Zakupy VIP
PRIVATE SHOPPING

Dla Klientów, którzy cenią sobie prywatność lub nie mają czasu na przyjście do sklepu w godzinach pracy, proponujemy usługę private shopping. Prywatne zakupy odbywają się po zamknięciu sklepu. Klient ma do swojej dyspozycji cały sklep oraz dwóch specjalistów z wybranych działów. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 500 193 552

vip@bociek.eu

Zapraszamy!
Opinie o nas
Sprawdź nas na Allegro.pl


Sprawdź nas na Ceneo.pl

Kategorie

Producenci

JOOLZ Mutsy maclaren AVIONAUT AVIONAUT AVIONAUT


Foteliki Axkid - porównanie modeli RWF: Minikid, Duofix, Kidzone, Rekid, Wolmax
oraz nowości Axkid 2018

Axkid 2016 Nowa kolorystyka

Najważniejsze zalety fotelików Axkid nad konkurencją to duży zakres wagowy tyłem (do 25kg lub 6lat) unikalny system montażu za pomocą samonapinających pasów przednich, a co za tym idzie brak pasa samochodowego z boku fotelika utrudniającego wkładanie dziecka do fotelika. Istotnym wyróżnikiem jest też możliwość odsunięcia fotelika od oparcia kanapy, aż powstanie odpowiednia ilość miejsca na nogi nawet dla dużego dziecka. Żadna inna marka nie posiada tak dużych możliwości regulacji miejsca na nogi, dzięki czemu możliwe jest realne wykorzystanie fotelika tyłem do końca zakresu wagowego fotelika. Chcesz porównać Axkidy z pozostałymi fotelikami RWF - przejdź do działu sklepu RWF foteliki tyłem.

Opinie klientów na temat fotelików AXKID (kliknij w LINK)

Duofix test


Podstawowym pytaniem jakie musimy sobie zadać przy wyborze fotelika Axkid, jest wybór pomiędzy fotelikiem montowanym tylko tyłem lub tyłem i przodem do kierunku jazdy. Kolejną istotną różnicą jest system montażu - montaż tylko pasami samochodowymi lub zamiennie ISOFIX i pasy w droższych modelach. Foteliki Axkid montowane tylko tyłem do kierunku jazdy gwarantują znacznie większe bezpieczeństwo ze względu na bardziej korzystną pozycję dziecka podczas wypadku. Jest to potwierdzone zdobyciem certyfikatu Test Plus. Wszystkie prezentowane modele nadają się dla dzieci do 25 kg lub 6 lat. Poszczególne modele fotelików różnią się funkcjonalnością, ceną oraz komfortem użytkowania. Poniższa tabela opracowana w sklepie BOCIEK przez eksperta ds. fotelików samochodowych zestawiająca 5 fotelików szwedzkiej firmy Axkid, pomoże Państwu w wyborze odpowiedniego fotelika ( wszystkie wymiary zostały fizycznie zmierzone w naszym sklepie ).

Tabela porównawcza modeli fotelików Axkid

  Minikid Duofix Rekid Kidzone Wolmax
System montażu pasy isofix / pasy isofix / pasy pasy pasy
Przedział wiekowy i wagowy 9 m-cy.-6 lat 9-25kg 9 m-cy.-6 lat 9-25kg 9 m-cy.-6 lat 9-25kg 9 m-cy.-6 lat 9-25kg 9 m-cy.-6 lat 9-25kg
montowany Tyłem / Przodem tyłem pasy przodem/
tyłem isofix + pasy
tyłem przodem / tyłem tyłem
Test Plus tak nie tak nie tak
Wymiary wewnętrzne siedziska szer. 28 cm
wys. 61 cm
dł. 30 cm
szer. 28 cm
wys. 61 cm
dł. 30 cm
szer. 30 cm
wys. 60 cm
dł. 30 cm
szer. 28 cm
wys. 61 cm
dł. 30 cm
szer. 28 cm 
wys. 57 cm 
dł. 30 cm
Rozkładanie do spania (pozycje) 5 3 3 3 2
Waga 17 kg 17 kg 14,5 kg 17 kg 9,6 kg
Automatyczna regulacja zagłówka tak tak tak tak manualna
Temperatura prania tapicerki 30° 30° 30° 30° 30°
Automatyczny system mocujący pasy kotwiczące tak tak tak nie nie
Cena 1599 zł 1929 zł 1799 zł 1729 zł 999 zł

 

Fotelik Axkid Minikid RWF 9-25 kg (tylko tyłem), cena 1599 zł*

Fotelik przeznaczony dla dzieci w wadze do 25 kg. Zaprojektowany zgodnie z normą ECE R44. Posiada testy szwedzkiego instytutu vti (Test Plus). Klasyczny fotelik typu RWF z możliwością montażu jedynie tyłem do kierunku jazdy do 25Kg. Prosty w montażu, zajmuje niewiele miejsca w samochodzie jak na ten przedział wagowy, nadaje się również do montażu w najmniejszych samochodach. Regulowana przednia noga zapewnia stabilność instalacji w różnych pojazdach mimo braku bazy ISOFIX (fotelik montowany przy pomocy pasów bezpieczeństwa i samonapinających zaczepów przednich). Tak jak dla większości modeli Axkid, w modelu Minikid została zastosowana regulacja zagłówka dopasowująca się automatycznie podczas napinania pasów do pozycji dziecka w foteliku. Dodatkowo po dokupieniu klina mamy możliwość zwiększenia kąta nachylenia fotelika o dodatkowe 100% w porównaniu z regulacją wbudowaną w fotelik, bardzo istotne dla osób posiadających mocno pochyłe kanapy.

Czytaj więcej na temat Minikida i przejdź do zakupu - LINK

Wideo montaż fotelika

Fotelik Axkid Duofix 9-25 kg (tyłem i przodem), cena 1929 zł*

Najdroższy wśród fotelików Axkid, model Duofix wyróżnia możliwość montażu zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy w samochodach z Isofixem jak też bez tego systemu, jest to bez dwóch zdań najbardziej uniwersalny ze wszyskich modeli axkida. Montowany tyłem do kierunku jazdy przy pomocy pasów bezpieczeństwa samochodu lub ISOFIX oraz przodem z wykorzystaniem 3 - punktowych pasów samochodowych. Przy montażu tyłem duofixa do samego końca używamy z wykorzystaniem pasów wewnętrznych natomiast po zapięciu przodem możliwe jest to tylko do 18 kg, powyżej tej wagi używamy do zapięcia dziecka i fotelika pasa samochodowego. Duofix możemy zapinać tyłem zarówno bezpośrednio przy oparciu (kanapie) jak i z uwzględnieniem miejsca na nogi w odległości do kilkudziesięciu centymetrów od oparcia(kanapy). Fotelik tak jak wszystkie modele Axkid przeznaczony dla dzieci do 6 lat (ok 25 kg wagi). Tak jak w przypadku minikida jest możliwość zwiększenia standardowego zakresu regulacji oparcia po dokupieniu klina. Ten model był testowany przez Niemiecki ADAC.

Czytaj więcej na temat Duofixa i przejdź do zakupu  - LINK

Wideo montaż fotelika:

Fotelik Axkid Kidzone (tyłem i przodem) 9-25 kg, cena 1729 zł*

Fotelik Kidzone dla dzieci od 9 miesiąca do 6 roku życia z kategorii wagowej 9-25 kg, jest fotelikiem montowanym zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, montowany wyłącznie przy pomocy pasów samochodowych. Bardzo komfortowy, wyposażony w podpórkę stabilizującą, miękkie  bezpieczny zagłówek z automatyczną regulacją. Stworzony zgodnie z najnowszymi normami dla wygody i bezpieczeństwa dziecka. Regulowane oparcie pozwala na ustawienie fotelika w pozycji półleżącej a w razie potrzeby możemy zwiększyć kąt nachylenia po dokupieniu klina. Ten model nie jest wyposażony w system automatycznego zwijania napinaczy przednich kotwic. W zasadzie w skrócie możemy powiedzieć iż jest to minikid tylko z możliwością zapięcia przodem, oraz uproszczonym mechanizmem regulacji oparcia.

Czytaj więcej na temat Kidzone i przejdź do zakupu - LINK

Wideo instrukcja montażu fotelika

Fotelik Axkid Rekid 9-25 kg (tyłko tyłem), cena 1799 zł* 

Rekid to najtańsza opcja z isofixem, możliwy również jest też montaż na pasach trzy punktowych, ten model zapinamy tylko tyłem. Fotelik wyróżniony certyfikatem test plus. Regulowane oparcie pozwala na ustawienie fotelika w pozycji półleżącej. Fotelik posiada system auomatycznej regulacji zagłówka i pasów, oraz jest wyposażony w system automatycznego zwijania napinaczy przednich. Jako jedyny Axkid przeszedł test zderzeniowy z najwyższą prędkością testową stosowaną na dzień dzisiejszy - 64 km/h, który przeprowadzony został na zasadach EURO-NCAP.

Czytaj więcej na temat Rekida i przejdź do zakupu - LINK

Prezentacja wideo:

Fotelik Axkid Wolmax 9-25 kg (tyłko tyłem), cena 999 zł*

Axkid, fotelik Wolmax Black Najtańszy fotelik z ofert Axkid to mocno zubożona wersja minikida. Pomimo iż wolmax został pozbawiony szybkiej regulacji zagłówka oraz automatycznie napinających się odciągów przednich kotwic to nadal rewelacyjny fotelik RWF, na dodatek w przedziale cenowym poniżej 1000 zł. W odróznieniu od innych modeli axkid pasy dziecka nie podnoszą się automatycznie wraz z zagłówkiem, co jednak nie powinno być problem gdyż raz na kilka miesięcy można zmienić ich wysokość ręcznie. Pomimo iż początkowo zapowiadno że nie bedzie miał pozycji leżącej ostatecznie producent zdecydował się na 2 pozycyjną regulacje z zakresem porównywalnym z innymi modelami. Dostępny niestety jest wyłącznie w czarnym kolorze tapicerki, a materiał z którego wykonana jest tapicerka jest w naszej ocenie mniej przyjazny dziecku niż w pozostałych modelach, jednak dzięki temu bedzie łatwo utrzymać tapicerkę w czestości.

Czytaj więcej na temat Wolmaxa i przejdź do zakupu - LINK

Prezentacja wideo

Foteliki Axkid, a konkurencja - podsumowanie:

Jeśli szukasz fotelika RWF, który może posłużyć dłużej niż do 18 miesięcy tyłem, konkurencja jest niewielka, tak naprawdę większość dostępnych na rynku modeli z innych firm nie dysponuje miejscem na nogi dziecka, lub oferują bardzo niewielki zakres regulacji. Jeśli dysponujesz budżetem do tysiąca zł, na rynku pozostaje tylko kilka modeli, które niestety prezentują myśl techniczną oraz system montażu z minionej dekady. Wolmax pomimo iż w sprzedaży pojawił się we wrześniu 2016, wydaje się ze już znokautował rywali. O tyle w wyższej półce cenowej (1500 - 2000zł) wybór nie pozostaje taki prosty, mamy na ryku kilka europejskich firm które od około 5 lat coraz mocniej inwestują w modele RWF, mamy też firmy skandynawskie, które od początku głównie zajmują się fotelami rwf i oferują ciekawe rozwiązania oraz własne patenty, w różny sposób dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Sam Axkid w tym przedziale oferuje 4 modele. W naszej ocenie Skandynawowie znacznie przewyższają europejskie konstrukcje dedykowane do jazdy tyłem, niestety nie pod każdym względem, szczególnie dotyczy to ochrony bocznej, systemów obrotowych, a w największym stopni designu. Ceny w tym przedziale są zbliżone i zwykle nie są czynnikiem decydującym, tak naprawdę powinniśmy zwrócić uwagę na funkcjonalność, a na szczególną uwagę zasługuje: łatwość montażu w samochodzie, łatwość obsługi regulacji kąta nachylenia fotelika, wysokość zabezpieczeń bocznych na poziomie bioder, która w wielu wypadkach utrudnia wkładanie dziecka do fotelika, łatwość działania napinacza pasów wewnętrznych fotelika. Najistotniejszą sprawą pozostaje jednak bezpieczeństwo, bezpośrednie porównanie poszczególnych modeli jest bardzo trudne, a większości wypadków wręcz niemożliwe, ze względu na różne organizacje testujące poszczególne foteliki, proponujemy w tej kwestii zdać się na specjalistów, gdyż nawet po przeczytaniu całego internetu pozostanie nam jedna bardzo istotna sprawa - właściwe dobranie i dopasowanie fotelika do samochodu, uważamy iż osoby bez doświadczenia w tej kwestii, kupujące drugi fotelik w życiu, niestety nie są w stanie samodzielnie ocenić w momencie zakupu wszystkich decydujących czynników oraz zagrożeń - jednak montaż fotelika to zdecydowanie temat na osobny artykuł...

Nowości Axkid 2018: minikid 2.0, minikid isofix, minikid infant, move

Firma Axkid na 2018 rok przygotowała sporo nowości, kilka nowych modeli fotelików, nowe tapicerki we wszystkich modelach, dodatkowe systemy ochrony bocznej. Większość modeli otrzymało zmieniony zakres wagowy z 9-25 do 0-25kg, jednak dodanie wkładki i zmiana etykiety na foteliku, naszym zdaniem nie powoduje możliwości przewożenia noworodków w tych fotelikach. Sama wkładka dla noworodków może być dokupiona do każdego axkida z kolekcji 2017 i z naszego doświadczenia pozwala na dostosowanie tego fotelika dla dzieci którym brakuje kilku centymetrów do prawidłowej pozycji głowy w zagłówku, jednak nie powoduje to tak istotnej zmiany aby mógł to być pierwszy fotelik dla dziecka. Zresztą jedną z nowości na 2018 jest Minikid infant czyli fotelik typowo przystosowany dla najmniejszych dzieci z możliwością przenoszenia. Pojawił się też pierwszy fotelik Axkida w grupie 0-18 kg. Foteliki z kolekcji 2018 na półki sklepowe powinny sukcesywnie trafiać na przestrzeni całego 2018 roku, w pierwszej kolejności spodziewamy się nowego Mova oraz Minikida 2 

Fotelik Axkid Move 9-25 kg (tyłko tyłem), cena .... zł* 

Axkid MoveMove to nastęca dobrze przyjętego Wolmaxa, w porównaniu do starszego modelu zyskał system ochrony bocznej, zakładany od strony drzwi samochodu oraz  możliwość wybru jednego z dwóch kolorów tapicerki.  

 

Czytaj więcej na temat Axkid Move i przejdź do zakupu - LINK
Fotelik Axkid Minikid Isofix 0-18 kg (tyłko tyłem), cena .... zł*

Axkid Minikid IsoFix

agag

Czytaj więcej na temat Axkid Minikid IsoFix i przejdź do zakupu - LINK
Fotelik Axkid  Minikid Infant  0-25 kg (tyłko tyłem), cena .... zł*

Axkid Minikid Infant

aggffg

Czytaj więcej na temat Axkid Minikid Infant i przejdź do zakupu - LINK
Fotelik Axkid Minikid 2.0 0-25 kg (tyłko tyłem), cena .... zł* 

Axkid Minikid 2.0

dagdfg

Czytaj więcej na temat Axkid Minikid 2.0 i przejdź do zakupu - LINK
Naszą pełną ofertę fotelików rwf - Link

Naszą ofertę fotelików obrotowych - ciekawa alternatywa dla klasycznych modeli rwf - Link

Data ostatniej aktualizacji: 21.09.2017 
*prezentowane ceny dotyczą fotelików z kolekcji 2016 i nie są ofertą handlową w rozumieniu prawa.

Opinie Axkid: Minikid, Minikid 2, Move, Minikid infant, Minikid isofix, Wolmax, Rekid, Kidzone.

Napisz opinię o foteliku Axkid, jeżeli używasz go co najmniej trzy miesiące, prześlij ją do nas na adres sklep@bociek.eu wraz ze zdjęciem fotelika zamontowanego w samochodzie. Każda opinia będzie publikowana na tej stronie, a osoba przesyłająca opinię otrzyma od nas w prezencie lusterko wsteczne do obserwacji dziecka.

Opinia Pani Magdy o Axkid Minikid z dnia 19 Grudnia 2016

"Użytkujemy fotelik Axkid Minikid bodajże od czerwca br. W tym czasie zdążyliśmy go zamontować w 3 różnych samochodach ( w tym jednym 9 os). W każdym z nich fotel jest bardzo stabilny. Syn (15 miesięcy) jeździ w nim chętnie, a główka nie opada podczas snu (użytkujemy fotel wraz z podkładką dla niemowlaków). Mamy porównanie z innym fotelem, bodajże najtańszym RWFem na polskim rynku i mogę z pełną świadomością stwierdzić, że biorąc pod uwagę montaż, komfort użytkowania czy też posiadane testy...nie ma między nimi porównania. Axkid Minikid spełnił nasze oczekiwania i polecamy go z czystym sumieniem."

Minikid Opinia Pani Magdy

Opinia Pani Mai o Axkid Wolmax z dnia 13 Stycznia 2017

"Fotelik bardzo dobrze trzyma się lekko pochyłej kanapy. Dziecko aktualnie roczne, nie płacze, jest mu wygodnie i szybko zasypia. Nie odbiega w użytkowaniu od innych droższych, przymierzanych fotelików. Generalnie nie mogę się do niczego przyczepić. Dziecku odpowiada i to jest najważniejsze. Polecam."

Wolmax Opinia Pani Mai


Kontakt


Sklep BOCIEK
ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Godziny otwarcia:
Pon - Pią: 10:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Sklep stacjonarny:
+48 32 271 567 9
Sklep internetowy:

+48 500 193 552
+48 32 278 08 97
BOCIEK S.C.
NIP: 6482599262
REGON: 240440581sklep@bociek.eu

Autor: Sklep BOCIEK