Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Britax Romer KidFix i-Size fotelik samochodowy dla dzieci 100-150 cm Powiększ do pełnego rozmiaru

Britax Romer KidFix i-Size fotelik samochodowy dla dzieci 100-150 cm

Britax Romer KidFix i-Size to fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm zaprojektowany i zbudowany zgodnie z normą i-Size. To najbezpieczniejszy fotelik z rodziny KidFix (wg wewnętrznych testów producenta). Wyposażony w dodatkowe systemy bezpieczeństwa jak SICT, XPPad oraz Secure Guard. Nowość 2021!

Więcej szczegółów

8427

Cena: 1 149,00 zł


Britax Romer KidFix i-Size

Fotelik 100-150 cm z ISOFIX dla dzieci ok. 3.5-12 lat

Britax Romer Dualfix i-size sict dualfix m i-size

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437 


Britax-Romer-Logo-2018Dzisiaj firma Britax Römer spogląda wstecz i jest dumna z roli, jaką odgrywa od ponad 40 lat w skutecznej poprawie bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w ruchu drogowym. Firma Britax Römer powstała w 1978 r. z połączenia brytyjskiej firmy Britax oraz niemieckiej firmy Römer. Firma Britax z siedzibą w Andover (Hampshire) została założona w latach 30. ubiegłego wieku, skupiając się początkowo na produkcji pasów bezpieczeństwa dla dorosłych. W latach 80. i 90. firma znacznie poszerzyła swoją działalność na rynkach USA, Australii i Nowej Zelandii, a także w Skandynawii i Azji.

Britax-Romer-KidFix-i-Size-Golden-Cognac

Britax Romer KidFix i-Size to fotelik samochodowy najnowszej generacji. Został on opracowany we współpracy z wiodącymi producentami samochodów, aby zapewnić Twojemu dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Fotelik został wyposażony w sprawdzone technologie XP-Pad oraz SecureGuard zapewniające ochronę przed zderzeniem czołowym, a nowa konstrukcja SICT chroni Twoje dziecko przed zderzeniami bocznymi. Starannie rozmieszczone otwory wentylacyjne wspomagają cyrkulację powietrza, aby zapewnić dziecku maksymalny poziom wygody.

Nowy KidFix i-Size został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z najnowszą normą UN R-129/03, którą potocznie zwie się i-Size. Jak dotychczas jest to najbezpieczniejszy fotelik z serii KidFix marki Britax Romer - według wewnętrznych testów producenta, Britax Romer 2021. Na taki wynik składa się fakt zastosowania sprawdzonych technologii XP-Pad, SICT i SedureGuard w połączeniu z zaprojektowanym od nowa siedziskiem. Wszystko po to, by zoptymalizować wydajność tych systemów podczas wypadku.

W szaleństwie maksymalizacji poziomu ochrony, nie zapomniano o komforcie. Wysokiej jakości tapicerka wykonana z miękkiej tkaniny oraz starannie rozmieszczone otwory wentylacyjne skorupy podnoszą poziom komfortu dziecka podczas dłuższej podróży. Smukła konstrukcja fotelika umożliwia zamontowanie trzech fotelików KidFix i-Size obok siebie na tylnej kanapie w większości samochodów. Widoczne i czytelne oznaczenia na zagłówku pomagają rodzicom odpowiednio dopasować jego wysokość względem wzrostu przewożonego dziecka.

Britax-Romer-KidFix-i-Size-Golden-Cognac-XP-PAD

Wysoki poziom ochrony przy zderzeniu czołowym - XP-Pad

W celu zapewnienia wysokiego poziomu ochrony dla tak wrażliwego obszaru ciała dziecka, jakim jest jego szyja, firma Britax Romer opracowała piankową wkładkę amortyzującą energię zderzenia czołowego. Zapobiega ona uderzeniu podbródka dziecka w klatkę piersiową, pochłaniając do 30% energii (Testy Britax Romer 2019). Ogranicza ona zarazem ruch głowy do przodu, przez co kręgosłup szyjny dziecka jest chroniony. XP-Pad ma także dodatkowe zadanie- zapewnia on dodatkowe wyściełanie krawędzi pasa bezpieczeństwa, który przez niego przechodzi.

Britax-Romer-KidFix-i-Size-Golden-Cognac-SICT

SICT - dodatkowa ochrona przy uderzeniu z boku

Znany z poprzednich modeli system ochrony SICT (Side Impact Cushion Technology) oferuje doskonałą ochronę dziecka w przypadku zderzenia bocznego. Jego zadanie to zmniejszenie siły tego typu uderzania poprzez zminimalizowanie odległości między drzwiami samochodu, a fotelikiem. Jego odkształcenie w czasie impaktu spowodowane jest pochłonięciem części energii uderzenia , zanim dotrze ona do przewożonego dziecka. W celu skorzystania z jego ochrony należy wyregulować element systemu SICT od strony drzwi samochodu. Efektywność systemu jest nad wyraz widoczna, gdyż według wewnętrznych testów i symulacji producenta, redukuje on siłę uderzenia nawet o 40%.

Britax-Romer-KidFix-i-Size

Optymalne prowadzenie pasa - system SecureGuard

System SecureGuard wspomaga ochronić tkankii miękkie podbrzusza dziecka poprzez zastosowanie dodatkowego, czwartego, punktu prowadzenia pasa bezpieczeństwa samochodu. Ta znajdująca się między nogami, dodatkowa prowadnica pasa, utrzymuje pas biodrowy w optymalnej pozycji nad kośćmi miednicy dziecka. SecureGuard pomaga zredukować siły działające na brzuch dziecka podczas zderzenia czołowego nawet o 35% (wewnętrzne testy Britax Römer z użyciem manekina Q6, reprezentującego przeciętne 6-letnie dziecko). Jego zastosowanie w żaden sposób nie ogranicza swobody ruchu dziecka w czasie podróży.

Britax-Romer-KidFix-i-Size-Golden-Cognac-wentylacja

Britax Romer KidFix i-Size to fotelik, który rośnie razem z Twoim dzieckiem. Jest on odpowiedni dla dzieci o wzroście od ok. 100 do ok. 150 cm. Zaprojektowany z myślą o komforcie dziecka zagłówek można łatwo dopasować do stale zmieniającego się jego wzrostu. Pomocne oznaczenia z tyłu zagłówka ułatwiają rodzicom znalezienie właściwej wysokości zagłówka za każdym razem, gdy zmieniają fotelik między samochodami lub przewożą kilkoro dzieci w tym samym foteliku.

KidFix i-Size to fotelik, który posiada dolne mocowanie do systemu ISOFIX. Regulowane na długość szyny systemu umożliwiają jego stabilne wpięcie w niemal każdy samochód z takim mocowaniem, a już na 100% w każdym aucie, którego kanapa spełnia założenia homologacji i-Size. Alternatywnie, z pojazdach, które nie posiadają systemu ISOFIX, można zrezygnować z tego zapięcia. Niezależnie od tego, dziecko zawsze przed podróżą zawsze zapinamy przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu.

Główne cechy fotelika

 • pierwszy fotelik zgodny z normą i-Size marki Britax-Romer przewidziany dla starszaków (ok. 3.5 - 12 rok życia)
 • dla dzieci o wzroście między 100, a 150 cm 
 • jak dotychczas najbezpieczniejszy fotelik z serii KidFix (testy Britax Romer 2021)
 • technologia SICT - redukuje energię zderzenia bocznego nawet o 40%
 • nakładka XP-Pad - pochłania do 30% energii zderzenia czołowego
 • prowadnica SecureGuard - optymalizuje przebieg pasa biodrowego względem budowy dziecka oraz redukuje siły tam działające o ok. 35%
 • smukła budowa umożliwia zamontowanie 3 fotelików KidFix i-Size obok siebie na tylnej kanapie
 • rośnie razem z dziekiem - kilkunastostopniowa regulacja wysokości zagłówka
 • widoczne oznaczenia z tyłu zagłówka pomagają odpowiednio wyregulować jego wysokość względem przewożonego pasażera
 • zaprojektowany od nowa kształt siedziska
 • skorupa z kanałami wentylacyjnymi, podnoszącymi komfort podróży podczas cieplejszych dni
 • wysoka jakość materiałów poszycia tapicerki, którą w łatwy sposób można zdjąć i dać do prania
 • posiada dodatkowe mocowanie typu ISOFIX

Britax Romer KidFix i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik KidFix i-Size jest pierwszym fotelikiem z normą i-Size marki Britax Romer z ostatniej grupy produktowej. Spełnienie założeń homologacyjnych tej regulacji to już pewnego rodzaju gwarant bezpieczeństwa, gdyż te foteliki przechodzą w jej ramach testy zderzeniowe każdego typu: czołowe, boczne oraz w tył pojazdu. Producent, bazując na swoich, wewnętrznych testach, przeprowadzanych w 2021 roku - premierowym roku tego modelu określił, iż KidFix i-Size jest najbezpieczniejszym, jak do tamtej pory, wyprodukowanym fotelikiem z serii KidFix. Do bardzo dobra informacja, gdyż z reguły modele z tej rodziny wypadają bardzo dobrze w niezależnych testach. Czy słowa producenta nie są tylko rzucane na wiatr? Przekonamy się najpewniej w najbliższych testach ADAC. Zakładamy, że model ten ma szanse na wzięcie udziału w ich badaniu jeszcze w 2021 roku.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Britax Romer KidFix i-Size opinie

Foteliki z serii KidFix zawsze znajdowały i znajdują się w czołówce polecanych modeli dla dzieci w wieku od ok. 3 lat. Na sukces tych konstrukcji składają się: wysokie noty w niezależnych testach bezpieczeństwa, świetne prowadzenie pasa samochodowego po ciele dziecka, wygodna pozycja podczas podróży. Spodziewamy się, że i w przypadku KidFix i-Size będzie podobnie, a być może nawet lepiej. Fotelik posiada nowy kształt siedziska, pojawiły się także dodatkowe panele wentylacyjne, a producent reklamuje go jako najbezpieczniejszego KidFixa ever. 

Wymiary i dane techniczne

 • homologacja - UN R-129/03 (i-Size)
 • przedział wiekowy - od ok. 3.5 roku do ok. 12 roku życia dziecka
 • przedział wzrostowy - od ok. 100 do ok. 150 cm
 • kierunek jazdy - przodem
 • ISOFIX - jest
 • sposób zapięcia dziecka - 3-puntkowe pasy bezpieczeństwa samochodu
 • waga fotelika - 7.4 kg
 • wysokość - 63 - 83 cm
 • szerokość - 48 cm
 • głębokość - 42 cm

Dostępna kolorystyka

Britax-Romer-KidFix-i-Size-Burgundy-Red Britax-Romer-KidFix-i-Size-Cosmos-Black
Kolor: Burgundy Red Kolor: Cosmos Black
Britax-Romer-KidFix-i-Size-Golden-Cognac Britax-Romer-KidFix-i-Size-Moonlight-Blue
Kolor: Golden Cognac Kolor: Moonlight Blue
Britax-Romer-KidFix-i-Size-Storm-Grey Britax-Romer-KidFix-i-Size-Atlantic Green
Kolor: Storm Grey Kolor: Atlantic Green
Britax-Romer-KidFix-i-Size-Fossil-Grey
Kolor: Fossil Grey


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Britax Romer KidFix i-Size fotelik samochodowy dla dzieci 100-150 cm
 • By Romer / Britax
 • Cena: 1 149,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Britax Romer KidFix i-Size to fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm zaprojektowany i zbudowany zgodnie z normą i-Size. To najbezpieczniejszy fotelik z rodziny KidFix (wg wewnętrznych testów producenta). Wyposażony w dodatkowe systemy bezpieczeństwa jak SICT, XPPad oraz Secure Guard. Nowość 2021!
Path: > > Britax Romer KidFix i-Size fotelik samochodowy dla dzieci 100-150 cm

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK