 23 kg
 • montowany w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX
 • regulowane na długość szyny systemu ułatwiają zapięcie w aucie
 • noga wypierająca pełniąca trzeci punkt stabilizacji w pojeździe
 • regulowana rama antyroatcyjna - umożliwia zwiększenie ilości miejsca na nogi dla stale rosnącego dziecka
 • kilkustopniowa regulacja odchylenia siedziska zapewnia komfortową podróż w czasie snu
 • zagłówek chroniący głowę dziecka podczas zderzenia bocznego
 • dopasowuje się do malucha dzięki płynnej regulacji wysokości zagłówka wraz z ustawieniem szelek
 • 5-punktowe, wewnętrzne pasy w które zapinamy dziecko przez pełen okres używania
 • dodatkowy system ochrony bocznej ASIP (Axkid Side Impact Protecion) podnoszący ochronę podczas zderzenia bocznego
 • przyjazna dla dziecka tapicerka, którą można zdjąć do prania

Axkid-One-i-Size

Axkid One i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik samochodowy Axkid One i-Size to przede wszystkim model, który został dopuszczony do ruchu na podstawie normy UN R-129. W ramach otrzymanej homologacji fotelik ten został poddany testom zderzeniowym każdego możliwego typu: czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. Zaliczenie tych badań daje nam pewne pojęcie na temat jego poziomu ochrony. Z racji iż fotelik ten jest modelem RWF, czyli tylko tyłem do kierunku jazdy, został on poddany szwedzkiemu badaniu PLUS TEST, które zaliczył pozytywnie. Na badania ADAC będzie nam jeszcze trochę poczekać. Wszystko będzie tutaj zależne od popularności tego fotelika na niemieckim rynku sprzedaży po jego premierze.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Axkid One i-Size opinie

Premiera tego fotelika została zapowiedziana na rok 2020. Obecnie jednak, w dniu sporządzania jego opisu, nie jest on jeszcze dostępny w sprzedaży. Z tego powodu niemożliwym jest znalezienie jakichkolwiek opinii, czy też recenzji na jego temat. 

Axkid One i-Size wymiary i dane techniczne

 • Homologacja - UN R-129/03
 • Zakres wzrostowy - od 61 cm do 125 cm
 • Maksymalna waga - 23 kg
 • Kierunek jazdy - tyłem (fotelik RWF)
 • Głębokość siedziska - 32 cm
 • Odległość od pleców do pasa krokowego - 18 cm
 • Maksymalna długość nogi wypierającej - 52 cm
 • Minimalna długość nogi wypierającej - 26 cm
 • Zakres regulacji nogi - 14 pozycji ustawienia długości
 • Waga - 10 kg

Dostępna kolorystyka (kliknij, aby powiększyć)

Axkid One i-Size

Axkid-One-i-Size-Tar Axkid-One-i-Size-Brick-Melange
Kolor: Tar Kolor: Tar
Axkid-One-i-Size-Brick-Melange Axkid-One-i-Size-Brick-Melange
Kolor: Brick Melange  Kolor: Brick Melange
Axkid-One-i-Size-Granite-Melange Axkid-One-i-Size-Granite-Melange
Kolor: Granite Melange  Kolor: Granite Melange 
Axkid-One-i-Size-Tile-Melange Axkid-One-i-Size-Tile-Melange
Kolor: Tile Melange  Kolor: Tile Melange 


Axkid One+ i-Size

Axkid-One-PLUS-i-Size-Tar Axkid-One-PLUS-i-Size-Tar
Kolor: Tar Kolor: Tar
Axkid-One-Plus-Brick-Melange Axkid-One-Plus-Brick-Melange
Kolor: Brick Melange  Kolor: Brick Melange
Axkid-One-Plus-Granite-Melange Axkid-One-Plus-Granite-Melange
Kolor: Granite Melange  Kolor: Granite Melange 
Axkid-One-PLUS-Tile-Melange Axkid-One-PLUS-Tile-Melange
Kolor: Tile Melange  Kolor: Tile Melange 


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:


 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia


Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice

Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/


W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.


Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Axkid One / One PLUS i-Size fotelik RWF ISOFIX do 125cm i 23 kg
 • By Axkid
 • Cena: 2 699,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Axkid One i-Size fotelik samochodowy RWF tyłem do kierunku jazdy z normą i-Size. Dla dzieci do 125cm i 23kg wagi, montowany przy pomocy mocowania ISOFIX. Nowość 2020! Dostęny także w wersji z wkładką dla niemowlaków - Axkid One PLUS i-Size.
Path: > > Axkid One / One PLUS i-Size fotelik RWF ISOFIX do 125cm i 23 kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK