Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

[email protected]

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Cybex Sirona Z2 i-Size fotelik obrotowy 360 z mocowaniem ISOFIX Powiększ do pełnego rozmiaru

Cybex Sirona Z2 i-Size fotelik obrotowy 360 z mocowaniem ISOFIX

Cybex Sirona Z2 i-Size to najnowsza wersja siedziska wchodząca w skład nowej serii modularnej Cybex Z2 i-Size. W połączeniu z nową bazą Z2 i-Size otrzymujemy fotelik dla dzieci od 45 cm do 105 cm i wagi 18 kg, z pełną funkcją obrotu w zakresie 360 stopni. Wprowadzone względem poprzednika zmiany poprawiają komfort dziecka w czasie podróży, ale także zwiększają ergonomię używania. Nowość 2022!

Więcej szczegółów

8576

 • Bez bazy
 • + Base Z2 i-Size
 • + Base Z i-Size

Cena: 1 649,00 zł


Cybex Sirona Z2 i-Size

obrotowy fotelik z serii Cybex Z2 dla dzieci od 45 cm do 105 cm i 18 kg

cybex sirona z i-size fotelik samochodowy opinie testy recenzje

Masz pytanie odnośnie tego lub innego modelu? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437


Cybex logoCybex to renomowana niemiecka firma, której twórcą jest Martin Pos. Jako ojciec dwójki dzieci chciał opracować produkty o najwyższej jakości i zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego też w aspekcie bezpieczeństwa produkty Cybex posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz szereg niezależnych wysokich ocen z testów bezpieczeństwa przeprowadzanych zarówno przez organizacje konsumenckie (m.in. Stiftung Warentest) jak i instytuty certyfikujące bezpieczeństwo (m.in. ADAC, OAMTC). Również tapicerki marki Cybex poddawane są rygorystycznym testom na zawartość substancji szkodliwych. Testowane są kątem wytrzymałości, odporności na zabrudzenia, czy np. trwałości koloru. Potwierdzeniem najwyższej jakości i świetnego designu jest kilkukrotne zdobycie przez foteliki Cybex prestiżowej nagrody Red Dot Design Award. Firma Cybex łączy w sobie niemiecką wiedzę technologiczną i niezawodność z nowoczesnym wzornictwem i komfortem.

Cybex-Sirona-Z2-i-Size-Autumn-Gold

Cybex Sirona Z2 i-Size to fotelik obrotowy wchodzący w skład najnowszej serii modularnej zbudowanej wokół obrotowej bazy Cybex Base Z2 i-Size. Bazy, która jest niezbędna do jego poprawnego montażu w samochodzie (baza do zakupienia osobno). Jest on także kompatybilny z bazą poprzedniej generacji - Cybex Base Z i-Size.

Jest on przeznaczony dla dzieci od 45 cm do 105 cm, których waga nie przekracza 18 kg. W pełnym okresie używania, tj. do ok. 4 roku życia, dziecko może w nim podróżować tyłem do kierunku jazdy. Maluchy, które ukończą 15 miesiąc życia można tutaj alternatywnie przewozić zgodnie z kierunkiem poruszania, aczkolwiek zalecamy, by możliwie jak najdłużej korzystać z możliwości jazdy tyłem.

Sirona Z2 i-Size w stosunku do poprzedniczki posiada kilka zmian, które wpływają na wzrost komfortu dziecka w czasie podróży, ale także mające na celu zwiększenie ergonomii używania fotelika przez rodzica.

Zdecydowanie największa zmiana tyczy się mechanizmu obrotu i wychylenia siedziska. Zrezygnowano z dotychczasowej zasady wypionowania siedziska w celu jego obrotu na rzecz nowych uchwytów, znajdujących się w bazie - po jednym na każdą stronę. Wpływa to na nową w fotelikach obrotowych Cybexa możliwość obrotu siedziska niezależnie od kąta wychylenia siedziska. Można teraz ustawić foteli na wprost drzwi samochodu niezależnie od tego, czy jest ono ustawione w pozycji siedzącej, czy spoczynkowej (tylko w połączeniu z nową Bazą Base Z2 i-Size). Zwiększono tutaj także ilość poziomów regulacji ustawienia kąta z 3 do 5 w chwili, gdy jest ono ustawione przodem do kierunku jazdy. Sirona Z2 i-Size posiada także nową, bardziej rozbudowaną wkładkę dla niemowlaka, która podobnie jak u poprzednika, jest dedykowana dla dzieci do 60 cm. Pozostałe parametry oraz systemy bezpieczeństwa nie uległy zmianie. Poniżej przedstawiamy poszczególne cechy fotelika.

Poznaj nową wersję Cybex Sirona Z2 i-Size

Cybex-Sirona-Z2-Wkładanie Mechanizm obrotu 360 stopni

Mechanizm obrotu 360° ułatwia codzienne wkładanie i wyciąganie dziecka do i z fotelika odciążając plecy rodzica. Fotel można obracać jedną ręką, nawet w pozycji odchylonej, co pozwala na ergonomiczne wsiadanie nawet najmłodszemu pasażerowi. Mechanizm obrotowy umożliwia płynne przestawienie siedziska z jazdy tyłem do jazdy przodem do kierunku podróżowania.
Cybex-Sirona-Z2-RWF Bezpieczna podróż tyłem

Fotelik umożliwia przewożenie dziecka tyłem w pełnym okresie używania - aż do ok. 4 roku życia. Badania wskazują, że jest to najbezpieczniejsza forma podróży dla dzieci do tego wieku. Sirona Z2 może być także ustawiona przodem dla dzieci, które ukończyły 15 miesiąc życia. Zalecamy jednak by wozić dziecko tyłem tak długo, jak jest to możliwe.
Cybex-Sirona-Z2-Regulacja-pochylenia Regulacja wychylenia jedną ręką

Funkcja odchylania jedną ręką ułatwia rodzicom regulację siedziska, zachowując drugą ręką wolną. Fotelik samochodowy Sirona Z2 i-Size ma 5 pozycji pochylenia, zarówno w opcji przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, co zwiększa komfort dziecka podczas snu w czasie podróży. 
Cybex-Sirona-Z2-LSP System ochrony bocznej LSP

Zintegrowany system ochrony przed zderzeniem bocznym (L.S.P.) zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku zderzenia bocznego. Działając w połączeniu z skorupą pochłaniającą energię, zmniejsza on siłę uderzenia bocznego o około 25%.
Cybex-Sirona-Z2-ER-Tech Zwiększona ochorna podczas jazdy przodem - ER Tech

Technologia redukcji energii ER-Tech zapewnia większe bezpieczeństwo dziecka w pozycji przodem do kierunku jazdy w przypadku zderzenia czołowego. Pomaga ona zmniejszyć siłę działającą na szyję dziecka o ponad 20% w porównaniu z innymi konwencjonalnymi pięciopunktowymi systemami uprzęży.
Cybex-Sirona-Z2-Regulacja-zaglowka Rośnie wraz z dzieckiem

12-stopniowa regulacja wysokości zagłówka umożliwia pełne dopasowanie wewnętrznej przestrzeni oraz szelek względem stale rosnącego dziecka.
Cybex-Sirona-Z2-Wkladka Wkładka dla niemowlaka

Sirona Z2 i-Size zawiera wyjmowaną wkładkę dla noworodków, która tworzy prawie płaską pozycję leżącą dla noworodków. Pomaga to zmniejszyć ryzyko przechylania głowy dziecka do przodu podczas snu, co może prowadzić do poważnych problemów z oddychaniem. Aby dostosować się do wzrostu niemowlęcia, wkładkę noworodkową należy usunąć, gdy dziecko osiągnie wzrost 60 cm.
Cybex-Sirona-Z2-Magnesy Magnesy podtrzymujące szelki

Magnetyczne uchwyty na klamry pasa ułatwiają wsadzanie i wyciąganie dziecka do i z samochodu, mocując pasy po bokach fotelika.

Cybex Sirona Z2 i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC

Fotelik Cybex Sirona Z2 i-Size to model, który spełnia założenia europejskiej normy i-Size (UN R-129/03). Oznacza to, że został on poddany testom zderzeniowym każdego możliwego typu (czołowe, boczne oraz w tył pojazdu) w ramach jej otrzymania. 
Model ten jest mocno oparty na modelu Sirona Z i-Size, który to w brał udział w testach ADAC w 2019 roku otrzymując odpowiednio 4 gwiazdki za zderzenia czołowe oraz 5/5 za boczne. Wprowadzone w opisywanej wersji zmiany są na tyle nie zmieniające konsturkcję fotelika, że można wynik Sirony Z przenieść na wersję Z2 i-Size. 

ADAC - niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Wymiary i dane techniczne

 • norma - UN R129/03 (i-Size) 
 • przedział wzrostowy - 45-105 cm
 • limit wagowy - do 18 kg 
 • tyłem do kierunku jazdy - tak, w pełnym okresie używania
 • przodem do kierunku jazdy - tak, dla dzieci od 15 miesiąca
 • zabezpieczenia dziecka - wykorzystuje wewnętrzne, 5-punktowe szelki bezpieczeństwa
 • mocowanie ISOFIX - tak, na dedykowanej bazie Base Z2 i-Size lub z bazą Base Z i-Size
 • regulacja siedziska - 5 pozycji odchylenia, zarówno do jazdy tyłem, jak i przodem
 • obrót siedziska - możliwy w pełnym zakresie 360 stopni
 • waga - 15 kg (wraz z bazą)
 • wymiary - 71.5 x 43 x 64 cm (dł. x szer. x wys.)

Cybex Sirona Z2 i-Size opinie

Cybex Sirona Z2 i-Size to nowość, która pojawiła się w sprzedaży wiosną 2022 roku. To wprowadzająca szerek zmian, uaktualniona wersja jednego z najpopularniejszych foteli obrotowych jakim jest Sirona Z i-Size. Bazując na jego opiniach, nowsza wersja powinna być oceniana jeszcze lepiej, gdyż eliminuje słabsze strony poprzenika, jakimi były konieczność wypionowania siedziska przed obrotem, czy też mniejszy zakres wychylenia do jazdy przodem. Mocną stroną fotelika na pewno jest duża ilość miejsca na nogi dla dziecka podróżującego przodem, wysoki poziom ochrony oraz fakt, iż jest on siedziskiem wchodzącym w linię modułową Cybex Base Z2 i-Size, pozwalający wykorzystać posiadaną wcześniej bazę z fotelika Cloud Z2 i-Size.

Dostępna kolorystyka:

Kolekcja Platinum:

Cybex-Sirona-Z2-i-Size-Autumn-Gold Cybex-Sirona-Z2-i-Size-Autumn-Gold
Kolor: Autumn Gold, Siedzisko Kolor: Autumn Gold, Siedzisko + Baza
Cybex-Sirona-Z2-i-Size-Deep-Black Cybex-Sirona-Z2-i-Size-Deep-Black
Kolor: Deep Black, Siedzisko Kolor: Deep Black, Siedzisko + Baza
Cybex-Sirona-Z2-i-Size-Soho-Grey Cybex-Sirona-Z2-i-Size-Soho-Grey
Kolor: Soho Grey, Siedzisko Kolor: Soho Grey, Siedzisko + Baza

Kolekcja Platinum Plus:

Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Autumn-Gold Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Autumn-Gold
Kolor: PLUS Autumn Gold, Siedzisko Kolor: PLUS Autumn Gold, Siedzisko + Baza
Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Deep-Black Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Deep-Black
Kolor: PLUS Deep Black, Siedzisko Kolor: PLUS Deep Black, Siedzisko + Baza
Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Khaki-Green Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Khaki-Green
Kolor: PLUS Khaki Green, Siedzisko Kolor: PLUS Khaki Green, Siedzisko + Baza
Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Mountain-Blue Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Mountain-Blue
Kolor: PLUS Mountain Blue, Siedzisko Kolor: PLUS Mountain Blue, Siedzisko + Baza
Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Mustard-Yellow Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Mustard-Yellow
Kolor: PLUS Mustard Yellow, Siedzisko Kolor: PLUS Mustard Yellow, Siedzisko + Baza
Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Nautical-Blue Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Nautical-Blue
Kolor: PLUS Nautical Blue, Siedzisko Kolor: PLUS Nautical Blue, Siedzisko + Baza
Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Soho-Grey Cybex-Sirona-Z2-i-Size-PLUS-Soho-Grey
Kolor: PLUS Soho Grey, Siedzisko Kolor: PLUS Soho Grey, Siedzisko + Baza


Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Zabrzu oraz Katowicach.

Przyjeżdżając do nas, mogą Państwo liczyć na:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru fotelika dla dziecka i do samochodu
 • parking bezpośrednio przy budynku sklepu pozwalający na łatwą przymiarkę fotelika do auta
 • pełną dostępność kolorystyczną wybranego modelu bez konieczności zamawiania
 • szkolenie z zakresu poprawnego zapinania dziecka w foteliku oraz pierwszy montaż w samochodzie przeprowadzony przez naszych specjalistów
 • cykliczne akcje promocyjne oraz możliwość negocjacji ceny fotelików każdego dnia

Aby przekonać się o fachowym podejściu oraz szerokiej wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie fotelików samochodowych, zapraszamy do prowadzonej przez nich grupy tematycznej na portalu FB. Jest to doskonałe miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematyce fotelików oraz podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ich temat z kilkoma tysiącami naszych zadowolonych Klientów. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437/


Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice
Foteliki-Bociek-Sklep-ekspercki-Katowice-srodek

Foteliki BOCIEK - Sklep ekspercki Katowice
Katowice - Piotrowice ul. Ks. Jana Szurleja 12
Tel. 503-671-514
FB: https://www.facebook.com/FotelikiBociekKatowice/

W ofercie katowickiego sklepu znajdą Państwo tylko foteliki samochodowe oraz dedykowane do nich akcesoria.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00 
Sobota: od 10:00 do 14:00 

Sklep dziecięcy BOCIEK

Zabrze ul. Mikulczycka 1 
Tel. 32 271 56 79
FB: https://www.facebook.com/SklepBociek/

W ofercie zabrzańskiego sklepu znajdą Państwo foteliki samochodowe, wózki, mebelki dziecięce, materace, pościele, krzesełka do karmienia, wanienki, akcesoria dla dzieci (butelki, smoczki itp.)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: od 10:00 do 18:00
Sobota: od 10:00 do 14:00


 • Nazwa :Cybex Sirona Z2 i-Size fotelik obrotowy 360 z mocowaniem ISOFIX
 • By Cybex
 • Cena: 1 649,00
 • Nasza ocena: 5/5 21
 • Opis: Cybex Sirona Z2 i-Size to najnowsza wersja siedziska wchodząca w skład nowej serii modularnej Cybex Z2 i-Size. W połączeniu z nową bazą Z2 i-Size otrzymujemy fotelik dla dzieci od 45 cm do 105 cm i wagi 18 kg, z pełną funkcją obrotu w zakresie 360 stopni. Wprowadzone względem poprzednika zmiany poprawiają komfort dziecka w czasie podróży, ale także zwiększają ergonomię używania. Nowość 2022!
Path: > > Cybex Sirona Z2 i-Size fotelik obrotowy 360 z mocowaniem ISOFIX

Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581[email protected]

Autor: Sklep BOCIEK