Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Axkid Minikid 3 fotelik RWF do 125 cm i 36 kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Axkid Minikid 3 fotelik RWF do 125 cm i 36 kg

Axkid Minikid 3 fotelik RWF tyłem do kierunku jazdy zapinany pasami dla dzieci do 125 cm i 36 kg! Spełniający założenia i kryteria europejskiej normy R-129 (i-Size). Rośnie razem z dzieckiem zapewniając maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Posiada zaliczony szwedzki test Plus Test! Nowość 2022!

Więcej szczegółów

8569

Cena: 2 599,00 zł


Axkid Minikid 3

fotelik samochodowy RWF z normą i-Size do 125cm i 36kg

Axkid Minikid 2.0 fotelik 0-25kg testy opinie recenze
Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

Axkid Axkid jest częścią szwedzkiej grupy Axonkids AB. Od 2009 r. projektuje, produkuje i sprzedaje foteliki samochodowe w całej Europie. Firma została założona przez Tonyego Quista i Tonyego Broberga, którzy przez ponad 20 lat projektowali foteliki dla innych marek oraz współpracowali z renomowanymi producentami samochodów. Swoje wcześniejsze doświadczenia wykorzystują teraz w projektowaniu dla firmy Axkid. Foteliki Axkid są zaprojektowane zgodnie ze skandynawską filozofią, która mówi że ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy jest najbardziej bezpieczne. Zostało to potwierdzone wieloma testami. Foteliki Axkid zostały zatwierdzone zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa ECE R44 04 oraz przechodzą testy zderzeniowe instytutu EURO NCAP.


Axkid-Minikid-3-lifestyleAxkid Minikid 3 i-Size to rewolucyjny model fotelika RWF w ofercie szwedzkiego producenta. Jest to kolejny obok Axkid One i-Size fotelik tyłem do kierunku jazdy z zaliczoną normą R-129, czyli normą i-Size dla dzieci do 125 cm. Co go odróżnia od "starszego brata" jest fakt, iż Minikid 3 jest modelem montowanym w samochodzie przy pomocy pasów bezpieczeństwa oraz dolnych pasów naciągowych, tzw. Low-Tetherów. Pozwoliło to zwiększyć jego limit wagowy z 23 kg do poziomu 36 kg! Jeżeli zatem, planujemy, by nasza pociecha podróżowała bezpiecznie tyłem tak długo, jak jest to możliwe w komfortowych warunkach to Axkid Minikid 3.0 jest strzałem w dziesiątkę.

Axkid-Minikid-3-Granite

Sama idea montażu i wykorzystania fotelika nie odbiega od znanego modelu Minikd 2.0. Nadal montujemy go w samochodzie przy pomocy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu, który przebiega przez siedzisko, gdzie następnie blokuje się go przy pomocy klamry. Nowością Minikda 3 jest fakt, iż posiada on nie dwie, a jedną klamrę blokującą pas. Ta, jest umiejscowiona w zamykanym na zamek błyskawiczny schowku siedziska i jest ona tam w centralnej części.  Jego ustawienie na kanapie jest zmienne i zależne od tego, jak dużo miejsca na nogi chcemy wygenerować dla dziecka w nim podróżującego. Z boku fotelika występuje wskaźnik w postaci pionowej kreski, która wyznacza jak bardzo można fotelik odsunąć od kanapy, by go poprawnie zamontować. Znajdziemy tutaj nogę wypierającą, którą należy zaprzeć o podłogę auta oraz pasy kotwiczące Low-tether. Te, do czego przyzwyczaił nas producent, posiadają automatyczny system naciągowy, przez co łatwiej uzyskać ich odpowiednie naprężenie. W komplecie z fotelikiem otrzymujemy także dodatkowy komplet pasów zakończonych metalową klamrą, które na stale zapętla się w samochodzie i w które wpina się pasy naciągające Low-Tether. Nóżka systemu Sleep Well System pozwala, na etapie montażu fotelika w samochodzie, zmienić jego odchylenie co zapobiega opadaniu głowy dziecka na klatkę piersiową podczas snu w podróży. 

Axkid-Minikid-3-Granite

Axkid Minikid 3 jest fotelem dedykowanym dzieciom o wzroście z przedziału od 61 cm do  125 cm, więc musi posiadać możliwość regulacji wysokości szelek. Te zmieniają swoje położenie wraz z zmianą wysokości zagłówka. Ten posiada mechanizm automatycznego dopasowania wysokości do przewożonego w nim dziecka. Za nim znajduje się przełącznik, który w celu dopasowania należy ustawić na polu UNLOCK. Gdy to zrobimy, przesunie się on do maksymalnego położenia swojej wysokości. Następnie należy posadzić w foteliku dziecko, zapiąć klamry szelek i jednym ruchem je naciągnąć. Podczas ich dociągania, zagłówek zacznie obniżać się w dół do momentu, aż szelki nie oprą się na ramionach dziecka. Wówczas należy przesunąć przełącznik za zagłówkiem na pole LOCK i voilà - wysokość szelek i zagłówka została dopasowania do dziecka. Gdy mały pasażer podrośnie - ponawiamy całą procedurę. Same szelki są tutaj 5-punktowe i podobnie jak w innych modelach, są one regulowane na długość, co umożliwia ich pełne dopasowanie do budowy ciała dziecka.

Fotelik posiada dodatkową wkładkę dla mniejszych dzieci, którą z czasem należy wyciągnąć. Jest ona dedykowana maluchom od 61 cm do 105 cm. Została ona wykonana z miękkiej pianki pamięciowej oraz oddychającego pokrowca. 

Podobnie jak w innych fotelikach marki Axkid znajdziemy tutaj dodatkowy system ochrony bocznej ASIP. Występuje on tutaj w postaci dodatkowego, doczepianego na fotelik od strony drzwi samochodu, elementu wykonanego z materiałów energochłonnych. Jego celem jest po pierwsze zwiększyć maksymalnie prawdopodobieństwo uderzenia fotelika właśnie w tym miejscu, jako iż jest to najbardziej wystający element od boku fotelika, oraz zredukować powstałe przeciążenia działające na dziecko w czasie wypadku.

Axkid Minikid 3 i Axkid Minikid 3 Premium - różnice

Kolekcja PREMIUM fotelika Axkid Minikid 3 Premium zapewnia dodatkowy, wyższy poziom komfortu dla dziecka w czasie podróży. Wszystko dzięki dodatkowym, piankowym wypełnieniom tapicerki. Cechuje się ona także zagłówkiem, który kolorystycznie jest dopasowany do reszty poszycia fotelika. Posiada ona także nowe zamki błyskawiczne oraz meshowe elementy na tapicerce.

Axkid-Minikid-3-Granite

Główne cechy fotelika

 • pierwszy Axkid tyłem do kierunku jazdy z limitem wagowym równym 36 kg
 • konstrukcja spełniająca założenia europejskiej normy R-129/03 (i-Size)
 • dla dzieci od 61 cm do 125 cm wzrostu
 • tyłem do kierunku jazdy w pełnym okresie używania
 • posiada dodatkową, wyjmowaną wkładkę dla mniejszych dzieci (61-105 cm)
 • montujemy go w samochodzie z wykorzystaniem pasa bezpieczeństwa pojazdu 
 • wykorzystuje dolne pasy naciągowe (Low-Tethery) oraz nogę wypierającą w celu pełnej stabilizacji w samochodzie
 • posiada zmienną ilość miejsca na nogi dla dziecka - wystarczy odsunąć siedzisko od kanapy na etapie montażu
 • wykorzystuje regulowaną nóżkę w celu ustawienia kąta odchylenia siedziska
 • posiada wewnętrzne, regulowane na długość 5-punktowe szelki 
 • regulowany na wysokość zagłówek chroni wrażliwą głowę i szyję dziecka
 • rośnie wraz z dzieckiem - zmiana wysokości zagłówka wpływa także na zmianę wysokości szelek
 • zagłówek z technologią Dynamic 
 • z dodatkowym systemem ochrony bocznej ASIP
 • bezpieczny - posiada zaliczony szwedzki test PLUS TEST

Axkid Minikid 3 bezpieczeństwo i testy ADAC

Axkid Minikid 3.0 to model zbudowany zgodnie z założeniami nadrzędnej, europejskiej normy UN R-129/03, potocznie zwaną normą i-Size. By ją zaliczyć został on poddany szeregowi testów zderzeniowych każdego możliwego typu - czołowe, boczne oraz w tył pojazdu. Ich zaliczenie to podstawowy standard ochrony gwarantowany przez ten model. W dni premiery będzie on mógł także pochwalić się zaliczonym szwedzkim testem Plus Test.
Jesienią 2022 roku poznaliśmy wyniki testów ADAC tego modelu. Minikid 3 wypadł w nich rewelacyjnie. Model ten otrzymał mocną, 5-gwiazdkową notę za bezpieczeństwo na poziomie 1.5, gdzie za zderzenia czołowe ma 1.3, a za boczne 1.3. Oczywiście, sposób montażu fotelika sprawił, że w ogólen rekomendacji zgarną on ocenę na poziomie 3 gwiazdek, ale to było do przewidzenia, jako iż klasyczne foteliki RWF z dolnymi pasami naciągowymi zawsze otrzymywały przez to niższe oceny w ADACu. 

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Axkid Minikid 3.0 opinie

Premiera tego modelu została przewidziana na 24 marca 2022 roku. Do tego czasu nie znajdziemy żadnych opinii wystawionych przez użytkowników. Z czasem sytuacja na pewno ulegnie zmianie.

Wymiary i dane techniczne

 • homologacja - UN R-129/03
 • przedział wzrostowy - 61-125 cm
 • maksymalna dopuszczana waga dziecka - 36 kg
 • tyłem do kierunku jazdy - tak, w pełnym okresie używania
 • przodem do kierunku jazdy - nie
 • montaż pasem samochodowym - tak, w połączeniu z nogą wypierającą i dolnymi pasami mocującymi
 • montaż ISOFIX - nie
 • szerokość - 44 cm
 • wysokość - 65 cm
 • głębokość - 54 cm
 • waga - 11 kg

Dostępna kolorystyka

Kolekcja Podstawowa

Axkid-Minikid-3-Granite Axkid-Minikid-3-Moss
Kolekcja podstawowa, kolor: Granite Kolekcja podstawowa, kolor: Moss
Axkid-Minikid-3-Sea Axkid-Minikid-3-Shellfish
Kolekcja podstawowa, kolor: Sea Kolekcja podstawowa, kolor: Shellfish
Axkid-Minikid-3-Tar
Kolekcja podstawowa, kolor: Tar


Kolekcja PREMIUM

Axkid-Minikid-3-Premium-Granite-Melange Axkid-Minikid-3-Shell-Black-Promo
Kolekcja PREMIUM, kolor: Granite Melange Kolekcja PREMIUM, kolor: Shell Black


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Axkid Minikid 3 fotelik RWF do 125 cm i 36 kg
 • By Axkid
 • Cena: 2 599,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Axkid Minikid 3 fotelik RWF tyłem do kierunku jazdy zapinany pasami dla dzieci do 125 cm i 36 kg! Spełniający założenia i kryteria europejskiej normy R-129 (i-Size). Rośnie razem z dzieckiem zapewniając maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Posiada zaliczony szwedzki test Plus Test! Nowość 2022!
Path: > > Axkid Minikid 3 fotelik RWF do 125 cm i 36 kg

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK