Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Axkid BigKid 2 Premium fotelik samochodowy 15-36 kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Axkid BigKid 2 Premium fotelik samochodowy 15-36 kg

Axkid BigKid 2 Premium - najnowsza odsłona fotelika marki Axkid, przeznaczona dla starszaków, które nie mieszczą się do modeli tyłem do kierunku jazdy. Odpowiedni dla dzieci do 150 cm wzrostu. Nowością w tym modelu jest dolna prowadnica pasa oraz zupełnie nowy, udoskonalony system ochrony bocznej ASIP. Fotelik z dolnym mocowaniem ISOFIX. 

Więcej szczegółów

8389

Cena: 1 199,00 zł


Axkid Bigkid 2 Premium

Fotelik samochodowy dla grupy II/III - 15-36kg

Axkid minikid fotelik rwf opinie testy recenzje
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Axkid Axkid jest częścią szwedzkiej grupy Axonkids AB. Od 2009 r. projektuje, produkuje i sprzedaje foteliki samochodowe w całej Europie. Firma została założona przez Tonyego Quista i Tonyego Broberga, którzy przez ponad 20 lat projektowali foteliki dla innych marek oraz współpracowali z renomowanymi producentami samochodów. Swoje wcześniejsze doświadczenia wykorzystują teraz w projektowaniu dla firmy Axkid. Foteliki Axkid są zaprojektowane zgodnie ze skandynawską filozofią, która mówi że ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy jest najbardziej bezpieczne. Zostało to potwierdzone wieloma testami. Foteliki Axkid zostały zatwierdzone zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa ECE R44 04 oraz przechodzą testy zderzeniowe instytutu EURO NCAP.Axkid-Bigkid-2-Black

Axkid Bigkid 2 Premium - najnowsza wersja fotelika dla starszaków szwedzkiego producenta. Dla zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu wprowadzono tutaj szereg ulepszeń względem poprzednika. Podstawowe założenia konstrukcji zostały zachowane - jest to fotelik przeznaczony dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg. W pełnym okresie używania wykorzystujemy 3-punktowy pas samochodowy, którym zapinamy dziecko, a głównym zadaniem fotelika jest jego poprawny przebieg po zapięciu.

W tym momencie wspominamy o pierwszej innowacji wprowadzonej w foteliku Axkid Bigkid 2 Premium, czyli jeszcze bezpieczniejsze pozycjonowanie pasa. Zostało ono uzyskane poprzez udoskonalenie barkowej prowadnicy, którą znajdziemy pod zagłówkiem po każdej z jego stron. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie czwartej, krocznej prowadnicy pasa. Podobne rozwiązanie znaleźć można w fotelikach BeSafe, czy Britax Romer. Wspomniana prowadnica zapewnia poprawne ułożenie pasa biodrowego na kości miedniczej i uniemożliwia jego przesunięcia na miękkie tkanki podbrzusza, podnosząc tym samym bezpieczeństwo podczas zderzenia czołowego.

Następną zmianą względem poprzednika jest wyższe oparcie. Jest ono aż o 6 cm dłuższe. Wyjeżdżający zagłówek posiada 9 pozycji ustawienia wysokości. Dzięki temu Axkid Bigkid 2 Premium jest jednym z najwyższych fotelików w swojej klasie.

Elementem, który także został poprawiony jest zupełnie nowy element systemy dodatkowej ochrony podczas zderzenia bocznego, czyli ASIP (Axkid Side Impact Protection). Zmiana tyczy się tutaj głównie designu. Wyklucza ono jego błędne użycie, przez co zapewnia on zawsze 100% efektywność podczas wypadku z zderzeniem bocznym.

Axkid-Bigkid-2-Black

Pozostałe cechy fotelika pozostały nietknięte. Nadal obcujemy tutaj z jednym z nielicznych fotelików w swojej grupie produktowej, który posiada regulowany kąt siedziska - tutaj można go ustawić w jednej z 4 dostępnych pozycji. Znacząco podnosi to komfort podczas bliższej lub dalszej podróży. Zdecydowanie na plus wyszła także zmiana tapicerki - nowy materiał także przyczynia się dla większej wygody dziecka w czasie jazdy. Nowością w foteliku Axkid Bigkid 2 Premium jest rączka do przenoszenia. Ta znajduje się na na jego plecach i pomaga w szybkim przeniesieniu go z auta do auta. Wygodny jest także system montażu przy pomocy dolnych złącz systemu ISOFIX. Te są opcjonalne i fotelik jest także dopuszczony do używania w chwili, kiedy nie posiadamy tego mocowania w swoim samochodzie.

Główne cechy fotelika:

 • dopuszczony do sprzedaży na podstawie zaliczonej homologacji ECE R-44/04
 • odpowiedni dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg
 • z siedziskiem zwróconym przodem do kierunku jazdy
 • nowy, 4 punktowy system prowadzenia pasa po ciele dziecka: wprowadzono dodatkową prowadnicę pasa biodrowego
 • ulepszony kształt górnych prowadnic pasa, znajdujących się przy zagłówku
 • wysokie oparcie siedziska - jedno z najdłuższych w swojej klasie
 • jeszcze więcej poziomów regulacji wysokości zagłówka - 9 niezależnych ustawień
 • nowy design dodatkowego systemu ochrony zderzenia bocznego ASIP, wyklucza jego błędne wykorzystanie
 • nowość - rączka do przenoszenia fotelika między samochodami
 • 4 poziomy regulacji odchylenia siedziska - o jeden więcej względem poprzenika
 • wyposażony w system mocowania ISOFIX
 • występuje w dwóch kolorach: czarnym oraz szarym
 • nowa tkanina tapicerki - jeszcze bardziej przyjemna dla dziecka
 • można ją zdjąć do prania - prać w 30 stopniach

Axkid-Bigkid-2-Black

Axkid Bigkid 2 Premium bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik samochodowych Axkid Bigkid 2 Premium to debiutująca jeszcze pod koniec 2020 roku najnowsza wersja swojego poprzednika. Podobnie jak i protoplasta, został ona zaprojektowana i dopuszczona do ruchu na podstawie europejskiej normy ECE R-44/04, w myśli której jest on przewidziany dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg. W ramach tej regulacji przeprowadza się testy zderzeniowe, które fotelik musi zaliczyć, by być dopuszczonym do sprzedaży. Obecnie ten standard nie jest mocnym wyznacznikiem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Axkid Bigkid 2 Premium ze względu na dosyć późną premierę najbliższą okazję do zaliczenia dodatkowych, niezależnych testów ośrodków ADAC, czy OAMTC będzie miał nie wcześniej jak w maju 2021 roku. Czy faktycznie to nastąpi, czas pokaże. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Axkid Bigkid 2 Premium opinie

Fotelik Axkid Bigkid 2 Premium to najnowszy, poprawiony wariant modelu z 2019 roku. Szereg wprowadzonych usprawnień ma na celu podnieść bezpieczeństwo oraz komfort dziecka w podróży. Chwilowo, krótko po premierze brak jakichkolwiek opinii na jego temat. Te zapewne z czasem pojawią się w sieci.

Dane techniczne

 • homologacja - ECE R-44/04 
 • przedział wagowy - 15-36 kg
 • wymiary zewnętrzne - 63 x 46 x 47 cm
 • wysokość oparcia - 57 - 77 cm
 • wewnętrzna szerokość zagłówka - 25 cm
 • wewnętrzna szerokość oparcia - 40 cm
 • szerokość siedziska - 33cm
 • waga fotelika - 7.5 kg

Dostępna kolorystyka

Kolekcja podstawowa:
Axkid-Bigkid-2-Black Axkid-Bigkid-2-Black
Kolor: Black Kolor: Black
Axkid-Bigkid-2-Grey Axkid-Bigkid-2-Grey
Kolor: Grey Kolor: Grey

Kolekcja Premium 2022/2023 

Kolekcja PREMIUM fotelika Axkid Bigkid 2 zapewnia dodatkowy, wyższy poziom komfortu dla dziecka w czasie podróży. Wszystko dzięki dodatkowym, piankowym wypełnieniom tapicerki. Cechuje się ona także zagłówkiem, który kolorystycznie jest dopasowany do reszty poszycia fotelika. Posiada ona także meshowe elementy na tapicerce.

Axkid-BigKid2-Premium-Granite-Melange Axkid-BigKid2-Premium-Shell-Black
Kolor: Granite Melange, kolekcja Premium Kolor: Shell Black, kolekcja Premium


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Axkid BigKid 2 Premium fotelik samochodowy 15-36 kg
 • By Axkid
 • Cena: 1 199,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Axkid BigKid 2 Premium - najnowsza odsłona fotelika marki Axkid, przeznaczona dla starszaków, które nie mieszczą się do modeli tyłem do kierunku jazdy. Odpowiedni dla dzieci do 150 cm wzrostu. Nowością w tym modelu jest dolna prowadnica pasa oraz zupełnie nowy, udoskonalony system ochrony bocznej ASIP. Fotelik z dolnym mocowaniem ISOFIX. 
Path: > > Axkid BigKid 2 Premium fotelik samochodowy 15-36 kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK