Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Recaro Tian ELITE fotelik 9-36 kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Recaro Tian ELITE fotelik 9-36 kg

Recaro Tian Elite - najbogatsza w funkcje wersja fotelika 9-36 kg firmy Recaro. Odpowiedni dla dzieci od ok. 9 miesiąca do ok. 12 roku życia. Wygodny montaż pasem samochodowym oraz dodatkowo ISOFIX-em (grupa wagowa 15-36 kg). Przodem do kiernku jazdy. Nowość 2020!

Więcej szczegółów

8384

Cena: 1 196,00 zł


Recaro Tian Elite

fotelik samochodowy 9-36 kg 

axkid rekid fotelik rwf 9-25kg opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie.
Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Recaro-Tian-Elite

Recaro Tian Elite - fotelik samochodowy dla dzieci o wadze od 9 kg do 36 kg, czyli od ok. 9 miesiąca, aż do ok. 12 roku życia. Dopuszczony do sprzedaży na podstawie otrzymanej homologacji ECE R-44/04 dla grup wagowych I/II/III. To model, który rośnie razem z Twoim dzieckiem!

Recaro-Tian-Elite-montaz

W odróżnieniu od swojej podstawowej wersji, Tian Elite posiada szereg udoskonaleń oraz rozwiązań, które wpływają na wzrost bezpieczeństwa dziecka podczas podróży oraz na podniesienie poziomu jego komfortu. Szczegółowy opis każdego z nich znajdą Państwo poniżej. Wcześniej jednak dwa słowa o sposobie montażu w samochodzie:

 • dla grupy I (9-18 kg) - prosta instalacja w samochodzie przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa na siedzeniu przeznaczonym dla osoby dorosłej; dziecko w tym okresie zapinamy w wewnętrzne, 5-punktowe szelki
 • dla grupy II/II (15-36 kg) - po schowaniu do środka skorupy wewnętrznych szelek, dziecko i fotelik zapinamy także przy wykorzystaniu 3-punktowego pasa, przy czym dodatkowo możemy ustabilizować fotelik dolnym mocowaniem typu ISOFIX

Recaro-Tian-Elite-Hero

Wewnętrzne szelki (9-18 kg) oraz system HERO

Recaro Tian ELITE, zgodnie z zaliczoną homologacją ECE R-44/04 jest odpowiedni dla dzieci od ok. 9 miesiąca życia, aż do ok. 12 roku życia. Sposób zapięcia dziecka i samego fotelika jest uzależniony od wieku i wagi dziecka. Maluchy do ok. 4 roku życia (do 18 kg) są zapinane w wewnętrzne, 5-punktowe szelki bezpieczeństwa. Znajdujące się przy nich otuliny naramienne wchodzą w skład systemu HERO, który polega na ujednoliceniu do jednego elementu osłonek na odcinku piersiowym oraz naramiennym z materiałem zagłówka. Obniża to prawdopodobieństwo skręcenia się szelek przy ich zapinaniu, czy rozpinaniu.

Recaro-Tian-Elite-rosnie-z-dzieckiem

Jeden fotelik, który rośnie razem z dzieckiem

Opisywany fotelik jest modelem, który rośnie razem z Państwa dzieckiem. Na przestrzeni czasu zmienia się oczywiście sposób zapięcia malucha, jak i samego fotelika, nie mniej, nadal będzie on spełniał swoją główną rolę, czyli zapewniał wysoki poziom bezpieczeństwa podczas podróży. Do 18 kg wagi, dziecko jest wożone w wewnętrznych, 5-punktowych szelkach fotelika. Gdy ten limit zostanie przekroczony, należy je schować do wnętrza siedziska, a samo dziecko zapiąć pasem samochodowym. Wówczas wykorzystujemy go do momentu, aż nie przekroczy ono wagi 36 kg lub wzrostu 150 cm. W tej formie, siedzisko możemy dodatkowo zapiąć w mocowanie systemu ISOFIX.

Recaro-Tian-Elite-ISOFIX

Dodatkowe mocowanie ISOFIX (15-36 kg)

W chwili demontażu, a raczej, schowania szelek do siedziska, odblokujemy w foteliku możliwość wykorzystania dolnego mocowania typu ISOFIX. Ten rodzaj mocowania jest tutaj traktowany jako dodatkowa stabilizacja i nie trzeba traktować jej obligatoryjnie. Zalecamy jednak, by korzystać z tego typu zapięcia tak często, jak jest to możliwe. 

Recaro-Tian-Elite-siedzisko

Regulowana długość siedziska

Zapewnij swojemu dziecku maksimum wygody poprzez odpowiednie podparcie nóżek. Gdy zajdzie taka potrzeba, wysuń dolną część siedziska. Regulacja jego długości pozwoli w pełni podeprzeć nogi młodego pasażera, przez co te będą w mniejszym stopniu ciepnęły podczas dłuższej podróży.

Recaro-Tian-Elite-ASP

Wysoka ochrona podczas zderzenia bocznego - system ASP

Tian Elite to model, który w przeciwieństwie do swojej podstawowej wersji posiada rozbudowany system ochrony dziecka podczas uderzenia bocznego, czyli system ASP (skrót od Advanced Side Protection). Do skorupy, od strony drzwi samochodu, montujemy dodatkowy element energochłonny, który pochłonie pierwszą część siły takiego zderzenia. System jest tym bardziej efektywny, gdyż od wnętrza siedziska znajdują się "skrzydła", które zmieniają swoje położenie wraz z podnoszeniem zagłówka, przez co zawsze znajdują się na wysokości ramion dziecka, tym samym zmniejszając przesunięcie się dziecka wewnątrz siedziska w chwili takiego impaktu.

Recaro-Tian-Elite-Sound-System

Recato Sound System - głośniki w zagłówku

Wersja Elite to takie premium w ofercie producenta. Od wielu lat, marka Recaro, przyzwyczaiła nas do faktu, iż montuje ona głośniki w zagłówku w swoich najlepszych fotelikach dla starszych dzieci. Poza faktem, iż jesteśmy w stanie sprawić, by podróż dla dziecka była bardziej atrakcyjna, słuchanie ulubionych piosenek, czy bajek może okazać się kluczowe dla ochrony głowy podczas zderzenia. Jeżeli starszak chce dobrze słyszeć dobywające się z wnętrza zagłówka dźwięki to musi schować głowę do wnętrza zagłówka, a co za tym idzie ta ciągle znajduje się w jego bezpiecznej strefie. Proste, lecz skuteczne. Kabelek do podpięcia urządzenia z gniazdem mini-jack w zestawie.

Recaro-Tian-Elite-wentylacja

Wentylowana skorupa fotelika

Recaro Tian Elite posiada w pełni wentylowaną skorupę. Usprawnia ona cyrkulację powietrza pod ciałem dziecka, co w konsekwencji redukuje problem nadmiernej potliwości podczas dłuższej podróży, czy w okresie letnim. 

Główne cechy fotelika

 • przeznaczony dla siedzących samodzielnie dzieci od ok. 9 miesiaca, aż do ok. 12 roku życia
 • zgodny z homologacją ECE R-44/04 dla grup I/II/III - dzieci o wadze z przedziału 9-36 kg
 • przodem do kierunku jazdy
 • uniwersalny względem dopasowania do samochodu - montaż przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa auta (grupa I/II/III - 9-36kg)
 • posiada dodatkowe mocowanie do systemu ISOFIX przewidziane dla grupy (II/III - 15-36 kg)
 • intuicyjnie prosta instalacja w pojeździe - widoczne czerwone prowadnice pomagają poprawnie przełożyć pas samochodu
 • siedzisko wyposażone w wewnętrzne, 5-punktowe szelki, przewidziane dla dzieci od 9 do 18 kg
 • otuliny na pasy zbudowane zgodnie z systemem Recaro HERO
 • bezproblemowe przejście z grupy 9-18 kg na 15-36 kg - należy wewnętrzne szelki schować do specjalnych schowków znajdujących się w foteliku
 • wygodnie regulowany zagłówek przez pełen okres wykorzystywania fotelika
 • możliwość zmiany pochylenia siedziska (na etapie montażu fotelika w samochodzie)
 • Recaro Soundsystem - wbudowane w zagłówek głośniki umożliwiają odtwarzania ulubionej muzyki
 • wentylowana skorupa - podnosi komfort podróży podczas cieplejszych dni
 • regulowana długość siedziska - gwarantuje pełne podparcie nóg dla starszego dziecka
 • dodatkowy system ochrony bocznej ASP - montowany od strony drzwi element energochłonny
 • wewnętrzne wzmocnienie skorupy poprzez ruchome "skrzydła" które ochraniają ramiona w chwili zderzeń bocznych
 • fotelik docelowy - gdy dziecko z niego wyrośnie, nie potrzbebuje być wożone w innym urządzeniu
 • niska waga (8.6 kg) ułatwia przenoszenie z auta do auta
 • tapicerka o wysokim komforcie używania, można ją prać w pralce

Recaro Tian ELITE bezpieczeństwo i testy ADAC

Recarto Tian ELITE to fotelik zbudowany zgodnie z założeniem europejskiej normy homologacyjnej ECE R-44/04. W jej ramach przeprowadza się podstawowe testy zderzeniowe. Ich zaliczenie to bezwzględne minimum, by ten mógł trafić do sprzedaży. Model ten na chwilę obecną nie przechodził dodatkowych testów, przeprowadzanych przez niezależne ośrodki testowe jak ADAC, czy OAMTC. Te są robione dwa razy do roku i na najbliższe przyjdzie nam poczekać do maja 2021. Czy Tian Elite będzie brał w nich udział? Czas pokaże.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Recaro Tian Elite opinie

Fotelik Recaro Tian Elite to obecnie najbardziej bogaty w funkcje i rozwiązania fotelik multigrupowy producenta. W stosunku do podstawowego wariantu, znajdziemy tutaj takie udogodnienia jak: zewnętrzny, dodatkowy system ochrony bocznej; Recaro Sound System (głośniki w zagłówku); wentylowaną skorupę, czy regulowaną długość siedziska. To wszystko powinno wpłynąć na większą popularność tej wersji. Przełoży się z czasem zapewne na większą ilość recenzji dotyczących tego modelu. Obecnie w sieci jest ich bardzo niewiele. 

Recaro-Tian-wymiary

Wymiary i dane techniczne

 • homologacja - ECE R-44/04 
 • przedział wagowy - 9-36 kg
 • montaż - pas samochodowy (9-36 kg) / dodatkowo ISOFIX (15-36 kg)
 • szerokość - 44 cm
 • długość podstawy) - 47 - 53 cm
 • wysokość - 56.5 - 80.5 cm
 • waga - 8.6 kg

Dostępna kolorystyka

Kolekcja SELECT:

Recaro-Tian-Elite-Select-Garnet-Red Recaro-Tian-Elite-Select-Night-Black
Kolor: Garnet Red Kolor: Night Black
Recaro-Tian-Elite-Select-Pacific-Blue Recaro-Tian-Elite-Select-Pacific-Blue
Kolor: Pacific Blue Kolor: Teal Green

Kolekcja PRIME:

Recaro-Tian-Elite-Prime-Mat-Black Recaro-Tian-Elite-Prime-Pale-Rose
Kolor: Mat Black Kolor: Pale Rose
Recaro-Tian-Elite-Prime-Silent-Grey Recaro-Tian-Elite-Prime-Sky-Blue
Kolor: Silent Grey Kolor: Sky Blue


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Recaro Tian ELITE fotelik 9-36 kg
 • By Recaro
 • Cena: 1 196,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Recaro Tian   Elite - najbogatsza w funkcje wersja fotelika 9-36 kg firmy Recaro. Odpowiedni dla dzieci od ok. 9 miesiąca do ok. 12 roku życia. Wygodny montaż pasem samochodowym oraz dodatkowo ISOFIX-em (grupa wagowa 15-36 kg). Przodem do kiernku jazdy. Nowość 2020!
Path: > > Recaro Tian ELITE fotelik 9-36 kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK