Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Axkid One 2 i-Size / Axkid One 2+ i-Size fotelik RWF do 23kg i 125cm z mocowaniem ISOFIX Powiększ do pełnego rozmiaru

Axkid One 2 i-Size / Axkid One 2+ i-Size fotelik RWF do 23kg i 125cm z mocowaniem ISOFIX

Axkid One 2 i-Size druga generacja fotelika RWF (tyłem do kierunku jazdy) dla dzieci o wadze max. 23 kg i wzroście 125cm. Nowa piankowa wkładka dla mniejszych dzieci oraz nowy zagłówek to tylko jedne z ponad 150 większych lub mniejszych zmian wprowadzonych względem pierwszej wersji. Występuje także z wkładką dla niemowlaków - Axkid One 2+ i-Size.

Więcej szczegółów

8531

Cena: 3 049,00 zł


Axkid One 2 i-Size / Axkid One 2+ i-Size

fotelik samochodowy RWF z normą i-Size do 125cm i 23kg

Axkid Minikid 2.0 fotelik 0-25kg testy opinie recenze
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Axkid Axkid jest częścią szwedzkiej grupy Axonkids AB. Od 2009 r. projektuje, produkuje i sprzedaje foteliki samochodowe w całej Europie. Firma została założona przez Tonyego Quista i Tonyego Broberga, którzy przez ponad 20 lat projektowali foteliki dla innych marek oraz współpracowali z renomowanymi producentami samochodów. Swoje wcześniejsze doświadczenia wykorzystują teraz w projektowaniu dla firmy Axkid. Foteliki Axkid są zaprojektowane zgodnie ze skandynawską filozofią, która mówi że ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy jest najbardziej bezpieczne. Zostało to potwierdzone wieloma testami. Foteliki Axkid zostały zatwierdzone zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa ECE R44 04 oraz przechodzą testy zderzeniowe instytutu EURO NCAP.


Axkid-One-2-i-Size-Tar


Axkid One 2 i-Size to kolejna generacja dobrze przyjętego przez rodziców, wyjątkowego fotelika RWF. Wyjątkowego, gdyż jako jedyny model z montażem ISOFIX umożliwa przewożenie w nim dziecka tyłem do 125 cm wzrostu i 23 kg wagi! 

W stosunku do pierwotnej wersji, wprowadzono w nim ponad 150 uaktualnień w konstrukcji, by One stał się jeszcze lepszy. Wiele z wprowadzonych zmian jest niedostrzegalna na pierwszy rzut oka. Są one jednak odczuwalne podczas codziennego korzystania z fotelika. Zastosowano tutaj usprawniony przebieg wewnętrznych, 5-punktowych szelek. Pracują one tutaj swobodniej, przez co ich regulacja stała się dużo łatwiejsza. Następna, znacząca zmiana tyczy się nowej budowy zagłówka o nowym kształcie. Zapewnia on jeszcze większy poziom bezpieczeństwa oraz wygody. Jego nowa geometria oraz nowe materiały absorbujące energię powstałą podczas wypadku, w maksymalny sposób je rozpraszają, zanim dotrą one do dziecka. Zmieniony został także mechanizm jego regulacji - wymaga on teraz wciśnięcia jednego przycisku, by zmienić jego położenie. Poprawie uległy także wewnętrzne wkładki dla dziecka. Zarówno ta w wersji Axkid One 2+ (0-60 cm) oraz ta z wersji Axkid One 2 (61-105 cm) zostały wyprodukowane z piankowego materiału oraz są tutaj innego kształtu, w celu zapewniania jeszcze większej ochrony oraz komfortu. Większa wkładka została dodatkowo wyposażona w kanały wentylacyjne, przez co wzrasta przepływ powietrza pod ciałem podróżującego w niej dziecka oraz jeszcze lepiej dopasowuje się ona do kształtu siedziska. To w połączeniu z bezstopniową regulacją odchylenia siedziska zapewnia maksymalny poziom wygody, nawet podczas dalszych podróży. Axkid One 2 posiada także nowe materiały tapicerki o większym stopniu dopasowania do kształtu siedziska oraz wyższego, odczuwalnego komfortu.

Axkid-One-2-Lifestyle

Zastosowane przez producenta ulepszenia nie zmieniają najważniejszego - Axkid One 2 i-Size to fotelik, w którym w pełnym okresie używania wozimy dziecko tyłem do kierunku jazdy. Jego pełna zgodność z europejską normą UN R-129/03 (i-Size) umożliwia w nim przewożenie maluchów o wzroście od 61 cm do 125 cm, których waga nie przekracza 23 kg. Jest to jedyny na świecie fotelik z mocowaniem ISOFIX, który daje szansę na tak długą ( do ok. 7 roku życia) opcję podróżowania tyłem. Sam montaż z wykorzystaniem ISOFIX-u sprawia, że jest on intuicyjnie prosty, ale redukuje on także do minimum ryzyko błędnej instalacji w samochodzie. Oprócz dolnych szyn mocujących znajduje się tutaj automatyczna rama antyrotacyjna. Jej regulacja jest na tyle elastyczna i prosta - zasługa pokrętła dociągającego, że model ten można dopasować praktycznie do każdego samochodu z ISOFIX-em. Wysuwana noga stabilizująca nadaje stabilności całej konstrukcji, a wbudowany w nią system dźwiękowy poinformuje, gdy ta jest niedostatecznie wyparta o podłogę samochodu.

Axkid One 2 jest w pełni oparty na inspirowanej technologią znaną z samolotów aluminiowej ramie oraz strukturze wykorzystującą hartowaną stal. Całość jest niezwykle wytrzymała oraz kieruje siły powstałe podczas wypadku zdala od dziecka. Taka konstrukcja wpływa także na niską wagę fotelika, która jest o ok. 30% lżejsza od innych foteli tej klasy. Podstawa fotelika w postaci suwnicy umożliwia płynną zmianę przestrzeni na nogi dla podróżującego w nim dziecka, stale rosnącego dziecka, łącznie aż o 11 cm. Zaawansowany Sleep Well System to bezstopniowa regulacja odchylenia siedziska. Zmiany dokonujemy przy pomocy centralnie umiejscowionego pokrętła, mając pełen zakres od pozycji siedzącej do odchylonej, przyjaznej dla śpiącego dziecka. Drugim, ruchomym elementem fotelika jest jego zagłówek. Ten posiada łącznie aż 12 pozycji ustawienia jego wysokości, i jak pisaliśmy już wcześniej, regulacja odbywa się teraz jednym przyciskiem. Zmiana ustawienia jego wysokości odbywa się automatycznie z zmianą ułożenia szelek. Te są 5-punktowe z centralną klamrą krokową. W ich odcinku barkowym znajdują się miękkie, szerokie poduszeczki pełniące rolę amortyzatora klatki piersiowej.

Axkid-One-2-i-Size-Bokiem

Wysoki poziom ochrony gwarantowany przez ten model fotelika jest pewnikiem. Axkid One 2 został mocno oparty na poprzedniej wersji, która nie tylko może pochwalić się wysoką notą za bezpieczeństwo w testach ADAC, ale także zaliczonym szwedzkim testem Plus Test, który także posiada opisywana wersja. Szczególnie dobra protekcja podczas zderzeń bocznych jest tutaj uzyskana dzięki nowej budowie zagłówka, ale także dzięki zastosowaniu systemu ASIP. Axkid Side Impact Protection to dodatkowy, energochłonny element, który montujemy w specjalne gniazda (po jednej na każdą stronę fotelika) zawsze od strony drzwi samochodu. Nie tylko pochłania on siły uderzenia, ale także, z racji, iż jest to najbardziej wysunięty element fotelika, jest uderzany jako pierwszy.

Axkid One 2+ i-Size

Axkid-One-2-PLUS-i-Size-Tar

Axkid One 2+ to wariant zakupu fotelika, który posiada dodatkową wkładkę dla dzieci od urodzenia. Jej zastosowania umożliwiło otrzymanie homologacji dla dzieci od 40 cm do 125 cm oraz wagi 23 kg. Wkładka jest dedykowana dzieciom, których wzrost nie przekracza 61 cm - gdy dziecko go osiągnie, należy ją zdemontować. Zalecamy, by biorąc pod uwagę taki wariant zakupu dokonać wcześniejszej przymiarki do samochodu. Bardzo ważny dla noworodka jest kąt, przy którym będzie on podróżować. Zbyt pochyła, czy też zbyt pionowa pozycja maleństwa jest niepoprawna co może doprowadzić do różnych, niebezpiecznych sytuacji.

Główne cechy fotelika:

 • fotelik RWF - tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania
 • z zaliczoną homologację i-Size (UN R-129/03)
 • dla dzieci od 61 cm do 125 cm (Axkid One 2) lub od 40 cm do 125 cm (Axkid One 2+) wzrostu, których waga nie przekracza limitu 23 kg
 • wprowadzono w nim ponad 150 mniejszych i większych usprawnień względem poprzedniej wersji
 • posiada nowy zagłówek o zmienionej geometrii dla jeszcze większej ochrony
 • usprawniono w nim system regulacji szelek, by te pracowały jeszcze bardziej płynnie
 • z nową, piankową wkładką dla dzieci od 61 cm do 105 cm, a także z nowa wkładką dla noworodka do 61 cm (wersja Axkid One 2+)
 • wykorzystuje system ISOFIX do poprawnego montażu w samochodzie
 • oparty na aluminiowej ramie, przez co jest o ok. 30% lżejszy względem konkurencyjnych fotelików tej klasy
 • posiada automatyczną ramę antyrotacyjną z systemem dociągania, przez co dopasowuje się ona do każdej kanapy
 • suwnica podstawy umożliwia szybką zmianę ilości miejsca na nogi dla stale rosnącego dziecka (zmiana w zakresie 11 cm)
 • stabilizowany w samochodzie przy pomocy regulowanej nogi wypierającej (14 poziomów ustawienia)
 • noga wypierająca posiada system dźwiękowy informujący o jej poprawnym wyparciu o podłogę samochodu
 • siedzisko z bezstopniową zmianą kąta odchylenia
 • rośnie razem z dzieckiem - zagłówek ma aż 12 poziomów ustawienia jego wysokości z automatycznym dopasowaniem się wysokości szelek
 • szelki w systemie 5-punktowej klamry
 • dodatkowy system ochorny bocznej ASIP (Axkid Side Impact Protection) zwiększa bezpieczeństwo podczas uderzenia w bok pojazdu
 • siedzisko z systemem wentylacji
 • zdejmowana tapicerka, którą można prać w pralce w temperaturze 30 stopni

Axkid-One-2-i-Size

Axkid One 2 i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Axkid One 2 i-Size jest fotelikiem, który spełnia założenia europejskiej normy UN R-129/03, potocznie zwanej normą i-Size. Aby ją zaliczyć, fotelik został poddany testom zderzeniowym każdego możliwego typu. Przeprowadza się tutaj crash testy zderzenia czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. Obecnie to podstawowa norma dająca jakiekolwiek pojęcie na temat poziomu ochrony dziecka podczas wypadku. Dodatkowo, posiada on zaliczony szwedzki test Plus Test, w ramach którego bada się przeciążenia działające na manekin testowy podczas zderzenia czołowego. To bardzo rygorystyczne badanie, które zaliczają niektóre foteliki tyłem do kierunku jazdy. Axkid One 2 jest bezpośrednim następcą pierwszej wersji. Wprowadzone w nim zmiany mają za zadanie zwiększyć poziom ochrony dziecka, ale także podnieść komfortu używania. Naturalna ewolucja sprawdzonych rozwiązań, bazujących na poprzedniej generacji pozwala producentowi przenieść wyniki testów ADAC z modelu wcześniejszego. Ten w ramach tych testów otrzymał dobrą notę 4 gwiazdek za bezpieczeństwo, jak i w rekomendacji ogólnej.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Axkid One 2 i-Size opinie

Poprzednia generacja nie ma sobie równych pod względem ilości miejsca na nogi dla dziecka podróżującego tyłem do kierunku jazdy. Axkid One, podobnie jak i jego następca Axkid One 2 to jedyny fotelik na świecie z montażem ISOFIX, który jest przewidziany dla dzieci do ok. 7 roku życia. Pełna regulacja ilości miejsca na nogi, w połączeniu z bezstopniową regulacją kąta odchylenia siedziska oraz dobre wyniki w dodatkowych testach bezpieczeństwa powodują, że Axkid One 2 nie ma sobie równych. Odzwierciedlają to opinie użytkowników, które są w miażdżącej przewadze pozytywne.

Axkid One i-Size wymiary i dane techniczne

 • Homologacja - UN R-129/03
 • Zakres wzrostowy - od 61 cm do 125 cm (Axkid One 2) / od 40 cm do 125 cm (Axkid One 2+)
 • Maksymalna waga - 23 kg
 • Kierunek jazdy - tyłem (fotelik RWF)
 • Głębokość siedziska - 32 cm
 • Odległość od pleców do pasa krokowego - 18 cm
 • Maksymalna długość nogi wypierającej - 52 cm
 • Minimalna długość nogi wypierającej - 26 cm
 • Zakres regulacji nogi - 14 pozycji ustawienia długości
 • Waga - 10 kg

Dostępna kolorystyka (kliknij, aby powiększyć)

Axkid One 2 i-Size

Axkid-One-2-i-Size-Tar Axkid-One-2-Tar-Full
Kolor: Tar Kolor: Tar
Axkid-One-2-i-Size-Brick-Melange Axkid-One-2- i-Size-Brick-Melange
Kolor: Brick Melange  Kolor: Brick Melange
Axkid-One-2-i-Size-Granite-Melange Axkid-One-2-i-Size-Granite-Melange
Kolor: Granite Melange  Kolor: Granite Melange 
Axkid-One-2-i-Size-Tile-Melange Axkid-One-2-i-Size-Tile-Melange
Kolor: Tile Melange  Kolor: Tile Melange 


Axkid One 2+ i-Size

Axkid-One-2-PLUS-i-Size-Tar Axkid-One-2-PLUS-i-Size-Tar
Kolor: Tar Kolor: Tar
Axkid-One-2-Plus-Brick-Melange Axkid-One-2-Plus-Brick-Melange
Kolor: Brick Melange  Kolor: Brick Melange
Axkid-One-2-Plus-Granite-Melange Axkid-One-2-Plus-Granite-Melange
Kolor: Granite Melange  Kolor: Granite Melange 
Axkid-One-2-PLUS-Tile-Melange Axkid-One-2-PLUS-Tile-Melange
Kolor: Tile Melange  Kolor: Tile Melange 


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:


 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia


Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice

Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/


W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.


Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Axkid One 2 i-Size / Axkid One 2+ i-Size fotelik RWF do 23kg i 125cm z mocowaniem ISOFIX
 • By Axkid
 • Cena: 3 049,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Axkid One 2 i-Size  druga generacja fotelika RWF (tyłem do kierunku jazdy) dla dzieci o wadze max. 23 kg i wzroście 125cm. Nowa piankowa wkładka dla mniejszych dzieci oraz nowy zagłówek to tylko jedne z ponad 150 większych lub mniejszych zmian wprowadzonych względem pierwszej wersji. Występuje także z wkładką dla niemowlaków - Axkid One 2+ i-Size.
Path: > > Axkid One 2 i-Size / Axkid One 2+ i-Size fotelik RWF do 23kg i 125cm z mocowaniem ISOFIX

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK