Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


BeSafe iZi Turn B i-Size fotelik obrotowy 360 stopni dla dzieci 40-105 cm Powiększ do pełnego rozmiaru

BeSafe iZi Turn B i-Size fotelik obrotowy 360 stopni dla dzieci 40-105 cm

BeSafe iZi Turn B i-Size obrotowy fotelik 360 stopni dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia. Tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania oraz przodem, dla dzieci od 88 cm wzrostu. Technologia systemu Baby-Secure Swivel zapobiega przedwczesnemu ustawieniu siedziska przodem. Nowość 2021!

Więcej szczegółów

8498

Cena: 2 549,00 zł


BeSafe iZi Turn B i-Size

fotelik obrotowy 360 stopni dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia (40-105 cm)

Maxi-cosi axissFix Air fotelik samochodowy obrotowy opinie recenzje testy
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

BeSafeHTS BeSafe AS to norweska firma, z główną siedzibą w Krøderen. BeSafe jest wiodącą firmą jeśli chodzi o rozwój i produkcję wysokiej jakości fotelików samochodowych i innych produktów zapewniających bezpieczeństwo na drodze.
Rozwój jest skoncentrowany na bezpieczeństwie dzieci, tak aby żadne dziecko nie ucierpiało podczas wypadków drogowych.
Produkty BeSafe charakteryzują się innowacyjnością i wieloma funkcjami poprawiającymi bezpieczeństwo. Są to produkty wysokiej jakości, spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa.
Firma BeSafe współpracuje z instytutami badawczymi, organizacjami promującymi bezpieczeństwo na drodze oraz instytucjami medycznymi, dzięki czemu wciąż się rozwija i wprowadza najnowsze technologie do swoich produktów.
BeSafe zapewnia dystrybucję swoich produktów w 40 krajach na całym świecie.              

BeSafe-izi-turn-b

BeSafe iZi Turn B i-Size jest fotelikiem obrotowym z potencjałem wykorzystania przez ok. 4 lata życia dziecka. Został on zaprojektowany i zbudowany tak, by zapewnić maksymalny poziom ochrony dla maleństwa od pierwszego dnia jego narodzin, aż do ok. 4 roku życia właśnie. Spełnia on wymagania normy UN R-129, potocznie zwaną "i-Size", w ramach które został on przewidziany dla dzieci od 40 cm do 105 cm oraz do maksymalnej wagi 18 kg. Pozwala on na bezpieczne podróży tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania, jak również opcję ustawienia siedziska przodem dla dzieci, które mają nie mniej, niż 88 cm wzrostu.

Nowością w tym modelu jest technologia systemu Baby-Secure Swivel, która uniemożliwia przedwczesne przestawienie siedziska fotelika zgodnie z kierunkiem ruchu. Jest ona bezpośrednio powiązana z nową wkładką dla niemowląt - Module Baby Shell. Dopóki dziecko podróżuje wewnątrz tej wkładki, dopóty funkcja rotacji siedziska w pełnym zakresie 360 stopni jest zablokowana. Oczywiście, można je obracać w dowolnym momencie w lewą lub prawą stronę w celu wygodnego wkładania, jak i wyciągnięcia dziecka z fotelika.

Pozostałe elementy konstrukcyjne nie uległy zmianie i są nam znane z modeli BeSafe iZi Turn i-Size. Znajdziemy tutaj zarówno rozwiązanie zapewniające maksymalne wychylenie siedziska podczas wożenia dziecka tyłem, czyli BeSafe Universal Level Technology, jak również elementy odpowiedzialne za wysoki poziom ochrony przy potencjalnym zderzeniu bocznym - BeSafe Dynamic Force Absorber.

BeSafe iZi Turn B i-Size Universal Level Technology

BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Universal-Level-Technology-gif

BeSafe iZi Turn B i-Size to model fotelika obrotowego, w którym znajdziemy innowacyjną technologię systemu montażu w samochodzie, czyli BeSafe UNIVERSAL LEVEL TECHNOLOGY™. Jest to system, który rozwiązuje częsty występujący problem niedostatecznego kąta odchylenia siedziska w fotelikach RWF, czyli ustawionych tyłem do kierunku jazdy. Problem, który jest bezpośrednio związany budową i kształtem kanapy samochodów, w których te są montowane. Im bardziej skośne jej jej siedzisko, tym w bardziej pionowej pozycji wozimy dziecko w tego typu fotelikach, co w samo sobie jest dobre. Problemem jest natomiast podróż z śpiącym dzieckiem. Zbyt pionowo ustawione siedzisko sprawi, że głowa dziecka zacznie opadać na klatkę piersiową, co w konsekwencji ma wpływ na to, że wysuwa się ona z bezpiecznej strefy zagłówka, a także wpływa niekorzystnie na saturację dziecka.

Technologa Universal Level Technology™ rozwiązuje ten problem. Znajdująca się bezpośrednio nad nogą wypierającą libella rurkowa (poziomica) i znajdujący się w niej bąbelek powietrza wskazuje, jak ustawić podstawę fotelika nad kanapą samochodu. Takie ustawienia powoduje, że po skorzystaniu z mechanizmu odchylenia siedziska do maksymalnie skrajnej pozycji, zawsze uzyskamy 45 stopni odchylenia. Jest to maksymalnie bezpieczna, leżąca pozycja dopuszczalna do podróży dzieci w fotelikach RWF, przy której prawdopodobieństwo opadnięcia głowy dziecka jest bliskie zeru.

BeSafe iZi Turn B i-Size i technologia BeSafe Dynamic Force Absorber

BeSafe-iZi-Turn-i-Size-Dynamic-Force-Absorber

Dynamic Force Absorber™ jest kolejnym innowacyjnym systemem zastosowanym w fotelik BeSafe iZi Turn B i-Size. To pochłaniacz energii umiejscowiony w zagłówku fotelika, którego zadaniem jest zapewnienie optymalnej ochrony najbardziej wrażliwych części ciała dziecka. W odróżnieniu od tradycyjnych materiałów stosowanych w konkurencyjnych fotelikach, czyli pianek EPS, firma BeSafe postawiła na specjalną, żebrowaną konstrukcję o różnych strefach elastyczności, które w sposób optymalny pochłaniają energię zderzenia bocznego - wewnętrzna część ulega zgięciu i dopasowaniu do głowy dziecka, a zewnętrzna pozostaje bardziej sztywna.

Turn B i-Size posiada także standardowe, jak na fotelik marki BeSafe rozwiązania, zwiększające poziom ochrony podczas zderzenia bocznego. Energochłonna skorupa fotelika z systemem SIP (Side Impact Protection) w połączeniu z absorberem SIP+ (dodatkowa, energochłonna nakładka), którą montujemy od strony drzwi pojazdu znacząco redukują przeciążenia działające na dziecko podczas takiego zdarzenia drogowego.

BeSafe Newborn Hugger oraz wkładka Baby Shell

BeSafe-iZi-Turn-B-baby-shell

Fotelik BeSafe iZi Turn B i-Size jest modelem, który został zaprojektowany m.in. z myślą o przewożeniu w nim noworodków. Technologia Universal Level Technology zapewnia odpowiedni kąt do przewożenia takiego maleństwa, a wkładka Newbor Hugger™ gwarantuje dodatkowy komfort oraz wsparcie. Jest ona umieszczona wewnątrz modułu Baby Shell™. Takie połączenie miękkich materiałów, z których została ona wykonana i sprytne umieszczenie elementu poziomującego zapewnia noworodkom wparcie oraz otulenia, a także idealny kąt do przewożenia. Wkładkę Newborn Hugger™ stosujemy do 4 miesiąca życia dziecka lub do osiągnięcia 60 cm wzrostu. Moduł Baby Shell™ wykorzystujemy natomiast do 87 cm wzrostu dziecka. Jego demontaż umożliwia pełne obrócenie siedziska w zakresie 360 stopni.

Posiada rekomendację ośrodka AGR

BeSafe-iZi-turn-b-agr

Aktion Gesunder Rücken (AGR), czyli niemieckie stowarzyszenie na rzecz zdrowych pleców, podbija swoją pieczątkę pod fotelikiem BeSafe iZi Turn B i-Size. Pieczęć tego stowarzyszenie jest przyznawana wyłącznie produktom, które zostały poddane szeroko zakrojonym weryfikacjom i testom przeprowadzanych przez niezależny komitet testowy, w skład którego wchodzą eksperci z wielu dziedzin medycyny. Owe badania są kompletnie niezależne i stowarzyszenie AGR nie idzie na ustępstwa przy przyznawaniu swojej rekomendacji ("pieczęci"). Ich rekomendacja to wyraźny sygnał dla konsumenta, że ma on do czynienia z jednym z najlepszych w branży produktów zapewniający zdrowy rozwój pleców.

Besafe-izi-turn-i-size-metalic-melange-obrot

Główne cechy fotelika BeSafe iZi Turn B i-Size:

 • zaprojektowany i zbudowany, by spełniać wymagania normy homologacyjnej i-Size
 • dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia
 • tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania - od 40 cm do 105 cm i wagi maksymalnej równej 18 kg
 • z alternatywną opcją przewożenia dziecka przodem - dzieci powyżej 87 cm wzrostu
 • wyposażony w wkładkę Baby Hugger oraz moduł Baby Shell, który dopóki jest w użyciu (do 87 cm wzrostu dziecka), uniemożliwia ustawienie siedziska zgodnie z kierunkiem ruchu
 • siedzisko z funkcją obrotu, która znacząco ułatwia wkładanie i wyciąganie dziecka do i z fotelika
 • intuicyjnie prosty montaż z wykorzystaniem systemu ISOFIX z nogą wypierającą
 • wykorzystuje innowacyjną technologię Universal Level Technology, która zapewnia ergonomiczną i bezpieczną pozycję dla śpiącego dziecka, niezależnie od kąta pochylenia kanapy posiadanego samochodu
 • zagłówek wykonany zgodnie z technologią Dynamic Force Absorber, doskonale pochłaniający energię zderzenia bocznego
 • system ochrony bocznej SIP oraz SIP+ podnoszą bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia bocznego
 • głęboki, dobrze wyprofilowany zagłówek chroni głowę oraz zapewnia jej odpowiednie podparcie w czasie snu w podróży
 • wygody mechanizm regulacji wysokości zagłówka zmienia zarazem położenie szelek
 • magnesy podtrzymujące klamry pasów, usprawniają szybkie wkładanie dziecka do siedziska
 • tapicerka wykonana z wysokiej klasy materiałów
 • objęty programem 6-letniej wymiany powypadkowej


BeSafe-iZi-Turn-B

BeSafe iZi Turn B i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Opisywany fotelik BeSafe iZi Turn B i-Size to hyrbrydowe połączenie dwóch modeli znajdujących się dotychczas w ofercie producenta, czyli iZi Turn oraz iZi Twist B. Z tego pierwszego otrzymał on opcję obrotu siedziska w pełnym zakresie 360 stopni (przodem dla dzieci powyżej 87 cm), a z drugiego możliwość przewożenia w nim dzieci od pierwszego dnia od ich narodzin. O tym, iż obcujemy z bezpiecznym fotelikiem świadczy fakt, iż spełnia on założenia normy i-Size. W jej ramach zmierzono siły działające na manekiny testowe podczas zderzenia czołowego z prędkością 50km/h, bocznego z prędkością 24 km/h oraz w tył z prędkością 30 km/h. Zmieściły się one w założeniach normy, stąd otrzymanie tej homologacji. Dodatkowo, wiedząc, iż model ten jest oparty na konstrukcji BeSafe iZi Twist B możemy śmiało założyć, że nie wypadłby on gorzej w testach ADAC, które model Twist B zaliczył na ocenę rzędu 5 gwiazdek za zderzenia czołowe i boczne oraz za ogólny poziom bezpieczeństwa. Na dokładne testy tego modelu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Najbliższa runda testowa to październik 2021 roku.

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga. Można na nim odnaleźć specjalne porównania poszczególnych modeli fotelików obrotowych w kilku parametrach: bezpieczeństwa, zakresu odchylenia fotelików do pozycji spoczynkowej oraz ilości miejsca na nogi dziecka przy jeździe tyłem. Na tej podstawie mogą Państwo określić, jak względem konkurentów wypada ten model.

BeSafe iZi Turn B i-Size opinie:

Wersja Turn B i-Size dopiero co zadebiutowała na rynku, więc w początkowym okresie trudno będzie Państwu znaleźć opinii dotyczących tego konkretnego modelu. Do momentu, nim one się pojawią, można bazować na opiniach modelu iZi Turn oraz iZi Twist B. Cechą foteli obrotowych marki BeSafe jest fakt, iż zapewniają one zawsze poprawną pozycję dla dziecka (system Universal Level Technology). Z opinii iZi Turna wiemy, że alternatwyna opcja ustawienia siedziska przodem może okazać się czasem przydatna, a z iZi Twista B wiemy, że jest on faktycznie ciekawym i bezpiecznym fotelikiem dla dzieci od dnia narodzin, aż do ok. 4 roku życia.

Dane techniczne:

 • wzrost dziecka: od 40 cm do 105 cm
 • wiek: od narodzin do ok. 4 lat
 • przedział wagowy: 0-18kg
 • tyłem do kierunku jazdy: od 40 cm do 105 cm
 • przodem do kierunku jazdy: od 88 cm do 105 cm
 • montaż: system ISOFIX
 • homologacja: UN R-129 (i-Size)

Dostępna kolorystyka:

BeSafe-iZi-Turn-B-i-Size-Peak-Mesh
Kolor: Peak MeshZapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :BeSafe iZi Turn B i-Size fotelik obrotowy 360 stopni dla dzieci 40-105 cm
 • By BeSafe
 • Cena: 2 549,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: BeSafe iZi Turn B i-Size  obrotowy fotelik 360 stopni dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia. Tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania oraz przodem, dla dzieci od 88 cm wzrostu. Technologia systemu Baby-Secure Swivel zapobiega przedwczesnemu ustawieniu siedziska przodem. Nowość 2021!
Path: > > BeSafe iZi Turn B i-Size fotelik obrotowy 360 stopni dla dzieci 40-105 cm

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK