Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Cybex Sirona SX2 i-Size fotelik obrotowy z ISOFIX do 105 cm Powiększ do pełnego rozmiaru

Cybex Sirona SX2 i-Size fotelik obrotowy z ISOFIX do 105 cm

Cybex Sirona SX2 i-Size jeden z najpopularniejszych fotelików obrotowych w nowej, odświeżonej wersji. Zmiany, zmiany, zmiany. Nowy zagłówek wraz z jego regulacją. Jeszcze większe odchylenie siedziska w ustawieniu przodem. Przeprojektowany system L.S.P. Wszystko przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa dla dziecka w podróży! Nowość 2021!

Więcej szczegółów

8480

Cena: 1 799,00 zł


Cybex Sirona SX2 i-Size

obrotowy fotelik 360 stopni, tyłem do kierunku jazdy do 105 cm

Cybex sirona s i-size fotelik obrotowy

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Cybex logoCybex to renomowana niemiecka firma, której twórcą jest Martin Pos. Jako ojciec dwójki dzieci chciał opracować produkty o najwyższej jakości i zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego też w aspekcie bezpieczeństwa produkty Cybex posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz szereg niezależnych wysokich ocen z testów bezpieczeństwa przeprowadzanych zarówno przez organizacje konsumenckie (m.in. Stiftung Warentest) jak i instytuty certyfikujące bezpieczeństwo (m.in. ADAC, OAMTC). Również tapicerki marki Cybex poddawane są rygorystycznym testom na zawartość substancji szkodliwych. Testowane są kątem wytrzymałości, odporności na zabrudzenia, czy np. trwałości koloru. Potwierdzeniem najwyższej jakości i świetnego designu jest kilkukrotne zdobycie przez foteliki Cybex prestiżowej nagrody Red Dot Design Award. Firma Cybex łączy w sobie niemiecką wiedzę technologiczną i niezawodność z nowoczesnym wzornictwem i komfortem.

Cybex-Sirona-SX2-i-Size-Soho-Grey

Cybex Sirona SX2 i-Size jest najnowszym wariantem (maj 2021) tego bardzo popularnego fotelika obrotowego. Znajdziemy w nim kilka innowacji, które odróżniają go od wcześniej debiutującej na rynku wersji S i-Size >>LINK<< oraz sprawdzone rozwiązania i mechanizmy, które wpływają zarówno na wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także komfortu dziecka podczas podróży. 

Największych zmian można się tutaj doszukać w obrębie zagłówka i związanych z nim mechanizmów. Przede wszystkim, dla poprawy ochrony, jest on wypełniony nowym materiałem energochłonnym EPO - Expanded Poly Olefin, co pośrednio wpłynęło na jego pełniejszy kształt, jeszcze lepiej okalający głowę dziecka. Przycisk, a raczej dźwignia, służąca do zmiany jego wysokości zmieniła swoje miejsce położenia. Znajdziemy ją, podobnie jak w fotelikach z kolekcji Platinum - Sironach: Z i Zi, za zagłówkiem. Teraz podniesienie, czy obniżenie jego położenia nie wymaga wyciągnięcia dziecka z siedziska. Model SX2 nie posiada także, w stosunku do poprzednika, mechanizmu blokady kierunku, czyli systemu DDC (Direct Drive Control). Nie zmieniła się jednak w żaden sposób homologacja, więc przestawienie siedziska zgodnie z kierunkiem jazdy (przodem) powinno nastąpić nie wcześniej, niż po skończeniu przez dziecko 15 miesiąca życia oraz po przekroczeniu 76 cm wzrostu. Nie trzeba teraz naciskać żadnego przycisku, by móc zmienić kierunek jazdy. Z podróżą przodem związana jest kolejna nowość. Najnowszy wariant posiada nie 3, a 5 pozycji odchylenia siedziska w tej opcji przewożenia dziecka. Dostępny zakres nie uległ zmianie w przypadku wożenia dziecka tyłem - nadal do dyspozycji pozostaje 5 dostępnych stopni ustawienia. 

Cybex-Sirona-SX2-i-Size-wychylenie-siedziska

Opisywany fotelik spełnia założenia normy UN R-129/03 i jest dla dzieci do 105 cm / max. 18 kg - tak samo jak u poprzednika. Zrezygnowano tutaj z wkładki dla niemowlaka, przez co Sirona SX2 jest dla dzieci od 61 cm (zalecenie to minimum 3 miesiące życia), a nie jak wcześniej 45 cm. Samą wkładkę, w razie konieczności, będzie można dokupić osobno. Wysoki poziom ochrony przy zderzeniu bocznym jest tutaj uzyskany dzięki zastosowaniu systemu liniowej ochrony bocznej L.S.P. Sama zasada jego działania nie uległa zmianie. Jest on jednak dużo bardziej intuicyjny - wyciągając fotelik z kartonu samoczynnie rozłożą się elementy systemu, przypominając tym samym, by jeden z nich pozostał w takim ustawieniu (ten od strony drzwi samochodu). Zastosowano przy nim także nowy mechanizm składania systemu - jest on teraz jeszcze wygodniejszy w obsłudze.

Cybex-Sirona-SX2-i-Size-tylem-do-4-roku-zycia

Tyłem do kierunku jazdy aż do 4 roku życia

Cybex Sirona SX2 i-Size umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy aż do ok. 4 roku życia, czyli do osiągnięcia przez dziecko 105 cm wzrostu lub 18 kg wagi. Zgodność z normą R-129/03 nakłada także obowiązek na rodzica, by przynajmniej do ukończenia 15 miesiąca życia wozić swoje dziecko w tym modelu w ten sposób. Po tym czasie wybór ustawienia kierunku podróżowania przez dziecko należy do rodzica. Zaleca się, by korzystać z opcji wożenia dziecka tyłem tak długo jak jest to możliwe. Jest to najbezpieczniejsze ustawienia, które doskonale chroni dziecko podczas potencjalnego zderzenia czołowego.

Cybex-Sirona-SX2-i-Size-360-stopni

Obrót siedziska w zakresie 360°

Innowacyjny i niezwykle prosty w obsłudze - wymaga użycia jednej dłoni - mechanizm obrotu siedziska w pełnym zakresie 360 stopni fotelika Cybex Sirona SX2 i-Size umożliwia szybką zmianę ustawienia siedziska. Zwrot o 90 stopni i ustawienie go na wprost drzwi pojazdu znacząco ułatwi codzienne wkładanie i wyciąganie dziecka do i z fotelika. Takie ustawienie daje także większą kontrolę nad poprawnym zapięciem dziecka i dociągnięciem szelek - te są ustawione na wprost rodzina i naciągamy je do siebie, nie do lewa, czy prawa.

Cybex-Sirona-SX2-i-Size-ER-TECH

Energy Reduction Technology (ER-Tech) - redukcja sił uderzenia w przypadku kolizji czołowej

System ER-Tech to zaprojektowany specjalnie przez firmę Cybex system ochrony dziecka podczas zderzenia czołowego. To dodatkowe zabezpieczenie, które jest efektywne w momencie, gdy siedzisko jest ustawione zgodnie z kierunkiem podróżowania. W chwili impaktu, powstałe siły uderzenia są rozprowadzane bezpośrednio po foteliku poprzez zastosowane tutaj systemy zabezpieczeń. Są one takżę częściowo pochłaniane przez znajdujące się w budowie fotela materiały absorbujące energię. Całość pozwala na redukcję sił działających na głowę i kręgosłup szyjny dziecka o ok. 20%.

Cybex-Sirona-SX2-i-Size-LSP

Liniowy system ochrony przy zderzeniu bocznym Advanced L.S.P.

Fotelik Sirona SX2 i-Size, podobnie jak każdy model tej marki został wyposażony w dodatkowy system chroniący dziecko przy potencjalnym zderzeni bocznym, czyli w system L.S.P. Tutaj, konkretnie, mamy do czynienia z jego delikatnie zmodyfikowaną wersją. Różnica, w stosunku do pozostałych modeli z rodziny Sirona jest taka, że już przy wyciągnięciu fotelika z opakowania, ramiona systemu otwierają się samoczynnie. Ma to na celu przypomnieć rodzicom, by zawsze jedno z tych ramion powinno pozostać rozłożone - te od strony drzwi pojazdu po zamontowaniu fotelika. Samo działanie pozostało bez zmian. Ramię systemu L.S.P., jako najbardziej wystający element fotelika ma największą szansę bycia uderzonym właśnie w tym miejscu, pochłaniając i kierując powstałą siłę na energochłonną skorupę fotelika. To połączenie redukuje energię uderzenia o ok. 25%.

Główne cechy fotelika

 • zaprojektowany i zbudowany zgodnie z najnowszą iteracją nadrzędnej europejskiej normy UN R-129/03 (i-Size)
 • dla dzieci od ok. 3 miesiąca do ok. 4 roku życia (61-105 cm, max. 18 kg)
 • tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania
 • z opcją przewożenia dziecka przodem w chwili, kiedy ukończy ono 15 miesięcy i przekroczy 76 cm wzrostu
 • 5 pozycji odchylenia siedziska - zakres dostępny zarówno dla ustawienia tyłem, jak i i przodem
 • nowe wypełnienie zagłówka - energochłonny materiał EPO
 • rośnie wraz z dzieckiem - posiada 12 poziomów regulacji wysokości zagłówka z wygodnie umiejscowionym przyciskiem w jego tylnej części
 • posiada wewnętrzne, regulowane na długość, 5-punktowe szelki
 • zmiana położenia zagłówka odbywa się w parze wraz z zmianą ustawienia szelek
 • obrotowy - mechanizm obrotu w pełnym zakresie 360 stopni
 • prosty montaż w samochodzie przy pomocy mocowania ISOFIX wraz z stabilizacją w postaci wysokiej ramy antyrotacyjnej oraz nogi wypierającej
 • wysoka ochrona przy potencjalnym zderzeniu bocznym - liniowy system protekcji L.S.P.
 • zmieniony mechanizm składania i rozkładania ramion systemu L.S.P.
 • dodatkowa ochrona przy zderzeniu czołowym - system ER-Tech
 • po dokupieniu wkładki dla niemoląt, odpowiedni dla dzieci od urodzenia
 • noga wypierająca w nowej odsłonie - teraz w kolorze czarnym
 • uchwyty na pasy ułatwiają wkładanie i wyciąganie dziecka 
 • przyjazna dziecku tapicerka, którą można zdjąć do prania
 • zaprojektowany i skonstruowany w Niemczech

Cybex-Sirona-SX2-i-Size-energochlonna-skorupa

Cybex Sirona SX2 i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Debiutująca w maju 2021 roku wersja SX2 na starcie nie posiada zaliczonych dodatkowych testów bezpieczeństwa tj. ADAC, czy OAMTC. Te są zależne od popularności danego modelu na ichniejszym rynku sprzedaży, więc na potencjalne testy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Do czasu potencjalnych testów dodatkowych, wiemy o tym modelu dwie rzeczy. Pierwsza jest taka, że został on zaprojektowany i zbudowany zgodnie z wytycznymi najnowszej normy UN R-129, czyli normy i-Size. Ta stawia przez każdym aspirującym fotelikiem wymagania zaliczenia testów zderzeniowych każdego możliwego typu: czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. Ich pozytywne zaliczenie to wymóg otrzymania tej normy oraz daje pewne pojęcie o poziomie bezpieczeństwa. Kolejną informacją jest fakt, że wersja SX2 powstała bezpośrednio bazując na modeli Sirona S i-Size. Ten z kolei brał udział w dodatkowych testach otrzymując ogólną notę za bezpieczeństwo na poziomie 4 gwiazdek, a szczególnie dobrze wypadł za zderzenia boczne, otrzymując ocenę 5/5 gwiazdek. Nie będzie żadnym zaskoczeniem, jeżeli SX2 osiągnie podobny, a możliwe że nawet i lepszy wynik w tych testach, niż poprzednia wersja. 

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Instrukcja montażu i obsługi fotelika Cybex Sirona SX2 i-Size

Przed faktycznym montażem fotelika w samochodzie, uważnie przeczytaj dołączoną do niego instrukcję. Na każdym etapie używania jest ona podstawowym źródłem wiedzy o zakupionym modelu, więc warto do niej sięgać przy każdej potencjalnej wątpliwości. Wyciągając Sironę SX2 i-Size z pudełka zauważysz, że ramiona systemu L.S.P. samoczynnie się rozłożą - to nic złego, to normalna cecha tego produktu. Połóż fotelik na kanapie swojego samochodu. Wysuń szyny mocowanie ISOFIX przy pomocy białego przycisku, który znajdziesz przy każdej z nich, a następnie wepnij je w haki ISOFIX. Sprawdź, czy po obu stronach wskaźnik zapięcia fotela wskazuje zielony kolor( zielona kreseczka na białych przyciskach od regulacji długości mocowania ISOFIX). Jeżeli jest, wyeliminuj przestrzeń między oparciem kanapy samochodu, a ramą antyrotacyjną poprzez dociśnięcie podstawy do kanapy właśnie. Ważne, by po tej operacji fotelik był stabilny. Kolejnym krokiem jest wyparcie nogi o podłogę samochodu. W tym celu należy, jeżeli to konieczne, wysunąć ją na odpowiednią odległość do momentu, aż wskaźnik od nogi przeskoczy na zielony kolor, noga była stabilnie oparta na podłodze. Następnie ustaw siedzisko na wprost drzwi w celu włożenia dziecka.
Pełną instrukcję w elektronicznej wersji .pdf znajdą Państwo pod tym adresem >>LINK<<

Cybex Sirona SX2 i-Size opinie i recenzje

Opisywany tutaj model jest kompletną nowością na rynku (maj 2021) stąd też na moment sporządzania tego opisu trudno doszukać się jakichkolwiek opinii użytkowników, czy też recenzji dotyczących tego wariantu. Do tego momentu można bazować na opiniach wersji S i-Size, które są bardzo popularne i cieszą się dobrymi recenzjami.

Dostępna kolorystyka

Cybex-Sirona-SX2-i-Size-Autumn-Gold Cybex-Sirona-SX2-i-Size-Classic-Beige
Kolor: Autumn Gold Kolor: Classic Beige
Cybex-Sirona-SX2-i-Size-Deep-Black Cybex-Sirona-SX2-i-Size-Magnolia-Pink
Kolor: Deep Black Kolor: Magnolia Pink
Cybex-Sirona-SX2-i-Size-Navy-Blue Cybex-Sirona-SX2-i-Size-Granite-Black
Kolor: Navy Blue Kolor: Granite Black
Cybex-Sirona-SX2-i-Size-River-Blue Cybex-Sirona-SX2-i-Size-Soho-Grey
Kolor: River Blue Kolor: Soho Grey


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Cybex Sirona SX2 i-Size fotelik obrotowy z ISOFIX do 105 cm
 • By Cybex
 • Cena: 1 799,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Cybex Sirona SX2 i-Size  jeden z najpopularniejszych fotelików obrotowych w nowej, odświeżonej wersji. Zmiany, zmiany, zmiany. Nowy zagłówek wraz z jego regulacją. Jeszcze większe odchylenie siedziska w ustawieniu przodem. Przeprojektowany system L.S.P. Wszystko przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa dla dziecka w podróży! Nowość 2021!
Path: > > Cybex Sirona SX2 i-Size fotelik obrotowy z ISOFIX do 105 cm

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK